بهترین متخصص غدد و متابولیسم در تهران - درمانکده
لطفا چند لحظه صبر کنید...

لیست بهترین دکتر متخصص غدد و متابولیسم در تهران


نوبت دهی بهترین دکتر متخصص غدد و متابولیسم در تهران، با امکان ثبت نوبت اینترنتی برای روز و ساعت مشخص.

فوق تخصص غدد و متابولیسم کیست؟

 

معرفی متخصص غدد

پزشک متخصص غدد همان متخصص داخلی است که بمدت چهار سال در زمینه بیماریهای داخلی به تحصیل دانش و کسب مهارت پرداخته است. پزشک فوق تخصص غدد پزشکی است که بعد از طی دوره چهار ساله تخصص بیماریهای داخلی بطور خاص  بمدت دو  سال دیگر در زمینه تشخیص و درمان اختلالات و بیماریهای هورمونی و غدد  دانش و مهارت کافی کسب نموده است.پزشکان متخصص غدد یا فوق تخصص غدد در زمینه تشخیص و درمان بیماریها و اختلالات زیر فعالیت دارند:

1-تیروئید-کم کاری تیروئید ، پرکاری تیروئید ، گواتر، ندول و گره تیروئید ، تیروئیدیت و التهاب تیروئید ، تیروئید در حاملگی و بارداری ،سرطان تیروئید ، نمونه برداری تیروئید ، گره و ندول سمی تیروئید و… که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید .

2-دیابت و بیماری قند– دیابت نوع یک و دو ، دیابت حاملگی ، پیش دیابت که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید .

3- اختلالات هیپوفیز – پرولاکتین ، اکرومگالی ، کوشینگ که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید .

4- اختلالات پریود و قاعدگی زنان – نامنظمی پریود ، قطع قاعدگی ، یائسگی زودرس که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید.

5- اختلالات رشد و بلوغ – کوتاهی قد  ، بلوغ زودرس ،بلوغ دیررس، کندی رشد قد که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید .

6- پرمویی و هیرسوتیم در زنان که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید

7-اختلالات غده فوق کلیوی و ادرنال– کوشینگ ، نارسایی ادرنال که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید

8- اختلالات کلسیم و فسفر و استخوان- پوکی استخوان و نرمی استخوان ، کمبود ویتامین D و..که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید

9- اختلالات ناتوانی جنسی که برای تشخیص ودرمان این بیماریها باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید .

10- فشار خون هورمونی برای تشخیص ودرمان ان باید به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید .

11- نازائی برای تشخیص ودرمان علت احتمالی هورمونی ان باید علاوه بر مراجعه به متخصص زنان و متخصص ارولوژی به پزشک متخصص غدد یا فوق تخصص غدد هم مراجعه کنید

 

جهت تبدیل شدن به یک متخصص غدد باید دوره های مشترک زیر گذرانده شود. از جمله

  • تصویربرداری تیروئید و تجزیه و تحلیل
  • غدد بالینی
  • غدد درون ریز و ژنتیک
  • مفاهیم غدد مولکولی
  • تومورهای غدد درون ریز


جستجوی پزشکان متخصص و فوق تخصص