علت درد و تیر کشیدن مقعد چیست؟ + روش درمان

در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

آیا می‌دانید علت درد و تیر کشیدن مقعد چیست؟ درد مقعد معمولا به دلایل متفاوتی ایجاد می‌شود. این درد معمولا در داخل و اطراف مقعد ایجاد می‌شود و شناسایی علت بروز این مشکل می‌تواند به درمان سریع‌تر آن کمک زیادی کند. گاهی اوقات دردهای مقعدی مربوط به بیماری‌های عفونی هستند و برخی مواقع نیز ریشه در زخم‌ها و مشکلاتی دارند که در ناحیه مقعد ایجاد می‌شوند. در این مقاله از مجله درمانکده به شما می‌گوییم که علت درد و تیر کشیدن مقعد چیست و چطور درمان می‌شود.

علت درد و تیر کشیدن مقعد چیست؟

برای این که بدانید علت درد و تیر کشیدن مقعد چیست، ابتدا باید  دلایل شایع که موجب آسیب به ناحیه مقعد می‌شوند را بررسی کنید و سپس پیدا کنید که این درد به چه دلیلی رخ داده است. در بسیاری از افراد علائم درد مقعد بسیار جزئی است و با درمان‌های خانگی برطرف می‌شود و در برخی موارد نادر نیز این دردها می‌تواند نشانه یک بیماری جدی مثل سرطان مقعد باشد.

معمولا علت درد مقعدی در زنان شباهت زیادی به علت درد مقعدی در مردان دارد. اما به هر حال شیوع برخی مشکلات و بیماری‌ها در خانم‌ها بیشتر است و در مقابل برخی مشکلات نیز ممکن است بیشتر در مردان ایجاد شود و سبب بروز درد شود. در ادامه این مقاله به شما می‌گویم که علت درد و تیر کشیدن مقعد چیست و چر ایجاد می‌شود.

اینفوگرافی علت درد و تیر کشیدن مقعد چیست؟
از رایج‌ترین دلایل درد و تیر کشیدن مقعد می‌توان به آبسه مقعدی، فیستول، شقاق و هموروئید اشاره کرد.

آبسه مقعدی

یکی از دلایل رایج ایجاد درد ناحیه مقعد، آبسه مقعدی است که برخی به آن جوش مقعدی نیز می‌گویند. در این وضعیت یک تاول یا دمل در نزدیکی مقعد ایجاد می‌شود که داخل آن پر از چرک و عفونت است.

فیستول مقعد

فیستول مقعد وضعیتی است که موجب اتصال غیرطبیعی پوست اطراف مقعد به دیواره روده می‌شود. درواقع در این شرایط پوست اطراف مقعد ملتهب می‌شود و ترشحاتی بد بو از ناحیه فیستول خارج می‌شود. ممکن است فرد دچار بی‌اختیاری در مدفوع شود و دردی تیر کشنده را در ناحیه مقعد خود احساس کند.

بیشتر بدانید: فیستول چیست؟ یک راه بیراهه در بدن

شقاق مقعد

شقاق مقعد (Anal Fissure) یا فیشر یکی دیگر در دلایل درد و تیر کشیدن مقعد است که در اثر یک شکاف یا ترک‌خوردگی بین چین‌خوردگی‌های دهانه مقعد ایجاد می‌شود. در این شرایط ممکن است خراش در قسمت بیرونی مقعد ایجاد شود و یا داخل کانال رکتوم ظاهر شود و در بیرون مشخص نباشد.

هموروئید

هموروئید (Hemorrhoid) به معنای متورم شدن وریدهای اطراف رکتوم و مقعد است. در این شرایط رگ‌های وریدی در مجرای مقعدی گشاد می‌شوند. زمانی که این رگ‌ها متورم یا ملتهب شوند، بواسیر ایجاد می‌شود. بواسیر و هموروئید می‌تواند دردهای تیز و آزاردهنده‌ای را در مقعد ایجاد کند. افرادی که به هموروئید مبتلا هستند معمولا در کنار درد مقعد علائمی نظیر خارش و سوزش مقعد، تورم در اطراف مقعد، یبوست و یا یک توده و برآمدگی کیست مانند در نزدیکی مقعد را نیز تجربه می‌کنند.

علت درد و تیر کشیدن مقعد در عفونت‌های مقاربتی

یکی دیگر از دلایل درد و تیر کشیدن ناحیه مقعد، ابتلا به عفونت‌های مقاربتی است که ممکن است در اثر باکتری‌ها و ویروس‌ها و عفونت‌های قارچی از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

بیماری التهابی روده

التهاب روده می‌تواند مربوط به بیماری‌های مختلفی باشد. در شرایطی مثل بیماری کرون که روده ملتهب و زخم می‌شود، کولیت اولسزاتیو (ulcerative) که زخم‌های ریز در روده بزرگ و رکتوم ایجاد می‌شود، فرد دردهای شدیدی را در ناحیه مقعد خود احساس می‌کند.

بیشتر بخوانید: خونریزی مقعد خود را در خانه درمان کن!

اسپاسم عضلانی

سندروم لواتور آنی یا اسپاسم عضلانی یک عارضه است که در اثر گرفتگی یا اسپاسم شدید عضلانی در داخل یا اطراف مقعد ایجاد می‌شود. این درد ممکن است چند روز طول بکشد و معمولا بدون هیچ دلیل خاصی ایجاد می‌شود. جالب است بدانید که یکی از مهم‌ترین دلایل درد و تیر کشیدن مقعد در خانم‌ها همین اسپاسم عضلانی است که معمولا در خانم‌ها 2 برابر بیشتر از مردان ایجاد می‌شود. این عارضه در خانم‌های 30 تا 60 ساله شایع‌تر است.

اختلال عملکرد کف لگن

اختلال عملکرد کف لگن عارضه‌ای است که می‌تواند موجب بی‌اختیاری ادرار، بی‌اختیاری مدفوع، یبوست، عدم تخلیه کامل روده و بی‌اختیاری دفع گازهای روده شود. معمولا افرادی که با این مشکل روبرو هستند، برخی اوقات دردهای شدید و آزاردهنده‌ای را در ناحیه مقعد خود احساس می‌کنند.

بیماری‌های پوستی

بیماری‌های پوستی در هر ناحیه از بدن ایجاد می‌شوند. در بسیاری از مواقع درد و تیر کشیدن مقعد مربوط به اختلالاتی نظیر پسوریازیس و زگیل است.

ضربه و آسیب به مقعد

در بسیاری از موارد، ضربه یا آسیب به راست روده یا مقعد موجب ایجاد دردهای موقع در این ناحیه می‌شود. ممکن است این آسیب در زمان رابطه جنسی ایجاد شده باشد و یا ناشی از سقوط شدید یا آسیب در حین فعالیت بدنی باشد.

بیشتر بدانید: از ساختار، عملکرد و بیماری‌های مرتبط با مقعد چه می‌دانید؟

هماتوم پری آنال (Perianal hematoma)

هماتوم پری آنال مقعد زمانی رخ می‌دهد که مجموعه‌ای از خون به بافت‌های اطراف دهانه مقعد تخلیه می‌شود. هنگامی که خون جمع می‌شود، باعث ایجاد یک توده در دهانه مقعد می‌شود. علاوه بر درد مقعدی، هماتوم پری آنال می‌تواند باعث ایجاد موارد زیر شود:

 • یک توده در مقعد
 • خونریزی یا لکه بینی روی دستمال کاغذی
 • حرکات روده دشوار
 • مشکل در نشستن یا راه رفتن
 • علت درد مقعدی بعد از مدفوع

علت درد و تیر کشیدن مقعد در افتادگی راست روده

پرولاپس رکتوم زمانی اتفاق می‌افتد که بدن اتصالاتی را که رکتوم را در محل دستگاه گوارش شما نگه می‌دارد از دست می‌دهد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، رکتوم ممکن است از مقعد بیرون بزند.

افتادگی رکتوم یک عارضه نادر است. بیشتر در بزرگسالان شایع است و زنان بالای 50 سال، شش برابر بیشتر از مردان در معرض ابتلا به این بیماری هستند. با این حال، میانگین سنی زنان مبتلا به افتادگی رکتوم 60 سال است، درحالی‌که سن مردان 40 سال است. علاوه بر درد مقعد، افتادگی رکتوم می‌تواند موجب بی‌اختیاری مدفوع، یبوست، خونریزی و همچنین ایجاد یک توده در مقعد شود.

سایر دلایل درد و تیر کشیدن مقعد

 • تنگی مقعد
 • یبوست
 • اسهال
 • خارش مقعد
 • رابطه جنسی مقعدی

علت درد مقعدی در پریودی

یکی از رایج‌ترین دلایل دردهای مقعدی در خانم‌ها قاعدگی است. درواقع تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی موجب بروز مشکلات متفاوتی جسمی در خانم‌ها می‌شود. درد مقعد در پریودی معمولا به دلیل فشار عضلانی، فیبروم رحم و همچنین یبوست و اسهال در دوران قاعدگی ایجاد می‌شود.

علت درد و تیر کشیدن مقعد در دوران پریودی چیست؟
برخی از خانم‌ها در دوران قاعدگی علاوه بر دردهای رایج از درد مقعدی نیز رنج می‌برند.

علت درد و تیر کشیدن مقعد هنگام مدفوع

مهم‌ترین علت درد مقعدی هنگام مدفوع ابتلا به بواسیر یا هموروئید، شقاق، بیماری التهابی روده و همچنین یبوست است. از طرف دیگر ابتلا به بیماری‌های پوستی مثل اگزما، زگیل و عفونت نیز می‌تواند موجب بروز درد در زمان مدفوع شود.

علت درد مقعدی در اوایل بارداری

از آنجایی که در بدن خانم‌های بارداری، رحم بزرگ می‌شود، فشار زیادی به مقعد وارد می‌شود و همین موضوع موجب بروز هموروئید، یبوست و درد ناحیه مقعد می‌شود. در بیشتر خانم‌ها این دردها پس از زایمان برطرف می‌شوند و در برخی دیگر نیز لازم است درمان‌ها تا مدتی پس از زایمان نیز ادامه پیدا کند.

روش درمان درد مقعدی

درمان درد مقعدی معمولا به روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. هر چند در بسیاری از مواقع برای درمان این درد باید علت بروز آن را ارزیابی کنید و سپس درمان را انجام دهید، اما به هر حال انجام دادن برخی از روش‌های درمانی می‌تواند به کاهش بروز این درد کمک زیادی کند. در ادامه می‌توانید با رایج‌ترین روش‌های درمان درد مقعد آشنا شوید.

 • برای درمان درد مقعدی در خانه می‌توانید از دوش آب گرم استفاده کنید. گرمای آب فشار عضلانی و اسپاسم را کاهش می‌دهد و برای درمان درد مقعد بسیار موثر است.
 • برای درمان درد مقعدی در اثر یبوست باید از مایعات و فیبر بیشتری استفاده کنید. در صورتی که یبوست شدید است می‌توانید از ملین استفاده کنید.
 • چرب کردن مقعد در زمان دفع نیز می‌تواند از وارد شدن فشار به مقعد جلوگیری کند.
 • استرس و نگرانی را از خود دور کنید، زیرا در بسیاری از افراد استرس موجب بروز مشکلات گوارشی و یبوست می‌شود و دردهای آزاردهنده‌ای در مقعد ایجاد می‌کند.
 • یکی از روش‌های درمان درد مقعدی با طب سنتی مصرف سبزیجات و میوه‌های تازه و عدم مصرف غذاهای تند، فراورده‌های لبنی و نوشیدنی‌های گازدار است.
 • نشستن در آب گرم می‌تواند درد و تیر کشیدن مقعد را تا حد زیادی بهبود ببخشد.
تصویر فردی که آب می نوشد.
یکی از روش‌های درمان درد مقعدی، درمان یبوست با مصرف آب و مایعات بیشتر است.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در بسیاری از مواقع دردهای مقعدی نیاز به درمان خاصی ندارند و بعد از چند روز خودبه‌خود برطرف می‌شوند. اما در صورتی که علائم زیر را در کنار درد تجربه می‌کنید، بهتر است از یک دکتر گوارش برای درمان کمک بگیرید.

 • احساس یک توده در نزدیکی مقعد
 • عدم بهبود بعد از 3 تا 4 روز
 • خونریزی از مقعد
 • شدت زیاد درد، طوری که در فعالیت‌های روزمره اختلال ایجاد شود.

بیشتر بدانید: خونریزی مقعدی؛ بررسی علت بروز و علائم آن

تصویر فردی که در حال صحبت با پزشک است.
در صورتی که درد مقعد شدید است و پس از مدتی برطرف نشد، بهتر است از یک پزشک متخصص کمک بگیرید.

سخن نهایی

درد مقعد یک عارضه رایج است که ممکن است در هر فرد با هر سن و سالی ایجاد شود. در اکثر مواقع دردهای مقعدی نیاز به درمان خاصی ندارند و پس از مدتی برطرف می‌شوند. در صورتی که شما هم از درد مقعد رنج می‌برید، باید ابتدا بررسی شود که علت درد و تیر کشیدن مقعد چیست و سپس از روش مناسبی برای درمان استفاده شود. درمانکده این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید به صورت غیرحضوری و از طریق تماس صوتی یا تماس تصویری با دکتر گوارش آنلاین ارتباط برقرار کنید و پس از دریافت مشاوره، درمان خود را شروع کنید.

سوالات متداول

علت درد مقعدی در کودکان چیست؟

ابتلا به یبوست و اسهال مزمن و همچنین استفاده از دستمال خشک و خشن برای خشک کردن مقعد کودک می‌تواند موجب بروز زخم‌هایی در ناحیه مقعد کودک شود که دردناک هستند.

مهم‌ترین دلیل درد مقعدی در زمان نشستن چیست؟

ابتلا به بواسیر و هموروئید می‌تواند موجب درد مقعد در زمان نشستن شود.

علت درد و تیر کشیدن مقعد در شب چیست؟

اسپاسم راست روده یا عضلات کف لگن موجب درد ناگهانی و شدید در مقعد می‌شود که معمولا چند دقیقه طول می‌کشد. این درد معمولا در شب ایجاد می‌شود و ممکن است فرد را از خواب بیدار کند.

منابع: clevelandclinic، healthline، buoyhealth

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.4 / 5. تعداد رای‌ها 400

هنوز امتیازی ثبت نشده

مژده عاشوری
مژده شرف عاشوری

من مژده شرف عاشوری هستم؛ لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانس فیزیولوژی ورزش که سال‌هاست به صورت تخصصی می‌نویسم و ترجمه می‌کنم. از بازی با کلمات و خلق محتوای تازه لذت می‌برم و علاقه زیادی به ترجمه و نوشتن محتوا در حوزه سلامت، تغذیه و پزشکی دارم.

مشاهده سایر مطالب
اشتراک در
اطلاع از
guest
(اختیاری)

در صورتی که سوال شما تخصصی هست و به دنبال نظر پزشک متخصص هستید، به بخش مشاوره آنلاین پزشکی مراجعه کنید.

98 پرسش و پاسخ
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سؤال ها
مريم مهدوي از اصفهان
مريم مهدوي از اصفهان
1 روز قبل

من جند وقت سمت جپ شكمم درد ميكنه اشتها ندار كولونسكوپي دادم ي پوليپ داشتم در اورد
درد همهمات دارم زندكيم مختل كرده
رنكمم خيلي زرد شده جيكار كنم

 1. تورا فران جوابم بديد 
مصطفی
مصطفی
2 روز قبل

توده مانند کیست کنار مقعد در امده چه راه کاری باید انجام داد همراه کمی درد

شهر
تهران
مهلا
مهلا
9 روز قبل

سلام در درون مقعد گاهی اوقات تیر میکشه و خیلی هم شدید میگیره و ول میکنه به اندازه ۳ثانیه علتش چیه

شهر
مشهد
Yahya
Yahya
19 روز قبل

سلام
همسر من بعد از زایمان طبیعی که داشت دردش شروع شده و تیر میکشه به پای چپش و خیلی شدید هست در حدی که گریه میکنه لطفا راهنمایی کنید
ممنون از شما

شهر
کرج
سحر
سحر
1 ماه قبل

سلام
علت درد زیر دل بعد از دستشویی رفتن هم میتونه مربوط به این بیماری هایی که گفتید باشه؟
و اینکه باید به چ دکتری مراجعه کنیم

شهر
تهران
تیم پزشکی درمانکده
تیم درمانکده
تیم پزشکی درمانکده
1 ماه قبل
پاسخ به  سحر

علت درد زی دل شماد میتونه نشون‌دهنده عفونت ادرار باشه. برای درمان این بیماری می‎‌توانید به دکتر کلیه در تهران مراجعه کنید. برای دریافت نوبت حضوری یا مشاوره با دکتر کلیه آنلاین می‌تونید از طریق پلتفرم درمانکده اقدام کنید.

محسن
محسن
1 ماه قبل

سلام.من چن ثانیه قبل ازاینکه مدفوع داشته باشم دردزیادی ازمقعدتازیرشکمم احساس میکنم چن باری میگیره و ول میکنه اماهنگام مدفوع یابعدش دیگه دردی ندارم.لطفا دلیلش رو محبت میفرمایید؟؟؟!!!

شهر
شیراز
مژگان عسگری
مژگان عسگری
1 ماه قبل

درد درناحیه معقد همراه با درذ هر دو پا

شهر
تهران
مريم مهدوي از اصفهان
مريم مهدوي از اصفهان
1 روز قبل
پاسخ به  مژگان عسگری

مريم مهدوي از اصفهان
من سمت جپ شكمم خيلي درد ميكنه كولونسكوپي كردم كفت همورييد با پوليپ داشتم در اورد واي من همجننان درد دارم ومكمن خيلي زرد شده احساس ميكنم غذامم هضم نميشه تورا فران جواب منو بديد

رمضان
رمضان
2 ماه قبل

سلام من سمت جلو مقعدم وزیر بیضه ام درد می‌کنه چند بار دکتر اورولوژی رفتم سونو کردم هیچ چیزی نشون نمی‌دهد بعد از نزدیکی وارضا شدن دردم بیشتر میشود ادرارم بعد از رابطه نازک می آید دکتر باید چه کار کنم هنگام نشستن روی صندلی ماشین دردم بیشتر میشود سوزش ودرد دارم

شهر
شیراز
هوشنگ
هوشنگ
1 ماه قبل
پاسخ به  رمضان

من هم این مشکل دارم نمی‌دونم چرا اینطور شدم

شهر
تبریز
بی نام
بی نام
25 روز قبل
پاسخ به  رمضان

ترموستادت سوخته

علی
علی
2 ماه قبل

سلام دکتر من چند روزه از درد مقعد نمی توانم راه بروم علت ان چیست با تشکر از دکتر

شهر
کرج
علی
علی
2 ماه قبل

سلام دکتر من چند روزه از درد مقعد نمی توانم راه بروم علت ان چیست با تشکر از دکتر

شهر
کرج
مونا
مونا
2 ماه قبل

سلام دوگتر من دوسال که درد دارم از مقعدی خود زمان که پیریود میشم پیدا میشه وزمان که سردم بیشه و چی زای که مثلا بوخورم سرد باشه مثلا مثل دوغ سال اول که خیلی وحشتناک درد میگرد اینغت دردم زیاد بود که اثلا نمیتونستم تکن بوخورم احساس میگردم که شکمم مقعدمیم وواژانم همش جمع شود و دردش خیلی کم شوده باز تو بدنم هسته زمستان بیشتر میشه تا باستان خیلی کم میشه زمان پیریود میشم زیاد میشه من دوگتر رفتم نیگاه گرد همروئد اینا نداشتم چیزی بیرون زدگی ندارم فقط یوبوست دارم عوفونت لگن دارم معده درد دارم نفع معده چیزی دیگه ندارم همون سال اول سنگ گلیه داشتم کیست اونا را ندادم دیگه بعد اینا درد مقعدم شوروع شود ممنونم رهنمایم کند دوگتر

شهر
کرج
سمیرا
سمیرا
2 ماه قبل

سلام من شب ها از دردش بیدار میشم میشه بگی برا چی

ایناز
ایناز
2 ماه قبل

درد جلو وپشت بدن ناشی از چیست

شهر
مشهد
شیدا
شیدا
3 ماه قبل

سلام من بعد خوردن غذا مقعد و رکتومم جوری تیر می‌کشه که با کوچیک ترین حرکت انگار می‌خوام بمیرم خیلی حالم بد میشه غذا هم که نخورم فقط رکتومم درد می‌کنه نمی‌دونم دلیلش چیه می‌تونه دلیلش افتادگی راست روده باشه؟

شهر
مشهد
خانم احمدی
خانم احمدی
3 ماه قبل

درد وتیر کشیدن وسوزش منفعد

شهر
تهران
مهساا
مهساا
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر من نزدیکیه مقعدم سمت چپ سفت شده مثله اینکه برآمدگی از داخل هست از چی میتونه باشه؟

شهر
تبریز
طاهره علیمردانی
طاهره علیمردانی
3 ماه قبل

سلام درد مقعد دارم ویبولتین شدید .هیچگونه خونریزی ندارم ولی شبها خواب رو ازم گرفته

شهر
تهران
میلاد
میلاد
3 ماه قبل

پیشنهادم ب همه اینه که پیاز یا سیر داغ کنن جوری ک تقریبا سفیدشپ از دست بده بعد بزار خنک تر بشه و بزارن جایی ک درد می‌کنه

شهر
مشهد
Ali
Ali
3 ماه قبل

سلام موقع راه رفتن وموقعی نشستم میخوام پاشم مقعدم درد میکنه و موقعی که شبا خوابیدم میخوام به پهلو برم درد میگیره چیکار کنم

شهر
تبریز
احمدش
احمدش
29 روز قبل
پاسخ به  Ali

سلام موقع راه رفتن و ایستادن ودر خواب موقع چرخیدن به طرف دیگر دچار درد وبیرون زدگی مقعد میشم مشکل چیست ممنونم

شهر
تهران
ناهید
ناهید
3 ماه قبل

سلام مقعد پس خیلی درد سوزش دارم موقع سرویس رفتم هم درد دارم هم سوزش شبا صبحا خواب ندارم بگید چیکارکنم لطفا

شهر
مشهد
محمد رضا
محمد رضا
3 ماه قبل

درد مقعد که به کمر میزنه دلیلش چی میتونه باشه یبوست و هموروئید هم ندارم

عباس
عباس
2 ماه قبل
پاسخ به  محمد رضا

آقای محمدرضا. سلام
درد مقعد شما چون به کمر هم سرایت میکنه، به احتمال زیاد ممکنه بیماری آی بی اس یا کولون عصبی باشه. روده عصبی علاوه بر اینکه مقعد را ملتهب، متورم و دردناک میکنه نیز بطور متناوب درد به کمر، پهلوهای چپ و راست، سمت راست و چپ بالای شکم و پائین شکم، گاهی به معده و گاهی به لگن و باسن و قسمت رانهای پا کشیده میشود. که در افراد متفاوت است. معمولا آی بی اس صبحها بعد از بیدارشدن از خواب شروع یا شدیدتر است و با اجابت مزاج خیلی دردناک میشود و بعدازظهرها دردش تخفیف پیدا میکنه.

شهر
اصفهان
ناهید
ناهید
4 ماه قبل

سلام ، برآمدگی دایره ای مثل توده کوچک پر خون بعد از رابطه مقعدی قابل درمان هستن؟

شهر
تهران
لیلا
لیلا
4 ماه قبل

سلام
زیر دلم و مقعد درد میکنه وقتی دستشویی‌میرم بیشتر میشه

شهر
تهران
خدیجه
خدیجه
4 ماه قبل
پاسخ به  لیلا

سلام مقعد هنگام دستشوی درد می گیره حتی لگن وزیر شکمم درد می کنه چکار کنم

لیلا
لیلا
4 ماه قبل
پاسخ به  خدیجه

چندروزپیش یبوست شدیدگرفتم به علت فشارهای زیادازناحیه مقعددردزیادی دارم اصلانمیتونم سرپاشم احساس میکنم مقعدم سنگینی میکنه چکارکنم تاآرومشم

شهر
تهران
زهراابراهیمی
زهراابراهیمی
3 ماه قبل
پاسخ به  خدیجه

سلام وقت بخیر من ۶۰ سال دارم وچند هفته است که موقع دفع مدفوع ونشستن اذیت میشم چه راهکاری برای من دارید

شهر
تهران
جواد
جواد
4 ماه قبل

با سلام از امروز درد مقعد گرفتم شدید که به عالتم هم میرسه چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید

شهر
تهران
یوسفوند
یوسفوند
4 ماه قبل

سلام من 7ماه پیش عمل فیستول مقعدی كردم الان جای عمل دردداردعلت چیست ،

رحیم
رحیم
4 ماه قبل

سلام من ۲۷سالمه چند وقته دچار درد مقعد و خارش شدم یه چند روز درد می‌کنه وبعد شروع به خارش می‌کنه بعد از خارش چند وقت خوب میشم بعد از چند روز دوباره شروع میشه میخواستم ببینم مشکل چیه

اکبر
اکبر
3 ماه قبل
پاسخ به  رحیم

تو مثل منی منم اونجوری هستم تو چکار کردی خوب شدی

علیرضا
علیرضا
5 ماه قبل

سلام
چند روزه ک دور دهانه مقعدم درد میکنه، ب خصوص مواقعی ک برای دفع ب دستشویی میرم. هیچ یک از علائمی هم ک در مقاله بود رو ندارم.
ممنون میشم راهنماییم کنید

شهر
تبریز
فریبا
فریبا
5 ماه قبل

سلام من ۵۴ ساله هستم و یائسه هم هستم. هنگام شب مقعدم تیر میکشه ودرد میکنه به طوری که شب هنگام از خواب بلند میشم. علت چیست؟لطفا راهنمائی بفرمائید

شهر
تهران
حسین
حسین
5 ماه قبل

سلام خسته نباشیدمن عمل فیشرانجام دادم نزدیک ۴۵روز ولی حال درد دارم وقت که دستشوی میرم

رباب
رباب
5 ماه قبل

سلام و خسته نباشید، با علائمی ک اینجا خوندم منم بواسیر شدید دارم تقریبا یک سال میشد ک درد داشتم الان دوسه روزه خیلی شدیده میخواستم راهنماییم کنید ممنون میشم

شهر
تبریز
بهار
بهار
3 ماه قبل
پاسخ به  رباب

باسلام و تشکر دخترم عمل کرده وفیبرمش رو درآورده حالا از یک ماه هم گذشته ولی درد مقعد وحالت تیر کشیدگی خیلی آزارش میده وبا مسکن های دکتر هم آروم نشده لازم به ذکر است که سالها پیش عمل بواسیر هم انجام داده ممنون میشم راهنمایی کنین وایشون چطور باید ازاین درد رهایی پیدا کنه خدا خیرتون بده

شهر
تهران