نمایش پزشکان در شهر تهران
فیلتر
مرتب سازی (بیشترین امتیاز)
Picture of the author
پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید
فیلتر تخصص

دکتر متخصص ضعف عضلانی

مهدی فریدونی
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
27 سال تجربه
تهران، خیابان آیت الله کاشانی
(16 نظر)
4.7

اولین نوبت:

3 مرداد ساعت 17:30
سید حسن هاشمی
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
16 سال تجربه
تهران، فلکه سوم تهرانپارس
(2 نظر)
4.5

اولین نوبت:

6 مرداد ساعت 18:30
سید حسن هاشمی
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
تهران، فلکه سوم تهرانپارس
نوبت فعال ندارد
سوالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین متخصص ضعف عضلانی را انتخاب کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش، گزینه بیشترین امتیاز را انتخاب کنید تا بهترین دکترهای ضعف عضلانی را ببینید و با توجه‌ به امتیاز و نظرات ثبت شده بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم از دکتر ضعف عضلانی نوبت حضوری بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، متخصص ضعف عضلانی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک ضعف عضلانی ویزیت در مطب را انتخاب کنید و مراحل رزرو نوبت حضوری خود را انجام دهید.

چگونه می‌توانم از متخصص ضعف عضلانی مشاوره آنلاین بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، دکتر ضعف عضلانی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک ضعف عضلانی از بین مشاوره آنلاین متنی، مشاوره آنلاین صوتی، مشاوره آنلاین تصویری یا تماس تلفنی یکی را انتخاب کنید و مراحل رزرو مشاوره آنلاین خود را انجام بدهید.

چگونه می‌توانم با دکتر ضعف عضلانی مشاوره آنلاین ویدئویی بگیرم؟

از لیست پزشک‌های ضعف عضلانی، می‌توانید از متخصصی‌هایی که در کارت اطلاعاتشان علامت آیکون ویدیو دارند مشاوره تصویری بگیرید.

چگونه می‌توانم زودترین زمان نوبت حضوری با متخصص ضعف عضلانی را پیدا کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش گزینه زودترین نوبت را انتخاب کنید تا لیست دکترهای ضعف عضلانی بر اساس نزدیک‌ترین زمان رزرو نوبت برای شما به نمایش در بیاید.

چگونه می‌توانم روزهای کاری متخصص ضعف عضلانی را ببینم؟

با انتخاب نوع نوبت‌گیری در صفحه دکتر ضعف عضلانی مورد نظر خود، می‌توانید روزهای کاری پزشک را در تقویم مشاهده کنید.

چطور با پشتیبانی درمانکده ارتباط بگیرم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی، می توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با شماره 02137617000 تماس بگیرید.

شماره پشتیبانی برای رزرو نوبت آنلاین

دکتر ضعف عضلانی

ضعف عضلانی به معنی کاهش قدرت و ناتوانی عضلات در انقباض و حرکت برای انجام فعالیت فیزیکی است. در چنین وضعیتی فرد نمی‌تواند کارهای روزمره یا فعالیت ورزشی خود را به شیوه معمول انجام دهد و باید برای تشخیص علت اصلی به دکتر ضعف عضلانی یا متخصص ارتوپدی مراجعه کند. 

این عارضه می‌تواند ناشی از خستگی زیاد یا بیماری باشد و ممکن است در هر قسمت از بدن مانند عضلات پاها، بازوها، عضلات کمری یا عضله قلب و ریه بروز پیدا کند. از همین‌رو پزشکان دیگری همچون متخصص نورولوژی (مغز و اعصاب)، متخصص قلب، طب فیزیکی و نفرولوژیست می‌توانند در درمان ضعف عضلانی موثر باشند.

فوق تخصص ضعف عضلانی چه اقداماتی برای بیمار انجام می‌دهد؟

ضعف عضلانی توصیفات مختلفی دارد و معمولا با علائم متفاوتی همراه است. دکتر ضعف عضلانی با پرسیدن سوالاتی درباره شدت و نوع کاهش قدرت عضلات بیمار، تلاش می‌کند تا متوجه شود این عارضه به کدام یک از توصیفات زیر مرتبط می‌شود:

۱- ضعف عضلانی ناشی از بیماری: برخی بیماری‌ها مانند سکته مغزی یا دیستروفی عضلانی باعث از بین رفتن توانایی عضله برای عملکرد طبیعی و کاهش حجم آن می‌شوند. در چنین شرایطی که یک تغییر واقعی به‌شمار می‌آید، عضلات نمی‌توانند به شیوه معمول فعالیت کنند.

۲- ضعف عضلانی ناشی از فرسودگی: این عارضه به معنی سستی ماهیچه است که باعث می‌شود هنگام استفاده از عضله، احساس خستگی داشته باشید. در چنین شرایطی، عضله واقعا ناتوان نیست؛ بلکه برای فعالیت به شیوه معمول نیاز به مدیریت نیرو و تلاش بیشتری دارد. این نوع ضعف عضلانی معمولا در افراد مبتلا به افسردگی، اختلالات خواب، بیماری قلبی، ریوی و کلیوی دیده می‌شود.

۳- ضعف عضلانی ناشی از خستگی مزمن: در این نوع ضعف عضلانی، عضله به شیوه معمول شروع به فعالیت می‌کند، اما خیلی زود خسته می‌شود و مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا انرژی مورد نیاز را برای ادامه فعالیت به دست آورد.

پزشک فوق تخصص ضعف عضلانی برای تشخیص دقیق‌تر به ارزیابی نحوه رفلکس عصبی، حجم عضلانی، عصب و حواس بیمار می‌پردازد. از جمله آزمایشاتی که برای تایید نهایی ضعف عضلانی انجام می‌شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سی‌تی اسکن و MRI
 • تست عصب
 • الکترومیوگرافی (EMG)
 • آزمایش خون

در نهایت، راه‌کارهای درمان این عارضه توسط پزشک فوق تخصص ضعف عضلانی شامل موارد زیر هستند:

۱- فیزیوتراپی شامل تمرینات و ورزش‌هایی برای بهبود وضعیت جسمانی و کیفیت زندگی بیمار

۲- کاردرمانی برای تقویت عضلات، ایجاد مهارت‌های حرکتی و کمک به رفع ضعف عضلانی

۳- تجویز مسکن‌های بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا استامینوفن

۴- ارائه مشاوره درباره تغذیه و انتخاب سبک زندگی سالم در جهت تقویت و حفظ سلامت عضلات

خدمات متخصص ضعف عضلانی 

ضعف عضلانی پیش‌رونده (ضعف عضلانی که به مرور زمان شدت می‌گیرد) یا کاهش قدرت عضلات ناگهانی که عملکرد طبیعی هر یک از اندام‌ها را مختل می‌کند، باید حتما زیر نظر دکتر ضعف عضلانی یا همان متخصص ارتوپدی بررسی شود. در این راستا، خدمات متخصص ضعف عضلانی را می‌توان شامل تشخیص و درمان شرایط یا بیماری‌های زیر دانست:

 • بی‌حسی ناگهانی اندام‌ها
 • التهاب عضلات و عصب‌ها
 • بیماری‌های مرتبط با عصب مانند ام.اس
 • مشکل در درک مطلب و گیجی ناگهانی
 • شروع ناگهانی ضعف عضلات
 • اختلال در تکلم
 • بیماری‌های عضلانی مانند میوپاتی (Myopathy) و دیستروفی عضلانی
 • اختلال در عملکرد طبیعی اندام‌ها هنگام نشستن، ایستادن یا راه رفتن
 • عدم توانایی طبیعی حرکت عضلات صورت هنگام لبخند زدن یا سایر حالات چهره
 • ضعف عضلات قفسه سینه و مشکل در تنفس
 • آسیب‌های عضلانی مرتبط با حوادث ورزشی و کاری

ویژگی‌های دکتر ضعف عضلانی خوب در تهران

عدم درمان به موقع ضعف عضلانی می‌تواند باعث ناتوانی حرکتی و کاهش کیفیت زندگی بیمار شود. این موضوع نشان‌دهنده اهمیت حوزه تخصص دکتر ضعف عضلانی است. بنابراین هنگام انتخاب متخصص ضعف عضلانی خوب در تهران یا سایر شهرهای ایران به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

۱- تخصص و تجربه: دکتر ضعف عضلانی خوب باید تخصص لازم و تجربه کافی را در زمینه تشخیص و درمان مشکلات مرتبط با اعصاب و عضلات بدن داشته باشد.

۲- دقت بالا: دانش عمیق در زمینه ارزیابی، تشخیص و درمان ضعف عضلانی به همراه دقت بالا در انجام تست‌های تشخیصی از ویژگی‌های مهم متخصص ضعف عضلانی خوب در تهران یا سایر شهرهای ایران است.

۳- ارتباط موثر: دکتر خوب باید بتواند ارتباط همدلانه و موثری با بیمار برقرار کند و مراحل درمان را به صورت واضح و روشن برای او و خانواده‌اش توضیح دهد.

۴- انعطاف‌پذیری: یکی دیگر از ویژگی‌های دکتر ضعف عضلانی خوب این است که راه‌کارهای درمانی را مطابق با نیاز و وضعیت هر بیمار ارائه دهد.

۵- همکاری با تیم پزشکان: در اغلب موارد این عارضه ناشی از عوامل مختلف است که داشتن رویکرد چندمنظوره و همکاری دکتر ضعف عضلانی با متخصصان دیگر به ارائه بهترین روش درمان کمک می‌کند.

۶- اخلاق حرفه‌ای: متخصص ضعف عضلانی باید اطلاعات کافی در مورد این عارضه را در اختیار بیمار بگذارد و به تمامی سوالات او در زمینه مراقبت‌های پس از درمان با دقت جواب دهد.

۷- آگاهی از علم روز دنیا: آشنایی دکتر خوب با پیشرفت‌ها و آخرین روش‌های درمانی به بهبود سریع‌تر و جلوگیری از ناتوانی حرکتی بیمار کمک می‌کند.

۸- بهره‌مندی از تکنولوژی پیشرفته: استفاده از تجهیزات پیشرفته باعث تشخیص دقیق‌تر و درمان موثرتر مشکلات مرتبط با عضلات می‌شود.

راهنمای نوبت‌گیری آنلاین بهترین دکتر ضعف عضلانی در تهران

ضعف عضلانی می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد اما شایع‌ترین دلیل بروز آن، عدم تحرک کافی است. با این حال، اگر کاهش قدرت عضلات، پیش‌رونده باشد یا به صورت ناگهانی، عملکرد طبیعی اندام‌ها را مختل کند باید به دکتر ضعف عضلانی یا همان متخصص ارتوپدی مراجعه کنید.

برای آشنایی با بهترین پزشکان متخصص از جمله دکتر ضعف عضلانی خوب در تهران به وب‌سایت درمانکده سر بزنید و از طریق سیستم نوبت‌دهی آنلاین این مجموعه جهت مراجعه حضوری یا مشاوره آنلاین تلفنی، متنی و تصویری نوبت بگیرید. 

در واقع شما می‌توانید با ورود به سایت درمانکده و انتخاب تخصص ارتوپدی، روز و ساعت مورد نظرتان را برای ملاقات با پزشک مشخص کنید. پس از پرداخت حق ویزیت دکتر، نوبت حضوری یا مشاوره آنلاین شما ثبت نهایی می‌شود. لازم به ذکر است هزینه پرداختی، صرفا حق ویزیت پزشک بوده و درمانکده برای ارائه خدمات آنلاین مبلغی از بیماران دریافت نمی‌کند.

 

مشاهده بیشتر