نمایش پزشکان در شهر تهران
فیلتر
مرتب سازی (بیشترین امتیاز)
Picture of the author
پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید
فیلتر تخصص

دکتر متخصص عفونت واژن

محبوبه گلبابایی
متخصص زنان
11 سال تجربه
تهران، حسینیه ارشاد
(4 نظر)
5

اولین نوبت:

2 تیر ساعت 15:30
نادره معصومی کاشانی
متخصص زنان
14 سال تجربه
تهران، سلیمانیه
(12 نظر)
4.9

اولین نوبت:

هم‌اکنون
زهرا سیفی
متخصص زنان
11 سال تجربه
تهران، صادقیه
(28 نظر)
4.9

اولین نوبت:

29 خرداد ساعت 15:45
ماندانا عبدالهی
متخصص زنان
13 سال تجربه
تهران، بالاترازمیدان پونک
(71 نظر)
4.9

اولین نوبت:

29 خرداد ساعت 12:20
زهرا وکیل آزاد
متخصص زنان
9 سال تجربه
تهران، بلوار آیت الله کاشانی
(25 نظر)
4.8

اولین نوبت:

30 خرداد ساعت 17:30
معصومه بینش
متخصص زنان
27 سال تجربه
تهران، پل سیدخندان
(72 نظر)
4.8

اولین نوبت:

هم‌اکنون
فاطمه لعلی
متخصص زنان
24 سال تجربه
تهران، شهرک گلستان(راه آهن)
(43 نظر)
4.8

اولین نوبت:

29 خرداد ساعت 19:00
سمیه سالکی
متخصص زنان
9 سال تجربه
تهران، خیابان امیرکبیر
(33 نظر)
4.8

اولین نوبت:

29 خرداد ساعت 16:00
لیلا تدین
متخصص زنان
12 سال تجربه
تهران، میدان ملت
(9 نظر)
4.8

اولین نوبت:

30 خرداد ساعت 10:15
آزیتا مهرانیان
متخصص زنان
28 سال تجربه
تهران، میدان المپیک
(22 نظر)
4.8

اولین نوبت:

30 خرداد ساعت 16:00
سوالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین متخصص عفونت واژن را انتخاب کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش، گزینه بیشترین امتیاز را انتخاب کنید تا بهترین دکترهای عفونت واژن را ببینید و با توجه‌ به امتیاز و نظرات ثبت شده بهترین پزشک را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم از دکتر عفونت واژن نوبت حضوری بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، متخصص عفونت واژن مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک عفونت واژن ویزیت در مطب را انتخاب کنید و مراحل رزرو نوبت حضوری خود را انجام دهید.

چگونه می‌توانم از متخصص عفونت واژن مشاوره آنلاین بگیرم؟

از لیست پزشک‌ها، دکتر عفونت واژن مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی دریافت نوبت بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه پزشک عفونت واژن از بین مشاوره آنلاین متنی، مشاوره آنلاین صوتی، مشاوره آنلاین تصویری یا تماس تلفنی یکی را انتخاب کنید و مراحل رزرو مشاوره آنلاین خود را انجام بدهید.

چگونه می‌توانم با دکتر عفونت واژن مشاوره آنلاین ویدئویی بگیرم؟

از لیست پزشک‌های عفونت واژن، می‌توانید از متخصصی‌هایی که در کارت اطلاعاتشان علامت آیکون ویدیو دارند مشاوره تصویری بگیرید.

چگونه می‌توانم زودترین زمان نوبت حضوری با متخصص عفونت واژن را پیدا کنم؟

در بالای صفحه از قسمت ترتیب نمایش گزینه زودترین نوبت را انتخاب کنید تا لیست دکترهای عفونت واژن بر اساس نزدیک‌ترین زمان رزرو نوبت برای شما به نمایش در بیاید.

چگونه می‌توانم روزهای کاری متخصص عفونت واژن را ببینم؟

با انتخاب نوع نوبت‌گیری در صفحه دکتر عفونت واژن مورد نظر خود، می‌توانید روزهای کاری پزشک را در تقویم مشاهده کنید.

چطور با پشتیبانی درمانکده ارتباط بگیرم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی، می توانید از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با شماره 02137617000 تماس بگیرید.

شماره پشتیبانی برای رزرو نوبت آنلاین

دکتر عفونت واژن

دکتر عفونت واژن، پزشکی است که در رشته تخصص یا فوق تخصص زنان و زایمان تحصیل کرده است. عفونت واژن (Vaginal Infection) به التهاب یا عفونت کانال عضلانی دستگاه تناسلی زنانه (واژن) که رحم را به اندام تناسلی خارجی متصل می‌کند، اشاره دارد. عفونت واژن انواع مختلفی داشته و هر کدام علت، علائم و درمان ویژه خود را دارند. برخی از رایج‌ترین عفونت‌های واژن عبارت‌اند از:

 • عفونت مخمری (Candidiasis)
 • واژینوز باکتریایی (Bacterial Vaginosis)
 • تریکومونیازیس (Trichomoniasis)
 • انواع عفونت‌های مقاربتی (STIs)، مانند کلامیدیا (Chlamydia)، سوزاک (Gonorrhea) و تبخال تناسلی (Genital Herpes).

اگر مشکوک به عفونت واژن هستید، لازم است که توسط یک متخصص زنان و زایمان ویزیت شوید. درمان نکردن عفونت‌های واژن می‌تواند منجر به مشکلات جدی‌تر مانند ناباروری، زایمان زودرس یا سقط جنین شود. پزشکان زنان و زایمان پس از اتمام دوره پزشکی عمومی وارد رشته تخصص زنان و زایمان شده‌اند. این پزشکان در زمینه سلامت باروری زنان، از جمله مسائل مربوط به واژن، رحم و سایر اندام‌های تناسلی زنانه تخصص دارند.

فوق تخصص عفونت واژن چه اقداماتی برای بیمار انجام می‌دهد؟ 

روند درمان عفونت واژن، با توجه به نوع عفونت و شدت آن متفاوت است. با این حال مراحل کلی درمان این بیماری به شرح زیر است.

۱. تشخیص

اولین قدم برای درمان عفونت واژن، تشخیص درست و دقیق نوع عفونت است. در این مرحله، دکتر عفونت واژن، مراجع را به‌صورت فیزیکی معاینه می‌کند. همچنین، برای تشخیص بهتر ممکن است برای فرد آزمایش تجویز کند. این آزمایش‌ها عبارت‌اند از:

 • سواب واژن (Vaginal Swab): در این آزمایش، مقداری از ترشحات واژن جمع‌آوری شده و برای شناسایی عفونت به آزمایشگاه ارسال می‌شود.
 • آزمایش pH: در این آزمایش، pH ترشحات واژن بررسی می‌شود. سطح غیر طبیعی pH واژن می‌تواند اطلاعاتی در مورد نوع عفونت به پزشک ارائه کند.
 • آماده‌سازی Wet Mount: در این آزمایش، نمونه‌ای از ترشحات واژن پس از مخلوط شدن با محلول نمکی، زیر میکروسکوپ بررسی می‌شود. این آزمایش در تشخیص سلول‌های مخمر، سلول‌های باکتریایی یا سایر میکروارگانیسم‌ها به پزشک کمک می‌کند.
 • آزمایش کشت (Cultures): این آزمایش برای تشخیص عفونت‌های باکتریایی یا قارچی مفید است.
 • آزمایش PCR: این آزمایش برای شناسایی DNA یا ماده ژنتیکی میکروارگانیسم‌های خاص، از جمله عفونت‌های مقاربتی (STIs) مانند کلامیدیا یا سوزاک استفاده می‌شود.

۲. درمان و تجویز دارو

پس از اینکه آزمایش‌ها نوع عفونت و شدت آن را مشخص کردند، دکتر عفونت واژن برای مراجع داروهای خاصی را تجویز خواهد کرد. داروها بسته به نوع عفونت، متفاوت هستند. برخی از این داروها عبارت‌اند از:

 • عفونت مخمری (کاندیدیازیس): برای درمان این بیماری، پزشک معمولا داروهای ضد قارچ (Antifungal Medications) برای فرد تجویز می‌کند. این داروها به از بین بردن قارچ عامل عفونت کمک می‌کنند.
 • واژینوز باکتریایی: برای درمان این بیماری از آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند مترونیدازول (Metronidazole) یا کلیندامایسین (Clindamycin) تجویز می‌شود.
 • تریکومونیازیس: پزشک زنان و زایمان برای درمان این بیماری از داروهای آنتی‌پروتوزول (Antiprotozoal Medication) مانند مترونیدازول یا تینیدازول (Tinidazole) استفاده می‌کند.
 • عفونت‌های مقاربتی (STIs): درمان عفونت‌های مقاربتی، کمی سخت‌تر از سایر عفونت‌های واژن است. متخصص زنان و زایمان برای مدیریت علائم این بیماری‌ها از آنتی‌بیوتیک (Antibiotics) یا داروهای ضد ویروس (Antiviral) استفاده می‌کند.

۳. پیگیری بهبود بیمار

تکمیل دوره درمان در بیماری‌های عفونت واژن بسیار مهم است. اگر دوره درمان را تکمیل نکنید، ممکن است عفونت به دارو مقاوم شده و بهبود آن دشوار شود. بدین‌ترتیب، پزشک ممکن است از شما بخواهد که پس از مصرف کامل دارو، برای چکاپ دوباره به پزشک مراجعه کنید. 
علاوه بر تجویز دارو، متخصص زنان و زایمان راهنمایی‌هایی درباره اقدامات بهداشتی، تغییرات سبک زندگی و اقدامات پیشگیرانه برای کاهش ابتلا به عفونت‌های واژن به شما ارائه می‌کند.

خدمات متخصص عفونت واژن 

زنان و زایمان یکی از سخت‌ترین و پرطرفدارترین تخصص‌های رشته پزشکی است. این پزشکان علاوه بر درمان عفونت واژن، خدمات دیگری نیز ارائه می‌کنند که عبارت‌اند از:

۱. معاینات زنان

متخصصان زنان و زایمان به‌طور ویژه بر سلامت و باروری زنان نظارت می‌کنند. این نظارت شامل معاینه لگن، معاینه پستان و آزمایش پاپ اسمیر (Pap smears) برای غربالگری سرطان دهانه رحم یا سایر ناهنجاری‌ها است.

۲. پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده

 متخصصان زنان می‌توانند در مورد روش‌های مختلف پیشگیری از بارداری مراجعان را راهنمایی کنند.

۳. مراقبت‌های قبل و بعد از بارداری

پزشک زنان و زایمان، به زنانی که قصد بارداری دارند نیز مشاوره ارائه می‌کنند. همچنین، این پزشکان در دوران بارداری، سلامت مادر و جنین را زیر نظر دارند.

۴. مدیریت یائسگی

متخصص عفونت واژن در مدیریت تغییرات فیزیکی و عاطفی مرتبط با یائسگی نیز به مراجعان کمک می‌کند. آن‌ها می‌توانند گزینه‌های درمانی مختلفی را برای مدیریت علائم یائسگی، مانند گرگرفتگی، خشکی واژن و تغییرات خلقی برای مراجعان تجویز کنند.

۵. درمان اختلالات تولید مثل

دکتر عفونت واژن، در درمان اختلالات تولید مثل، از جمله سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، اندومتریوز (Endometriosis)، فیبروم رحم (Uterine Fibroids) و بی‌نظمی‌های قاعدگی (Menstrual Irregularities) نیز تخصص دارد.

۶. جراحی‌های زنان

انواع جراحی‌های زنان، از جمله هیسترکتومی (Hysterectomy)، میومکتومی (برداشتن فیبروم رحم)، سیستکتومی تخمدان (Ovarian Cystectomy) و جراحی اندومتریوز نیز توسط پزشک زنان و زایمان انجام می‌شود. علاوه بر این ممکن است برای درمان بیمار از روش‌های کم‌تهاجمی مانند لاپاراسکوپی (Laparoscopy) یا هیستروسکوپی (Hysteroscopy) نیز استفاده کنند.

۷. مراقبت‌های عمومی سلامت زنان

همچنین این پزشکان به طیف وسیعی از نگرانی‌های سلامتی زنان، مانند بی‌اختیاری ادرار، افتادگی اندام لگنی، اختلال عملکرد جنسی و اختلالات قاعدگی رسیدگی می‌کنند.

ویژگی‌های دکتر عفونت واژن خوب در تهران 

متخصص زنان و زایمان نه‌تنها با سلامت شما، بلکه به‌طور غیرمستقیم با سلامت فرزند آینده شما نیز در ارتباط است. بدین‌ترتیب، لازم است تحت‌ نظر یک پزشک ماهر باشید. ویژگی‌های یک دکتر عفونت واژن خوب عبارت‌اند از:

 • تخصص و صلاحیت پزشکی
 • دانش به‌روز و مطابق با جدیدترین تحقیقات پزشکی
 • استفاده از تجهیزات پزشکی مدرن
 • همدلی و شفقت
 • برقراری ارتباط موثر با مراجع
 • قابل اعتماد و رازدار بودن
 • مهارت داشتن در جراحی و مراقبت‌های بالینی
 • توانایی همکاری با سایر تخصص‌های پزشکی، از جمله متخصصان عفونی و انکولوژیست‌ها (پزشک معالج سرطان).

راهنمای نوبت‌گیری آنلاین بهترین دکتر عفونت واژن در تهران

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، اگر مشکوک به عفونت واژن هستند باید فورا به پزشک مراجعه کنید. هنگام انتخاب یک پزشک زنان و زایمان، این نکته را در نظر بگیرید که باید با او احساس راحتی کنید و به او اعتماد داشته باشید.

برای انتخاب متخصصان زنان می‌توانید از دوستان یا اعضای خانواده خود کمک بگیرید. علاوه بر این، می‌توانید به‌صورت آنلاین از متخصصان زنان و زایمان درمانکده مشاوره دریافت کنید. شما می‌توانید نظرات سایر مراجعان درباره پزشکان را در صفحه هر پزشک مشاهده کنید. همچنین، امکان دریافت نوبت حضوری از آن‌ها نیز وجود دارد.

اگر درباره روند نویت‌گیری سوالی دارید، می‌توانید با پشتیبانی سایت درمانکده ارتباط برقرار کنید.

مقالات مربوط به بیماری‌های زنان

زگیل تناسلی
سکس چیست؟
علائم پریودی از کی شروع میشه
عفونت واژن
انواع زایمان طبیعی
پولیپ رحم
راهنمای بارداری سالم
دیواره خلفی رحم کجاست
علائم یائسگی
آناتومی سینه
ساده ترین روش جلوگیری از بارداری خانگی
در سونوگرافی چه چیزهایی مشخص میشود؟
علائم سرطان در زنان
زمان مصرف قرص اورژانسی
مشاهده بیشتر