5 نشانه یک متخصص پوست و مو خوب

متخصص پوست و مو

چه بخواهید از شر آکنه های بزرگسالی خلاص شوید و چه در مورد جدیدترین فناوری ضد پیری کنجکاو باشید، انتخاب یک متخصص پوست و مو گاهی می تواند به همان اندازه مشکلات پوستی که شما را آزار می دهند دلهره آور باشد.

همه متخصصان پوست و مو یکسان نیستند. پیدا کردن متخصص پوست و مویی که با شما همکاری کند تا مسائل و دغدغه های شما را حل نماید مستلزم مقداری تحقیق کردن است. هنگامی که به دنبال متخصص پوست و مو ایده آل برای خود هستید، از این پنج دستورالعمل استفاده کنید تا بتوانید بهترین ها را از بقیه جدا کنید:

بهترین اعتبارنامه ها

کارنامه مهم است. هر پزشک دارای مدرک پزشکی می تواند کار پوست و مو انجام دهد اما متخصصان پوست و مو دارای مجوز سال ها مطالعه تحت نظارت داشته اند و امتحانات سخت را پشت سر گذاشته اند. وندی لوئیس، نویسنده اثر "پزشکان آرایشی و بهداشتی" و مشاور جراحی زیبایی می گوید: یک جستجوی آنلاین رایگان انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که متخصص پوست و مو دارای مجوز از طرف "بورد متخصصان پوست و مو در آمریکا"، استاندارد طلایی برای این صنعت، است. او هشدار می دهد که "بسیاری از پزشکان خود را متخصص پوست و مو می نامند در صورتی که ممکن است متخصص داخلی، پزشک عمومی یا چیز دیگری باشند."

حتی اگر پزشکی ادعا کند که دارای مجوز از طرف بورد است، این مجوز می تواند الزاماً در حیطه پوست نباشد. اگر به طور خاص به گزینه های ضد پیری – مانند بازسازی سطح پوست با لیزر، پر کننده های چین و چروک، لایه برداری و سفت کردن پوست - علاقه مند هستید می توانید با مراجعه به "بورد آمریکایی جراحی پوست و مو" به دنبال گواهینامه های بیشتر در این حیطه بگردید. لوئیس می گوید: "اعضای این بورد شامل متخصصان برتر در روش های زیبایی هستند."

بیشتر بدانید: کار متخصصان پوست و مو چیست؟

ویزیت با حوصله و بی عجله

متخصصان پوست و مو فوق العاده به ساعت نگاه نمی کنند. آنها به نمودار شما نگاه می کنند و کاملاً بر داستان شخصی و سوالات شما متمرکز هستند. دیوید بنک، پزشک و رئیس انجمن جامعه پوست و جراحی پوستی در نیویورک می گوید: "متخصص پوست و مو شما باید برای توضیح مسائل، رفع نگرانی های شما، و توضیح برنامه های درمانی و همچنین آزمایشاتی که باید انجام دهید زمان کافی بگذارد." اگر متخصص پوست افکار شما را نادیده بگیرد، شما را پیگیری نکند یا ویزیت شما را سرسری و با عجله انجام دهد، وقت آن رسیده است کسی را پیدا کنید که به عنوان بیمار برای شما ارزش بیشتری قائل باشد."

دکتر پوست و مو

عدم تبلیغ برای فروش محصولات

شما به دفتر پزشک رفته اید و نه به یک نمایش تلویزیونی خرید خانگی. خود متخصص پوست و مو و یا هر یک از پرسنل دفتر وی هیچگاه نباید به صورت تهاجمی به تبلیغ محصول یا هر گونه درمانی که به طور خاص به برطرف کردن نگرانی شما کمکی نمی کند بپردازند. دکتر بنک می گوید: "اگر احساس کردید که متخصص پوست و مو در حال فروش چیزی به شماست، او ممکن است بیشتر از کمک به شما به پول شما علاقه مند باشد."

سیاست سخاوتمندانه دادن سمپل

مطبی پر از لوله های کوچک حاوی محصولات مختلف، نشان دهنده این است که متخصص پوست واقعاً می خواهد بیماران بهترین راه حل و نه هر راه حلی را برای مشکل پوستی خود پیدا کنند و اینکه او از مقادیر بودجه افراد و قیمت های مصوب تجویزی آگاه است. بنك می گوید: "اگر متخصص پوست و مو شما می خواهد یك محصول را امتحان كنید تا قبل از تصمیم گیری برای خرید داروی تجویزی، از مناسب بودن آن برای شما اطمینان حاصل كند، این یك نشانه عالی است." و خجالتی نباشید. از پزشکتان درخواست کنید تا اگر سمپلی وجود دارد به شما بدهد، چون معمولاً پزشکان مقدار زیادی سمپل دارند که تاریخ مصرفشان می گذرد و مجبور می شوند دور بیندازند.

مراقبت های خارج از ساعت کاری. شما هیچگاه نباید احساس کنید در تاریکی رها شده اید. چه بعد از مداوا واکنشی آلرژیک تجربه کنید و چه سوال ضروری درباره آن داشته باشید باید راهی برای دسترسی شما به متخصص پوست و مو در شب ها و آخر هفته ها وجود داشته باشد. بنک می گوید: یک متخصص پوست و موی خوب برای مواقع ضروری پس از ساعات کاری، خدمات تلفنی دارد. برخی ممکن است دارای سرویس های پاسخگویی باشند که پیام ها را دریافت می کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است یک شماره تماس فوری روی پیامگیر دفتر بگذارند. به جای اینکه در روزهای کاری پس از ساعت پنج عصر هیچ شانسی برای صحبت با پزشک نداشته باشید، متخصص پوست و مویی پیدا کنید که در آن زمان هم در دسترس شما باشد.