بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران - درمانکده
لطفا چند لحظه صبر کنید...

لیست بهترین دکتر متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران


نوبت دهی بهترین دکتر متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران، با امکان ثبت نوبت اینترنتی برای روز و ساعت مشخص.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی کیست؟

 

ویژگی ها و وظایف متخصص طب فیزیکی و توانبخشی:

متخصص طب فیزیکی کسی است که به بیمار کمک می کند تا از طریق تمرینات مدون و برنامه ریزی شده بتواند قدرت حرکتی خود را در اندام های آسیب دیده باز یابد. همچنین فیزیوتراپ دوره درمانی را به گونه تنظیم می کند که بیماری کنترل شده و بیشتر از این پیشرفت نکند. 

  • متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ابتدا باید بیمار را با دقت معاینه کرده و پرونده پزشکی او را بررسی کند تا دقیق بتواند وضعیت بیمار را تشخیص دهد. حرکات فیزیوتراپی همان اندازه که می تواند مفید بوده و قدرت حرکتی بدن را ترمیم کند، اگر به صورت نادرست و به اشتباه به کار برده شود، تاثیرات منفی به بار خواهد آورد. به همین دلیل فیزیوتراپ ابتدا باید شرایط بدنی بیمار را با دقت بررسی کند.
  • سپس درمان برحسب تشخیص دکتر فیزیکی و توانبخشی آغاز خواهد شد. در این مرحله درمانی نیز باید یک پرونده پزشکی برای بیمار تنظیم گردد. متخصص طب فیزیکی و توانبخشی باید نوع روش درمانی، مرحله درمان، حرکات ورزشی انجام شده، وضعیت بیمار در شرایط فعلی و مواردی از این قبیل را در پرونده ذکر کند. وجود این پرونده سلامت از دو نظر ضروری است. اول این که پزشک معالج شما که در طول درمان، درمان فیزیوتراپی را برای شما تجویز کرده است، از طریق مطالعه پرونده توانبخشی شما می تواند تشخیص دهد که سلامتی کنونی شما در چه حد است. از طرف دیگر در صورتی که به هر دلیل نیاز شد شما به یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی دیگر مراجعه کنید، لازم است گزارش کاملی از دوره درمانی قبلی شما داشته باشد.
  • صبوری و حوصله در درمان از مهمترین ویژگی های یک دکتر فیزیکی و توانبخشی است. ممکن است بازگشت قدرت حرکتی بیمار به زمان طولانی نیاز داشته باشد. فیزیوتراپ باید در تمام این مدت صبورانه در کنار بیمار حضور بوده و بدون ایجاد نگرانی در وی، به درمان او کمک کند. مسلما بیمارانی که دچار نقص حرکتی شده اند در ابتدا کار بسیار ناتوان هستند به گونه ای که حتی ممکن است در چند جلسه اول، قادر به انجام حرکات ورزشی مورد نظر نباشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را در بلاگ ما مطالعه کنید.


جستجوی پزشکان متخصص و فوق تخصص