درمانکده
location
نمایش پزشکان در شهر تهران
فیلتر
مرتب سازی (بیشترین امتیاز)
Picture of the author
پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید
فیلتر تخصص

دکتر متخصص آرتروز

پویا نوذرنژاد
متخصص ارتوپدی
13 سال تجربه
تهران، خیابان فداییان اسلام
(31 نظر)
4.9

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 17:00
حبیب رشادی
متخصص ارتوپدی
18 سال تجربه
تهران، میدان پونک
(71 نظر)
4.9

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 13:00
محمود کرمی
متخصص ارتوپدی
27 سال تجربه
تهران، چهارراه سرسبز
(87 نظر)
4.9

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 17:30
رامین طالبیان خراسانی
متخصص ارتوپدی
19 سال تجربه
تهران، خیابان آیت الله کاشانی
(22 نظر)
4.8

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 17:30
محمدکاظم امامی میبدی
متخصص ارتوپدی
12 سال تجربه
تهران، خیابان ملاصدرا
(76 نظر)
4.7

اولین نوبت:

19 آذر ساعت 17:10
شهرام شیروانی بروجنی
متخصص ارتوپدی
22 سال تجربه
تهران، خیابان ملاصدرا
(39 نظر)
4.7

اولین نوبت:

20 آذر ساعت 16:30
رامین ارژنگ
متخصص ارتوپدی
23 سال تجربه
تهران، وزراء
(48 نظر)
4.7

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 00:00
فرهاد شهبازی بیله سوار
متخصص ارتوپدی
6 سال تجربه
تهران، بالاتر از میرداماد
(33 نظر)
4.7

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 17:00
محمدحسین کریمی
متخصص ارتوپدی
16 سال تجربه
تهران، بالاترازدوراهی قلهک
(15 نظر)
4.7

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 16:00
سید حسین میروکیلی
متخصص ارتوپدی
23 سال تجربه
تهران، خیابان شکوفه
(157 نظر)
4.7

اولین نوبت:

6 دی ساعت 10:00
سوالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین متخصص آرتروز را انتخاب کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش، گزینه بیشترین امتیاز را انتخاب کنید تا بهترین دکترهای آرتروز را ببینید و با توجه‌ به امتیاز و نظرات ثبت شده بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم از دکتر آرتروز نوبت حضوری بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، متخصص آرتروز مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک آرتروز ویزیت در مطب را انتخاب کنید و مراحل رزرو نوبت حضوری خود را انجام دهید.

چگونه می‌توانم از متخصص آرتروز مشاوره آنلاین بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، دکتر آرتروز مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک آرتروز از بین مشاوره آنلاین متنی، مشاوره آنلاین صوتی، مشاوره آنلاین تصویری یا تماس تلفنی یکی را انتخاب کنید و مراحل رزرو مشاوره آنلاین خود را انجام بدهید.

چگونه می‌توانم با دکتر آرتروز مشاوره آنلاین ویدئویی بگیرم؟

از لیست پزشک‌های آرتروز، می‌توانید از متخصصی‌هایی که در کارت اطلاعاتشان علامت آیکون ویدیو دارند مشاوره تصویری بگیرید.

چگونه می‌توانم زودترین زمان نوبت حضوری با متخصص آرتروز را پیدا کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش گزینه زودترین نوبت را انتخاب کنید تا لیست دکترهای آرتروز بر اساس نزدیک‌ترین زمان رزرو نوبت برای شما به نمایش در بیاید.

چگونه می‌توانم روزهای کاری متخصص آرتروز را ببینم؟

با انتخاب نوع نوبت‌گیری در صفحه دکتر آرتروز مورد نظر خود، می‌توانید روزهای کاری پزشک را در تقویم مشاهده کنید.

چطور با پشتیبانی درمانکده ارتباط بگیرم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی، می توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با شماره 02137617000 تماس بگیرید.

شماره رزرو نوبت انلاین مطب

دکتر آرتروز

دکتر آرتروز، ترکیبی از چند تخصص پزشکی، از جمله روماتولوژی (Rheumatology) و ارتوپدی (Orthopedist) است. آرتروز (به فرانسوی: Arthrose) یا اُستئوآرتریت (به انگلیسی: Osteoarthritis) وضعیتی پزشکی است که در اثر ساییدگی مفاصل ایجاد می‌شود.
در این بیماری، غضروف محافظ انتهای استخوان‌ها در طول زمان فرسوده می‌شود. این بیماری اغلب مفاصل تحمل‌کننده وزن، مانند لگن، زانو و ستون فقرات را تحت تاثیر قرار می‌دهد. متاسفانه این بیماری، درمان قطعی نداشته و پزشک می‌تواند به مدیریت علائم، کاهش التهاب، حفظ عملکرد مفصل و بهبود کیفیت زندگی کمک کند.

فوق تخصص آرتروز چه اقداماتی برای بیمار انجام می‌دهد؟

هم روماتولوژیست‌ها و هم متخصصان ارتوپد نقش مهمی در درمان آرتروز دارند؛ اما روش درمانی این ۲ متخصص با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. روماتولوژیست‌ها (Rheumatologists) پس از اتمام دوره پزشکی عمومی وارد تخصص روماتولوژی شده و اغلب روی بیماری‌های روماتیسم و خودایمنی تمرکز دارند. درمان آرتروز از دیدگاه آن‌ها به شرح زیر است:

۱. تشخیص

روماتولوژیست‌ها از معاینه فیزیکی و آزمایش‌های تصویربرداری، مانند اشعه ایکس (X-rays) و MRI برای تشخیص این بیماری استفاده می‌کنند.

۲. تجویز داروها

دکتر آرتروز به‌منظور کمک به مدیریت درد و کاهش التهاب برای فرد دارو تجویز می‌کند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)، مسکن و تزریق کورتیکواستروئید (Corticosteroid) از رایج‌ترین داروهایی هستند که توسط روماتولوژیست تجویز می‌شوند. همچنین، روماتولوژیست‌ها ممکن است از داروهای ضد روماتیسمی اصلاح‌کننده بیماری (DMARDs) را برای کند کردن روند پیشرفت آرتروز استفاده کنند.

۳. مشاوره برای تغییر سبک زندگی

این پزشکان راهنمایی‌هایی برای تغییر سبک زندگی، مانند مدیریت وزن، ورزش منظم و تکنیک‌های محافظت از مفاصل به بیماران ارائه می‌کنند.

۴. فیزیوتراپی (Physical Therapy)

متخصصان روماتولوژی ممکن است بیماران را به فیزیوتراپیست‌هایی (Physical Therapists) که در درمان آرتروز تخصص دارند ارجاع دهند. فیزیوتراپی می‌تواند تمرین‌هایی برای بهبود قدرت و انعطاف‌پذیری مفاصل به بیماران ارائه کند.

متخصصان ارتوپد (Orthopedic) پس از دوره عمومی وارد رشته تخصصی ارتوپد شده و روی دستگاه حرکتی (اسکلت-عضله) تمرکز دارند. درمان آرتروز از دیدگاه این پزشکان به شرح زیر است:

۱. تشخیص

پزشکان ارتوپد آرتروز را با ارزیابی علائم، انجام معاینات فیزیکی و بررسی نتایج تصویربرداری تشخیص می‌دهند.

۲. مداخلات جراحی

در مواردی که درمان‌های غیر تهاجمی برای بیمار کافی نباشد، متخصص ارتوپد ممکن است جراحی را به بیمار توصیه کند. این روش شامل آرتروسکوپی مفصل (Joint Arthroscopy)، تنظیم مجدد مفصل (Joint Realignment)، یا جراحی تعویض مفصل (Joint Replacement Surgeries) باشد.

۳. تزریق

پزشکان ارتوپد برای کاهش درد و التهاب، تزریق مستقیم کورتیکواستروئید یا تزریق اسید هیالورونیک (Hyaluronic Acid) به مفصل آسیب‌دیده را نیز انجام می‌دهند.

۴. توان‌بخشی

پس از جراحی، پزشکان ارتوپد برای کمک به روند بهبودی، برنامه‌های توان‌بخشی را برای بیمار در نظر می‌گیرند. این برنامه‌ها شامل فیزیوتراپی و اقداماتی برای بازگرداندن عملکرد و تحرک مفصل است.

در نظر داشته باشید که همکاری روماتولوژیست‌ها و پزشکان ارتوپد می‌تواند به مدیریت بهتر آرتروز کمک کند.

خدمات متخصص آرتروز

روماتولوژیست‌ها و متخصصان ارتوپد، خدمات پزشکی متنوعی را به بیماران خود ارائه می‌کنند. برخی از خدمات پزشکان روماتولوژی عبارت‌اند از:

۱. تشخیص و درمان بیمار

 روماتولوژیست‌ها در تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری‌های روماتیسمی (Rheumatic آرتروزs) از جمله آرتریت (Arthritis)، لوپوس (Lupus)، نقرس (Gout)، واسکولیت (Vasculitis) و فیبرومیالژیا (Fibromyalgia) تخصص دارند.

۲. آموزش و مشاوره به بیمار

روماتولوژیست‌ها نقش مهمی در آموزش بیماران در مورد وضعیت سلامت، گزینه‌های درمانی و تغییرات سبک زندگی دارند. آن‌ها همچنین به‌طور مستمر وضعیت بیماران را پیگیری می‌کنند.

۳. ارجاع و هماهنگی با سایر متخصصان

متخصصان روماتولوژی رابطه تنگاتنگی با سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، مانند جراحان ارتوپد، فیزیوتراپ‌ها و کاردرمانگران دارند. آن‌ها ممکن است در صورت لزوم بیماران را برای ارزیابی یا درمان بیشتر به متخصصان دیگر ارجاع دهند.

برخی از خدمات پزشکان ارتوپد عبارت‌اند از:

۱. تشخیص

متخصصان ارتوپدی در تشخیص بیماری‌ها و آسیب‌های اسکلتی-عضلانی مهارت دارند.

۲. مداخلات جراحی و درمان‌های غیرجراحی

جراحان ارتوپد از انواع روش‌های جراحی برای بهبود شرایط اسکلتی-عضلانی مراجع استفاده می‌کنند. این روش‌ها می‌تواند شامل جراحی تعویض مفصل (مانند تعویض مفصل ران یا زانو)، روش‌های آرتروسکوپی، جراحی ستون فقرات (Spinal Surgery)، ترمیم شکستگی، بازسازی رباط و ترمیم تاندون باشد.

متخصصان ارتوپدی از درمان‌های غیرجراحی نیز برای کاهش التهاب و تسکین درد بیماران استفاده می‌کنند. آن‌ها ممکن است برای بهبود روند درمان از تجهیزات کمکی مانند بریس (Braces) و آتل (Splints) نیز استفاده کنند.

۳. پزشکی ورزشی

بسیاری از متخصصان ارتوپدی در پزشکی ورزشی نیز تخصص داشته و بر درمان و پیشگیری از آسیب‌های مرتبط با ورزش تمرکز دارند. آن‌ها مراقبت‌های جامعی را به ورزشکاران ارائه می‌کنند.

ویژگی‌های دکتر آرتروز خوب در تهران

از ویژگی‌های یک دکتر آرتروز خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تخصص و دانش به‌روز پزشکی
  • مهارت تشخیصی دقیق بیماری‌ها به‌دلیل ماهیت پیچیده بیماری آرتروز
  • توانایی برقراری مشفقانه با بیمار
  • داشتن صبر و حوصله برای آموزش بیمار
  • توانایی همکاری با تیم درمان
  • استفاده از تجهیزات مدرن
  • شرکت در سمینارهای بین‌المللی پزشکی برای یادگیری جدیدترین مباحث علوم پزشکی
  • داشتن مهارت فنی و جراحی برای پزشکان ارتوپد

راهنمای نوبت‌گیری آنلاین بهترین دکتر آرتروز در تهران

آرتروز یک بیماری مزمن بوده و با افزایش سن در اغلب افراد بروز می‌کند. تشخیص سریع و مدیریت علائم این بیماری می‌تواند به بهبود وضعیت بیمار کمک کند. بدین‌ترتیب، اگر علائم آرتروز را دارید، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

شما می‌توانید به‌صورت آنلاین از متخصصان روماتولوژی و متخصصان ارتوپد درمانکده مشاوره دریافت کنید. همچنین، امکان دریافت نوبت حضوری از این پزشکان نیز وجود دارد. اگر برای نوبت گرفتن از پزشکان با مشکل روبه‌رو شدید، می‌توانید با پشتیبانی درمانکده ارتباط برقرار کنید.

 

مشاهده بیشتر
محله های دیگر