ویروس کروناآرشیو نوشته‌هاراهنماها و دستورالعمل های مقابله با ویروس کرونا

بیماران و مبتلایان ویروس کرونا چه کنند؟

ویروس کرونا نشانه های مشخصی مثل تب، سرفه و تنگی نفس دارد. امیدوارم که جواب تست منفی باشد و شما در صحت و سلامت کامل باشید. برای تست رایگان و تخمین ابتلا به کرونا هم می توانید به تست آنلاین کرونا درمانکده مراجعه کنید. اما خدای ناکرده اگر به کرونا مبتلا شده‌اید و یا تصور می‌کنید که این گونه است، اقداماتی را که در زیر ارائه شده‌اند برای جلوگیری از انتشار بیماری به دیگران انجام دهید:

قرنطینه ویروس کرونا
قرنطینه ویروس کرونا

در خانه بمانید مگر برای رفتن به مرکز خدمات پزشکی

افرادی که به شکل خفیفی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، می‌بایست در خانه، در هنگامی که بیمار هستند، ایزوله و قرنطینه شوند. شما باید فعالیت‌های خارج از خانه خودتان را محدود کنید، مگر اینکه بخواهید به مرکز خدمات پزشکی بروید. به محل کار، مدرسه و مکان‌های عمومی نروید. از استفاده از حمل‌ونقل عمومی، تاکسی یا دوچرخه مشترک با افراد دیگر، اجتناب کنید.

 

 

خودتان را از افراد دیگر و حیوانات خانگی دور نگاه دارید

افراد: تا حد امکان باید در یک اتاق مشخص و دور از افراد می‌گرفت دیگر حاضر در خانه بمانید. همچنین باید از حمام جداگانه در صورت امکان استفاده کنید.

حیوانات: بایستی از تماس با حیوانات خانگی و حیوانات دیگر، در هنگامی که به بیماری کرونا مبتلا هستید، اجتناب کنید. هرچند گزارشی از ابتلای به حیوانات خانگی به بیماری کرونا وجود نداشته است، اما پیشنهاد می‌شود افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند، تماس خود را با حیوانات محدود کنند تا زمانی که اطلاعات بیشتری در مورد این ویروس حاصل شود. در صورت امکان، فرد دیگری در خانه بایستی از حیوانات شما -هنگامی که شما بیمار هستید-مراقبت کند. اگر در هنگامی که بیمار هستید مجبور به مراقبت از حیوانات خانگی خودتان هستید، دست‌های خود را قبل و بعد از  تعامل با حیوانات بشویید و از ماسک صورت استفاده کنید.

ماسک به بیماران کرونا توصیه می شود، نه به همه افراد.
ماسک به بیماران کرونا توصیه می شود، نه به همه افراد.

استفاده از ماسک صورت

شما باید هنگام تعامل با افراد دیگر (مثلاً هنگامی که در یک اتاق یا در یک وسیله نقلیه هستید)، و همچنین بیش از آنکه وارد مطب دکتر شوید، از ماسک صورت استفاده کنید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید (مثلاً در صورتی که مانع از تلفظ صحیح شما می‌شود)، افراد دیگر حاضر در حال نباید در اتاقی که شما هستید حاضر شوند، و باید در صورتی که می‌خواهند وارد اتاق شما شوند، از ماسک صورت استفاده کنند.

هنگامی که سرفه و عطسه می‌کند، صورت خودتان را بپوشانید

دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی در هنگام سرفه و عطسه بپوشانید. دستمال کاغذی را به صورت در یک سطل آشغال بیندازید. فوراً دستان خود را با آب و صابون برای حداقل 20 ثانیه بشویید یا با استفاده از پد الکلی با 60% الکل تمیز کنید.

 

تست هوشمند کرونا

 

دستان خود را مکرراً تمیز کنید

دستان خود را با آب و صابون برای حداقل 20 ثانیه بشویید. بخصوص پس از گرفتن بینی، عطسه و سرفه، رفتن به حمام، پیش از خوردن غذا و یا تهیه مواد غذایی. اگر آب و صابون در دسترس نیست، با استفاده از پد الکلی با 60% الکل دستان خودتان را تمیز کنید.

اگر دستان شما کثیف هستند، بهترین گزینه آب و صابون است. از لمس کردن چشم‌ها، بینی و دهان خود با دستان شسته نشده اجتناب کنید.

استفاده از وسایل شخصی خود را برای دیگران ممنوع کنید

شما نباید از ظروف، لیوان، قاشق و چنگال، حوله، و یا تختخواب افراد دیگر یا حیوانات خانگی استفاده کنید. در صورتی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، باید آن‌ها را به خوبی با آب و صابون بشویید.

سطوحی که با آن‌ها تعامل دارید را هر روز تمیز کنید

سطوحی که با آن‌ها تعامل دارید، مانند کابینت، میز ناهار خوری، دستگیره در، وسایل حمام، دست‌شویی، تلفن، کامپیوتر، تبلت و سایر موارد را پرهیز کنید. هر سطحی که ممکن است شامل خون، مدفوع، یا سایر سیالات بدن باشد را پاک کنید. با استفاده از یک افشانه تمیز کننده، براساس دستورالعمل استفاده از محصول، این کار را انجام دهید. از دستکش استفاده کنید و در هنگام استفاده از محصول، تهویه هوای اتاق را بررسی کنید.

[تعداد: 3   میانگین: 4.7/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن