نمایش پزشکان در شهر تهران
فیلتر
مرتب سازی (بیشترین امتیاز)
Picture of the author
پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید
فیلتر تخصص

دکتر متخصص تشنج

مهدی رحمانی
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
22 سال تجربه
تهران، خیابان بخشایش
(1 نظر)
5

اولین نوبت:

امروز ساعت 16:30
امیر آذرهمایون
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
18 سال تجربه
تهران، سعادت آباد
(1 نظر)
5

اولین نوبت:

هم‌اکنون
ناصر مهربان
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
8 سال تجربه
تهران، نبش بلوار کاوه
(44 نظر)
5

اولین نوبت:

فردا ساعت 17:30
عادل اصل امین آبادی
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
20 سال تجربه
تهران، خیابان خواجه عبدالله انصاری
(96 نظر)
4.9

اولین نوبت:

3 اردیبهشت ساعت 17:30
شیوا امامی
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
10 سال تجربه
تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد)
(20 نظر)
4.8

اولین نوبت:

امروز ساعت 16:20
غلامرضا نادری
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
23 سال تجربه
تهران، میدان نبوت(هفت حوض)
(24 نظر)
4.8

اولین نوبت:

27 فروردین ساعت 17:45
نسیبه امیرزرگر
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
10 سال تجربه
تهران، دیباجی شمالی
(4 نظر)
4.8

اولین نوبت:

امروز ساعت 15:15
بتول دادخواه
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
17 سال تجربه
تهران، فلکه سوم تهرانپارس
(44 نظر)
4.7

اولین نوبت:

امروز ساعت 16:15
فرهاد افسری
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
20 سال تجربه
تهران، خیابان ابوذر(فلاح)
(60 نظر)
4.6

اولین نوبت:

امروز ساعت 16:30
سیدجواد حسینی نژاد
متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی)
14 سال تجربه
تهران، ملاصدرا
(14 نظر)
4.6

اولین نوبت:

امروز ساعت 17:00
سوالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین متخصص تشنج را انتخاب کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش، گزینه بیشترین امتیاز را انتخاب کنید تا بهترین دکترهای تشنج را ببینید و با توجه‌ به امتیاز و نظرات ثبت شده بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم از دکتر تشنج نوبت حضوری بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، متخصص تشنج مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک تشنج ویزیت در مطب را انتخاب کنید و مراحل رزرو نوبت حضوری خود را انجام دهید.

چگونه می‌توانم از متخصص تشنج مشاوره آنلاین بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، دکتر تشنج مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک تشنج از بین مشاوره آنلاین متنی، مشاوره آنلاین صوتی، مشاوره آنلاین تصویری یا تماس تلفنی یکی را انتخاب کنید و مراحل رزرو مشاوره آنلاین خود را انجام بدهید.

چگونه می‌توانم با دکتر تشنج مشاوره آنلاین ویدئویی بگیرم؟

از لیست پزشک‌های تشنج، می‌توانید از متخصصی‌هایی که در کارت اطلاعاتشان علامت آیکون ویدیو دارند مشاوره تصویری بگیرید.

چگونه می‌توانم زودترین زمان نوبت حضوری با متخصص تشنج را پیدا کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش گزینه زودترین نوبت را انتخاب کنید تا لیست دکترهای تشنج بر اساس نزدیک‌ترین زمان رزرو نوبت برای شما به نمایش در بیاید.

چگونه می‌توانم روزهای کاری متخصص تشنج را ببینم؟

با انتخاب نوع نوبت‌گیری در صفحه دکتر تشنج مورد نظر خود، می‌توانید روزهای کاری پزشک را در تقویم مشاهده کنید.

چطور با پشتیبانی درمانکده ارتباط بگیرم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی، می توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با شماره 02137617000 تماس بگیرید.

شماره پشتیبانی برای رزرو نوبت آنلاین

دکتر تشنج

دکتر تشنج پزشکی است که در رشته مغز و اعصاب تحصیل کرده و در تشخیص و مدیریت انواع اختلالات عصبی تخصص دارد. تشنج (Seizure) یک اختلال الکتریکی ناگهانی و کنترل نشده در مغز است که می‌تواند باعث تغییر در رفتار، حرکات، احساسات و هوشیاری شود. این وضعیت به‌دلیل فعالیت الکتریکی غیر طبیعی و بیش از حد در نورون‌های مغز رخ داده و منجر به اختلال موقت در عملکرد طبیعی مغز می‌شود. برخی از علائم رایج تشنج عبارت‌اند از:

 • رعشه در بدن
 • حرکت غیر قابل کنترل دست‌ها و پاها
 • از دست دادن هوشیاری یا آگاهی
 • خیره شدن به یک نقطه
 • از دست دادن توانایی پاسخگویی به محیط به‌طور موقت
 • اختلال در حواس پنجگانه مانند توهمات بینایی یا شنوایی
 • احساسات عجیب و غریب که فرد نمی‌تواند آن‌ها را توصیف کند
 • انجام حرکات تکراری مانند مالیدن دست یا گزیدن لب
 • سفت شدن عضلات

تشنج می‌تواند به‌دلایل مختلف از جمله صرع (Epilepsy)، آسیب‌ به سر، عفونت‌های مغزی، سکته مغزی (Stroke)، تومورهای مغزی، ترک مواد مخدر یا الکل و سایر شرایط پزشکی که بر مغز تاثیر می‌گذارد، ایجاد شود. توجه داشته باشید که همه تشنج‌ها به صرع مرتبط نیستند و برخی از آن‌ها ممکن است به دلیل محرک‌های خاصی رخ دهند که نشان‌دهنده یک بیماری مزمن نیست.

اگر دچار حملات تشنج می‌شوید، لازم است برای بررسی علل و درمان آن به متخصص مغز و اعصاب (Neurologists) مراجعه کنید.

فوق تخصص تشنج چه اقداماتی برای بیمار انجام می‌دهد؟

متخصص مغز و اعصاب در مرحله اول علت اصلی تشنج را بررسی می‌کند. تعیین علت تشنج می‌تواند به درمان و کنترل تشنج کمک کند. برخی از اقدامات دکتر تشنج برای کنترل این وضعیت عبارت‌اند از:

۱. تجویز داروهای ضد صرع

قدم اول درمان برای اکثر اختلالات تشنج، داروهای ضد صرع یا ضد تشنج هستند. این داروها به کنترل فعالیت الکتریکی غیر طبیعی در مغز کمک کرده و دفعات و شدت تشنج را کاهش می‌دهند. انتخاب دارو به نوع خاص تشنج و پاسخ فرد به درمان بستگی دارد.

۲. اصلاح سبک زندگی

برخی از تغییرات سبک زندگی می‌تواند به مدیریت تشنج کمک کند. این تغییرات شامل داشتن خواب کافی، اجتناب از محرک‌های تشنج، حفظ یک برنامه منظم برای وعده‌های غذایی و دارو و مدیریت استرس است.

۳. رژیم کتوژنیک (Ketogenic Diet)

دکتر تشنج برای برخی از افراد مبتلا به تشنج‌های غیر قابل کنترل، ممکن است رژیم کتوژنیک توصیه کند. این رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات می‌تواند در برخی موارد به کاهش دفعات تشنج کمک کند.

۴. تحریک عصب واگ (VNS)

تحریک عصب واگ نوعی جراحی است که در آن وسیله‌ای در قفسه سینه برای تحریک عصب واگ کاشته می‌شود. این عمل جراحی می‌تواند به کاهش دفعات و شدت تشنج در برخی از افراد مبتلا به صرع کمک کند.

۵. تحریک عصبی پاسخگو (RNS)

تحریک عصبی پاسخگو یک گزینه درمانی جدید است و شامل کاشت یک دستگاه تحریک‌کننده عصبی به‌طور مستقیم در مغز می‌شود. این دستگاه فعالیت الکتریکی غیر طبیعی مغز  را تشخیص داده و برای جلوگیری از تشنج، تحریک الکتریکی هدفمند را ارائه می‌دهد.

۶. جراحی صرع

اگر تشنج ناشی از صرع کانونی (تشنج‌هایی که از ناحیه خاصی از مغز منشا می‌گیرند) باشد، دکتر تشنج ممکن است برداشتن آن قسمت از مغز را به بیمار پیشنهاد دهد. در این وضعیت، متخصص مغز و اعصاب بیمار را به جراح مغز و اعصاب (Neurosurgeon) ارجاع می‌دهد تا عمل صرع انجام شود. این جراحی فقط برای بیمارانی توصیه می‌شود که دارو نمی‌تواند وضعیت تشنج را کنترل کند.

۷. درمان‌های حمایتی

متخصصان تشنج ممکن است از درمان‌های مکمل و حمایتی مانند درمان شناختی-رفتاری (CBT)، مشاوره و تکنیک‌های مدیریت استرس برای کاهش شدت و دفعات تشنج استفاده کند.

سایر خدمات متخصص تشنج

متخصصان مغز و اعصاب طیف گسترده‌ای از خدمات مرتبط با تشخیص، درمان و مدیریت بیماری‌ها و اختلالات عصبی را به مراجعان خود ارائه می‌دهند. برخی از خدمات اولیه این پزشکان عبارت‌اند از:

۱- تشخیص: متخصصان مغز و اعصاب از معاینات فیزیکی، آزمایش‌های تخصصی و مطالعات تصویربرداری مانند ام‌آرآی (MRI) یا سی‌تی اسکن (CT scan) برای تشخیص انواع اختلالات عصبی استفاده می‌کنند.

۲- برنامه‌ریزی درمان: بعد از تشخیص بیماری، دکتر تشنج یک برنامه شخصی برای درمان فرد در نظر می‌گیرد. این برنامه شامل تجویز دارو، توصیه به تغییر سبک زندگی و ارائه مشاوره برای مدیریت بیماری است.

۳- مدیریت اختلالات عصبی (Neurological Disorders): متخصصان مغز و اعصاب برای درمان و مدیریت انواع اختلالات عصبی مانند صرع، مولتیپل اسکلروزیس (MS)، بیماری پارکینسون (Parkinson's disease)، بیماری آلزایمر (Alzheimer's disease)، سکته مغزی، میگرن (Migraine) و… آموزش دیده‌اند.

۴- تزریق بوتاکس: دکتر تشنج ممکن است از تزریق بوتاکس برای درمان بیماری‌هایی مانند میگرن مزمن، دیستونی دهانه رحم (نوعی اختلال حرکتی) و رفع برخی مشکلات اسپاسم عضلانی استفاده کند.

۵-الکترومیوگرافی (EMG) و مطالعات هدایت عصبی (NCS): متخصصان مغز و اعصاب ممکن است برای تشخیص سندرم تونل کارپ (Carpal Tunnel Syndrome) و نوروپاتی محیطی (Peripheral Neuropathy) از آزمایش‌های EMG و NCS به‌منظور ارزیابی عملکرد عصب و عضله استفاده کنند.

۶- الکتروانسفالوگرام (EEG): فوق تخصص تشنج ممکن است از EEG برای ثبت و تجزیه و تحلیل الگوهای امواج مغزی استفاده کند. این الگوها به تشخیص صرع و سایر اختلالات مرتبط با تشنج کمک می‌کنند.

۷- پونکسیون کمری (Spinal Tap): در موارد خاص، متخصصان مغز و اعصاب ممکن است یک سوراخ (پونکسیون کمری) برای جمع‌آوری مایع مغزی-نخاعی روی کمر ایجاد کنند. پونکسیون کمری می‌تواند به تشخیص مننژیت (Meningitis) یا مولتیپل اسکلروزیس کمک کند.

ویژگی‌های دکتر تشنج خوب در تهران

یک متخصص مغز و اعصاب خوب دارای ویژگی‌هایی است که او را قادر می‌سازد مراقبت‌های عالی به بیماران خود ارائه دهد. برخی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • تخصص و دانش به‌روز پزشکی
 • صلاحیت بالینی و مهارت تشخیصی بالا
 • توانایی برقراری ارتباط موثر با بیمار و کادر درمان
 • صبور بودن و درک شرایط بیمار
 • مهارت حل مسئله
 • پایبندی به اخلاق پزشکی و رفتار حرفه‌ای

راهنمای نوبت‌گیری آنلاین بهترین دکتر تشنج در تهران

اگر تشنج درمان و مدیریت نشود، می‌تواند باعث عوارض جدی در وضعیت سلامت فرد شده و زندگی روزمره او را مختل کند. اگر شما یا یکی از اطرافیان‌تان تشنج را تجربه می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم فورا به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. 
شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و حضوری از پزشکان مغز و اعصاب سایت درمانکده نوبت دریافت کنید. برای دریافت نوبت می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ثبت‌ نام یا ورود به سایت درمانکده
 • بررسی سوابق کاری و مدارک متخصصان مغز و اعصاب
 • بررسی نظرات سایر مراجعان درباره هر پزشک
 • انتخاب پزشک مورد نظر
 • انتخاب روز و ساعت نوبت
 • پرداخت هزینه
 • تماس با پشتیبانی درمانکده در صورت بروز هرگونه مشکل فنی

 

مشاهده بیشتر