درمانکده
location
نمایش پزشکان در شهر تهران
فیلتر
مرتب سازی (بیشترین امتیاز)
Picture of the author
پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید
فیلتر تخصص

دکتر متخصص مشاوره ازدواج

نفیسه ذکایی
کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی
12 سال تجربه
تهران، خیابان ظفر
(15 نظر)
4.9

اولین نوبت:

3 اسفند ساعت 00:00
فرزانه محمدی
دکترا روانشناسی
4 سال تجربه
تهران، فلکه دوم صادقیه
(10 نظر)
4.6

اولین نوبت:

فردا ساعت 13:00
سحر بهروزیان
کارشناس ارشد روانشناسی
15 سال تجربه
تهران، امیرآبادشمالی
(20 نظر)
4.6

اولین نوبت:

فردا ساعت 10:30
منتخب درمانکده
حسین روزبهانی
حسین روزبهانی
دکترای روانشناسی
7 سال تجربه
تهران، نیاوران
(6 نظر)
4.3

اولین نوبت:

فردا ساعت 12:00
سمانه متقی
دکترای روانشناسی
6 سال تجربه
تهران، پاسداران
(3 نظر)
3.7

اولین نوبت:

فردا ساعت 10:40
زهرا کرمی
دکترا روانشناسی
16 سال تجربه
تهران، خیابان آیت الله کاشانی
(2 نظر)
2.5

اولین نوبت:

3 اسفند ساعت 9:00
فاطمه آریان سپهر
دکترا روانشناسی
11 سال تجربه
تهران، فرمانیه

اولین نوبت:

فردا ساعت 11:00
طاهره رنجبری پور
دکترای روانشناسی
23 سال تجربه
تهران، کوی فردوس

اولین نوبت:

3 اسفند ساعت 9:00
فروغ معیری راد
دکترای روانشناسی
4 سال تجربه
تهران، کارگرشمالی

اولین نوبت:

فردا ساعت 11:30
زهرا طلاییان
دکترای روانشناسی
17 سال تجربه
تهران، سمنگان

اولین نوبت:

3 اسفند ساعت 9:00
سوالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین متخصص مشاوره ازدواج را انتخاب کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش، گزینه بیشترین امتیاز را انتخاب کنید تا بهترین دکترهای مشاوره ازدواج را ببینید و با توجه‌ به امتیاز و نظرات ثبت شده بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم از دکتر مشاوره ازدواج نوبت حضوری بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، متخصص مشاوره ازدواج مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک مشاوره ازدواج ویزیت در مطب را انتخاب کنید و مراحل رزرو نوبت حضوری خود را انجام دهید.

چگونه می‌توانم از متخصص مشاوره ازدواج مشاوره آنلاین بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، دکتر مشاوره ازدواج مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک مشاوره ازدواج از بین مشاوره آنلاین متنی، مشاوره آنلاین صوتی، مشاوره آنلاین تصویری یا تماس تلفنی یکی را انتخاب کنید و مراحل رزرو مشاوره آنلاین خود را انجام بدهید.

چگونه می‌توانم با دکتر مشاوره ازدواج مشاوره آنلاین ویدئویی بگیرم؟

از لیست پزشک‌های مشاوره ازدواج، می‌توانید از متخصصی‌هایی که در کارت اطلاعاتشان علامت آیکون ویدیو دارند مشاوره تصویری بگیرید.

چگونه می‌توانم زودترین زمان نوبت حضوری با متخصص مشاوره ازدواج را پیدا کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش گزینه زودترین نوبت را انتخاب کنید تا لیست دکترهای مشاوره ازدواج بر اساس نزدیک‌ترین زمان رزرو نوبت برای شما به نمایش در بیاید.

چگونه می‌توانم روزهای کاری متخصص مشاوره ازدواج را ببینم؟

با انتخاب نوع نوبت‌گیری در صفحه دکتر مشاوره ازدواج مورد نظر خود، می‌توانید روزهای کاری پزشک را در تقویم مشاهده کنید.

چطور با پشتیبانی درمانکده ارتباط بگیرم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی، می توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با شماره 02137617000 تماس بگیرید.

شماره رزرو نوبت انلاین مطب

مشاوره ازدواج

زندگی زناشویی بدون مشکلات اجتناب‌ناپذیر است. اگر شما در انتخاب شریک زندگی خود تردید دارید یا در جریان زندگی مشترک دچار اختلاف شدید شده‌اید، مشاوره ازدواج مسیر را برای شما هموارتر می‌کند. تجربه و راهنمایی‌های یک فرد متخصص در جلسات مشاوره ازدواج باعث می‌شود تا زوجین مشکلات و پیچیدگی‌های روابط خود را بشناسند؛ سپس به کمک تکنیک‌های روانشناسی ازدواج، آن مشکلات را برطرف کنند.

مشاوره ازدواج چه کمکی به ما می‌کند؟

تمامی جوانب رابطه زناشویی مانند مشکلات ارتباطی، جنسی، سوء مصرف مواد مخدر، خشونت خانگی، خیانت و تعارض در تربیت کودکان را می‌توان در جلسات مشاوره ازدواج خوب در تهران یا سایر شهرهای ایران مورد بررسی قرار داد. درواقع شما به کمک این نوع جلسات مشاوره می‌توانید به شناخت بهتری از همسر خود برسید و برای تقویت رابطه زناشویی‌تان درک درستی از یکدیگر پیدا کنید. از طرفی زوج‌هایی که در مراحل اولیه آشنایی هستند می‌توانند برای شناخت تفاوت‌ها و رسیدن به یک نگاه مشترک در مسائل مختلف از راهنمایی‌هایی که در جلسات مشاوره ازدواج ارائه می‌شود، استفاده کنند.

چه زمانی استفاده از مشاوره ازدواج ضروری است؟

اگر در زندگی زناشویی خود دائما با موارد زیر مواجه می‌شوید، مشاوره و روانشناسی ازدواج برای شما ضروری است:

 • بی‌تفاوتی نسبت به یکدیگر: بی‌تفاوتی با حس تنفر فرق می‌کند. شما زمانی نسبت به هر گونه عملکرد همسرتان بی‌تفاوت می‌شوید که هیچ احساسی حتی حس تنفر به او ندارید.
 • دعوا و مشاجره مداوم: اگر کوچک‌ترین حرف یا عکس‌العمل همسرتان باعث ایجاد سوء‌تفاهم و مشاجره می‌شود باید رابطه آسیب‌دیده خود را با شرکت در جلسات مشاوره ازدواج خوب در تهران بهبود ببخشید. این شکل از تعامل ناکارآمد است و اجازه نمی‌دهد شما ارتباط حسی و کلامی درستی با همسر خود برقرار کنید.
 • پنهان‌کاری و دروغگویی: افشا شدن دروغ و پنهان‌کاری هر چند که کوچک باشد، بزرگترین آسیب را به روابط زناشویی می‌زند و بنای اصلی ازدواج یعنی صداقت را زیر سوال می‌برد. روانشناسان معتقدند دروغگویی و پنهان‌کاری پایه اولیه تمام اختلافات بین زوجین است که به مرور زمان به مشکلات عمیق و بزرگ‌تر تبدیل می‌شود.
 • عدم وجود صمیمیت در روابط: اگر وجود صمیمیت در ارتباط با همسرتان برای شما اهمیتی ندارد و یا این حس را از او دریافت نمی‌کنید، باید مشکل اصلی را به کمک مشاوره ازدواج خوب در تهران ریشه‌یابی کنید.
 • عدم وجود مهارت سازش: اغلب زوجین مشکل‌شان از جایی شروع می‌شود که دائما در مورد مسائل و مشکلات تکراری بحث می‌کنند. در این بین ممکن است به مرور زمان حس احترام و درک متقابل نادیده گرفته شود که نتیجه آن زیر سوال رفتن ارزش‌های اصلی زندگی و شخصیت طرفین است. در این مواقع به کمک مشاوره ازدواج خوب در تهران یا سایر شهرهای ایران باید مهارت‌های سازش را بیاموزید.

مزایای مشاوره ازدواج

مهم‌ترین مزیت جلسات مشاوره ازدواج خوب در تهران، یادگیری مهار‌ت‌هایی برای تقویت روابط بین زوجین است؛ این مهارت‌ها عبارت‌اند از:

 • توانایی حل مسئله
 • روش برقراری ارتباط صحیح با یکدیگر
 • مهارت گفتگو در مورد اختلاف سلیقه‌ها
 • درک نقاط منفی و مثبت رابطه
 • شناسایی و حل مشکلات روابط بدون سرزنش یکدیگر

نکات مهم در جلسه مشاوره ازدواج

جلسه مشاوره ازدواج خوب در تهران که به زوج درمانی هم معروف است، اغلب با حضور هر ۲ طرف برگزار می‌شود. این جلسات یک یا ۲ بار در هفته به مدت ۴۰ دقیقه تا یک ساعت ادامه پیدا می‌کنند. معمولا تعداد کلی دفعات مشاوره با توجه به شدت مشکلات بین زوجین و اینکه هر ۲ نفر در مشاوره ازدواج شرکت کنند یا خیر بین چند جلسه تا چند ماه متغیر است.

اگر در جلسه اول کمی استرس دارید و بیشتر زمان مشاوره به سکوت سپری می‌شود، طبیعی است. حتی احتمال بحث و مشاجره وجود دارد که در این مواقع مشاور میانجیگری می‌کند. گاهی‌اوقات لازم است برای شناخت بهتر احساسات خود به تنهایی در جلسات مشاوره ازدواج شرکت کنید که در صورت لزوم، مشاور به شما اطلاع می‌دهد.

در صورتی که همسرتان از آمدن به جلسات مشاوره ازدواج خوب در تهران خوشش نمی‌آید، شما به تنهایی این کار را انجام دهید. شاید در ابتدا اصلاح رابطه به شکل تک نفره چالش برانگیز باشد اما به کمک راهنمایی‌های مشاور متخصص می‌توانید رفتار درستی در جریان بحث و مشاجره نشان دهید که به مرور زمان رابطه شما با همسرتان را بهبود می‌بخشد.

ویژگی‌های بهترین مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج خوب در تهران می‌تواند شما و همسرتان را به درک درستی از یکدیگر برساند. مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاوره ازدواج خوب شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تجربه و تخصص: مشاور باید در زمینه روانشناسی ازدواج و زوج‌درمانی تجربه و تحصیلات آکادمیک داشته باشد.
 • برخورد احترام‌آمیز: یک مشاور ازدواج خوب باید نگاه محترمانه‌ای به زوجین داشته باشد و به آن‌ها کمک کند تا با احترام نسبت به یکدیگر رفتار کنند.
 • مهارت‌های ارتباطی: مشاور باید مهارت‌های ارتباطی بالایی داشته باشد تا بتواند به زوجین کمک کند به درک درستی نسبت به یکدیگر برسند.
 • برنامه‌ریزی و راهکارهای موثر: مشاور باید در طول جلسات مشاوره ازدواج، برنامه‌ریزی و راهکارهای علمی و اصولی برای حل مشکلات و بهبود روابط بین زوجین ارائه دهد.
 • رازداری: محرمانه نگه داشتن اطلاعات شخصی زوجین از ویژگی‌های یک مشاوره ازدواج خوب است.
 • بی‌طرف بودن: فرد متخصص حرفه‌ای در روند جلسات مشاوره ازدواج بی‌طرف است و فقط منافع زوجین را در اولویت قرار می‌دهد.
 • توانایی مدیریت احساسات: مشاور ازدواج باید بتواند احساسات، خشم، تنش‌ها و اختلافات زوجین را مدیریت کند.
 • مدرک معتبر: مشاور انتخابی شما باید دارای مدرک معتبر دانشگاهی در زمینه مشاوره ازدواج باشد و تمامی برنامه‌ریزی‌ها یا راه‌کارهای او مطابق با قوانین این حوزه ارائه شود.

راهنمای نوبت‌گیری مشاوره ازدواج آنلاین

تیم درمانکده با گرد هم آوردن جمعی از بهترین متخصصان، این امکان را برای شما فراهم کرده تا اگر به دنبال مشاور ازدواج خوب در تهران هستید از طریق سیستم نوبت‌دهی آنلاین این مجموعه برای مشاوره ازدواج حضوری نوبت رزرو کنید. همچنین هر کجای کشور که باشید می‌توانید از دیگر خدمات درمانکده مانند مشاوره ازدواج تلفنی، متنی یا تصویری بهره‌مند شوید.

 

مشاهده بیشتر
محله های دیگر