نشانه استرس

۶ علامت استرس و اضطراب شدید

در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:
علائم مشابه کرونا

هر جایی که هستی، بدون مراجعه به آزمایشگاه، تست کرونا بده!

تست کرونا در محل
خون دماغ یا گوش درد

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره
مشکل در بلع

حلق و دهان، دروازۀ بدن هستن. وجود مشکل در اونها برای بقیۀ اندام‌ها هم مشکل ایجاد می‌کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافتِ مشاوره
خون در مدفوع

علت‌های مشاهدۀ خون در مدفوع می‌تواند هموروئید، بواسیر، کولیت روده و… باشه. برای تشخیص و درمان درست و به موقع، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
اختلال خواب

اختلال خواب اگه جدی گرفته نشه، سلامت جسم و روان رو درگیر می‌کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص اعصاب و روان بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
درد کمر، پا، دست یا زانو

دردهای اسکلتی یکی از شایع‌ترین علائم ایرانی‌هاست، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
سردرد

سردرد علت‌های مختلفی داره؛ از اضافه وزن گرفته تا اختلال در هورمون‌ها. برای تشخیص درست علت سردردت تا دیر نشده علائمت رو به متخصص مغز و اعصاب بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
معده درد یا حالت تهوع

سرطان معده سومین سرطان شایع ایران است. همین حالا علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافتِ مشاوره
زخم مداوم دهانی

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مُشاوره
سرفۀ مزمن

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص ریه بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره
اضطراب و استرس

تا دیر نشده علائمت رو به کارشناس روانشناس بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره

 استرس و اضطراب احساس ناخوشایندی است که گاهی با آن مواجه می‌شویم. این احساس در حقیقت واکنشی است نسبت به رویدادها و شرایط دلهره‌آوری که در زندگی فرد ایجاد می‌شود.

بنابراین این احساس هم جنبه ادراکی دارد و هم واکنش فیزیولوژیکی با خود به همراه دارد. در واقع ما اضطراب را هم در ذهن و هم در جسم خود تجربه می کنیم.

اگر علائم استرس و اضطراب طولانی باشند باعث ایجاد اختلال در زندگی شخص می‌شود که البته به کمک پزشک متخصص می‌توان آن را کنترل و درمان کرد.

بروز نشانه استرس و اضطراب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. عوامل ارثی و ژنتیکی، حوادث کودکی، عوامل زیست شناختی و جسمانی (اختلال در سیستم هورمونی)، عوامل محیطی و اجتماعی (زلزله، سیل، مشکلات خانوادگی) و … از جمله مواردی هستند که می‌توانند سبب ایجاد استرس و اضطراب در شرایط مختلف شوند.

در کنار مطالعه این مقاله، شرکت کردن در آزمون سنجش اضطراب رایگان را پیشنهاد می کنیم. در ادامه با نشانه های اضطراب و استرس آشنا می شویم:

نشانه استرس و اضطراب
علائم استرس

بیشتر بخوانید: اختلال یادگیری چیست؟

۶ نشانه استرس و اضطراب شدید

۱) نگرانی

ما انسان ها توانایی پیش بینی کردن داریم و می توانیم برای پیش بینی های خود برنامه ریزی کنیم. این امر باعث می شود اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است را به حال و آینده نیز مرتبط کنیم. همین امر نیز باعث می‌شود احساس نگرانی داشته باشیم. نگرانی در حقیقت همان جنبه ادراکی اضطراب است که در ذهن و به شکل افکار مکرر روی می دهد. این تکرار افکار تمرکز بر روی انجام صحیح کارها را دچار مشکل می‌کند.

۲) احساس ترس

ترس از ارتفاع یا ترس از حیوانات نشانه هایی از هراس هستند. اگر شدید باشد می تواند در زندگی عادی اختلال ایجاد کند و مانع انجام بسیاری از کارها در فعالیت‌های روزمره شود. برخی از ترس ها عبارتند از: ترس از حیوانات یا حشرات، ترس از رویدادهای طبیعی مثل زلزله، سیل، طوفان، ترس از قرار گرفتن در جاهای مرتفع، شرایط خاص مثل هواپیما و آسانسور، ترس از تنها بودن در خانه و ترس از خون، تزریق و آسیب.

۳) مشکل تمرکز

نگرانی مداوم در زمینه زندگی باعث می شود که تمرکز بر روی یک مسئله سخت شود. بسیاری از انسان ها از مشکل نداشتن تمرکز و احساس بی قراری و ناآرامی مکرر رنج می برند. چرا که این مشکل زندگی روزمره آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می تواند در محیط کاری و آموزشی آن ها را با مشکلات مختلفی مواجه کند.

۴) بی قراری

هر فردی در طول زندگی خود ممکن است دچار احساس بی قراری و ناآرامی شود. اما افراد مبتلا به مشکل اضطراب بیشتر از دیگران در معرض این حالت قرار می‌گیرند. احساس دیگران در برخی موقعیت ها تا حدی طبیعی است اما اگر علائم اضطراب و بیقراری آنقدر زیاد شوند که فرد نتواند عملکرد عادی خود را حفظ کند حتماً باید به یک متخصص روانشناس مراجعه کند.

۵) اختلالات خواب نشانه استرس

استرس و اضطراب اغلب بر میزان و کیفیت خواب تاثیر منفی می گذارند. اختلالات خواب مانند بیدار شدن در نیمه شب، کابوس های شبانه و… از نشانه های استرس و اضطراب هستند. برای درمان اختلالات خواب که ناشی از استرس و اضطراب هستند باید به پزشک متخصص مراجعه کرد. زیرا تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد در بسیاری از مواقع، زمانی که استرس و اضطراب درمان شوند، مشکلات بی خوابی یا اختلالات خواب نیز بهبود می‌یابند.

نشانه استرس و اضطراب
مشکلات در خواب

۶) خستگی

خستگی دلایل بسیاری می تواند داشته باشد. به عنوان مثال خستگی می‌تواند ناشی از انجام کارهای سخت، مطالعه سخت یا علائم افسردگی و دیگر شرایط پزشکی باشد.

چنانچه خستگی ناشی از وسواس یا نگرانی و ترس باشد می توان آن را نشانه‌ استرس دانست. استرس زیاد می تواند تاثیری منفی بر روی سطوح انرژی بدن داشته باشد. زیرا بسیاری از هورمون های کلیدی بدن با توجه به سطح استرس دچار عدم تعادل می شوند. بر همین اساس نیز گفته می‌شود که سطوح بالای استرس و علائم خستگی ارتباط نزدیکی با هم دارند.

البته نشانه‌ استرس و اضطراب تنها بعد رفتاری ندارند. بلکه برخی از نشانه‌های جسمانی نیز وجود دارند که بروز هر یک می‌تواند نشانه استرس و اضطراب شدید باشد. در ادامه برخی از این نشانه‌های فیزیکی و جسمانی را برای شما لیست کرده‌ایم.

 • خشکی دهان
 • سرخ شدن
 • سرگیجه
 • افزایش ضربان قلب
 • لرزش دست‌ها
 • عرق کردن کف دست
 • رنگ پریدگی
 • احساس درد در قفسه سینه
 • ساییدن دندان ها به هم

اگر شما هم همواره دچار استرس و اضطراب شدید می‌شوید، برای کنترل استرس خود می‌توانید از راهنمایی‌های بهترین متخصص روان شناس و بهترین متخصص روان پزشک استفاده کنید.

 132,111 بازدید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد رای‌ها 466

هنوز امتیازی ثبت نشده

Editorial team

تیم تحریریه درمانکده

مشاهده سایر مطالب
262 سؤال
 • سلام من کلا از اون دسته ادما توی فامیل اطرافیان و... هستم که همه ازش توقعات بالا دارن گاهی جوری استرس میگیرم که بدون اینکه متوجه بشم پاهام و دستام خود به خود در حال تکون خوردن هستن یا حتی به خودم میام میبینم دارم به سرعت دور اتاق دوز میخورم بدون اینکه متوجه بشم من امسال واقعا سال مهمیه برام نمیتونم اینجوری خرابش کنم ولی فعلا این استرس داره باعث میشه فقط پسرفت داشته باشم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام دوست عزیز ما در درمانکده شما رو درک می کنیم ولی قرار نیست همیشه صد خودتون رو برای رضایت دیگران توی هر زمینه ای بزارید، تلاشتون ستودنیه ولی گاهی آدم نیاز داره برای خودش باشه(به دنبال چیزایی که دوست داره بره) همین همیشه باید خوب باشم برای رضای دیگران میتونه کاملی باشه برای استرس و اضطراب بهت پيشنهاد میکنم از مشاوره تلفنی با دکتر روانشناس کمک بگیری اینجوری سریع تر می تونی به درمان استرست برسی. با آرزوی سلامتی روزافزون

  • سلام من حدود یک ماه استرس دارم همیشه فکر میکنم کارهامو تو محل کار اشتباه انجام میدم البته یکی دوبار هم اشتباه انجام دادم و این باعث شده ک همش فکر م درگیر شه و هی فکر میکنم هی با خودم میگم نکنه یه کار دیگ هم اشتباه انجام دادم الان سر کوچیکتر ین چیزی استرس شدید میگیرم گاهی حتی معدم درد میگیره از استرس و به لرزش می افتم

 • تیم پزشکی درمانکده گفت:

  سلام فرزانه جان نگران نباش برای درمان پانیک راهکارهای مختلفی وجود داره می تونی برای اطلاعات بیشتر در زمینه پانیک و راه های درمانش محتوای حمله پانیک؛ علل،علائم و راه درمان این اختلال رو مطالعه کنی ولی اگه از نظر مالی برات امکان پذیر هست پیشنهاد ما اینه که حتما از مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین کمک بگیری تا بتونی راحت تر به درمان و بهبودی برسی. هدف ما سلامتی شماست.

  • سلام من مبینام سوال داشتم ؛ میخواستم بگم من خیلی مدته اصلا بدون دلیلی چیزی استرس شدید میگیرم نمیدونم چرا خودم فک میکنم چون تو مدرسه استرس شدیدی دارم تو خونه هم اینجوری ام میشه دلیلشو بگید ؟

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام مبینا جان از اینکه در درمانکده همراه شما هستیم خوشحالیم. ببین استرس طیف گسترده ای داره بعضی از استرسها هستن که آدم رو به سمت هدف هول میدن این موارد جز استرسهای خوب شناخته میشن ولی در مقابل استرسهایی هستند که توی روند زندگی آدم اختلال ایجاد میکنن به این نوع استرس ما میگم استرس مزمن یا حاد. نمیشه به صورت قطعی بگیم دچار استرس حاد و یا مزمن هستی چون علائمی که گفتی کامل و جامع نیست برای تشخیص دادن بهت پیشنهاد میکنم مقاله تست سبک های مقابله با استرس چیست؟ رو مطالعه کنی و اگه لازم دونستی حتی می تونی از طریق مشاوره تلفنی با دکتر روانشناس ارتباط بگیری تا بتونی با استرست غلبه کنی. با آرزوی سلامتی روزافزون.

    • سلام من از استرس واضطراب شدید بدنم از داخل میلرزه واحساس میکنم زیر پوست پاهام باد در حال حرکته البته در جاهای مختلف پاهام برای چند لحظه گذرا دلیلش چیه صبح هم که بیدار میشم زبانم بشدت خشکه روی شانه هام وگردنم همیشه احساسدرد دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

     • تیم پزشکی درمانکده گفت:

      سلام مینا جان ممنون از اینکه برای مطرح کردن سوالت درمانکده رو انتخاب کردی اميدوارم بتونم تا حد امکان کمکت کنم. استرس و اضطراب زمانی که حاد و مزمن باشه میتونه روی سیستم ایمنی بدن و حتی عملکرد مغز هم تاثیر بزاره مواردی که گفتی برای تشخیص اینکه دقیقا مشکلت از چیه کافی نیست فقط میتونیم به استرس و اضطراب اکتفا کنیم ولی جای نگرانی وجود نداره چرا کهبه راحتی می تونی از مشاورۀ آنلاین روانشناسی استفاده کنی و با ارتباط گرفتن با متخصص به راحتی مشکلات و علائمتو باهاش در میون بزاری تا هم سریعتر مشکلتو تشخيص بده و هم بتونی با روش های موجود درمانش کنی. با آرزوی سلامتی روزافزون.

 • استرس میگیرم،علتشو نمی‌دونم همش وقتی استرس میگیرم گریم میگیره نمیتونم کاری کنم از کل زندگیم عقب میافتم،علاقمو تقریبا به همه چیز از دست دادم نمی‌دونم باید چیکار کنم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام نسیم جان وقتت بخیر باشه اینکه تصمیم داری مشکلت رو تشخیص و در نهایت به درمانش بپردازی خیلی عالیه. گاهی همه ما دچار استرس میشیم ولی نوع استرس ها میتونه کمی متفاوت باشه،سعی کن خونسردی خودتو حفظ کنی چرا که جای هیچ نگرانی وجود نداره. از اون جایی که علت اصلی استرست مشخص نیست می تونی در مرحله اول از مشاوره روانشناسی در درمانکده کمک بگیری و بعد از پیدا کردن دلیل اصلی استرست با کمک متخصص روانشناسی به درمانش اقدام کنی. با آرزوی سلامت روحی بهتر.

 • منم واقعا دارم عذاب میکشم دیگه خسته شدم ۲۰ سالمه اما انگار ۷۰ سالم الان دوسال با این مریضی لعنتی درگیرم اگه میتونین دکتر خوب بهم معرفی کنین مرسی محنا هستم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام محنا جان از اینکه دچار این مشکل شدی واقعا متاسفم انشالله بتونیم با کمک هم به این مشکلت خاتمه بدیم. درسته کمی دیر اقدام کردی ولی همین که اقدام کردی خودش میتونه خیلی عالی باشه. راه های مختلفی برای درمان وجود داره اگه تو شهرهای تهران، اصفهان، مشهد و شیراز هستی می تونی به صورت حضوری به متخصص روانشناسی مراجعه کنی اگر هم امکان حضور در این مراکز برات وجود نداره می تونی به صورت غیر حضوری از طریق مشاوره روانشناسی در درمانکده به راحتی برای درمان مشکلت قدم برداری. امیدوارم هروزت بهتر از دیروزت باشه.

 • عااا خب من چند هفته ای میشه که سره کلاس های مدرسه همیشه استرس میگیرم موقع وارد شدن به کلاس قلبم محکم میزنم ضربان قلبم بالا می‌ره و حتی نبض رگ های سرم اینقدر زیاد و محکن که بیشتر میترسم هر موقع میخوام حرف بزنم فکم میلرزه دستام سرد میشن ضربان قلبم بالا می‌ره و وقتی میشینم پاهام خود به خود تکون میخورن و دستام و تکون میدم امروز اصلا نمیتونستم صحبت کنم خیلی حس بدیه همیشه دستام که به میشن دست دوستمو میگیرم که بغلم میشینه و تعجب می‌کنه

  • سعی کن بری دکتر ، این استرس که داری اگه درمان نشه در بزرگسالی ، باعث خیلی مشکلات میشه . منم قبلا اینجوری بودم اما الان تا حدودی بهترم .

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام زهرا جان وقتت بخیر باشه باید بگم که استرس و اضطراب امروزه خیلی شایع شده ولی خوشبختانه درمانش هم وجود داره، اگه به دنبال درمان این مشکلت هستی می تونی به صورت غیر حضوری از مشاوران روانشناسی در درمانکده استفاده کنی اگرم دوست داری به صورت حضوری مراجعه کنی و در شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد و تهران هستی میتونی از طریق متخصص روانشناسی اقدام کنی. امیدوارم هرچه زودتر بتونی به مشکلت غلبه کنی و به بهبودی کامل برسی.

  • منم همین مشکلو دارم با دکتر ودارو به جواب نرسیدم،همش دنبال اینم که یکی مث خودم پیدا کنم تا شاید با کمک هم به جوابی برسیم.

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر باشه جای هیچ گونه نگرانی وجود نداره احتمالا به دلیل نبود اعتماد بنفس کافی پسرتون در هنگام صحبت در جمع دچار استرس میشن برای اینکه بتونید این مشکل پسرتون رو رفع کنید پیشنهاد می کنیم ازمشاوره روانشناسی در درمانکده به صورت غیرحضوری کمک بگیرید. با آرزوی سلامتی.

 • نزدیک 5 ساله مشکل اضطراب دارم ، هی شدید تر و شدید تر شد کشید به بی خوابی و حالت تهوع و سردرد و کلی درد و بلای دیگه که واقعا تحمل کردنشون برام بشدت سخت بود ، دائم حالم بده ، تو این 5 سال هیچی از زندگیم نفهمیدم ،. فقط با درد و رنج و فشار های عصبی گذشت ، ۲ تا روان پزشک و مشاور رفتم تا الان ، ولی نتیجه ای نگرفتم . (:

  • باید بری دکتر متخصص مغز و اعصاب . سعی کن در مورد ریشه های مشکلاتت یه کم فکر کنی و به دکترت بگی . قرص و دارو تا یه حدی جواب میده

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام امین جان وقتت بخیر باشه متاسفم از اینکه تا الان نتونستی نتیجه ای بگیری ولی از نظر من بهتره که از یه فرد متخصص توی این زمینه کمک بگیری البته اینکه خودت تلاش کنی و بخوای حالتو بهتر کنی از همه مهم تره امیدوارم بتونی در درمانکده از طریق مشاوره روانشناسی به زودی سلامتیتو به دست بیاری.

 • من که خودم از وقتی مدارس حضوری شد حرص نمره و درس و اینارو دارم . یهو آزمون ریاضیم شدم 16 و حالم از اون موثع مداوم بد میشه . استرس و اضطراب میریزه به جونم . معلم ها هم توقعاتشون خیلی بالاست و من هم واقعا نمیتونم تحمل کنم

  • مهم توقعی هست که از خودت داری . اگه معلمی هم توقع بیجا ازت داره میتونی بهش بگی ، بیشتر استرس زندگی بخاطر حرف هایی هست که هیچ وقت به زبون نمیاریم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام فائزه جان وقتت بخیر باشه میتونی برای مدیریت کردن حجم درستاست از یه مشاوره تحصیلی کمک بگیری تا بتونی خیلی راحت هم درستو مدیریت کنی و هم بتونی نمره خوبی دریافت کنی از اونجایی که استرس و نگرانیت منشاش احتمالا از ناتوانی در مدیریت درس خونت هست با این روش در درمانکده راحت می تونی باهاش مقابله کنی. با آرزوی بهترینها برای تو.

 • بدبخت بیچاره گفت:

  سلام مطمئنم باور نمی کنید ولی من از وقتی از هفتم رفتم تیز هوشان همچی قاطی پاتی شده نمره ریاضیم که همیشه بیست بود 13 شده نمره قرآنم هم همینطور معلمامون خیلی شوتن اصلا نمی فهمن چی میگن سر کلاسا حالت تهوع و سر گیجه دارم امروز 2 ساعت فقط به خاطر نمیره ریاضیم گریه کردم بابام گوشیمو گرفت زمان های باشگام با مدرسه تداخل پیدا کرده منم اضافه وزن دنیا دور سرم میچرخه افسردگی متوسط رو به بالا گرفتم و کلن اصلا از اول سال تحصیلی هی بلا داره سرم نازل میشه

  • از مدرسه تیز هوشان بیا بیرون و برگرد به مدرسه قبلیت یا جایی که دوستات هستن . سعی کن به خانواده بگی که تو این مدرسه راحت نیستی

 • سلام دوستان همه ما مشکلات استرس اضطراب داریم.خودمم بی دلیل استرس میگیرم ضربانم بالا میره ولی یک ماه خوبم یک ماه خراب معلوم نیست از چیه نگرانیه ترسه دلشورس یهو بی دلیل همچین میشم خیلی دکترا هم رفتم میگن اعصابه همین

 • من بعد اینکه کنکورم تموم شد تا یکسال بعدش و تا الان فقط دارم استرس و اضطراب بی دلیل میکشم همیشه از استرس حالت تهوع میگیرم.... واقعا انقد شدیده ک نمی تونم اروم کنم خودمو

  • زهرا عنایی گفت:

   من یه چند وقتیه استرس اضطراب دارم باید چیکار کنم وقتی میرم مدرسه استرس میگیرم میترسم

   • نه عزیزم استرس نداشته باش تمرکز کن درساتو بخون به مشکلات تو خونه ام فکر نکن اگه از معلمت میترسی با خانوادت مطرح کن که به مدیر بگن که با معلمت ص کنن اگه هر چی بره استرست بیشتر بیشتر میشه امید وارم حالت خوب بشه

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام زهرا جان وقتت بخیر باشه نگران نباش راه های مختلفی برای درمان وجود داره برای اطلاعات بیشتر می تونی مدیریت استرس چگونه صورت می گیرد؟ رو مطالعه کنی امیدوارم بدردت بخوره البته لازمه بگم می تونی از طریق درمانکده با مشاوره آنلاین روانشناسی هم در ارتباط باشی و ازش کمک بگیری. موفق و پیروز باشید.

  • دوستان منم چند وقتی صب ها دستام بی حس میشه حالت درستی ندارم به همه چی فکر میکنم نمیدونم چیکار کنم ولی عصر و شب ها آرومم تقریبا ممنون میشم راهنمایی کنید

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام خانم/آقای خالدی عزیز وقتت بخیر باشه امیدوام بتونیم با کمک هم باعث سلامت جسم و روان شما بشیم، بهتره برای درمان و تشخیص درست به مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین مراجعه کنی به خاطر اینکه فردی که در این حوزه تخصص داره میتونه بیشتر از هرکسی بهت کمک کنه. با ارزوی حال بهتر.

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام دوست عزیز کمی دیر به فکر درمان افتادی ولی ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه اس برای مقابله با استرس و اضطراب می تونی سری به مدیریت استرس چگونه صورت می گیرد؟ بزنی اگرم نیاز دارای کسی رو به عنوان یک همراه کنار خودت داشته باشی در این صورت می تونی در درمانکده از مشاوره روانشناسی کمک بگیری. شاد و مانا باشی.

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام دوست عزیز وقتت بخیر باشه ترس به دل خودت راه نده چرا اینقدر نگرانی وقتی میشه خیلی راحت از یه مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کرد و مشکل رو ریشه یابی و در نهایت به درمانش پرداخت؟! ازت می خوام در درمانکده به محتوای ارتباط افسردگی با مشکلات گوارشی هم یه سری بزنی شاید برات مفید باشه. با آرزوی بهبودی هرچه سریعتر.

 • سلام من همیشه دلهره دارم همش میترسم اتفاق بدی بیوفته حتی تو قشنگترین اتفاقها نگران اینم ک اتفاق بدی بیفته همیشه نگران عزیزانم هستم ک چیزیشون بشه یا اینکه نگرانم اینم ک خودم مریضی بد بگیرم یا ب یک نو بیماری مبتلا بشم واقعا دارم عذاب میکشم لطفا کمکم کنید، دارم از دلهره ی دائمی میمیرم حتی گاهی شبا از فکر و خیال خوابم نمیبره

  • درکت میکنم خودمم همین مشکل مواجه شدم ولی رفت روان شناس الان یخورده راحت شدم مدیتیشن بکن خیلی خوبه آرزوی سلامتی برات دارم دوست خوبم

   • محمود .س گفت:

    درود ، تمام مشکلات ما علتش ذهن بیمار ماست ، من هم همین طور م، اما وقتی ای استرس شدید میشه ، اصلا با هاش نمی جنگم وسعی هم نمی کنم آرومش کنم.چون شدید تر میشه. شبها از پادکسهای موجود استفاده کن ، مراقبه و مدیتیشن یکی از بهترین راههای کاهش استرس است به شرط اینکه حداقل در طی روز سه بار انجام بدین ، ضمنا یک دفتر انتخاب کنید و هر گونه احساس یا فکری به سراغتان اومد فقط بنویسید ، چون افکار واحساساتتون رو اینجور بهتر خواهید دید.ومیتونین بازوان شناس در میان بذارین.سپاس.

   • محمود .س گفت:

    در مورد افکار واحساساتتون با کسانیکه مطمئن هستید قضاوتتون نمی کنند صحبت کنید ، بانشتن همه احساسات وافکارتون در یک دفتر ، در هر روز اونا رو بهتر می بینید و میتونید با یک روانشناس حاذق بهبود پیدا کنید.

  • ناشناس گفت:

   عزیزم تو دچار اضطراب جدایی شدید شدی بهتره با یه روان درمانگر مشاوره کنی.من هم همین مشکل و دارم بعد مشاوره الان نورو فیدبک کار میکنم سعی کن زودتر دست بکار شی.امیدوارم بهتر بشی

  • خیلی‌ مثل منی ولی سر خودت رو با چیزهای دیگه مثل فیلم دیدن یا هر چی که دوست داری گرم کن بهتر میشی البته امید وارم هممون زود تر خوب بشیم

  • ناشناس گفت:

   من هم مسلی شما هستم مه هم همین فکر ها را میکنم همین چیز ها را که گفتن مه هم بخود میگم که اتو میشه اتو میشه و باز میترسم هتا از دستی ترس دست پایم میلحزه جانم گرم میاید عرق میکنم

  • ناشناس گفت:

   منم دقیقا مثل شما هستم انواع اقسام مریضی فکر میکنم و همیشه نگران هستم اتفاق بد یا خبر بد

  • ناشناس گفت:

   ویتامین ب ۶ بخورید استرس و اضطراب از افسردگی میاد ب۶ مانند قرصهای افسردگی عمل میکنه. روزی یکبار بخورید تا درمان شید. کمبود این ویتامین مشکلات زیادی رو ایجاد میکنه.

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام دوست عزیز وقتت بخیر باشه فکر کنم درباره افسردگی بعد از زایمان حرفهایی شنیده باشی، این مسئله هم احتمالا به واسطه زایمانتون پیش اومده و تا زمانی که آسیبی به خودتون و اطرافیانتون نزنه طبیعیه، ولی اگر حس کردید نیاز به کمک یک فرد متخصص در این راستا دارید می تونید در درمانکده با یه مشاوره آنلاین روانشناسی ارتباط بگیرید. ممنون از همراهی شما.

  • سلام عزیزم من دقیقا همین مشکل شمارو دارم خداییش دیگه خسته شدم .شما چیکار کردین الان بهترین؟

   • غلامرضا گفت:

    خواهر عزیزم منم مثل شما هستم نگران نباشید من از ترسم هر دکتری رفتم فکر میکردم یه نوع بیماری نا الاج گرفتم همش از استرسه یه روان پزشک برید چنتا قرص میده خوب میشی البته دکتر حتما برید خود به خود خوب نمیشه ادم

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام فرشته عزیزم نگران نباش اینجاییم که با کمک هم مشکل شمارو حل کنیم. میتونی توی درمانکده به راحتی به درمان این مشکلت بپردازی فقط کافیه از طریق مشاوره تلفنی با دکتر روانشناسی پیگیر باشی یا اگه امکان حضور در شهرهای تهران،اصفهان،شیراز و مشهد برات وجود داره از طریق متخصص روانشناسی به صورت حضوری مراجعه کنی. آرزوی بهبودی و سلامت کامل برای شما.

  • غلامرضا گفت:

   من دیروز به خاطر همین دلیل که شما میگی رفتم دکتر گفت وسواس گرفتی و حمله پانیک داری ۴ تا قرص داد بهم و گفت بعد ۲ هفته حالت بهتر میشع و طول درمانت هم ۱۸ ماه هست

  • سلام واااااایی نگوووو ینی مث منی حال روز برام نمونده تو اوج جوانی احساس میکنم پیرم و از زندگی متنفر شدم

  • منم دقیقا مثل تو ام.رفتم دکتر بهم فلوکستین و شربت ایمیونس داد.فعلا دارم میخورم.همش نگرانم نکنه ام اس دارم .دارم دیوونه میشم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام سارای عزیزم وقتت بخیر باشه برای اینکه دقیقا ببینی مشکلت چیه و میتونی چه کاراهایی برای درمانش انجام بدی می تونی از یه فرد متخصص و مشاوره روانشناسی کمک بگیری برات آرزوی بهبودی و سلامتی دارم.

 • سلام به همه دوستان من دو سال و اندی هست که با مشکلات روحی شدید درگیر بودم والبته هنوز هستم هر چند کمتر. بسیاری دکتر و دارو تست کردم ، حتی درمانهای سنتی و پیشنهادات مختلف. پیشنهادم برای انواع این نوع مشکلات از کم تا حاد و مزمن ورزش هست، با شروع ورزش حتی کوچیک و آروم آروم میتونید هر چی جلوتر میرید بیشترش کنید و نتیجه شگفت انگیز ش رو ببینید. البته برای خود من در ابتدا بسیار سخت بود چون من علاوه بر مشکلات روحی که توان فکر کردن به انجام کارهارو ازت میگیره، دچار ضعف شدید جسمی هم بودم به قدری که برای انجام کارهای شخصی هم توان نداشتم. ولی به محض اینکه تونستید کمی ورزش کنید به سمتش برید و رهاش نکنید ظرف چند ماه نتیجه ش رو میبینید، متاسفم که در کشوری زندگی میکنم که مردمم بیشترین آمار مشکلات روحی و عصبی رو در دنیا داره امیدوارم مردم سرزمینم از بلاها دور باشن.

  • سلام من خیلی بی قرار یه دفعه احساس میکنم داره حالم بد میشه یا دارم میفتم و منو ترس میبره وای خیلی حال بدیه و احساس میکنم الان میمیرم نمیدونم چیکار کنم یه دفعه تپش قلب میگیرم یا دست و بدنم از تو سر میشه وای خدا خیلی حال بدیه وفتی این جور میشم واقعا میترسم کسی هست کمکم کنه

   • من چندسال پیش این مشکلوداشتم و واقعا نمیدونستم دلیلش چیه تا اینکه روانپزشک بهم گفت پانیک دارم و حمله پانیک خیلی وحشتناکه از مرگ هم بدتره برام قرص کلونازپام و چندتا قرص دیگه داد و‌واقعا کلونازپام شد فرشته نجات من یه مدت استفاده کردم کامل خوب شدم‌و گذاشتم کنار

   • سلام روز شما بخیر من هم چند سال پیش همین حالات رو البته خیلی شدید به همراه حالات دیگه داشتم بعد از چندین ماه پیگیری و رفتن به تمام دکترای متخصص به یک دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم و متوجه شدن که بیماری پانیک دارم این پیام رو که خوندم یادم به خودم افتاد و خواستم راهنماییتون کنم چون حالاتتون مثل خودمه به یک متخصص مغز واعصاب مراجعه کنید تا با دارو به نتیجه برسید

   • به احتمال زیاد پانیک هست..حتما مراجعه کنید به روان شناس بالینی نه روان پزشک اگر نیاز بود ارجاع داده میشید به روان پزشک...نگران نباشید حل میشه

   • نگران نباشید به احتمال زیاد پانیک هست...سریع برید پیش روان شناس بالینی اگر نیاز بود ارجاع داده میشید به روان پزشک. ..درست میشه ان شاالله

   • نیما دوستی گفت:

    سلام من نیما هستم ۱۳ سالمه واقعا این دو سه ساله اظطراب دارم ولی تو همین برج ۶ ۱۴۰۱ خیلی زیاد شد مثلا گریه ام میگیره غروب میشه حالم بد بد میشه مثلا میگن فراموشش کن اصلا نمیتونم به نظر شما چه باید بکنم خیلی حالم بده موقع خواب خواب خوبی ندارم واقعا باید چه کنم

   • ناشناس گفت:

    سلام دوست بزرگوار،شما دچار اضطراب و حمله پانیک میشی،حتما پیش متخصص اعصاب و بعد پیش روانشناس برو،چون این حال شمارو من هم داشتم ،نگران نباشین خوب میشین به لطف خدا

   • غلامرضا گفت:

    حملات پانیک میاد سراغت به یه فوق تخصص اعصاب مراجعه کن خوب خوب میشی یکم زمان بره ولی نگرانی نداره

   • غلامرضا گفت:

    سلام دوستان به اراجیف بعضی ها گوش نکنید باید خودتون بخواهید خوب بشید اول از همه برید پیش فوق تخصص اعصاب کنار داروهایی که میخورید خودتون هم رعایت کنید نفس عمیق ورزش فراموش نشه موقع اظطراب و حمله پانیک باهاش مبارزه نکنید به خودتون بگید یه عصبیه و قرار نیست اتفاق بدی بیفته موقع حمله پانیک عضلات خودتونو شل کنید بعد سفت این کارو ادامه بدید به یه چیز دیگه فکر کنید موقع حمله مثلا فکر کنید تلوزیون چه جوری درست شده یا فکر کنید الان چراغی که هست بیفته چه جوری میشکنه به یه چی دیگه فکر کن . حتما پیش روان پزشک هم برید تا با دارو درمان بشی منم یکی مثل شماها هستم و با این روشهایی که گفتم دارم مراحل درمان رو طی میکنم به امید اینکه هیچ کسی مشکل اعصاب نداشته باشه

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام میثم جان وقتت بخیر باشه امیدوارم در درمانکده بتونیم با کمک هم مشکلت رو درمان کنیم سعی کن خونسردی خودتو حفظ کنی چرا که راه های مختلفی برای رفع مشکلت وجود داره یکی از راه هایی که می تونه بهت تو تشخيص بهتر مشکلت کمک کنه مشاوره آنلاین روانشناسی هستش البته بهت پیشنهاد میکنم اگه در شهر های اصفهان،شیراز،مشهد و تهران هستی به صورت حضوری از #متخصص_روانشناس کمک بگیری. آرزوی بهترینا برای شما.

  • ناشناس گفت:

   سلام خوبی ممنون از دعای قشنگت _از نظر من بعنوان یک مشاور این جمله که نسبت به دنیا اکثر مردمان کشورمان مشکل روحی دارن درست نیست متاسفانه هر جای دنیا که زندگی مردمانش صنعتی شود دچار این مشکل می‌شوند که کشور ما به دلیل فرهنگ سنتی خودش نسبت به بقیه از این حیث اوضاش بهتر است

 • سلام من یک سال و نیم هست پنیک دارم و به روانپزشک هم مراجعه کردم اما درمان نشدم دیگه نمیدونم چیکار کنم خسته شدم

  • منم 10 ماهه که اینجوریم یعنی کلی دکتر رفتم حتی متخصص مغز و اعصاب ولی به نتیجه نرسیدم کلی هم داروی ضد استرس و خواب اور و اینا داده بود ولی اصلا خوب نشدم که هیچ بدتر شدم همه میگفتن به خاطر استرس هست ولی من حتی تو تابستون هم حالم بد میشد حتی اگه صدا زیاد باشه هم پانیک دیت میده بهم روشنایی رو هم نگم اگه لامپ روشن شه زود فرار میکنم تو اتاق یعنی اگه صدا و نور زیاد باشه حمله دیت میده انگار تو این دنیا نیستم همش ترس دارم که یکی منو میکشه یا میمیرم بیشتر تو زمستون این اتفاق میوفته و الانم که باز کم کم هوا سرد میشه منم دوباره حالم بدتر میشه نمیدونم با این اوضاع قراره چجوری درس بخونم کل کارام مختل شده خانوادم هر روز دارن باهام بحث میکنن که عادت کن بهش اونا درک نمیکنن و این حالمو بدتر میکنه

   • منم دو سال پیش درد پهلو داشتم چند بار رفتم دکتر گفت فقط سنگ داری دارو هم نداد گفت خودش دفع میشه بعد دو سال سه بار رفتم دکتر. میگه چیزی نیست ولی ب شدت استرس دارم دلشوره دارم و این باعث درد من میشه وقتی ام درد ندارم انقد بهش فکر میکنم استرس میگیرم تا درد می‌کنه از نظر روحی حالم بده ب خصوص وقتی پاییز میاد واقعا سیر شدم از همه چی دوست دارم ب روزای سابق برگردم قبلا ورزش زیاد میکردم حالم خوب بود الان همسرم نمیزارع برم باشگاه

    • تیم پزشکی درمانکده گفت:

     سلام زهرا جان وقتت بخیر باشه ورزش می تونست بهت کمک کنه حالا که شرایطش رو نداری باید بگم فقط ورزش نیست که می تونه بهت کمک کنه راه های دیگه ای هم برای درمان استرس وجود داره نگران نباش. بهت پیشنهاد میکنم از طریق مشاوره روانشناسی در درمانکده پیگیر باشی تا بتونی برای درمانت قدم درستی برداری. امیدوارم هروزت بهتر از دیروزت باشه.

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام کایرا جان وقتت بخیر باشه این مواردی که گفتی میتونه نشانهٔ چند نوع اختلال از نظر روانشناسی باشه که تشخیص درست نوع مشکلت میتونه اثر مثبتی توی درمانت داشته باشه بهتره ایندفعه از فردی که متخصص مشاوره روانشناسی هست استفاده کنی. به امید روزهای بهتر.

  • سلام.در کنار دارو درمانی .....کلا راجع به بیماری پانیک مطالعه کن.کتاب از حال بد به حال خوب رو بخون ورزش معجزه می‌کنه کلا خودتو مشغول کن موقع حمله باهاش نجنگ بزار خودش فروکش کنه دارو پاروکستین و کلنوزپام خیلی موثره

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام مینا جان وقتت بخیر باشه باید برای درمان به دنبال یک فرد متبحر و متخصص باشی نگران نباش در درمانکده بهت کمک می کنیم تا بتونی مثل آب خوردن مشکلتو درمان کنی توجه داشته باش که اگر حضور در شهرهای تهران،اصفهان،شیراز و مشهد برات وجود داره می تونی از فوق تخصص روانشناسی استفاده کنی و قدمی برای درمانت برداری یا اگه امکان حضور برات وجود نداره می تونی خیلی راحت با مشاوره آنلاین روانشناسی ارتباط بگیری. شاد و پیروز باشید.

 • سلام من یک سال و نیم هست پنیک دارم و به روانپزشک هم مراجعه کردم اما درمان نشدم دیگه نمیدونم چیکار کنم واقعا خسته شدم

 • سلام وقتتان بخیر من از یک شخص پیشم فوت کرد خیلی ترسیدم هر شب جلوی چشمم میاید باید چکار کنیم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با درمانکده ما اینجاییم تا شما رو برای رفع مشکلتون راهنمایی کنید می تونید برای درمان این مشکلتون به دکتر روانشناسی آنلاین بپردازید البته لازمه بگم حتی اگه تو شهرهای تهران ،مشهد،اصفهان و شیراز هستید خیلی راحت می تونید به دکتر متخصص روانشناسی مراجعه کنید و با کمک افراد متخصص گامی برای بهبودی بردارید. با آرزوی بهترینها.

 • سلام خانوم فاطمه لطفاً من را بیشتر راهنمایی کنید خودم کارشناسی ارشد حقوق خوندم تو خانوانده آخرین فرزندم تمام مشکلات را به دوش گرفتم به خاطر مادر پیرم باور کنید خیلی استرسی دارم وقتی یک ربع میخواهم چشمه‌هایم را رو هم بذارم هنگام بیدار شدن استرس ترس تمام وجودم را میگیره تبخال میگیرم وچند مشکل دیگر ممنون میشم منو رانمای کنید ببخشید خودم را معرفی نکردم من اسمم محمد است از تبریز دامداری و کشاورزی شغل من است 30سال دارم مجردم چیکار کنم بتونم باشما چت داشته باشم احتیاج مبرمی به این گفتمان دارم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام محمد جان وقتت بخیر باشه این مسائل و مشکلاتی که گفتی برای برطرف کردنش نیاز به یه فرد متخصص داری که تو این زمینه راهنماییت کنه برای اطلاعات بیشتر درباره نوع مشکلت از طریق دکتر آنلاین روانشناسی اقدام کن تا بتونی به راحتی با روش های اصولی به بهبودی برسی. با آرزوی سلامتی برای شما.

 • فاطمه زهرا قرنی گفت:

  محیط زندگیتو عوض کن‌. حتی اگه لازمه اطرافیانت رو عوض کن! حتی پدر مادرت! برو تنها زندگی کن در آرامش.

  • سلام من قبل اینکه یه اتفاقی بیفته مترسم همش استرس دارم شبا موقع خواب فکر خیال نمیزاره همش ترس از آینده دارم چیکار کنم

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام زهرای عزیزم وقتت بخیر باشه توجه داشته باش که منشا این ترس ها می تونه به اضطراب برگرده و از اونجايی که درباره مشکلت اطلاعات خاصی در دسترس نداریم بهتره از مشاوره روانشناسی در درمانکده استفاده کنی تا بتونی اصولی و ریشه ای مشکلتو برطرف کنی. شاد و مانا باشی.

 • مهدبه بهلولی گفت:

  با سلام وقتتون بخیر من 28سالمه از امروز گاهی وقتا قفسه سینم درد میگیره و وسط هردو شونه هامم محکم سفت میشه و اظطراب زیاد استرس هم زیاد دارم نگرانیم از اینه ک مشکلی برام پیش نیاد پانیک اتک هم سابقه دارم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام مهدیه عزیز وقتت بخیر باشه امیدواریم در درمانکده بتونیم در کنار هم به درمان و بهبودیت کمکی کنیم برای تشخیص صحیح در نهایت درمان می تونی از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنی البته لازمه بگم اگه تو شهرهای تهران،مشهد،اصفهان و شیراز سکونت داری می تونی از فوق تخصص روانشناسی هم استفاده کنی. با امید حال خوب و بهبودی.

 • ناشناس گفت:

  من خیلی خیلی استرس دارم اصلا اصلا هم نمیتونم تمرکز کنم واقعا نمیدونم چیکار کنم

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام دوست عزیز باید عرض کنم راه های مختلفی برای افزایش تمرکز و درمان استرس وجود داره که اگه اصولی به اون پرداخته بشه می تونه توی مدت زمان کوتاه تری اثربخشی داشته باشه به همین جهت بهت پیشنهاد می کنم از طریق درمانکده با مشاوره آنلاین روانشناسی اولین گامت رو برای سلامتی برداری. امیدوارم به بهبودی کامل برسید.

  • ۶۲ سالمه ولی همچنان نگرانی شدید دارم.نکنه تصادف کنم.نکنه برای خانواده مشکلی پیش بیاد. ولی هر گاه خوابم رو تعدیل می کنم این نگرانی شدید اونقدر کم میشه که از زندگی لذت می برم.

   • سلام وقت بخیر. من خیلی استرس دارم تا ی موضوعی پیش میاد پیش خودم فکر میکنم الان اینجوری میشه بخاطر همین استرس میگیرم بدنم میلرزه زیاد حتی ب حرف زدنم صدام میلرزه .تازگی انگار بیشتر شده.ممنون میشم راهنماییم کنید.

    • تیم پزشکی درمانکده گفت:

     سلام دوست عزیز نگران نباشید فقط بهتره هرچه سریعت به دنبال درمان باشید چرا که هر چقدر زمان بگذره احتمال اینکه استرستون شدید تر شه وجود داره برای درمان حتما با یک فردی که در این حوزه تخصص داره صحبت کنید می تونید توی درمانکده از مشاوره روانشناسی استفاده کنید. با آرزوی حال خوب برای شما.

   • تیم پزشکی درمانکده گفت:

    سلام دوست عزیز اینکه تصمیم گرفتید به دنبال درمان باشید عالیه با استفاده از روش های درست می تونید به این نگرانی ها و استرس ها پایان بدید به راحتی می تونید با مشاوره آنلاین روانشناسی ارتباط بگیرید یا اگه براتون امکان داره در شهرهای تهران،اصفهان،مشهد و شیراز به صورت حضوری به متخصص روانشناسی مراجعه کنید. در پناه حق.

  • تیم پزشکی درمانکده گفت:

   سلام دوست عزیز کافیه که اراده کنید و بخواید که به دنبال درمان استرس برید اونوقت خیلی راحت می تونید از مشاوره روانشناسی در درمانکده استفاده کنید و از روش های اصولی که بهتون میگن به سمت درمان و بهبودی حرکت کنید. با آرزوی حال بهتر.

ارسال سؤال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.