نمایش پزشکان در شهر تهران
فیلتر
مرتب سازی (بیشترین امتیاز)
Picture of the author
پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید
فیلتر تخصص

دکتر متخصص پولیپ رحم

شایان آقایان
متخصص زنان
18 سال تجربه
تهران، خیابان مدائن

اولین نوبت:

3 مرداد ساعت 10:40
مریم احمری
متخصص زنان
11 سال تجربه
تهران، شریعتی

اولین نوبت:

3 مرداد ساعت 18:00
سوالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین متخصص پولیپ رحم را انتخاب کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش، گزینه بیشترین امتیاز را انتخاب کنید تا بهترین دکترهای پولیپ رحم را ببینید و با توجه‌ به امتیاز و نظرات ثبت شده بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم از دکتر پولیپ رحم نوبت حضوری بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، متخصص پولیپ رحم مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک پولیپ رحم ویزیت در مطب را انتخاب کنید و مراحل رزرو نوبت حضوری خود را انجام دهید.

چگونه می‌توانم از متخصص پولیپ رحم مشاوره آنلاین بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، دکتر پولیپ رحم مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک پولیپ رحم از بین مشاوره آنلاین متنی، مشاوره آنلاین صوتی، مشاوره آنلاین تصویری یا تماس تلفنی یکی را انتخاب کنید و مراحل رزرو مشاوره آنلاین خود را انجام بدهید.

چگونه می‌توانم با دکتر پولیپ رحم مشاوره آنلاین ویدئویی بگیرم؟

از لیست پزشک‌های پولیپ رحم ، می‌توانید از متخصصی‌هایی که در کارت اطلاعاتشان علامت آیکون ویدیو دارند مشاوره تصویری بگیرید.

چگونه می‌توانم زودترین زمان نوبت حضوری با متخصص پولیپ رحم را پیدا کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش گزینه زودترین نوبت را انتخاب کنید تا لیست دکترهای پولیپ رحم بر اساس نزدیک‌ترین زمان رزرو نوبت برای شما به نمایش در بیاید.

چگونه می‌توانم روزهای کاری متخصص پولیپ رحم را ببینم؟

با انتخاب نوع نوبت‌گیری در صفحه دکتر پولیپ رحم مورد نظر خود، می‌توانید روزهای کاری پزشک را در تقویم مشاهده کنید.

چطور با پشتیبانی درمانکده ارتباط بگیرم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی، می توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با شماره 02137617000 تماس بگیرید.

شماره پشتیبانی برای رزرو نوبت آنلاین

دکتر پولیپ رحم

پولیپ رحم (Uterine Polyp) یک توده کوچک و نرم خوش‌خیم در دیواره داخلی رحم زنان (آندومتر) است. این توده غیر سرطانی، توسط دکتر پولیپ رحم یا همان متخصص زنان و زایمان شناسایی می‌شود و می‌توان آن را یکی از دلایل اصلی خونریزی غیر طبیعی دانست. توده‌های خوش‌خیم رحم که به آن‌ها پولیپ آندومتر هم می‌گویند، ممکن است از چند میلی‌متر تا چند سانتی‌متر رشد کنند و گاهی از دیواره رحم جدا شوند که در این صورت، به دهانه رحم یا واژن می‌رسند.

شیوع این بیماری در زنان یائسه بالاست، اما دختران مجردی هم که سابقه خانوادگی دارند، ممکن است در جوانی به پولیپ رحم مبتلا شوند. پولیپ رحم معمولا به صورت خوش‌خیم بروز پیدا می‌کند و خطر جدی برای فرد ندارد، اما از عوارض این عارضه می‌توان به تغییراتی در سیکل قاعدگی و اختلال در بارداری اشاره کرد.

فوق تخصص پولیپ رحم چه اقداماتی برای بیمار انجام می‌دهد؟

دکتر پولیپ رحم معتقد است این عارضه به دلیل اختلال در سطح هورمون‌ها به وجود می‌آید. در واقع اگر روند تولید استروژن در طول ماه دچار اختلال شود، احتمال افزایش ضخامت دیواره رحم و پیدایش پولیپ در آن بیشتر می‌شود.

در چنین شرایطی، زنان علائمی همچون بی‌نظمی در قاعدگی، خونریزی شدید هنگام پریود، لکه‌بینی در سیکل قاعدگی، ناباروری و خونریزی در دوران یائسگی را تجربه می‌کنند که برای درمان و رفع آن‌ها باید به فوق تخصص پولیپ رحم مراجعه کنند.

پزشک فوق تخصص زنان و زایمان بر اساس نوع و اندازه پولیپ رحم، راه‌کارهای زیر را برای تشخیص و درمان این عارضه دنبال می‌کند:

  • سونوگرافی ترانس واژینال برای بررسی ضخامت دیواره رحم و تایید وجود پولیپ
  • هیستروسونوگرافی برای ثبت تصاویر واضح‌تر از محیط داخلی رحم، دهانه و بافت مجاور آن
  • هیستروسکوپی برای معاینه فضای داخل رحم، دهانه آن و واژن توسط تلسکوپ منعطف و نازک
  • بیوپسی اندومتریال برای نمونه‌برداری از بافت سلولی دهانه رحم و بافت سلولی پولیپ
  • تجویز داروهای هورمونی برای کوچک کردن پولیپ آندومتر
  • عمل کورتاژ برای خراشیدن و برداشتن پولیپ از دیواره رحم با استفاده از وسیله مخصوص فلزی به نام کورت (Curette)

خدمات متخصص پولیپ رحم

اتمام دوره عادت ماهانه، بهترین زمان برای تشخیص بیماری پولیپ رحم در زنان است. بنابراین اگر بعد از این دوره همچنان با لکه‌بینی و خونریزی بین ۲ قاعدگی مواجه هستید، حتما به متخصص پولیپ رحم مراجعه کنید. 
مهم‌ترین خدمات متخصص پولیپ رحم را می‌توان شامل موارد زیر دانست:

۱- پولیپ رحم می‌تواند یکی از عوامل مهم ناتوانی در باروری زنان باشد که دکتر زنان با درمان این عارضه به بهبود باروری آن‌ها کمک می‌کند.

۲- این عارضه می‌تواند در زنانی که به دوران یائسگی (پساقاعدگی) نزدیک می‌شوند، علائم ناخوشایندی ایجاد کند اما دکتر پولیپ رحم با تشخیص به موقع آن، برنامه درمانی مناسبی ارائه می‌دهد.

۳- پولیپ آندومتر باعث خونریزی غیر طبیعی می‌شود، اما متخصص پولیپ رحم می‌تواند با تشخیص علت و درمان آن، علائم مذکور را کنترل کند.

۴- تغییر در دوره قاعدگی زنان یکی از بزرگترین مشکلاتی است که پولیپ رحم ایجاد می‌کند و متخصص پولیپ رحم می‌تواند با تنظیم برنامه درمانی صحیح از بروز عوارض جدی مانند کم‌خونی در خانم‌ها جلوگیری کند.

دیگر بیماری‌های مرتبط با پولیپ رحم که پزشک متخصص زنان و زایمان در تشخیص، درمان و پیشگیری از آن‌ها نقش مهمی دارد، عبارت‌اند از:

  • عفونت‌های رحمی
  • سندروم تخمدان پلی‌کیستیک
  • سرطان رحم
  • مشکلات هورمونی

ویژگی‌های دکتر پولیپ رحم خوب در تهران

دکتر پولیپ رحم می‌تواند علاوه بر درمان پولیپ آندومتر، به تشخیص درست و بهبود بیماری‌های مرتبط با این عارضه کمک کند؛ از همین رو نقش مهمی در رفع علائم پولیپ رحم و افزایش کیفیت زندگی بیماران دارد.

بنابراین هنگام انتخاب دکتر پولیپ رحم خوب در تهران یا سایر شهرهای ایران به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

۱- تخصص و تجربه: متخصص پولیپ رحم خوب باید تخصص لازم و تجربه عملی کافی در زمینه تشخیص و درمان پولیپ رحم داشته باشد. 

۲- دقت در تشخیص: یک پزشک خوب باید بتواند نشانه‌های مربوط به پولیپ رحم را به درستی تشخیص دهد تا روند درمان در کوتاه‌ترین زمان آغاز شود. 

۳- ارتباط موثر: برقراری ارتباط همدلانه و موثر با بیماران که می‌تواند شامل خوب گوش دادن به نگرانی‌ها، توجه به نیازهای درمانی و پاسخ به سوالات آن‌ها باشد، از ویژگی‌های یک دکتر پولیپ رحم خوب در تهران و سایر شهرهای ایران است.

۴- آشنایی با آخرین دانش روز دنیا: متخصص پولیپ رحم خوب باید از آخرین پیشرفت‌ها و تکنولوژی‌ها در زمینه درمان پولیپ رحم آگاه باشد تا بتواند از جدیدترین متد درمانی استفاده کند.

۵- رفتار محترمانه با بیمار: یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های متخصص خوب، برخورد محترمانه با بیمار، حفظ حریم شخصی و توجه نیازهای درمانی او است.

۶- ارائه مشاوره لازم: متخصص خوب باید تمامی مراحل درمان و مراقبت پس از آن را به صورت واضح و روشن برای بیمار و خانواده‌اش توضیح دهد.

۷- استفاده از برنامه درمان شخصی‌سازی: دکتر پولیپ رحم خوب در تهران و سایر شهرهای ایران، برنامه درمانی را متناسب با سن، نوع و شدت بیماری هر فرد تنظیم می‌کند.

۸- همکاری با تیم پزشکی: درمان پولیپ رحم در اغلب موارد نیازمند همکاری پزشک با سایر متخصصین است.

راهنمای نوبت‌گیری آنلاین بهترین دکتر پولیپ رحم در تهران

اگر با مشکل خونریزی غیر طبیعی، به خصوص در دوران یائسگی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، حتما به دکتر پولیپ رحم مراجعه کنید. تشخیص و درمان زودهنگام این بیماری، احتمال بروز عوارض جانبی ناشی از آن را کاهش می‌دهد و شما را از شر علائم آزاردهنده خلاص می‌کند. 
برای آشنایی با بهترین پزشکان متخصص از جمله دکتر پولیپ رحم خوب در تهران، به وب‌سایت درمانکده سر بزنید و از طریق سیستم نوبت‌دهی آنلاین این مجموعه جهت مراجعه حضوری یا مشاوره آنلاین تلفنی، متنی و تصویری نوبت بگیرید.

در واقع شما می‌توانید با ورود به سایت درمانکده و انتخاب تخصص زنان، روز و ساعت مورد نظرتان را برای ملاقات با پزشک مشخص کنید. پس از پرداخت حق ویزیت دکتر، نوبت حضوری یا مشاوره آنلاین شما ثبت نهایی می‌شود. لازم به ذکر است هزینه پرداختی، صرفا حق ویزیت پزشک بوده و درمانکده برای ارائه خدمات آنلاین مبلغی از بیماران دریافت نمی‌کند.

مقالات مربوط به بیماری‌های زنان

زگیل تناسلی
سکس چیست؟
علائم پریودی از کی شروع میشه
عفونت واژن
انواع زایمان طبیعی
پولیپ رحم
راهنمای بارداری سالم
دیواره خلفی رحم کجاست
علائم یائسگی
آناتومی سینه
ساده ترین روش جلوگیری از بارداری خانگی
در سونوگرافی چه چیزهایی مشخص میشود؟
علائم سرطان در زنان
زمان مصرف قرص اورژانسی
مشاهده بیشتر