درمانکده
location
نمایش پزشکان در شهر تهران
فیلتر
مرتب سازی (بیشترین امتیاز)
Picture of the author
پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید
فیلتر تخصص

دکتر متخصص پوکی استخوان

پویا نوذرنژاد
متخصص ارتوپدی
13 سال تجربه
تهران، خیابان فداییان اسلام
(31 نظر)
4.9

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 17:00
حبیب رشادی
متخصص ارتوپدی
18 سال تجربه
تهران، میدان پونک
(71 نظر)
4.9

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 13:00
محمود کرمی
متخصص ارتوپدی
27 سال تجربه
تهران، چهارراه سرسبز
(87 نظر)
4.9

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 17:30
رامین طالبیان خراسانی
متخصص ارتوپدی
19 سال تجربه
تهران، خیابان آیت الله کاشانی
(22 نظر)
4.8

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 17:30
محمدکاظم امامی میبدی
متخصص ارتوپدی
12 سال تجربه
تهران، خیابان ملاصدرا
(76 نظر)
4.7

اولین نوبت:

19 آذر ساعت 17:10
شهرام شیروانی بروجنی
متخصص ارتوپدی
22 سال تجربه
تهران، خیابان ملاصدرا
(39 نظر)
4.7

اولین نوبت:

20 آذر ساعت 16:30
رامین ارژنگ
متخصص ارتوپدی
23 سال تجربه
تهران، وزراء
(48 نظر)
4.7

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 00:00
فرهاد شهبازی بیله سوار
متخصص ارتوپدی
6 سال تجربه
تهران، بالاتر از میرداماد
(33 نظر)
4.7

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 17:00
محمدحسین کریمی
متخصص ارتوپدی
16 سال تجربه
تهران، بالاترازدوراهی قلهک
(15 نظر)
4.7

اولین نوبت:

18 آذر ساعت 16:00
سید حسین میروکیلی
متخصص ارتوپدی
23 سال تجربه
تهران، خیابان شکوفه
(157 نظر)
4.7

اولین نوبت:

6 دی ساعت 10:00
سوالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین متخصص پوکی استخوان را انتخاب کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش، گزینه بیشترین امتیاز را انتخاب کنید تا بهترین دکترهای پوکی استخوان را ببینید و با توجه‌ به امتیاز و نظرات ثبت شده بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم از دکتر پوکی استخوان نوبت حضوری بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، متخصص پوکی استخوان مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک پوکی استخوان ویزیت در مطب را انتخاب کنید و مراحل رزرو نوبت حضوری خود را انجام دهید.

چگونه می‌توانم از متخصص پوکی استخوان مشاوره آنلاین بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، دکتر پوکی استخوان مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک پوکی استخوان از بین مشاوره آنلاین متنی، مشاوره آنلاین صوتی، مشاوره آنلاین تصویری یا تماس تلفنی یکی را انتخاب کنید و مراحل رزرو مشاوره آنلاین خود را انجام بدهید.

چگونه می‌توانم با دکتر پوکی استخوان مشاوره آنلاین ویدئویی بگیرم؟

از لیست پزشک‌های پوکی استخوان، می‌توانید از متخصصی‌هایی که در کارت اطلاعاتشان علامت آیکون ویدیو دارند مشاوره تصویری بگیرید.

چگونه می‌توانم زودترین زمان نوبت حضوری با متخصص پوکی استخوان را پیدا کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش گزینه زودترین نوبت را انتخاب کنید تا لیست دکترهای پوکی استخوان بر اساس نزدیک‌ترین زمان رزرو نوبت برای شما به نمایش در بیاید.

چگونه می‌توانم روزهای کاری متخصص پوکی استخوان را ببینم؟

با انتخاب نوع نوبت‌گیری در صفحه دکتر پوکی استخوان مورد نظر خود، می‌توانید روزهای کاری پزشک را در تقویم مشاهده کنید.

چطور با پشتیبانی درمانکده ارتباط بگیرم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی، می توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با شماره 02137617000 تماس بگیرید.

شماره رزرو نوبت انلاین مطب

دکتر پوکی استخوان

دکتر پوکی استخوان ترکیبی از چند تخصص پزشکی از جمله ارتوپدی (Orthopedist)، روماتولوژی (Rheumatology) و طب سالمندان (Geriatric Medicine) است. پوکی استخوان (Osteoporosis) یک وضعیت پزشکی است که با کاهش تراکم و کیفیت استخوان بروز می‌کند. در این حالت، استخوان‌ها ضعیف و شکننده می‌شوند.

پوکی استخوان زمانی اتفاق می‌افتد که بدن توده استخوانی را سریع‌تر از آنچه می‌تواند جایگزین کند، از دست می‌دهد. این عارضه باعث افزایش خطر شکستگی، به‌ویژه در ستون فقرات، لگن، مچ دست و سایر استخوان‌های تحمل‌کننده وزن می‌شود. عوامل متعددی می‌توانند در ایجاد پوکی استخوان نقش داشته باشند، از جمله:

 • افزایش سن
 • جنسیت (زنان بیشتر از مردان در خطر ابتلا به این بیماری هستند)
 • تغییرات هورمونی
 • تغذیه نامناسب و کمبود کلسیم (Calcium) و ویتامین D در بدن
 • کم‌تحرکی
 • سابقه خانوادگی
 • مصرف داروهای خاص مانند گلوکوکورتیکوئیدها (Glucocorticoids)
 • سیگار کشیدن و مصرف الکل

اگر در سبک زندگی شما، یک یا چند مورد از عوامل ایجاد پوکی استخوان وجود دارد، باید برای مدیریت و پیشگیری از این بیماری به متخصص مراجعه کنید.

فوق تخصص پوکی استخوان چه اقداماتی برای بیمار انجام می‌دهد؟

یکی از پزشکانی که در مدیریت و درمان پوکی استخوان نقش دارد، متخصص ارتوپد (Orthopedic) است. اقداماتی که این پزشک برای درمان پوکی استخوان انجام می‌دهد، عبارت‌اند از:

۱. مدیریت شکستگی

هنگامی که یک فرد مبتلا به پوکی استخوان دچار شکستگی می‌شود، متخصصان ارتوپدی در مدیریت جراحی یا غیرجراحی شکستگی نقش دارند. دکتر پوکی استخوان ممکن است از تکنیک‌های جراحی مانند تثبیت داخلی (با استفاده از پیچ، صفحه یا میله) برای تثبیت و ترمیم استخوان شکسته استفاده کند.

۲. تعویض مفصل

پوکی استخوان شدید می‌تواند منجر به مشکلات مفصلی شود. در این حالت جراحان ارتوپد برای کاهش درد و بهبود تحرک در بیماران، مفصل آن‌ها را تعویض می‌کنند.

۳. ورتبروپلاستی و کیفوپلاستی

 این ۲ روش از جمله روش‌های کم‌تهاجمی هستند که برای درمان شکستگی‌های فشاری مهره‌ها که در پوکی استخوان رایج‌اند، استفاده می‌شوند.

۴. پیشگیری از شکستگی

دکتر پوکی استخوان ممکن است با سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی برای ایجاد استراتژی‌هایی به‌منظور جلوگیری از شکستگی‌های آینده همکاری کند. همچنین، ممکن است پزشکان تغییراتی را در محیط خانه توصیه کنند و در صورت لزوم استفاده از وسایل کمکی را پیشنهاد دهند.

سایر خدمات متخصص پوکی استخوان

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، متخصصان زیادی می‌توانند به مدیریت پوکی استخوان کمک کنند؛ اما رویکرد درمانی این پزشکان با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. درمان پوکی استخوان از دیدگاه پزشکان متخصص روماتولوژی (Rheumatologists) به شرح زیر است:

۱. تشخیص و ارزیابی

روماتولوژیست‌ها با انجام ارزیابی کامل بیمار، از جمله گرفتن شرح حال، معاینه فیزیکی و تجویز آزمایش تراکم استخوان (Bone Density Testing) با استفاده از اسکن DEXA، فرایند تشخیص بیماری را آغاز می‌کنند. انجام این فرایند به پزشک پوکی استخوان کمک می‌کند تا شدت عارضه را تعیین کرده و خطر شکستگی را ارزیابی کند.

۲. توصیه به تغییر سبک زندگی

ممکن است متخصصان روماتولوژی، آموزش‌هایی در مورد تغییرات رژیم غذایی به مراجع ارائه دهند. این آموزش‌ها شامل نحوه دریافت کافی کلسیم و ویتامین D، ورزش‌های تحمل وزن (Weight-Bearing Exercises) و فعالیت‌های تقویت‌کننده عضلات (Muscle-Strengthening Activities) هستند.

۳. تجویز داروها

بسته به شدت پوکی استخوان، روماتولوژیست ممکن است داروهایی را برای کاهش سرعت تحلیل استخوان و کاهش خطر شکستگی تجویز کند. این داروها عبارت‌اند از:

 • بیس فسفونات‌ها (Bisphosphonates)
 • دنوزوماب (Denosumab)
 • تعدیل‌کننده‌های انتخابی گیرنده استروژن (SERMs)
 • آنالوگ‌های هورمون پاراتیروئید (PTH)

متخصص سالمندان (Geriatrician)، پزشکی است که در مراقبت‌ و درمان افراد مسن (معمولا ۶۵ سال و بالاتر) تخصص دارد. رویکرد درمانی این پزشکان برای مدیریت پوکی استخوان به شرح زیر است:

۱. ارزیابی جامع

متخصصان سالمندی ارزیابی کاملی از وضعیت بیمار، از جمله سابقه پزشکی، داروهای فعلی، شیوه زندگی و هرگونه شرایط پزشکی انجام می‌دهند. این ارزیابی به شناسایی هر عاملی که ممکن است باعث پوکی استخوان شود، کمک می‌کند.

۲. بررسی داروها

متخصص سالمندان داروهای فعلی بیمار را برای شناسایی داروهایی که ممکن است در از دست دادن استخوان یا افزایش خطر شکستگی نقش داشته باشد، بررسی خواهد کرد. این دکتر پوکی استخوان در صورت لزوم داروهای جدیدی را جایگزین داروهای قبلی خواهد کرد.

 ۳. ارزیابی خطر سقوط

سقوط یک نگرانی قابل توجه برای افراد مسن مبتلا به پوکی استخوان است. متخصصان سالمندی خطر زمین خوردن بیماران را ارزیابی کرده و توصیه‌هایی برای پیشگیری از سقوط مانند تمرینات تعادلی، اصلاحات محیطی و استفاده از وسایل کمکی به آن‌ها ارائه می‌کنند.

۴. مدیریت بیماری‌های دیگر

افراد مسن اغلب به بیماری‌های مختلف مبتلا هستند. متخصصان سالمندی رویکردی کل‌نگر دارند و اطمینان حاصل می‌کنند که برنامه درمانی پوکی استخوان با درمان سایر بیماری‌ها تداخل نداشته باشد.

۵. هماهنگی با سایر متخصصان

متخصصان سالمندی با سایر متخصصان، از جمله روماتولوژیست‌ها، ارتوپدها، فیزیوتراپ‌ها، و کاردرمانگران ارتباط و همکاری نزدیک دارند.

ویژگی‌های دکتر پوکی استخوان خوب در تهران

ویژگی‌های یک پزشک حاذق در حیطه درمان پوکی استخوان عبارت‌اند از:

 • تخصص و صلاحیت بالینی
 • توانایی برقراری ارتباط مشفقانه و موثر با بیمار
 • توانایی همکاری با سایر متخصصان و کادر درمان
 • تمرکز بر آموزش بیمار
 • نظارت و پیگیری منظم
 • شرکت در سمینارهای بین‌المللی برای آشنایی با جدیدترین روش‌های درمان پوکی استخوان

راهنمای نوبت‌گیری آنلاین بهترین دکتر پوکی استخوان در تهران

پوکی استخوان به‌عنوان یک بیماری خاموش و خطرناک شناخته می‌شود. اغلب افراد تا زمانی که دچار شکستگی استخوان نشده‌اند، متوجه این بیماری نمی‌شوند. بدین‌ترتیب، اگر علائم این بیماری را دارید یا سابقه پوکی استخوان در خانواده شما وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم فورا به پزشک مراجعه کنید.

دقت داشته باشید که متخصصان ارتوپدی معمولا به‌جای شروع برنامه‌های طولانی‌مدت درمان پوکی استخوان، بر مدیریت اثرات فوری این بیماری مانند شکستگی‌ها و مشکلات مفصلی تمرکز دارند. برای مدیریت جامع پوکی استخوان، شما باید به روماتولوژیست مراجعه کنید.
شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و حضوری از خدمات پزشکان پوکی استخوان سایت درمانکده استفاده کنید. همچنین، اگر مشکلی در نوبت‌گیری به وجود آمد با پشتیبانی درمانکده ارتباط برقرار کنید.

 

مشاهده بیشتر
محله های دیگر