علائم بارداری در دو ماه اول حاملگی + راهنمایی کامل

در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:
علائم مشابه کرونا

هر جایی که هستی، بدون مراجعه به آزمایشگاه، تست کرونا بده!

تست کرونا در محل
خون دماغ یا گوش درد

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره
مشکل در بلع

حلق و دهان، دروازۀ بدن هستن. وجود مشکل در اونها برای بقیۀ اندام‌ها هم مشکل ایجاد می‌کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافتِ مشاوره
خون در مدفوع

علت‌های مشاهدۀ خون در مدفوع می‌تواند هموروئید، بواسیر، کولیت روده و… باشه. برای تشخیص و درمان درست و به موقع، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
اختلال خواب

اختلال خواب اگه جدی گرفته نشه، سلامت جسم و روان رو درگیر می‌کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص اعصاب و روان بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
درد کمر، پا، دست یا زانو

دردهای اسکلتی یکی از شایع‌ترین علائم ایرانی‌هاست، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
سردرد

سردرد علت‌های مختلفی داره؛ از اضافه وزن گرفته تا اختلال در هورمون‌ها. برای تشخیص درست علت سردردت تا دیر نشده علائمت رو به متخصص مغز و اعصاب بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
معده درد یا حالت تهوع

سرطان معده سومین سرطان شایع ایران است. همین حالا علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافتِ مشاوره
زخم مداوم دهانی

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مُشاوره
سرفۀ مزمن

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص ریه بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره
اضطراب و استرس

تا دیر نشده علائمت رو به کارشناس روانشناس بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره

با علائم بارداری آشنایی دارید؟ آیا این علائم در هفته‌های اول بارداری مشترک هستند؟ از کدام نشانه‌ها میتوان فهمید چندقلو باردار هستیم؟ بدن شما طیف وسیعی از تغییرات را در طول بارداری تجربه می‌کند، از حساسیت سینه‌ها در سه‌ماهه اول گرفته تا کمردرد در سه‌ماهه سوم. پس بهتر است بدانید که چه در انتظارتان است. آیا با علائم اولیه بارداری آشنا هستید؟! با مطالعه مقاله حاضر متوجه علائم و نشانه‌های هفته‌به‌هفته بارداری و مواردی چند ازاین‌قبیل خواهید شد. در این مقاله از مجله درمانکده به بررسی علائم بارداری در هفته‌های مختلف می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید : آرتروز در بارداری

علائم اولیه بارداری را چه زمانی احساس می‌کنیم؟

معمولا اکثر زنان عقب افتادن پریود را به عنوان اولین نشانه بارداری تجربه می‌کنند. علائم دیگر در هر هفته می‌تواند متفاوت باشد در ادامه به بررسی علائم حاملگی در 8 هفته اول بارداری می‌پردازیم.

نشانه های بارداری در هفته اول

در اولین هفته از بارداری، شما هنوز به لحاظ تکنیکی باردار محسوب نمی‌شوید (در اصل شما هنوز حامله نیستید)، زیرا پزشکان تاریخ زایمان شما را از اولین روز آخرین قاعدگی‌تان محاسبه می‌کنند. در این هفته، شما علائم معمول قاعدگی خود همچون خونریزی، کرامپ یا گرفتگی عضلانی، سینه درد، نوسانات خلقی و … را تجربه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید : سردرد پس از زایمان از علل تا درمان

آیا تکرر ادرار از علائم بارداری است

علائم بارداری در هفته دوم

تخمک‌گذاری، در هفته دوم حاملگی اتفاق می‌افتد. در این هفته، تخمدان شما یک تخمک بالغ آزاد می‌کند که به لوله فالوپ می‌رود – یعنی جایی که در انتظار لقاح با اسپرم است. علائم تخمک‌گذاری شامل درد زیر شکم (mittelschmerz)، حساس شدن سینه‌ها، ترشح ماده لزجی شبیه سفیده تخم مرغ و افزایش دمای پایه بدن است.

نشانه های بارداری در هفته سوم

در هفته سوم، تخمک بارور شده در دیواره رحم لانه‌گزینی می‌کند. برخی از افراد گرفتگی خفیف شکم یا لکه بینی خفیف را در این هفته تجربه می‌کنند که به‌عنوان “خونریزی لانه‌گزینی” شناخته می‌شود. البته در صورت خونریزی یا درد شدید، حتما موضوع را با پزشک زنان خود در میان بگذارید. چرا که این موضوع می‌تواند نشانگر حاملگی خارج از رحم باشد که در آن جنین در خارج از رحم (معمولاً در لوله فالوپ) لانه‌گزینی می‌کند.

بیشتر بخوانید : هماتوم بارداری چیست و چه عوارضی دارد؟ + راهنمایی کامل

تاخیر در قاعدگی اصلی ترین علائم بارداری

علائم بارداری در هفته چهارم

در این هفته از حاملگی، تست بارداری انجام می‌شود. حساس شدن سینه‌ها که یکی از اولین نشانه های بارداری است در این هفته شدت بیشتری می‌یابد و ممکن است با سوتین احساس ناراحتی بیشتری داشته باشید. برخی نیز حس بویایی یا چشایی شدید، خستگی، یبوست، نفخ و نوسانات خلقی را تجربه می‌کنند. اما اگر اصلاً متوجه علائم بارداری خود نمی‌شوید، نگران نباشید. زیرا ممکن است این علائم در شما چند هفته دیرتر تظاهر یابد.

بیشتر بخوانید : پایین آوردن قند خون در بارداری با مواد غذایی و داروهای گیاهی

درد سینه یکی از علائم بارداری در هفته چهارم

نشانه های بارداری در هفته پنجم

نوسانات خلقی ناشی از تغییرات هورمونی بدن، باعث هجوم احساسات در هفته پنجم می‌شود و احساسات شما بدون هیچ دلیل موجهی از خوشحالی به افسردگی تا عصبانیت تغییر نشان می‌دهند. در این هفته از بارداری شاهد بروز سایر علائم اولیه بارداری همچون خستگی و حساسیت سینه نیز خواهید بود.

تغییر خلق و خو و نشانه های بارداری

علائم بارداری در هفته ششم

برخی از بارداران، در هفته ششم، یکی از ترسناک‌ترین علائم خود یعنی تهوع صبحگاهی را تجربه می‌کنند (اگرچه ممکن است این نشانه در همان هفته‌های نخست بارداری نیز تظاهر یابد). لازم به ذکر است که تشدید حس بویایی شما می‌تواند این بی‌حالی را تشدید کند و این مهم، زمینه را برای هوس‌ها و بیزاری‌های غذایی فراهم می‌کند. این تهوع صبحگاهی ممکن است تا سه‌ماهه دوم ادامه داشته باشد، بنابراین بهتر است شیوه‌هایی را برای مقابله با آن بیابید، مثلا در این مواقع بهتر است وعده‌های غذایی کوچک‌تری مصرف کنید، زنجبیل بخورید، از مچ‌بندهای طب فشاری استفاده کنید و یا از تناول غذاهای محرک اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید : هفته ۳۸ بارداری: علائم، نکات و سایر موارد

درد زیر شکم

نشانه های بارداری در هفته هفتم

تکرر ادرار یکی دیگر از علائم اولیه بارداری است که به دلیل چند عامل ایجاد می‌شود: این عوامل شامل هورمون بارداری hCG، رحم درحال‌رشد مادر باردار که مثانه را فشرده می‌کند و کلیه‌ها هستند که برای ازبین‌بردن مواد زائد به‌شدت کار می‌کنند.

بیشتر بخوانید : هفته ۳۹ بارداری: علائم، نکات و سایر موارد

علائم بارداری در هفته هشتم

در این هفته از بارداری، احتمالا نشانه های بارداری شما به‌شدت تظاهر پیدا می‌کنند: این علائم شامل حالت تهوع، حساس شدن سینه‌ها، خستگی، تکرر ادرار، نوسانات خلقی، نفخ و . … هستند. یکی دیگر از علائم غیرعادی، ترشح بزاق اضافی دهان است که گاهی تا پایان سه‌ماهه اول ادامه می‌یابد. به سبب تغییرات هورمونی بدن و از طرفی ترک مصرف کافئین و همچنین استرس و کم‌آبی بدن، بروز سردرد نیز تا حدی در این هفته از بارداری رایج است.

در صورتی که حس کردید هریک از علائم بارداری را دارید بهتر است تست بارداری دارده و پس از آن به بهترین دکتر زنان و زایمان مراجعه کنید. اگر شرایط مراجعه حضوری به مطب پزشک زنان را ندارید می توانید با دکتر آنلاین زنان درمانکده در ارتباط باشید و سوالات خود را به صورت تلفنی متنی و تصویری از پزشک زنان و زایمان بپرسید.

جدول علائم کلی در 8 هفته اول بارداری

علائم و نشانه هاجدول زمانی (از ﺗأﺧﯿﺮ ﻗﺎﻋﺪﮔﯽ)
گرفتگی خفیف و لکه بینیهفته ۱ تا ۴
ﺗأﺧﯿﺮ ﻗﺎﻋﺪﮔﯽهفته ۴
خستگیهفته ۴ تا ۵
حالت تهوعهفته ۴ تا ۶
گزگز یا درد سینه هاهفته ۴ تا ۶
تکرر ادرارهفته ۴ تا ۶
نفخهفته ۴ تا ۶
تهوع هنگام حرکتهفته ۵ تا ۶
نوسانات خلقیهفته ۶
تغییرات دماییهفته ۶
فشار خون بالاهفته ۸
خستگی شدید و سوزش سر معدههفته ۹
سریع تر شدن ضربان قلبهفته ۸ تا ۱۰
تغییرات نیپل و پستانهفته ۱۱
آکنههفته ۱۱
افزایش قابل توجه وزنهفته ۱۱
درخشان شدن در بارداریهفته ۱۲
علائم بارداری دوقلویی توضیح عکس: در ابتدای بارداری، علائم حاملگی تک قلو و چند قلو کاملا شبیه به هم هستند

آیا علائم بارداری دوقلویی تفاوتی با علائم بارداری تک قلویی دارد؟

علائم بارداری دوقلویی هیچ تفاوتی با علائم حاملگی تک قلویی نداشته و همان‌طور که هفته به هفتة سه‌ماهه اول بارداری خود را طی می‌کنید، احتمالاً با رشد دوقلوهای خود برخی از علائم رایج بارداری همچون خونریزی لانه‌گزینی، عقب افتادن قاعدگی، حالت تهوع، خستگی و حساسیت سینه‌ها را تجربه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید : هفته ۴۰ بارداری: علائم، نکات و سایر موارد

آیا علائم بارداری جنین پسر با دختر متفاوت است؟

علائم بارداری دختر و پسر که به‌عنوان نشانه‌های تعیین جنسیت در ماه‌های اول بارداری تعریف می‌شوند، بیشتر از اینکه پایه علمی داشته باشند بر اساس مشاهدات شکل‌گرفته‌اند و شامل تغییراتی در بدن مادر هستند که می‌تواند از فردی به فرد دیگر و از بارداری تا بارداری بعدی متفاوت باشد. بااین‌حال هیجانات این دوره و لذت خیال‌پردازی در مورد جنسیت فرزند در راه، باعث شده تا داستان‌ها و افسانه‌هایی پیرامون نشانه‌ها و علائم این دوران شکل بگیرد.

تفاوت علائم قاعدگی و pms با بارداری

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) گروهی از علائم مرتبط با چرخه قاعدگی است. به طور معمول، علائم PMS یک تا دوهفته قبل از قاعدگی شما رخ می‌دهند و معمولاً پس از شروع قاعدگی متوقف می‌شوند.

اما نکته اینجاست که علائم PMS می‌توانند بسیار شبیه علائم اولیه بارداری باشند. لازم به ذکر است که این تفاوت‌ها ظریف و از زنی به زن دیگر متفاوت هستند. در ادامه مطالب به تفاوت‌های بین علائم قاعدگی و بارداری اشاره شده است.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره اتفاقاتی که پس از زایمان می‌ افتد

درد سینه

سندروم پیش از قاعدگی (PMS): طی سندرم پیش قاعدگی، تورم و حساس شدن سینه‌ها می‌تواند در نیمه دوم چرخه یا سیکل قاعدگی شما رخ دهد که میزان آن از خفیف تا شدید متغیر است. بااین‌حال معمولاً شدیدترین حالت آن درست قبل از قاعدگی است. لازم به ذکر است که زنان در سنین باروری علائم شدیدتری از خود نشان می‌دهند.

طی این سندرم، بافت سینه ممکن است به‌خصوص در نواحی بیرونی احساس برآمدگی و تراکم داشته باشد یا احساس پری سینه همراه با حساسیت و درد شدید و مبهم داشته باشید. درد اغلب در طول قاعدگی یا بلافاصله پس از آن بهبود می‌یابد، زیرا سطح پروژسترون شما کاهش می‌یابد.

بارداری: سینه‌های شما در اوایل بارداری ممکن است در هنگام لمس دردناک یا حساس شوند. همچنین ممکن است احساس پر بودن و سنگینی پستان بیشتری داشته باشید. این حساسیت و تورم معمولاً یک تا دوهفته پس از بارداری اتفاق می‌افتد و می‌تواند برای مدتی ادامه داشته باشد، زیرا سطح پروژسترون شما به دلیل بارداری افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید : تولد نوزاد مرده یا مرده زایی، مرثیه‌ای برای یک رویا

خونریزی

سندروم پیش از قاعدگی (PMS): در طول PMS معمولاً خونریزی یا لکه بینی نخواهید داشت و پس از شروع قاعدگی، جریان خون به طور قابل‌توجهی بیشتر می‌شود و می‌تواند تا یک هفته ادامه یابد.

بارداری: در برخی از زنان، یکی از اولین نشانه های بارداری ، خونریزی خفیف واژینال یا لکه بینی است که معمولاً صورتی یا قهوه‌ای تیره است. این مهم، معمولاً 10 تا 14 روز پس از لقاح اتفاق می‌افتد و معمولاً به‌صورت لکه‌های کوچکی در پدها یا تامپون‌ها مشاهده می‌شود. این لکه بینی معمولاً تنها یک یا 2 روز به طول می‌انجامد، بنابراین کوتاه‌تر از یک پریود یا دوره معمولی است.

تغییرات خلق‌وخو

سندروم پیش از قاعدگی (PMS): ممکن است در طول PMS تحریک‌پذیر باشید و کمی احساس خجالت کنید. همچنین ممکن است مدام زیر گریه بزنید و احساس اضطراب داشته باشید. بااین‌حال، این علائم معمولاً پس از شروع قاعدگی برطرف می‌شوند.

بیشتر بخوانید : علل به وجود آمدن زخم دهانه رحم (سرویسیت) + راهکارهای درمانی

انجام تمرینات ورزشی و خواب زیاد ممکن است به رفع علائم PMS شما کمک کنند. بااین‌حال، اگر به مدت دوهفته یا بیشتر احساس غمگینی، ناراحتی، ناامیدی یا کمبود انرژی داشتید، ممکن است افسرده شده باشید؛ بنابراین در این موارد حتما با پزشک خود صحبت کنید.

بارداری: در صورت بارداری، ممکن است تغییرات خلقی داشته باشید که تا زمان زایمان ادامه پیدا کنند. به‌احتمال زیاد در دوران بارداری احساساتی می‌شوید. همچنین شما ممکن است به وجد آمده و هیجان‌زده شوید و مشتاقانه منتظر عضو جدید خانواده خود باشید یا ممکن است لحظات غمگینی را تجربه کرده و زودتر از قبل گریه کنید.

این علائم اخیر، همچون PMS، می‌توانند نشان‌دهنده افسردگی باشند. بااین‌حال، اگر نگران علائم خود هستید و فکر می‌کنید که دچار افسردگی شده‌اید، به پزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که افسردگی دوران بارداری شایع و قابل‌درمان است.

بیشتر بخوانید : آناتومی تخمدان + بیماری های تخمدان زنان

خستگی

سندروم پیش از قاعدگی (PMS): خستگی و مشکلات خواب در طول PMS امری شایع هستند که این علائم باید با شروع قاعدگی برطرف شوند. انجام تمرینات بدنی می‌تواند به بهبود خواب و کاهش خستگی شما کمک کند.

بارداری: افزایش سطح هورمون پروژسترون در دوران بارداری، می‌تواند باعث بروز احساس خستگی در شما شود. این علامت ممکن است در طول سه‌ماهه اول بارداری فرد بارزتر باشد، اما همچنین می‌تواند در طول بارداری نیز ادامه پیدا کند. برای کمک به رفع این مشکل، حتما تغذیه مناسب و استراحت بیشتری داشته باشید.

حالت تهوع

سندرم پیش از قاعدگی: با عقب افتادن قاعدگی، نباید انتظار تهوع یا استفراغ داشته باشید، اما برخی ناراحتی‌های گوارشی مانند حالت تهوع می‌تواند با علائم PMS همراه باشد.

بارداری: تهوع صبحگاهی یکی از رایج‌ترین و واضح‌ترین نشانه های بارداری است. این حالت اغلب یک ماه پس از بارداری شروع می‌شود. گاهی اوقات ممکن است به همراه حالت تهوع، استفراغ نیز داشته باشید. تهوع صبحگاهی، علی‌رغم نام خود می‌تواند در هر زمانی از روز اتفاق بیفتد. بااین‌حال، همه زنان تهوع صبحگاهی را تجربه نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید : ناگفته‌هایی از واژن

هوس و بیزاری غذایی

سندروم پیش از قاعدگی (PMS): در طول PMS ، احتمالاً متوجه خواهید شد که عادات غذایی شما تغییر کرده است. ممکن است هوس شکلات، کربوهیدرات، قند، شیرینی یا غذاهای شور کنید. یا ممکن است اشتهایتان به شدید بیشتر شده باشد. بااین‌حال، این هوس‌ها در دوران بارداری به همین صورت اتفاق نمی‌افتند.

بارداری: ممکن است هوس شدید و خاصی به یک غذا یا نوشیدنی و … داشته باشید و تمایل خود به غذاهای دیگر را کاملاً از دست بدهید. همچنین ممکن است از بوها و مزه‌های خاصی بیزار شوید، حتی آن‌هایی که زمانی دوست داشتید. این اثرات می‌توانند در تمام طول دوران بارداری با شما باشند. گذشته از آن ممکن است به پیکا مبتلا شوید که در آن ناخواسته و به‌اجبار اقلامی را می‌خورید که ارزش غذایی ندارند، مانند یخ، خاک، تکه‌های رنگ خشک شده یا تکه‌های فلز.

بیشتر بخوانید : کورتاژ و مراقبت‌های پس از آن + راهنمایی کامل

گرفتگی عضلانی

سندروم پیش از قاعدگی (PMS): در طول PMS، ممکن است دیسمنوره را تجربه کنید – گرفتگی‌هایی که 24 تا 48 ساعت قبل از قاعدگی شما اتفاق می‌افتند. این درد احتمالاً در طول دوران قاعدگی کاهش می‌یابد و در نهایت تا پایان دوره شما، برطرف می‌شوند.

این دردهای قاعدگی اغلب پس از اولین بارداری یا با افزایش سن کاهش پیدا می‌کنند. بااین‌حال، برخی از زنان با شروع یائسگی، گرفتگی عضلات بیشتری را تجربه می‌کنند.

بارداری: در اوایل بارداری، ممکن است گرفتگی عضلانی خفیفی را تجربه کنید. این کرامپ‌ها احتمالاً مانند گرفتگی‌های خفیفی هستند که در طول دوره قاعدگی خود تجربه می‌کنید، اما در قسمت پایین شکم یا کمر شما تظاهر می‌یابند.

درصورتی‌که سابقه سقط جنین داشته باشید، این علائم را نادیده نگیرید و در صورت عدم فروکش، با پزشک خود مشورت کنید. در دوران بارداری ممکن است به مدت چند هفته تا چند ماه این گرفتگی‌ها را تجربه کنید. در صورت تجربه هم زمان این گرفتگی‌ها با خونریزی یا ترشحات آبکی در دوران بارداری خود، فورا به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : هر آنچه که درباره بارداری خارج از رحم نمی‌دانید!!

جدول: خلاصه‌ای از تفاوت‌های نشانه‌های قاعدگی و بارداری

نشانه‌هاPMSبارداری
درد سینهحساسیت و احساس درد شدید و مبهم موقت سینهحساسیت و درد مداوم سینه
لکه بینی یا خونریزیمعمولاً بدون خونریزی یا لک بینیخونریزی خفیف واژینال یا لکه بینی به رنگ صورتی یا قهوه‌ای تیره
تغییرات خلق‌وخوتحریک‌پذیری موقت تا شروع قاعدگیتغییرات خلقی مداوم تا زمان زایمان
خستگیخستگی موقتافزایش سطح پروژسترون و احساس خستگی مدام
تهوعفقدان حالت تهوعتجربه حالت تهوع و گاهی استفراغ
هوس و بیزاری غذاییتغییر عادات غذایی و افزایش اشتهاهوس و بیزاری شدید و یا خاص غذایی و ابتلا به پیکا[1]
گرفتگی عضلانیگرفتگی‌های موقت عضلانی – 24 تا 48 ساعت قبل از قاعدگیگرفتگی‌های خفیف در قسمت پایین شکم یا کمر

[1]پیکا نوعی اختلال خوردن به معنی اشتیاق و تمایل به خوردن مداوم مواد غیر غذایی، از قبیل خاک یا گچ (ژئوفاژی)، ذرت یا نشاسته خام (آمیلوفاژی) و یخ یا برفک یخچال (پاگوفاژی) است.

در نهایت، مهم است که علت علائم خود را بدانید. چراکه در صورت بارداری، هر چه زودتر متوجه علت علائم خود شوید، زودتر می‌توانید مراقبت‌های ویژه این دوران شیرین از زندگی خود را دریافت کنید. بهترین راه برای تشخیص تفاوت بین علائم PMS و حاملگی، انجام تست بارداری است.

مشاوره آنلاین پزشکی درمانکده

 160,102 بازدید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد رای‌ها 115

هنوز امتیازی ثبت نشده

Editorial team

تیم تحریریه درمانکده

مشاهده سایر مطالب
23 سؤال
 • سلام من هنوز موقع پریود من زیاد مونده ولی دلم وکمرم وگاهی احساس حالا تهوع دارم آیا حامله هستم

 • سلام من درد شکم وکمردارم هنوز پریود من 6این ماه هست ولی الان دلم وکمرم درد می کنه آیا حامله هستم

 • سلام من درد شوم و مر دارم هنوز پریود من 6این ماه هست ولی الان دلم وکمرم درد می کنه آیا حامله هستم

 • سلام ببخشید من دوازده روز ازپریودیم میگذره اکثرعلایم بارداریو داشتم ولی الان دوروزه خونریزی دارم روز اول خونم قرمزروشن بود ولی الان پررنگ شده ایاامکانش هست باردار باشم یااینکه پریود شدم خیلی وقته دارم اقدام میکنم تنبلی تخمدان شدید داشتم دارومصرف میکردم ولی دکترم برای دوماه داروی بارداری داد بهم

  • مرتضی صادقیلر گفت:

   سلام شرمین عزیز در مورد سوالی که مطرح کردین،قبل از هر تجویزی نیاز به تشخیص درست پزشک است. بنابراین پیشنهاد میکنیم که از یک پزشک زنان و زایمان خوب کمک بگیرید. پزشکان متخصص و فوق تخصص زنان و زایمان درمانکده قطعا میتونن به شما کمک کنند. سالم بمانید.

 • سلام من الان 10 روز از پریودم میگذره درد شکم در اول صبح دارم تقریبا مثل قاعدگی زیر شکمم وقتی سر پا وایمیستم سفت شده به نظرتون میتونم حامله باشم بعد این همه چشم انتظاری

 • سلام دوستان من ۱۸ برج ۷ پری شدم و ۲۵ پریم تموم الان چن وقته بی حوصلم و خواب زیاد دارن و یه ذره دلشوره دارم اینا نشانه ی چیست چون من قبلا ک میخاستم پریود بشم هیچ علائمی نداشتم این دفعه نمیدونم براچی اینجوری هستم

 • ناشناس گفت:

  سلام من هر ماه ۴ ۵روز پریودم جلو میوفته اون ماه ٨ ام شدم این ماه ٣ ۴ ام باید میشدم ولی هنوز نشدم کمر درد و سوزش سر دلم دارم سردردای بدی ام میگیرم

 • ناشناس گفت:

  سلام این دو ماه وقت پریودیم فقد لک بینی دارم البته بعد از استفاده کردن قرص زد بارداری ممکن باردار شم

 • سلام خوب هستین.من پری نامنظمی دارم دهم مرداد پری شدم ۱۴تمام شدم از دو روز بعد نزدیکی برا بارداری داشتم یک شب در میان اون برج پری نشدم زیر دلم ورم کرده لگن درد کمر درد زیر دلم درد زیاد دارم که می‌کشه به پاهام سینه هام ورم کرده درد می‌کنه نوک سینه سفت شده میشه باردار باشم

 • سلام تشکر،بنده یه مدت شبهاحالم بدمیشه،نمی تونم بخوابم،احساس سنگینی سردل،دهانم بدمزه،بعضی وقتهاآخرشب دمابدنم بالامیره،آیاازعلائم بارداری؟

 • ناشناس ف گفت:

  سلام من تقریبا 10و12روز شایدم بیشتر پریودیم عقب انداختم وتکرر ادار وسوزش ادرار هم دارم معدم درد میکرد وقتی که 7و8 روز عقب انداختم رفتم آزمایش بارداری هم خون وهم ادرار دادم منفی بوده آزمایش عفونت دادم که عفونت نداشتم امکانش هست الان که 10و12روز عقب انداختم برم آزمایش بدم باردار باشم؟

 • ناشناس ف گفت:

  سلام خوبید من تقریبا 10و12 روزه پریودمو عقب انداختم تکرر ادرار وسوزشم دارم سرمعذم درد میکرد دو، بار آزمایش بارداری دادم ولی منفی بوده وآزمایش عفونت دادم عفونت نداشتم امکانش هست که من اونجا هنوز 7و8 روز عقب انداختم باردار نبودم و والان 10و12روز دوباره آزمایش بدم باردار باشم

  • ناشناس گفت:

   سلام من ۱۵ روز از وقت عادت ماهواره عقیب افتاد آزمایش ادرار دادم منفی بود سرم کنسر و معده هم گرفت بوی زیاد سرم بد می‌خورد آیا من بار دار هستم

 • ناشناس گفت:

  سلام من پریود من رنگ قرمز کمرنگ بود الان ۳ روزه دل درد دارم امکان داره باردار باشم

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید قبل پریودی حالت تهوع داشتم و سرگیجه الان کلا ۱ماه میگذره یعنی په قبل پریودی و چه بعد پریودی حالت تهوع دارم میلم به غذا خیلی کم میکشه تست زدم یبار خط کم رنگ یبار دیگه زدم با فرداش منفی بود حالا امکان بارداری هست یاباید ازمایش خون داد؟

   • سلام وقت بخیر اقدام به بارداری کردم و مشکلی ام ندارم ولی سرموقع باز دو روز پریود شدم من باید کلا ۶ روز پریود بشم و الان فقط لکه بینی دارم

ارسال سؤال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.