نوبت دهی آنلاین مطب از بهترین پزشکان جراح کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) در تهران

با مشاهده لیست پزشکان، آدرس و زمان حضور آنها، از بهترین پزشکان جراح کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) نوبت اینترنتی دریافت کنید

جستجو در نتایج

تخصص

زمان نوبت

بیمارستان

جنسیت

نمایش پزشکان دارای مشاوره آنلاین

دکتر متخصص اورولوژی

  • مرتب‌سازی براساس:
  • بیشترین رضایتمندی
  • منتخب
  • زودترین نوبت

دکتر کلیه کیست و چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

دکتر کلیه پزشکی است که در مراقبت از کلیه‌ها و درمان بیماری‌های مربوط به کلیه تخصص دارد. در واقع اورولوژیست متخصصی است که بر عملکرد کلیه و اختلالات آن تمرکز دارد. وی نه تنها در مورد درمان و کنترل بیماری‌هایی که به طور خاص بر کلیه‌ها تأثیر می‌گذارند، آموزش دیده است، بلکه در مورد تأثیر بیماری و یا اختلالات عملکرد کلیه بر سایر قسمت‌های بدن و همچنین تشخیص بیماریهای کلیوی نیز تبحر دارد. آن‌ها معمولاً بیماری مزمن کلیهCKD، بیماری کلیه پلی کیستیک PKD، نارسایی حاد کلیه، سنگ کلیه و فشار خون بالا را درمان می‌کنند و در مورد تمامی جنبه‌های پیوند کلیه و دیالیز آموزش می‌بینند. احتمال بروز اختلال در عملکرد کلیه‌ها حتی بیشتر از اختلال عملکرد کبد است، چرا که بیماری‌هایی زیادی وجود دارند که عملکرد کلیه‌ها را تحت تأثیر قرار داده و به طور همزمان کلیه‌ها را نیز دچار اختلال می‌کنند. به عنوان مثال بیماری کلیوی می‌تواند از مشکلاتی مانند دیابت، چاقی، بیماری قلبی و فشار خون بالا ناشی شود. همچنین می‌تواند باعث ایجاد فشار خون بالا و بیماری قلبی شود. بیماری مزمن کلیه در پاره‌ای از شرایط ممکن است منجر به مشکلات سلامتی مانند کم خونی، پوکی استخوان، ضعف سیستم ایمنی یا ضربان قلب نامنظم شود. این رابطه علت و معلولی نشان می‌دهد که داشتن کلیه‌های سالم و مراقبت از آن‌ها و زمان به موقع مراجعه به دکتر کلیه خوب جهت درمان و کنترل بیماری‌های کلیه چقدر مهم است.

مشاهده بیشتر: مشاوره آنلاین دکتر آنلاین

تحصیلات دکتر کلیه چگونه است؟

در مسیر تبدیل شدن به یک دکتر کلیه، ابتدا باید دوره هفت ساله پزشکی عمومی را گذراند. پس از دریافت مدرک پزشکی، باید دوره رزیدنتی داخلی سه ساله اورولوژی را تکمیل کرد. دوره رزیدنتی به پزشکان تازه کار این امکان را می‌دهد که در یک محیط بالینی و تحت نظارت پزشکان ارشد، آموزش بیشتری دیده و شرایط بیماران کلیوی و مشکلات و اختلالات سلامتی آن‌ها را تجربه کنند. بعد از دوره رزیدنتی و اخذ مدرک تخصص، پزشکان اورولوژی می‌توانند در دوره‌های سه ساله آکادمیک فوق تخصص اورولوژی شرکت کنند و مدرک فوق تخصص اورولوژی را کسب کنند. در طول دوره فلوشیپ، دکتر کلیه تمامی روش‌های تشخیص و کنترل بیماری‌های کلیوی را می‌آموزد. همچنین برای یادگیری روش‌های جراحی مرتبط با دیالیز مانند دسترسی عروقی و قرار دادن کاتتر آموزش می‌بیند. وی در زمینه درمان انواع دیالیز مانند همودیالیز و دیالیز صفاقی متخصص شده و بیوپسی کلیه را یاد می‌گیرد. بعد از گذراندن این آموزش‌ها مدرک فوق تخصص اورولوژی را دریافت می‌کند.

علل مراجعه به متخصص کلیه کدام‌اند؟

متخصصین کلیه به منظور درمان و کنترل تمامی بیماری‌ها و اختلالات مربوط به کلیه و همچنین شرایطی که منجر به بیماری‌های کلیه می‌شود، آموزش دیده‌اند که شامل موارد زیر هستند:

اختلالات گلومرولی-عروقی

به طور کلی علت اصلی مراجعه به متخصص کلیه، اختلالات گلومرولی-عروقی هستند که بیماریهای‌های مختلفی را در بدن به وجود می‌آورند. پزشکان کلیه حین دوره تکمیلی رزیدنتی، روش‌های درمانی این بیماری‌ها را یاد می‌گیرند تا بتوانند بیماری‌ها را کنترل کرده و جلوی پیشرفت آن را بگیرند و یا روند پیشرفت بیماری را کند کنند. بدین طریق می‌توانند عملکرد کلیه را تا زمان امکان حفظ کنند.

اختلالات لوله‌ای-بینابینی

اختلالات لوله‌ای- بینابینی (نفریت بینابینی) بر لوله‌های کلیه و بافت‌های اطراف آن تأثیر می‌گذارند. لوله‌ها مایع فیلتر شده را از کلیه‌ها جمع‌آوری می‌کنند و نهایتاً آن را به ادرار تبدیل می‌کنند. پزشکان کلیه علائم این اختلالات و نحوه درمان آن‌ها را یاد می‌گیرند.

فشار خون بالا

فشار خون، دومین علت اصلی بیماری کلیوی است. وقتی کلیه‌ها مقدار زیادی رنین دفع کنند، فشار خون افزایش پیدا می‌کند. متخصصین کلیه با انواع مختلفی از دارو‌هایی که می‌توانند فشار خون را کاهش دهند و همچنین روش‌های دیگر، میزان فشار خون را کنترل می‌کنند.

دیالیز

هنگامی که کلیه‌ها به خوبی کار نمی‌کنند، دیالیز می‌شوند. دیالیز فرآیند پاکسازی خون است که توسط پزشکان کلیه و تکنسین‌های مربوطه انجام می‌شود. دکتر متخصص کلیه در دوران رزیدنتی، در مورد همودیالیز و دیالیز صفاقی آموزش لازم را می‌بینند تا بتوانند بیماران خود را با استفاده از روش دیالیز به زندگی برگردانند.

پیوند کلیه

پیوند کلیه زمانی انجام می‌شود که فردی کلیه سالم را از شخص دیگری به منظور جایگزینی کلیه‌های آسیب دیده خود دریافت می‌کند. دکتر اورولوژی در مورد این روش و چگونگی انجام آن و مراقبت‌های بعد از پیوند کلیه می‌آموزد تا بتواند زندگی بیماران را نجات دهد.

اختلالات متابولیسم مواد معدنی

این اختلال زمانی رخ می‌دهد که مقادیر غیر طبیعی مواد معدنی در خون وجود داشته باشد. پزشک متخصص کلیه در دوران تخصص خود چگونگی کنترل و مدیریت اختلالات متابولیسم مواد معدنی را می‌آموزد تا مطمئن شود که بیمار مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را دریافت می‌کند.

کنترل نارسایی حاد کلیه

نارسایی حاد کلیه زمانی رخ می‌دهد که کلیه‌ها به طور ناگهانی از کار می‌افتند. نارسایی حاد کلیه‌ها در پاره‌ای از شرایط قابل برگشت و بهبود است. دکتر خوب کلیه و مجاری ادرار نحوه درمان بیماری‌هایی که باعث نارسایی حاد کلیه می‌شوند، مانند عفونت کلیه، سنگ کلیه و دفع خون از کلیه‌ها را یاد می گیرد و بیمار را به به شرایط نرمال قبلی برمی‌گرداند.

درمان و کنترل بیماری مزمن کلیوی

بیماری مزمن کلیه (CKD) هنگامی رخ می‌دهد که کلیه‌ها در یک دوره زمانی به آرامی از کار می‌افتند. بیماری CKD پنج مرحله را طی می‌کند که آخرین مرحله آن ESRD است. دکتر کلیه خوب در دوران تخصص با شرایط و اختلالات به وجود آمده در پنج مرحله بیماری آشنا می‌شود. همچنین نحوه درمان و کنترل پنج مرحله بیماری را یاد گرفته و می‌کوشد که از پیشرفت بیماری جلوگیری کند و بیمار را تا حد امکان سالم نگه دارد.

تغذیه مناسب و تجویز رژیم جهت بیماران کلیوی

تغذیه نقش مهمی در کند کردن پیشرفت بیماری کلیوی دارد. رژیم غذایی مناسب می‌تواند کیفیت زندگی بیماران درگیر با نارسایی کلیه را بالا نگه دارد. بهترین متخصص کلیه، حین دوران رزیدنتی خود می‌آموزد که بیماران کلیوی چه مواد مغذی را باید دریافت کنند و چه مواد غذایی را مصرف نکنند. یک پزشک کلیه باید رژیم غذایی مناسبی با ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های خاص غذایی به بیماران ارائه دهد تا حتی الامکان بیماران را سالم نگه دارد.

تفسیر تصویر‌برداری

برخی از بیماری‌های کلیوی از طریق سونوگرافی و تصویر‌برداری تشخیص داده می‌شوند. یک متخصص کلیه و مجاری ادراری چگونگی تفسیر نتایج این آزمایشات را می‌آموزد تا به راحتی بتواند بیماری‌ها را تشخیص دهد.

چگونه بهترین دکتر کلیه در تهران را پیدا کنیم؟

اگر به هر یک از اختلالات کلیوی و مشکلات مربوط به دستگاه ادراری مبتلا هستید و یا مشکوک به ابتلا به نارسایی کلیوی هستید، وقت آن رسیده که بهترین پروفسور کلیه در تهران را پیدا کنید. البته اگر مبتلا به سنگ کلیه هستید و از تومور‌های خوش خیم و بدخیم کلیوی رنج می‌برید، باید بهترین دکتر سنگ کلیه و بهترین دکتر جراح کلیه در تهران را نیز پیدا کنید. راه‌های مختلفی برای یافتن بهترین پزشکان کلیه در تهران وجود دارند که شامل موارد زیر هستند:

  • از پزشک خانواده خود جهت مراجعه و تعیین زمان ویزیت پزشک در بهترین کلینیک کلیه در تهران معرفی نامه بگیرید. از آنجایی که مطب بهترین پزشکان کلیه در تهران معمولاً شلوغ است و پزشکان وقت کافی برای معاینه بیماران جدید ندارند، قبل از مراجعه بهتر است که از پزشک خود یک معرفی نامه بگیرید.
  • از طریق سایت درمانکده از دکتر کلیه خوب در تهران نوبت بگیرید اگر به دنبال بهترین پروفسور‌های کلیه در تهران هستید، این روش بهترین گزینه برا‌ی شماست. با مراجعه به سایت درمانکده، با تیمی متشکل از بهترین پزشکان در تهران آشنا شده و از طریق خدمات نوبت گیری آنلاین، نوبت ویزیت خود با پزشک مورد نظرتان را تعیین کنید.

خدمات متخصصین کلیه درمانکده

درمانکده با هدف تأمین رفاه و تسهیل روند درمان بیماران، تیمی متشکل از بهترین متخصصین کلیه در تهران را گرد هم آورده است. این موسسه خدمات مختلفی از جمله مشاوره آنلاین به صورت تصویری، متنی و صوتی، رزرو آنلاین نوبت مطب و مشاوره آنلاین فوری برای بیماران ارائه می‌دهد. همچنین با ارائه خدمات تشخیصی-درمانی، امکان مداوای سریع و به موقع بیماران توسط پزشکان کلیه را فراهم می‌نماید.

هزینه ویزیت دکتر اورولوژی در درمانکده

هزینه ویزیت یک پزشک متخصص کلیه در درمانکده، بین بازه قیمتی ۸۰۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰۰ تومان متغیر است. شایان ذکر است که هزینه ویزیت پزشک کلیه در درمانکده، هزینه واقعی ویزیت پزشک بوده و درمانکده هیچ‌گونه مبلغ مازادی بابت کمیسیون از بیماران دریافت نمی‌کند.

راهنمای رزرو آنلاین نوبت مطب بهترین متخصصین کلیه در تهران

به منظور گرفتن نوبت از بهترین پزشکان اورولوژِی در تهران، تنها کافیست که به سایت درمانکده مراجعه کنید. بعد از انتخاب تخصص و همچنین پزشک مورد نظر، روی رزرو آنلاین نوبت کلیک کرده و تاریخ و ساعت مراجعه به پزشک متخصص را مشخص کنید. در این مرحله بعد از پرداخت هزینه ویزیت پزشک، می‌توانید نوبت مطب خود را نهایی کنید.

چگونه می توانم از متخصص جراح کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) نوبت حضوری بگیرم؟

چگونه می توانم از دکتر جراح کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) مشاوره آنلاین بگیرم؟

چگونه می توانم بهترین متخصص جراح کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) را انتخاب کنم؟ 

چگونه می توانم با دکتر جراح کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) مشاوره آنلاین ویدئویی داشته باشم؟ 

چگونه می توانم زودترین زمان برای ملاقات حضوری با متخصص جراح کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) را پیدا کنم؟ 

چگونه می توانم روزهای کاری متخصص جراح کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) را ببینم؟ 

جستجوی پزشکان متخصص و فوق تخصص
Item 1 of 20