نمایش پزشکان در شهر تهران
فیلتر
مرتب سازی (بیشترین امتیاز)
Picture of the author
پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید
فیلتر تخصص

دکتر متخصص درد عضلانی

محمد باغبانی آرانی
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
25 سال تجربه
تهران، خیابان خواجه عبدالله انصاری
(18 نظر)
4.9

اولین نوبت:

29 خرداد ساعت 18:30
فتانه اکبری
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
24 سال تجربه
تهران، بالاتر از میدان ونک
(23 نظر)
4.9

اولین نوبت:

29 خرداد ساعت 17:00
شریف نجفی
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
16 سال تجربه
تهران، بعد از وفا آذر
(7 نظر)
4.9

اولین نوبت:

4 تیر ساعت 16:00
الهه شیردل
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
16 سال تجربه
تهران، فلکه اول خزانه
(18 نظر)
4.7

اولین نوبت:

30 خرداد ساعت 18:00
مهدی فریدونی
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
27 سال تجربه
تهران، خیابان آیت الله کاشانی
(16 نظر)
4.7

اولین نوبت:

30 خرداد ساعت 17:30
مصطفی شفیع تبار سماکوش
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
16 سال تجربه
تهران، پاسداران
(8 نظر)
4.6

اولین نوبت:

29 خرداد ساعت 17:00
سیدمهدی حسینی کبریا
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
18 سال تجربه
تهران، بزرگراه رسالت
(13 نظر)
4.6

اولین نوبت:

2 تیر ساعت 17:15
اسماعیل نوری
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
9 سال تجربه
تهران، تقاطع جلال آل احمد
(19 نظر)
4.5

اولین نوبت:

29 خرداد ساعت 15:00
سید حسن هاشمی
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
16 سال تجربه
تهران، فلکه سوم تهرانپارس
(2 نظر)
4.5

اولین نوبت:

2 تیر ساعت 18:30
احمد محمودآبادی
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
14 سال تجربه
تهران، چیتگر
(15 نظر)
4.5

اولین نوبت:

30 خرداد ساعت 17:00
سوالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین متخصص درد عضلانی را انتخاب کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش، گزینه بیشترین امتیاز را انتخاب کنید تا بهترین دکترهای درد عضلانی را ببینید و با توجه‌ به امتیاز و نظرات ثبت شده بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم از دکتر درد عضلانی نوبت حضوری بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، متخصص درد عضلانی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک درد عضلانی ویزیت در مطب را انتخاب کنید و مراحل رزرو نوبت حضوری خود را انجام دهید.

چگونه می‌توانم از متخصص درد عضلانی مشاوره آنلاین بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، دکتر درد عضلانی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک درد عضلانی از بین مشاوره آنلاین متنی، مشاوره آنلاین صوتی، مشاوره آنلاین تصویری یا تماس تلفنی یکی را انتخاب کنید و مراحل رزرو مشاوره آنلاین خود را انجام بدهید.

چگونه می‌توانم با دکتر درد عضلانی مشاوره آنلاین ویدئویی بگیرم؟

از لیست پزشک‌های درد عضلانی، می‌توانید از متخصصی‌هایی که در کارت اطلاعاتشان علامت آیکون ویدیو دارند مشاوره تصویری بگیرید.

چگونه می‌توانم زودترین زمان نوبت حضوری با متخصص درد عضلانی را پیدا کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش گزینه زودترین نوبت را انتخاب کنید تا لیست دکترهای درد عضلانی بر اساس نزدیک‌ترین زمان رزرو نوبت برای شما به نمایش در بیاید.

چگونه می‌توانم روزهای کاری متخصص درد عضلانی را ببینم؟

با انتخاب نوع نوبت‌گیری در صفحه دکتر درد عضلانی مورد نظر خود، می‌توانید روزهای کاری پزشک را در تقویم مشاهده کنید.

چطور با پشتیبانی درمانکده ارتباط بگیرم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی، می توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با شماره 02137617000 تماس بگیرید.

شماره پشتیبانی برای رزرو نوبت آنلاین

دکتر درد عضلانی

دکتر درد عضلانی پزشک متخصصی است که در زمینه تشخیص، درمان و مدیریت مشکلات مرتبط با درد عضلانی آموزش دیده است. شما می‌توانید از متخصص درد عضلانی برای بررسی و درمان مشکلات عضلانی مانند التهابات، کشیدگی‌ها، آسیب‌ها و ناراحتی‌های مرتبط با سیستم عضلانی کمک بگیرید. پزشک فوق تخصص درد عضلانی از ابزارها و تکنیک‌های متنوعی برای تشخیص مشکلات مرتبط با درد عضلانی استفاده می‌کند که از جمله آن می‌توان به تصویربرداری‌هایی مانند رادیولوژی و MRI اشاره کرد. علاوه‌بر این پزشکان درد عضلانی در مورد شیوه‌های بهبود کیفیت زندگی به بیماران آموزش می‌دهند. این آموزش‌ها می‌تواند در زمینه‌ تمرین‌های فیزیکی، تغییر در سبک زندگی، استفاده از مکمل‌های غذایی و داشتن رژیم غذایی مناسب و سالم باشد.

فوق تخصص درد عضلانی چه اقداماتی برای بیمار انجام می‌دهد؟

متخصص درد عضلانی با توجه به شرایط بیمار، نوع و شدت آسیب از روش‌های درمانی متنوعی برای مدیریت و کاهش درد عضلانی استفاده می‌کند. برخی از این تکنیک‌ها عبارت‌اند از:

۱- فیزیوتراپی

در این تکنیک متخصص از روش‌های مختلفی برای درمان و مدیریت دردهای عضلانی استفاده می‌کند که از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان‌های دستی (Manual Therapy): در این شیوه پزشک با حرکات دست خود بافت‌های نرم و مفصل‌های اسکلتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این تکنیک با ماساژ‌درمانی متفاوت است.
 • تمرین‌درمانی: این تکنیک شامل تمرینات مخصوص برای تقویت عضلات ضعیف، بهبود انعطاف و تعادل است. انجام مکرر این حرکات به درمان مشکلات عضلانی، مفصلی و حتی عصبی کمک می‌کند.
 • الکتروتراپی: در این روش از جریان الکتریکی برای تقویت عضلات و کاهش درد استفاده می‌شود.

هدف فیزیوتراپی نیز در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 • بهبود عملکرد حرکتی
 • کاهش درد
 • تقویت عضلات
 • افزایش انعطاف‌پذیری
 • تصحیح الگوهای حرکتی
 • پیشگیری از آسیب‌ها
 • مدیریت بیماری‌های مزمن

۲- دارو درمانی

یک دکتر درد عضلانی خوب ممکن است از داروهای مختلف برای مدیریت درد و کنترل التهاب‌ها استفاده کند. برای مثال می‌توان به داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs)، مثل ایبوپروفن (Ibuprofen) و ناپروکسن (Naproxen)  و حتی پاراستامول (Paracetamol) اشاره کرد.

اگر درد شدید باشد و به داروهای رایج پاسخ ندهد، متخصص درد عضلانی ممکن است تزریق‌های موضعی استروئیدی را تجویز کند. همچنین در مورد مشکلات عصبی، داروهای مخصوصی مانند گاباپنتین (Gabapentin) و پرگابالین (pregabalin) پیشنهاد می‌شود.

خدمات متخصص درد عضلانی

اگر در یکی از شرایط زیر قرار دارید، می‌توانید از خدمات فوق‌ تخصص درد عضلانی استفاده کنید:

۱- فیبرومیالژیا (Fibromyalgia)

این بیماری مزمن است و روی عضلات و بافت‌های نرم بدن تاثیر‌ می‌گذارد. بیماران معمولا با دردهای عضلانی و نقاط حساس در قسمت‌های خاص بدن مواجه می‌شوند. پزشکان متخصص درد عضلانی، فیبرومیالژیا را به عنوان یک اختلال سیستم عصبی مرکزی معرفی می‌کنند. این بیماری با علائمی مانند خستگی، اختلال در خواب و افزایش حساسیت به درد همراه است.

۲- آرتریت (Arthritis)

آرتریت به معنای التهاب مفاصل است که می‌تواند هر قسمت از بدن را تحت‌ تاثیر قرار دهد. در واقع پزشکان متخصص درد عضلانی از آرتریت برای توصیف مجموعه گسترده‌ای از بیماری‌های التهابی مفاصل استفاده می‌کنند. این بیماری بیش از ۱۰۰ نوع دارد که هر کدام به شکلی خاص منجر به بروز دردهای عضلانی و آسیب مفصل‌های بدن می‌شود. از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به آرتریت روماتوئید (rheumatoid arthritis)، آرتروز زانو، آرتروز گردن و لوپوس (Lupus) اشاره کرد. تشخیص و درمان آرتریت بستگی به نوع و علت آن دارد و ممکن است شامل دارو، فیزیوتراپی، تغییر در سبک زندگی و در موارد خاص، جراحی باشد.

۳- آسیب‌های عضلانی

پزشکان فوق تخصص درد عضلانی هر نوع آسیبی که بافت‌های عضلانی بدن را درگیر کند، به عنوان آسیب‌های عضلانی معرفی می‌کنند. از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کشیدگی عضلات (Strain): این عارضه زمانی رخ می‌دهد که عضله به طور غیر عادی کشیده می‌شود. علت آن می‌تواند مربوط به انجام نادرست تمرینات ورزشی یا تنش و تغییرات ناگهانی در جهت حرکت عضله یا مفصل باشد. برای مثال می‌توان به پرش‌های ناگهانی اشاره کرد.
 • پارگی عضلات (Muscle Tear): این آسیب می‌تواند شامل پارگی‌های خفیف تا شدید در بافت‌های مختلف مفصل باشد. استفاده نادرست از عضلات، انجام حرکات تکراری پرفشار، پرش و جهش‌های ناگهانی و حتی تصادف و حوادث از رایج‌ترین دلایل بروز این عارضه به‌شمار می‌روند. درد، تورم و محدودیت در حرکت از مهم‌ترین علائم پارگی عضلات هستند. یک دکتر درد عضلانی خوب برای تشخیص دقیق این آسیب اغلب آزمایش‌های تصویربرداری تجویز می‌کند.

۴- گره عضلانی یا نقاط ماشه‌ای (Trigger Point)

نقاط ماشه‌ای قسمتی از عضله است که حساسیت زیادی به لمس دارد. این نقاط باعث درد، تنش و احساس سفتی در عضلات می‌شوند. دکتر متخصص درد عضلانی از تکنیک‌هایی مانند ماساژ، تمرینات کششی، فیزیوتراپی و در برخی موارد داروهای ضد‌ التهاب برای درمان استفاده می‌کند.

۵- بیماری‌های عضلانی

این بیماری‌ها به گروه گسترده‌ای از اختلالات مرتبط با عضلات اشاره دارند که روی عملکرد، قدرت و کنترل حرکتی عضلات تاثیر‌ می‌گذارند. پزشکان فوق تخصص درد عضلانی فاکتورهایی مانند ژنتیک، التهابات، بیماری‌های خود ایمنی یا عوامل محیطی را در بروز آن موثر می‌دانند. از رایج‌ترین این بیماری‌های می‌توان به دیستروفی عضلانی (Muscular Dystrophy)، اسپاسم عضلانی (Muscle Spasms)، آتروفی عضلانی نخاعی (Spinal Muscular Atrophy) و اسکلروز عضلاتی (ALS) اشاره کرد.

۶- دردهای عصبی

دکتر درد عضلانی در درمان و مدیریت دردهای عصبی زیر می‌تواند به شما کمک کند:

 • سندرم تونل کارپال (Carpal Tunnel Syndrome): این سندرم ناشی از فشار زیاد بر عصب میانی دست (عصب کارپی) در ناحیه مچ دست است و ممکن است با درد، سوزش و احساس خستگی در دست‌ها همراه باشد.
 • نوروپاتی (Neuropathy): منظور از نوروپاتی اختلال در عملکرد یک یا چندین عصب است. این عارضه می‌‌تواند باعث درد و سوزش در اعصاب دست و پاها و حتی در ناحیه کمر شود.

علاوه بر این موارد، برخی بیماری‌های داخلی نیز ممکن است با درد عضلانی همراه باشند. دکتر درد عضلانی می‌تواند در مدیریت درد مرتبط با این بیماری‌ها نیز نقش داشته باشد.

ویژگی‌های دکتر درد عضلانی خوب در تهران

یک دکتر درد عضلانی خوب می‌تواند ویژگی‌هایی زیر را داشته باشد:

 • توانایی ایجاد ارتباط موثر با بیمار
 • داشتن تجربه و مهارت کافی
 • به‌روز بودن با علم پزشکی و تکنیک‌های نوین درمانی و تشخیصی
 • پشتیبانی از بیمار در طی مراحل درمانی
 • حفظ اطلاعات بیمار
 • توانایی در تجزیه و تحلیل دقیق
 • مدیریت زمان

راهنمای نوبت‌گیری آنلاین بهترین دکتر درد عضلانی در تهران

برای نوبت‌گیری آنلاین بهترین دکتر درد عضلانی در تهران انتخاب‌های متعددی دارید که درمانکده می‌تواند یکی از مناسب‌‌ترین گزینه‌ها باشد. این مجموعه تلاش کرده است تا اطلاعات پزشکان متخصص را در قالب یک لیست جامع به کاربران خود ارائه دهد. این لیست شامل اطلاعات تماس پزشکان و میزان رضایتمندی مراجعه‌کنندگان است. با بررسی این اطلاعات به‌راحتی و در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید از پزشک مورد نظر مشاوره آنلاین یا نوبت اینترنتی بگیرید. 

مشاهده بیشتر