درباره ویروس کروناآرشیو مجله پزشکی درمانکدهویروس کرونا

ویدیو: علائم ویروس کرونا روز به روز چگونه است؟

1. ویدیو علائم ویروس کرونا

 

 

2. خلاصه ویدیو علائم ویروس کرونا

علائم

میزان شیوع

سرفه خشک 60.4
تنگی نفس 41.1
تب 55.5
درد عضلات 44.6
سردرد 42.6
خشکی گلو 31.2
اختلال بویایی و چشایی 64.4
خستگی 68.3

 

3. متن ویدیو علائم ویروس کرونا

در ابتدا ممکن است فکر کنید که یک سرماخوردگی است. ممکن است همینطور هم باشد، اما ویروس کرونا تشدید می شود. اینها چیزهایی است که لازم است در مورد این ویروس بدانید:

طبق مطالعه مشترک چین و سازمان بهداشت جهانی در مورد ویروس کووید 19، از تاریخ 1 اسفند 98، ۸۰ درصد از موارد تایید شده آزمایشگاهی کووید-19 خفیف تا متوسط بودند، ۱۶ درصد شدید بودند و ۶ درصد بحرانی بودند. لازم است بدانید که یک مورد خفیف کووید ۱۹ همانند یک مورد خفیف سرماخوردگی نیست و همچنان نشانه های آن شدید است.

چیزی کمتر از نیاز به دریافت اکسیژن خارجی، شما را در طبقه بندی خفیف تا متوسط قرار می‌دهد. موارد شدید نیازمند اکسیژن خارجی هستند. موارد بحرانی به صورت آسیب به اندام های تنفسی و یا ایجاد آسیب در چندین اندام بدن توصیف می‌شوند.

نشانه ها و علایم، درمان و جدول زمانی داشتن بیماری بسته به اینکه بیماران در کدام طبقه بندی قرار می گیرند متفاوت خواهد بود. در ادامه ریز اتفاقاتی که روزانه برای بیماران کرونایی مختلف بر حسب میزان وخامت رخ می‌دهد را بررسی می کنیم.

 

تست آنلاین کرونا

 

بعد از قرار گرفتن در معرض این ویروس جدید، ممکن است 2 تا 14 روز طول بکشد تا اولین نشانه بیماری کووید ۱۹ نمود پیدا کند. این زمانی است که ممکن است بیماری مانند آنفولانزا و سرماخوردگی معمولی احساس شود. بسیاری از بیماران در همان مراحل اولیه از خود تب بروز می دهند. تحقیق مشترک چین و سازمان بهداشت جهانی می ‌گوید که ۸۸ درصد افرادی که کووید-۱۹ داشتند، از خودشان تب نشان دادند.

یک مطالعه دیگر در چین نشان داد که با وجود اینکه فقط ۴۴ درصد از بیمارانی که در هنگام پذیرش در بیمارستان تب داشتند، ۸۹ درصد از آنها در نهایت از خودشان تب نشان دادند. البته بعضی از موارد هم وجود داشت که بیماران علایم ناراحتی دستگاه گوارش را از خود نشان دادند؛ در این بیماران اسهال و حالت تهوع و استفراغ و ناراحتی شکمی ممکن است چند روز قبل از علائم تنفسی خود را نشان دهد.

البته این علایم رایج نیست. چون بیماری کووید ۱۹ یک بیماری تنفسی است. به این معنی که برای بیشتر بیماران ویروس از ریه ها شروع می شود و به همانجا هم ختم می شود. در روزهای اولیه عفونت، ویروس به سلول های ریوی حمله می کند. می تواند به طور خاص به سیلیوم ها آسیب بزند؛ مواد مو شکل که به اطراف حرکت می کنند تا راه‌های هوایی را از مخاط و مواد مزاحم پاکسازی کنند. وقتی سلول ها عفونی می شوند می میرند و ریزش می کنند، با این کار مواد مزاحم موجود در راه های هوایی را افزایش می‌دهند و جلوی توانایی بدن برای دور نگه داشتن مواد مزاحم از ریه ها را می‌گیرند. التهاب موجب آسیب و آسیب موجب التهاب بیشتر می‌شود و این چرخه می تواند تا زمانی که هیچ بافت سالمی باقی نمانده باشد ادامه پیدا کند.

این التهاب ممکن است دلیل اینکه چرا رایج ترین نشانه این بیماری سرفه خشک است را توضیح دهد. در مورد نفس تنگی و تولید خلط هم همینطور است. دیگر علائم ویروس کرونا که می‌تواند در این زمان ظاهر شود خستگی، گلو درد، سردرد، درد مفصل یا ماهیچه، لرز و ریزش بینی هستند. در روز پنجم بیماران دارای شرایط قبلی ممکن است احساس کنند که مشکل تنفسی دارند. معمولا ۷ روز طول میکشد تا یک نفر به بیمارستان برود.

موارد خفیف معمولا تا این زمان خوب می شوند. اما در موارد متوسط تا بحرانی در این زمان ذات‌الریه ایجاد شده که ممکن است شدت آن از غیرتهدیدآمیز تا بحرانی متفاوت باشد. زمان بهبود برای این بیماران می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد. برای بعضی از موارد شدید و بحرانی علائم ویروس کرونا می تواند تا سندروم اختلال حاد تنفسی یا ARDS پیشرفت کند.

ARDS بیماری است که در آن مایعات در ریه ها بالا می آیند. و سیلی از سلول های ایمنی که برای هدف گرفتن عفونت آمده‌اند را به سمت ریه ها سرازیر کند. آنها معمولا در مناطق عفونی جمع می شوند. اما گاهی بدن بیش از حد سلول ایمنی دارد. به این معنی که سلولهای ایمنی شروع به کشتن هر چیزی که در سر راهشان وجود داشته باشد می کنند که شامل سلول های سالم هم می شود.

ARDS معمولاً کشنده است. ARDS در موارد بحرانی می تواند منجر به اختلالات تنفسی شود و نیازمند کمک های حیاتی پیشرفته باشد و این زمانی است که بیماران به احتمال خیلی زیاد نیاز دارند که به ICU بروند.

 

 

درمان شامل اکسیژن مکمل و تصفیه هوای مکانیکی می شود. هدف این است که اکسیژن بیشتری به راه‌های تنفسی وارد شود، چون ریه ها نمی توانند این کار را انجام دهند. اگر این درمان جواب ندهد به این معنی است که ریه ها دارای مقدار زیادی مایع هستند و اصلاً نمی توانند اکسیژنی را به راه های خونی برسانند. این دلیل بسیاری از مرگ های ناشی از بیماری کووید ۱۹ است.

حتی اگر بیماری از این مرحله جان سالم به در ببرد می‌تواند منجر به آسیب دائمی ریه شود. آسیب های وارد شده به ریه به شکل اثر موم عسلی باقی میمونه. این ضایعات در افرادی که تحت تاثیر ویروس کرونای جدید قرار گرفتند هم دیده شده است. مطالعات جدید نشان داده است که بیشتر افرادی که از این بیماری می میرند طی ۱۴ تا ۱۹ روز دچار مرگ می شوند و به طور معمول افرادی که بهبود می یابند بعد از دو و نیم هفته از بیمارستان مرخص می شوند. اما در موارد خیلی بحرانی بهبود می تواند تا ماه ها طول بکشد.

زمانی که یک بیمار دوره بهبود خودش را طی می کند ممکن است که همچنان بیماری اش مسری باشد. این افراد باید با پزشک شان و مقامات سلامت عمومی در تماس باشند تا مشخص شود که چه زمانی دیگر یک خطر محسوب نمی شوند.

تا الان هیچ واکسنی برای این ویروس پیدا نشده است. پس بهترین روش برای جلوگیری از بیمار شدن، جلوگیری از در معرض قرار گرفتن است. کووید ۱۹ به راحتی از طریق سرفه و عطسه کردن از شخصی به شخص دیگر سرایت کند.

پس دست هایتان را مرتب بشویید و از تماس نزدیک با افرادی که بیمار هستند جلوگیری کنید. سطوحی که از آنها روزانه استفاده می‌کنید را تمیز و ضدعفونی کنید. کووید ۱۹ باید جدی گرفته شود. اما در بسیاری از موارد قابل بهبود است. پس در خانه بمانید و وحشت نکنید و اگر شک دارید به کرونا مبتلا شده اید، در تست آنلاین کرونا ما به صورت رایگان شرکت کنید.

[تعداد: 228   میانگین:  3.9/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫301 نظرها

 1. سلام
  من ابتدا گلو درد و پوش درد داشتم که فکر میکردم مثل همیشه زودگذر هست ،اما تقریبا بعد دو هفته روز اول لرز و روز دوم تب و روز های بعدی تب و لرز کمتر شد و بعد حس بویایی و چشایی رو از دست دادم ،الان هم که فکر کنم روز پنجم یا ششم هست تب و لرز چیزی ندارم خستگی ندارم ،فقط آب ریزش بینی و و حس بویایی و چشایی ندارم و البته سردرد هم دارم که با قرقره نمک تو گلو بینی بهتر شدم ،امیدوارم با مصرف مایعات به ریه نرسه و ریه رو درگیر نکنه و ماهم از دست این ویروس رها شیم البته هیچ مشکلی ندارم فقط سه شب خوابم نمیاد .

  1. سلام دوست عزیز
   این که شما به کرونا مبتلا شدید یا خیر رو نمیشه به این صورت پاسخ داد
   ابتلا به کرونا فقط از طریق انجام تست کرونا در مراکز درمانی مشخص میشه
   خوشحالم که در حال حاضر حالتون بهتره
   در هر صورت موارد بهداشتی لازم رو رعایت کنید
   و خدای نکرده در صورت مشاهده علائم اصلی کرونا به نزدیکترین مرکز درمانی مرتبط با کرونا مراجعه کنید.

   1. با سلام من ۴ تیر ماه آزمایش دادم امروز ۱۱ تیر جواب آزمایش pcr مثبت اومده روز اول اسکن ریه هم انجام دادم و دکتر گفت فقط ریه ت یه مقدار درگیر شده الان یه هفته س قرنطینه هستم فقط مولتی ویتامین و آزیترومایسین بهم داده فقط حس بویایی و چشایی م رو از دست دادم تازه دو روزه یه ذره بو رو متوجه میشم به نظرتون نشانه بهبودی هست یا نه؟؟؟

    1. سلام مهدی جان
     همچنان به قرنطینه ادامه بده
     داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده رو مصرف کن
     و در کنارش، درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و …

     اگر در طول روزهای باقی مانده از قرنطینه بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
     ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
     (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
     به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
     انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

     1. سلام وقت بخیر ومن وپسر۵ساله ام شنبه ی پیش باپدرم روبوسی کردیم وشبش متوجه شدیم پدرم کرونا گرفته ریه اش کمی درگیربود
      دوروزبعدپسرم تب بالای ۳۹ داشت گلودرد کمی سرفه ودلپیچه بااستامینفون ومایعات بهترشده وتبش میانگین ۳۷/۴میره شهرمون ازهمه تست نمیگیرن فقط بالای۶۰سال و…
      امروز یک هفته از روبوسی پدرم گذشته حالا دوروزه منم سردرد دارم وامروز بد لزر شدید وسردردوچشم دردوگلودرد بیدارشدم
      ممکنه بعدازچندروز علاعم تشدید بشه؟همسرمم بامازندگی میکنه ممکنه اونم ازمابگیره؟توی این یک هفته هیچ علاعمی نداشته

     2. سلام
      هر اظهار نظری در رابطه با این که آیا وضعیت شما بهتر یا بدتر خواهد شد فقط یک حدس هست
      متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
      بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
      اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
      ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
      (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
      به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
      انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

    2. من خواهرم کروناش مثبت شده و ریه هاش کمی درگیر شده
     منم سی و دو سالم هست همزمان تب کردم و دو شب هست تب دارم و با سرم تبم رو پایین آوردن اما آزمایشها چیزی نشون نداده هنوز گلو درد و احساس خستگی هم دارم .نمیدونم دکتر هم چرا جدی به من نگفت کرونا دارم. ولی خب حس بوییایم رو داریم

   2. سلام من یک روز ونیم تب ولرزبدن درد داشتم.الان چند ساعتیه اسهال دارم .پشت کمرم هم درد احساس میکنم. البته امورز تست کرونا دادم گفتن چند روزی طول میکشه جواب بیاد.چند درصد احتمال ابتلابه کرونا دارم.والان چه درمان خونگی داشته باشم؟

    1. سلام ابراهیم جان
     در رابطه با مدت زمانی که باید منتظر تست بمونید باید از همون مرکز سوال کنید
     به تعداد تست هایی که در روز میگیرن و خیلی عوامل دیگه ربط داره
     حتما تا زمان مشخص شدن تست در قرنطینه بمونید و داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده رو مصرف کنید

  2. سلام
   من سه روز پیش خارش گلو داشتم و هر شب طوری بود که آب نمک قر قر میکردم تا خوب بشم شب چهارم حس کردم همراه خارش گلوم درد گرفته دوباره آب نمک قرقر کردم و حتی فکر کردم سرما خوردم قرص استامینوفن مصرف کردم تا اینکه به فرداش دلپیچه به همراه حالت تهو و سرگیجه دارم ی کمم بی حالم و حتی لرزم دارم اما هیچ تبی ندارم نمیدونم از علائم کرونا هست یا نه و میتونم بگم این حالتا ی دفعه پیش امدن

   1. سلام دوست عزیز
    قرقره کردن آب نمک خیلی کار خوبی هست اما این که بدون مشورت با یک پزشک دارو مصرف کردید خیر
    امیدوارم تا الان که 9 تیر ماه هست و 5 روز از درج نظر شما گذشته به پزشک مراجعه کرده باشید و مشکل حل شده باشه
    پوزش میخوام که به علت زیاد بودن حجم نظرات، دیر به پیام شما دارم پاسخ میدم
    اگر هنوز به پزشکی مراجعه نکردید، از این لینک متونید لیست ببهترین پزشکان متخصص داخلی رو در سایت درمانکده مشاهده کنید
    و به راحتی نوبت رزرو کنید و مراجعه کنید

    1. سلام من هیچ گونه از این علایم راندارم فقط امروز صبح راس ساعت ۱۱بدن دردو سر دردم شروع شد همراه باتب

     1. سلام دوست عزیز
      هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
      متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
      بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
      اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
      ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
      (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
      به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
      انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   2. سلام من ازدوروز پیش تبولرز گرفتم بعدش بدن درد بعدش حالت تهوع و اسهال فقط یدفعه گرفتم الان تبو لرزم بهترشده فقط بیحالم بنظرتون ب ویروس کرونا مبتلا شدم ممنون راهنمایی کنید

    1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
     متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
     بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
     اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

  3. منم الان دقیقا همین علایم که شما گفتید دارم
   روز اول سرفه و لرز خیلی کم.بعد درد بدن شدید.الان روز پنجم حس بویایی کاملا از بین رفته.درد بدنی هم ندارم.فقط گرفتگی بینی دارم و بیحالی و مثل شما از امروز آبریزش بینی دارم
   دقیقا منم دوشب هست اصلا نخوابیدم
   تست دادم هنوز جواب نیومده

    1. سلام
     بله مثبت بود
     درگیری ریه هم دارم
     الان روز چهاردهم بعد از اولین علایم هستم
     بعد چند روز امروز حالم بهتر شده

  4. سلام
   من از جمعه بدن درد گرفتم و و و ضعف تو لگن و پاهام خیلی بود ، دو روز تب داشتم و قطع شده ، البته تو اون دو روز تبم بالا و پایین میشد .
   شنبه شب رفتم دکتر آزمایش دادم عفونت خون که جواب اوکی بود و عفونتی دیده نشد تو خونم ، سرم زدم و مسکن و تقویتی و آزیترومایسین دادن بهم الان دوشنبه هست و بدنم دردش بیشتر شده ، ماهیچه هام ، مفصلهام درد میکنه …

   1. سلام خیلی ممنونم که به فکر ما هستید و مارو راهنمایی میکنید.
    پدرم امروز با علائم بدن درد شدید و خلط زیاد به خونه اومد..تب خیلی نداره…آیا نیاز هست که بره دکتر؟

    1. سلام ساغر جان
     بله، حتما به پزشک مراجعه کنن
     در این شرایط هیچ چیز رو به خودی خود رها نکنید

   2. سلام
    روز اول من آبریزش بینی داشتم و روز دوم گلو درد هم اضافه شد و روز چهارم چشامم درد گرفت و الان که روز ششم هستم گلو دردم خوب شده ولی هنوز چشمم درد میکنه و تازه از امروز حس بویاییمو از دست دادم.
    من میخواستم بدونم آیا امکانش هست کرونا داشته باشم یا نه؟

    1. سلام آرمین جان
     هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
     متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
     بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
     اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
     ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
     (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
     به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
     انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

  5. سلام من پنج روزه میشه صرفه دارم سردرد هم دارم و گرفته گی بینی دو روزه اتسه هم اضافه شوده

   1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
    متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
    بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
    اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

   2. سلام وقتتون بخیر، و ممنون بابت پاسخ و راهنمایی شما ،
    من لوزه گلو دارم و عمل نکردم ،و تقریبا دوهفته پیش اب سرد خوردم و گلو درد گرفتم و دکتر که رفتم فقط اموکسی کلاو داد چون تعداد کمی داده بود کامل خوب نشدم و مجدد همین قرص برای من تجویز کرد این دفعه 14 عدد .میخواستم بگم آیا علایم کرونا هست یا نه .سپاس گذارم از شما

    1. سلام دوست عزیز
     شما باید به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید

   3. سلام. من ۳۱ تیر دچار سوزش گلو و احساس داغی و همراه با خستگی عضلات پا و کمی تهوع شدم. اول تیر مرکز بهداشت رفتم ازم تست گرفتن و چهار روز بعد زنگ زدن گفتن مثبته. بهم آزیتزو و قرص تهوع و ناپروکسن داد که من ضد تهوع رو فقط یک روز خوردم چون خوب شدم امروز سیزدهمین روز قرنطینه ست که تو خونه ام تو این ۱۳ روز با اینکه از روز هشتم دیگه تب نداشتم اما همش خونه بودم.
    خداروشکر الان حالم خوبه فقط یک نگرانی دارم با وجود اینکه من در طول روز شاید سه تا سرفه خفیف داشته باشم ممکنه ریه من درگیر شده باشه و اینکه بعد از روز ۱۴ برم دکتر چکاب بشم؟ آزمایش دوباره باید بدم؟

    دوستانی که حتی شک دارید کرونا دارید توروخدا خونه بمونید تا این زنجیره قطع بشه خیلی سخت بود برا منم اما بخاطر همه و خودم این کارو کردم.

    1. سلام دنیا جان
     ممنون که تجربه خودت رو با ما به اشتراک گذاشتی
     عوارض جانبی ابتلا به کرونا هنوز از منابع رسمی پزشکی اعلام نشده
     بهترین کار اینه که ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
     (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
     به همون مرکز درمانی که از شما تست گرفتن مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
     بخشی از نظر شما معرفی دارو بود که این بخش سانسور شد.

  6. سلام، مادر من ۲۷ خرداد از بیمارستان مسیح دانشوری مرخص شدند.علت بستریه ایشون درمان بیماریه آسم بود.
   روزهای اول سردرد شدید داشتن، از روز ۳۱ خرداد بدن درد هم اضافه شد و آرام آرام تب و لرز، از دست دادن حس چشایی و بویایی و امروز که ۱۲ تیر میباشد همچنان بدنی بی حال دارند و توانایی بلند شدن ندارند.
   از سوم تیر من که برای مراقبت ایشان در منزلشون ساکن شدم دچار تب و لرز و به مرور بی حالی و بدن درد و از دست دادن حس چشایی و بویایی شدم.
   هفتم تیر جواب مثبت کرونای مادرم اوند.من هم چون دقیقا علائم ایشان را با فاصله چند روز داشتم مطمئن شدم که مبتلا به کرونا شدم.
   وضع عمومیه من بهتره و فقط هنگام برخاستن دچار تنگیه نفس میشم. تا چند روز دیگر من باید در قرنطینه خانگی بمانم مشروط به اینکه دو فرزند و همسرم هم در کنارم زندگی می کنند و خوشبختانه تا به امروز علائمی نداشتند؟

   1. سلام سحرجان
    طبق اعلام منابع پزشکی معتبر مدت زمان قرنطینه 14 روز هست
    خیلی مراقب باشید تا باقی اعضا خانواده دچار نشن
    در صورت امکان، ترجیحا در اتاقی جدا استراحت کنید
    و فقط یک نفر با رعایت کامل پروتوکل های بهداشتی
    (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله مناسب- شست و شوی دستها با آب و صابون)
    با شما در ارتباط باشن

    اگر با مصرف داروهایی که پزشک برای شما تجویز کردن
    و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و …
    بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
    به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
    انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   2. با سلام و خسته نباشید خدمت شما ببخشید من مادربزرگم 59 سالشه از چهار روز پیش لرز شدید داشته (تب نداره)دکتر رفت بش گفت آنفولانزا گرفته دارو داد مصرف کرد لرزش خوب شد ولی الان بدن درد شدید داره مخصوصا کمر و پاهاش و بی‌حالی شدید ( سرفه نداره.تنگی نفس نداره . حس بویایی و چشایی از بین نرفته ) آیا مشکوک به کرونا هست یا نه؟ با ندارم

    1. سلام امیرمجمدجان
     ارتباطی بین درد کمر، پا و بیحالی با کرونا تا این لحظه از مراجع پزشکی معتبر اعلام نشده
     بهتره مجدد ایشون توسط همون پزشک ویزیت شن

  7. سلام و خسته نباشین من دو روز پیش سی کی اسکن انجام دادم بعد جوابش منفی دراومد هیچ کدوم از علائم رو هم ندارم فقط خواب ندارم ممنون میشم زود جواب بدین استرس هم زیاد دارم یکم زبونم تاب خال زده مشکلی نداره ولی دردی توش حس نمیکنم بویایی و چشایی رو هم دارم

   1. سلام محمدرضا جان
    لطفا استرس نداشته باش
    بی‌خوابی تا این لحظه هیچ ارتباطی به کرونا نداشته
    مسلما همین استرس بیش از حد باعث وضعیت الان شما هست

  8. سلام
   من سوالم این هست که چندتا از علائم همزمان وجود داشته باشه تا شخص به پزشک مراجعه کن و یا بهتر بگم ترس ابتلا به ویروس کرونا رو به خودش راه بده؟

   1. سلام دوست عزیز
    متاسفانه این ویروس حتی بدون علامت خاصی هم میتونه در بدن فرد حضور داشته باشه و در این صورت هست که اون فرد ناقل خاموش میشه
    یعنی میتونه بقیه رو ویروسی کنه

 2. متاسفانه مطلب خیلی گنگ است بهتر می‌بود روز به روز بابیماری وعلائم آن پیش میرفت

  1. سلام
   ممنون از این که وقت گذاشتید و این مطلب رو خوندید و نظر دادید
   در بخش اول مقاله ویدئویی قرار گرفته که دقیقا علائم بیماری رو به صورت روز به روز میتونید مشاهده بفرمایید.

   1. سلام, چند روزی بود به شدت عرق میکردم, جوری ک موقعی ک از خواب بیدار میشدم انگار دوش گرفته بودم .احساس میکردم قند خون یا چربی خون گرفتم, تا این که دیروز رفتم تست کرونا ک متاسفانه مثبت شد.تنها علامت این هفته واسه من همین تعرق شدید بوده,,دارم بهتر میشم ?یا امکان درگیری بیشتر هست ?با تشکر

    1. سلام محمد جان
     این ویروس نشانه های مختلفی داره
     چند نفر دیگه هم تو پست ها به عرق زیاد اشاره کرده بودن
     ممنون که تجربه خودت رو به ما انتقال دادی
     نمیشه گفت داری بهتر میشی یا خدای نکرده نه

     بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
     اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
     ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
     (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
     به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
     انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

  2. سلام من سه روز پیش یک ادم کرونایی بودم. میترسم گرفته باشم. الان پنج روزه میگذره علائمی نداشتم. تست هم دادم فعلا منفیه. اخر روز خیلی بهش نزذیک شدم. ناخن اش رو گرفتم. بنظرتون حتما گرفتم؟ امکان داره سالم باشم؟
   تو این چند روز فقط مایعات مصرف کردم.
   ویتامین ث خوردم دیگه نمیدونم چیکار کنم. دعا کنید برام لطفا

   1. سلام سمیرا جان
    اگر هنگام مراقبت از یه بیمار کرونایی ماسک بزنیم، از دستکش استفاده کنیم و در صورت امکان گان بپوشیم احتمال اینکه مبتلا بشیم خیلی خیلی کمتر از حالتی هست که بدون رعایت این موارد ازش مراقبت میکنیم.
    از صمیم قلب آرزو میکنم که همیشه تنت سلامت باشه و بیماری هم که ازش مراقبت کردی به زودی حالش خوب شه
    استرس نداشه باش
    تا حد امکان سعی کن خیلی با کسی این مدت در ارتباط نباشی
    متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
    اگر علائم خاصی نداری و حالت مثل قبل هست به احتمال خیلی زیاد نگرفتی
    در صورتی که مثلا سرفه داری، یهو تب کردی یا هر تغییر حالت دیگه ای رو متوجه شدی حتما به نزدیکترین مرکز درمانی یا خانه بهداشت مراجعه کن
    تا پزشک معالج بررسی دقیقی انجام بده.

 3. سلام و عرض ادب. من تست دادم و مثبت هستم . تقریبا شب اول آزمایش پادرد داشتم . روز دوم بعد تست گلو درد دارم اما ضعیف هست . روز سوم بعد آزمایش که جواب مثبت گرفتم هنوز با گلودرد همراه هست . تو این مدت هم خیلی کم سرفه دارم .چشم هایم هم درد میکنه . فشار خون هم دارم که تو ۲ روز گذشته افزایش داشته .به نظرتان به مشکل تنفسی بر می خورم و بستری میشم؟

  1. سلام دوست عزیز
   به احتمال قوی بعد از گرفتن نتیجه آزمایش به شما گفته شده که باید مدتی رو در خانه استراحت کنید
   اگر در طول این مدت شرایط شما بدتر شد حتما به همون مرکز مراجعه کنید.
   انشاالله که به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

  2. سلام
   وقتتون بخیر من چند شب هست که احساس میکنم موقع خواب بینیم کیپ میشه و اینکه یکم تنفس برام سخت میشه و مجبور میشم با دهان نفی بکشم که بازم احساس سختی در تنفس میکنم و اینکه از، وقتی کرونا حدود چن ماه پیش به ایران اومد بمن چن بار به صورت دوره ای این حالت دست داده
   الانم استرس گرفتم که راحت نمی تونم نفس بکشم و خوابم نمیبره چون استرس دارم خفه شم در طول روز اصلا احساس تنگی نفس یا سرفه نداشتم
   چیکار کنم کمکم کنید راهنماییم کنید لطفا

   1. سلام نسیم جان
    بهترین کار اینه که به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید
    دشواری تنفس در خواب میتونه به خاطر این باشه که شاید پولیپ یا مشکل دیگه ای وجود داره

    از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص گوش، حلق و بینی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
    اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
    کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
    همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 4. سید احمد باسلا م من الان ۳ روز هست که دل پیچه دارم .اسهال .اما فکر کنم مقصر خودم باشم اخه ۴ روز پیش یه گلو درد خفیف داشتم .همیشه هم گلو درد دارم .قبل صبحانه ۲ عدد قرص خشک کنننده ۵۰۰خوردم بعدش معدم بهم ریخت .شب هم گفتم سرما نخورم ۲ تا قرص سرما خوردگی بزرگ سالان خودم کولر هم خاموش کردم رفتیم زیر ۲ تا پتو همیشه این کارو می کردم همیشه عم تب می کردم. این بار هم تب کردم ۲ شب .بعدش رفتم تست خون دادم که منفی بود .بیمارستان هم رفتم قرص اسهال ودلپیچه هم نوشت برام الان یکم بهترم اما هنوز نورمال نشدم

  1. سلام
   دقیقا همون طور که خودتون اشاره کردید مقصر اصلی این وضعیت خود شما هستید
   مصرف قرص و خود درمانی میتونه نتایج خیلی بدتری هم داشته باشه
   امیدوارم در حال حاضر حالتون بهتر باشه

    1. سلام فروزان عزیز
     بهترین کار اینه که به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید

     از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص گوش، حلق و بینی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
     اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
     کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
     همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 5. سلام من و شوهرم در فاصله یک هفته از هم دچار عارضه چشم صورتی شدیم‌من خوب شدم ولی شوهرم هنوز چشمش قرمزه و عفونت داره با اینکه تقریبا یکماه از مبتلاشدنش میگذره الان دوروزه بدنش وسرش درد میکنه گلودردم داره اشتهاشم کم شده تو سایتی خوندم یکی از علائم جدید کرونا چشم صورتیه ممکنه کرونا گرفته باشه؟اولین نفر دختر۳سالم چشمش اینطوری شد به فاصله یکهفته ازهم بعدش من وبعد شوهرم گرفت ممکنه ماهم کرونا گرفته بودیم و خوب شدیم؟منم هم سردرد داشتم هم بدن درد. ممنون میشم جواب بدید.

  1. سلام دوست عزیز
   هنوز از منابع رسمی این علامت به عنوان علامت ابتلا به کرونا ثبت نشده
   برای انجام تست کرونا باید به نزدیکترین مرکز درمانی مرتبط با کرونا مراجعه کنید تا خیالتون راحت بشه
   اگر در حال حاضر علائم معمول کرونا مثل سرفه های خشک، تب و مواردی که تا الان ذکر شده رو در خودتون مشاهده نمیکنید
   خیلی خوبه، فقط همچنان موقع بیرون رفتن ماسک، دستکش و شستن دست ها با آب و صابون فراموش نشه
   هنوز تهدید کرونا ادامه داره و پیشگیری از ابتلا بهترین گزینه پیش روی ماست

   1. سلام خسته نباشید تقریبا 10 روز پیش برادرم با علایمی مثل گلو درد و تب و لرز و گرفتگی صدا خودشو 6 روز قرنطینه کرد ولی بعد از 6 روز خوب شد ، همزمان مادرم سرفه شدید پیدا کرد الان بعد از 10 روز مادرم بدن درد شدید و سر درد گرفته، منم مثل مادرم 2 روز بدن درد شدیددارم به حدی که به زور خوابم میبره و گلو درد و امروزم حس چشایی رو از دست دادم احتمال کرونا وجود داره ایا ،تو شهر ما کیت ازمایشی تموم شده و از هیچکس ازمایشی گرفته نمیشه و خیلیا کرونا گرفتن ممنون میشم پاسخ بدید

    1. سلام دوست عزیز
     خیلی متاثر شدم از خوندن پیام شما
     بابت این موضوع احساس شرم میکنم
     متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
     بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
     اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

    2. سلام
     من دو شب پیش لرز کردم و بعد احساس تنگی نفس داشتم…تست دادم که مثبت بود و دکتر برام آزیترومایسین و زینک پلاس و شربت تئوفیلن جی و قرص استامینوفن و ویتامین دی تجویز کرده..گفتن اسکن ریه لازم نیست که انجام بدم …تا امروز هم فقط یکم کوفتکی دارم و اصلا تب یا آبریزش بینی ندارم..حس بویایی و چشایییم هم مشکلی نداره…آیا لازمه من اسکن ریه انجام بدم چون هنوز گاهی احساس تنگی نفس دارم؟

     1. سلام نسیم جان
      اگر با استراحت و مصرف داروهایی که پزشک برات تجویز کرده بهتر نشدی
      به یک متخصص عفونی مراجعه کن تا معاینه بشی

 6. سلام به نظر شما درد در عضلات پا و احساس ضعف علائم چه بیماری هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   از طریق این لینک برای مطب یک متخصص داخلی نوبت رزرو کنید
   تا با انجام معاینات اولیه و در صورت نیاز، نوشتن آزمایش تشخیص اولیه داده بشه

  2. سلام وقتتون بخیر… من شش روز پیش لرز شدید داشتم و تب بالای۳۹ و به پزشک مراجعه کردم اما گفتن علائم کرونا ندارین… ویکسری آنتی بیوتیک برای سینوزیت دادن و بعد از مصرف اونها تمام لثه فک بالام عفونت کرد و چند تا از دندانهای فک بالام کیست های آبکی درست شد وروز بعد دوباره چرک ها اومد زیر گوش راستم و مثل اریون زیر گوشم و حلقم ورم کرد اما بعد از کمتر از ده ساعت ورمش کمتر شد وقتی چرکها پایین اومدن تبم قطع شد… دوباره دکتر رفتم وبرام ی آمپول کروتون برای کاهش التهاب زدن و خیلی بهتر شد ورم زیر گلوم… اماهنوز روی زبونم عفونتهای زرد رنگی چسبیده و هرچقدر هم میشورم از بین نمیره و گلوم خلط داره ولی گلو درد ندارم … و چون از بچگی وقتی ی ذره خلط جمع میشد توی گلوم سرفه های کوتاهی میکردم الان هم سرفه های کوتاهی میکنم که خارش گلوم از بین بره اما نمیدونم این سرفه ها علائم کروناست یا بعلت عفونت حلقه… و اینکه اصلا توی این مدت اشتهام و از دست ندادم و بدن درد نداشتم فقط سردرد شدید بخاطر تب بالا تا سه روز داشتم… اما واقعا نمیدونم باید چکار کنم… اگر کرونا باشه پس هنوز اول راهم… میشه بپرسم مراحل بعدیش باید چه علایمی پیش بیاد که مطمئن بشم کرونا هست یا نه؟ و اینکه احتمال داره درگیری ریه واسم زیاد بشه؟ راستش علایم گوارشی و اسهال و… ندارم اصلا و راحت هم نفس میکشم فقط هنگام تنفس چون توی گلوم چرک هست خارش میگیره گلوم و سرفه های کوتاهی میزنم… ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
    متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
    بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید، داروهایی که پزشک برای شما تجویز کردن رو مصرف کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
    اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن
    انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

  3. سلام.من حدودا ۱۲روزه ک توی خونه قرنطینم…دکتر گفته ریه هات درگیره…۲۴سالمه و هیچ مشکل زمینه ای ندارم..الان یکی دوروزه ک درد خاصی ندارم .تنفسم هم موقعی ک در حال استراحتم خوبه ولی وقتی بلند میشم چند قدم راه میرم اذیتم میکنه…خواستم ببینم چند روز دیگه تنفسم بهتر میشه؟

   1. سلام میثم جان
    مدت زمان تعیین شده برای قرنطینه 14 روز هست
    بعد از این مدت حتما مجدد به همون پزشک مراجعه کن

 7. من دقیقا علایمم مثل آقای مصطفی هست ش
  و تست م مثبت شد
  خدا رو شکر حالم خیلی خوبه و روز ۹ ام رو سپری میکنم
  ولی گاهی تب ناگهانی سراغ میاد که با آستامینوفن سرکوب میشه

  1. سلام
   خیلی خوشحالم که حالتون الان خوبه
   امیدوارم این چند روز باقی مانده تا پایان 2 هفته قرنطیه رو هم به سلامتی سپری کنید و راحت شید
   حتما با یک متخصص عفونی در رابطه با مصرف دارو مشورت داشته باشید و جسارتا خودسرانه اقدام به مصرف دارو نکنید

  2. سلام وقتتون بخیر … من تقریبا ۳ روز میشه کرونا دارم کل خوانوادم گرفتن فقط پدرم مشکل قلبی داره می ترسم مشکلی براش پیش بیاد ببرمش دکتر یا داخل خونه استراحت کنه خودم یکم تنگی نفس دارم می تونه مشکل ساز باشه یا فقط استراحت کنم چند روز باید استراحت کنم

   1. سلام یوسف جان
    با توجه به اینکه ایشون سابقه بیماری زمینه‌ای دارن خیلی مراقب پدر باشید
    اگر هنوز شما و یا باقی اعضاء خانواده مبتلا هستن حتما پدر در محیط جدایی باشن یا حداقل افراد بیمار در اتاق های جدایی باشن
    و هیچ ارتباطی با پدر نداشته باشن
    در رابطه با خودتون و سایر افراد خانواده که فرمودید مبتلا شدید
    متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
    بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
    اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
    ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
    (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
    به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
    انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 8. سلام خانم دکتر
  مادر من 24/3 میگه بی حالم و بدنم درد میکنه فکر کنم کرونا گرفتم
  روزبعدش از حال میره و بدنش میلرزه میره دکتر میگه گرمازده شدی بهش آمپول و قرص میده
  بعد چند روز دوباره تب و لرزش شدید میگیره میره بیمارستان تبش رو چک میکنن میگن کرونا نداری از اینجا برو آلوده هست محیط همه کرونایی هستن برمیگرده خونه حالش بدتر هم میشه تنگی نفس و غش کردن هم بهش اضافه می‌شه بعد میره سی تی اسکن میفهمن کرونا داره روز 1 تیر بستری میشه و 3 تیر میگن نبض و فشار خون و اکسیژن خونش نرماله میگن برو خونه قرنطینه باش 14 روز

  الان دوره کرونا مادرم از کی حساب میشه از 24/3 که میگفت بدنم درد میکنه و از حال رفته یا روزی که تنگی نفس اینا داشت؟؟
  الان که 5 تیر هست اکسیژن خونش از 99 شده 95 میگه نمیتونم نفس عمیق بکشم و شکمم گاهی درد میکنه
  چند روز مونده تا خوب بشه؟ دیابت هم داره متاسفانه قند خونش بعد اینکه صبحانه خورده بود تست کردیم 170 بود

  الان که اکسیژن خونش از 99 شده 95 لازمه دوباره ببرمش بیمارستان بستری یا نه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بخشید که من با تاخیر به شما پاسخ میدم
   انشاالله که زودتر حالشون خوب شه
   بهترین گزینه در حال حاضر برای مادر شما اینه که در منزل بمونن و استراحت کنن
   حتما فقط یک نفر با ایشون در ارتباط باشه
   از ظرف غذای مشخص استفاده کنید براشون
   اون یک نفر هم هر وقت به مادر سر میزنن، ماسک بزنن، دستکش همراه داشته باشن و خیلی مراقبت کنن

   الان که من دارم بهتون پاسخ میدم 9 تیر ماه هست و اگر از همون تاریخ 24 خرداد هم حساب کنیم باید دو هفته تموم شده باشه
   حتما یک بار دیگه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی یعنی: ماسک، دستکش، حفظ فاصله اجتماعی از دیگران و پرهیز از زدن دست ها به چشم
   به نزدیکترین مرکز درمانی مرتبط با کرونا مراجعه کنید تا یه بررسی مجدد انجام بشه

   ممنون میشم بعد از مراجعه از بیمارستان و مشخص شدن نتیجه در پاسخ به همین پیام، ما رو هم در جریان حال مادر قرار بدید

   1. سلام‌.ببخشید همسر بنده ۴ روزه بیشتر علائم داره بدن درد .سردرد.سرفه .چشم درد.حس بویایی و چشایی هم نداره .نفس هم‌کم میاره .روز دوم رفتیم تست بده تست اصلی رو نگزفتن گفتن ۶۰ ب بالا میگیریم .از یه سی تی اسکن گرفتن گفتن مشکلی نیس ایا یازم احتمال داره کرونا باشه یا به همین تست میشه اعتماد کرد؟ در ضمن خودم هیچ علائمی ندارم تا الان

    1. سلام دوست عزیز
     هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
     متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
     بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
     اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
     ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
     (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
     به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
     انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

     از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
     اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
     کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
     همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

  2. سلام
   من چندروزه سردرد دارم قرص هم خوردم اصلا اثری نزاشته
   کمی هم توناحیه گلو احساس درد میکنم بایدچیکارکنم

   1. سلام دوست عزیز
    به هیچ عنوان خودسرانه هیچ قرصی مصرف نکنید
    ممکنه مصرف این قرص نه تنها حال شما رو بهتر نکنه بلکه عوارضی داشته باشه که مشکل دیگه‌ای هم برای شما ایجاد کنه
    بهترین کار اینه که به یه متخصص داخلی مراجعه کنید

    از اینجا یتونید لیست پزشکان داخلی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی نوبت رزرو کنید.
    اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
    کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
    همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 9. سلام.خسته نباشید
  ممنون از مطالب خوبتون
  من حدود دو الی سه هفته ی میشه که صبح ها موقع بیدار شدن از خواب گلوم خشک
  و یک ماهی هم میشه احساس درد در قفسه سینه و پشت ناحیه کمر سمت بالا دارم

  1. سلام دوست عزیز
   به یک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید
   خشک شدن گلو میتونه به این خاطر باشه که شما از دهان دارید تنفس میکنید
   و شاید مشکلی مثل پولیپ بینی باعث این وضعیت شده باشه

 10. سلام.من ۱۰روزه تب و لرز و بدن درد شدید و سردرد و ضعف شدید داشتم الان خیلی بهترم.تست هم دادیم جواب نیومده.ممکنه بیماری اوت کنه و کشنده باشه.پدر و مادرمم همینطور بودن ولی الان خوبن.ممکنه یدفعه ریه رو گرفته باشه نفهمیم.اخه سرفه هم نداشتیم خیلی کم.الان بیشتر خلط داریم.سرفه کم.

  1. سلام دوست عزیز
   بله، ممکنه شما به کرونا مبتلا شده باشید و متوجه نشده باشید و این یعنی سیستم ایمنی بدن شما مقاومت لازم رو داشته
   در هر صورت، استفاده از ماسک، دستکش، عایت فاصله اجتماعی، پرهیز از دست زدن به صورت در محیط بیرون از خانه و شستن دست با آب و صابون رو فراموش نکنید

  2. سلام اگر برایتان مقدوره به سوال من هم جواب دهید استرس دارم.از امروز صبح لکه های قرمز رنگ روی پوستم مشاهده کردم شنیدم که از علایم جدید کروناست.هیچ علامت دیگه ای ندارم پیش پزشک عمومی رفتم امپول حساسیت و سیتیریزین داد اما لکه ها کم نشدند من مادر هستم و الان چطور بابچه هایم در یک اپارتمان رعایت کنیم واقعا سر در گم شدم

   1. سلام
    کاملا نگرانی شما رو درک میکنم
    اگر امکانش هست ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
    (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
    به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص پوست هم شما رو ببینن
    انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

    از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص پوست عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
    اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
    کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
    همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

   2. سلام خسته نباشید.من روز 11تیر دچار کمر درد و سر درد و تب شدم.فقط همون یک روز کامل.همراه با احساس خواب الودگی.از اون روز به بعد تا الان هیچ علائمی از تب و سر درد و عطسه یا سرفه رو ندارم.میخواستم بدونم میتونه کرونا باشه و دوباره بعد از چند روز خودشو نشون بده?

    1. سلام سمیرا جان
     هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
     متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
     بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
     اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
     ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
     (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
     به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
     انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   3. سلام من یک ماهه که کرونا گرفتم بعد دو هفته حالم خوب شد اما الان دو روزه مشکلات گوارشی دارم دلم سست میشه پاهام سست میشه و خیلی بی حال میشم خیلی اروغ می زنم. مشکل چیه؟ ممنون

    1. سلام احمد جان
     خوشحالم که الان حالت بهتره
     شما باید به فوق تخصص گوارش مراجعه کنید

     از اینجا میتونید لیست پزشکان گوارش عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
     اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
     کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
     همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 11. سلام
  من مدتی میشه حدود یک هفته خشکی گلودارم انگار توگلوم شن پاشیدن بعد تاقفسه سینه ادمه داره میشه بگید میتونه کرونا هست یانه ممنون میشم

  1. سلام دوست عزیز برای اطمینان از این که آیا به کرونا مبتلا شدید یا خیر فقط یک راه وجود داره و اون هم انجام تست کرونا هست برای انجام تست کرونا باید به مراکز مشخص شده در شهر خودتون مراجعه کنید

  2. سلام من ۱۰سالم هست و الان یک روز نیم هست گلوم درد میکنه یعنی کرونا دارم

   1. سلام ناییریکای عزیز
    خیلی خوشحالم که شما هم مطالب سایت ما رو میخونی
    عزیزم اصلا نگران نباش، هر گلو دردی به معنای این نیست که ممکنه کرونا گرفته باشیم
    به مامان بگو حتما این موضوع رو
    مامانا بلدن یه سوپای خوبی درست کنن که خیلی وقت ها همین سوپ خوردن و استراحت کردن حال آدم رو خوب میکنه
    اگه خدای نکرده چند روز استراحت کردی و به حرفای مادر گوش دادی اما بازم حالت خوب نشد به مامان بگو شما رو به یه متخصص عفونی نشون بده

    1. سلام
     من پنجشنبه گذشته پنجم تیر رفتم تست دادم و مثبت شدم و گفتن خفیف هستش
     ولی اصلا نه تب دارم نه سولفه و نه عطسه
     فقط و فقط بیحالی و احساس ضعف شدید و احساس سنگینی سر و مقداری سر درد دارم و گاهی دل درد البته یک روز خوبم یک روز بد بد
     البته اسهال هم هستم
     ولی مایعات فراوان و تقویتی فراوان و قرقره آب نمک از راه بینی استفاده میکنم
     به نظرتون کی از بدنم این ویروس منحسوس بیرون میره .

     1. سلام مهدی جان
      به احتمال قوی وقتی رفتی پیش دکتر بهت گفتن باید دو هفته در منزل قرنطینه باشی
      اگر داروی خاصی بهت دادن حتما مصرف کن
      اون درمان های خانگی هم که نوشتی کار درستیه، ادامه بده
      مایعات و سوپ و … هم مصرف کن
      اگر احیانا تو طول این مدت حالت بدتر شد حتما باز برو پیش همون پزشک
      مهدی جان نمیشه دقیق گفت کی از شرش خلاص میشی
      باید مراقبت کنی و حواست به رعایت قرنطینه باشه

 12. سلام،وقت بخیر.
  من چند روزی هست که سردرد دارم و دائم خسته هستم. نزد پزشک که رفتم گفت احتمال 10% هست که کرونا داشته باشی و مراقبت کن.
  یک سری دارو داد که مصرف کنم. الان بعد چند روز همچنان احساس خستگی و سردرد دارم. مجدد با پزشکم تماس گرفتم و خواستم که تست بدم تا مطمئن بشم که کرونا دارم یا خیر. گفت که آزمایش خون دقیق نشان نمیده و فقط تست دهان و بینی دقیق نشان میده.
  الان خواستم ببینم با توجه به این نشانه ها بنظر شما من مبتلا هستم یا خیر؟ و اینکه برای تست به کجا مراجعه کنم که هم دقیق باشه و هم هزینه اش کم باشه؟
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   همون طور که پزشک محترم به شما گفتن، فقط از طریق انجام تست کرونا میشه جواب قطعی داد
   برای انجام تست کرونا باید به مراکزی که در هر شهری تعریف شده مراجعه کنید
   تست در خانه های بهداشت و بیمارستان های دولتی رایگان هست

 13. سلام الان من با دستور پزشک در خانه قرنطینه ام و چندتا سوال داشتم من الان ۳ روز است در خانه ام میخواستم بدونم الان من نه تب دارم نه سرفه نه مشکلات دیگه ولی تنگیه نفس دارم و سر گیجه و از دست دادن بویای و چشایی ولی الان در حد ۲۰ درصد از ۱۰۰ درصد حس بویایو چشایی برگشته ولی تنگیه نفس فرقی نکرده میخواستم بدونم چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   طبق نظر پزشکان حداقل مدت زمان برای قرنطیه در خانه 14 روز هست
   در صورتی که در طول این مدت وضعیت شما بدتر شد حتما مجدد به همون پزشک باید مراجعه کنید.

   1. سلام وقت بخیر
    من سه روز پیش یهو تب شدم ولی با خوردن دارو تبم قطع شد ولی هر روز عصر دوباره تب میشم احساس خستگی و کوفتگی دارم ولی تنگی نفس و سرفه به هیچ عنوان نداشتم.
    مشکل کلیه درد داشتم آیا میشه این درد ها و تب از کلیه باشه
    چون امروزم قسمت کلیه و کمرم درد میکرد و میکنه
    ولی با مسکن خوردن کم شد.
    آیا نیازه تست کرونا بدم بابت تب

    1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
     متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
     بهترین گزینه اینه که به متخصص داخلی مراجعه کنید

 14. سلام من یه مدت یک هفته معده درد داشتم البته تنش های عصبی زیاد داشتم و این مشکل همیشگی من نیست و به طور پراکنده و خفیف.. ولی از دیشب شدیدتر شده و امروز کمی اسهال هم داشتم و بی حال بودم.. نمیدونم آیا احتمال داره اینها علائم بیماری باشه یا خیر!؟ البته دیشب مهمان بودم و مصرف خوراکی و میوه واینها قاطی شد با هم… نمیدونم به این حساب و تنش های عصبی باید برداشت کنم یا به حساب بیماری؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   همون طور که خودتون اشاره کردید مشکلات و بیماری های معده میتونه ارتباط خیلی نزدیکی با
   تنش های عصبی داشته باشه
   قبل از هر چیز به یک فوق تخصص گوارش مراجعه کنید
   انشاالله که به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

  2. درود. مادرم هشت روز هست در خانه قرنطینه شده. روز اول و دوم سرگیجه و افزایش فشار داشت و تب لرز بعد از دور نه تب داره نه لرز نه سرفه نه اسهال نه از دست رفتن حس بویایی و چشایی تنها مشکلش تنفسه.
   مادرم سالهاست تیرویید و گاهی فشار خوندبالا دارند.
   بیمارستان گفتند برید خونه قرنطینه شید. عکس از ریش گرفتند مشکوک به کرنا شده اما ارجاع دادن!
   الان هشت روزه فقط منزل هستند بی اشتها و تنگی نفس دارند.
   نظرتون چیست؟

   1. سلام دوست عزیز
    انشاالله به زودی حال مادر خوب شه
    در حال حاضر اکثر بیماران مشکوک به کرونا مخصوصا اونهایی که علائم خاصی ندارن رو برای 2 هفته دستور قرنطینه در منزل بهشون میدن
    بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که منزل استراحت کنند و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
    اگر بهتر نشدند یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 15. سلام من ویدئو رو کامل چندبار دیدم البته تاکسی خودش کرونا نگیره دقیق بااین بیماری آشنا نمیشه ودرک درستی نداره بمانداینکه درافراد مختلف نشانه های متفاوتی داره وعلا/م بیمار بنا به سیستم ایمنی افراد بروز میکنه الان که برای شما مینویسم حقیر روز یازده هم برنز علا/م بیمار را دارم سپری میکنم متاسفانه در اهواز رسیدگی خوبی نمیشه و فقط بیمارانی رو که دارای علا/م حاد تنفسی هستند بستری می‌کنند حتی من برای تست کرونا رفتم هزج نگرفتند و گفتن فقط افراد بالای60 سال شاید کیت ندارند یا بااینکار میخوان آمار رسمی را پایین بیارن به هر حال من 5 روز تب خفیف و لرز داشتم امشب اولین شبی که مشکل تنفسی دارم تو خونه بچه کوچیک دارم وبیشتر نگران فرزندانم هستم دیدم یکیشون بیدار شد تا صبح کشیکشون رو دادم برای من چه جوان 38 ساله هستم مطمئنا سخت نیست وپشت سرخواهم گذاشت بیشتر نگران اطرافیانم هستم 4 روزه زنگ میزنم4030 داخلی شماره اصلاگوشی روبر نمیدارن

  1. سلام دوست عزیز
   خیلی خیلی از شما متشکریم که تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید
   از صمیم قلب آرزو میکنیم که زودتر این دوران رو به سلامتی سپری کنید و حالتون خوب شه
   من خودم الان با 4030 تماس گرفتم، داخلی شماره 5 مربوط به مشاوره کرونا میشه
   مواردی که گفته بودید رو پرسیدم و گفتن که در منزل به مدت دو هفته قرنطینه باشید، از ظرف مخصوص خودتون استفاده کنید
   مایعات و سوپ مصرف کنید
   متاسفانه خیلی سریع صحبت میکردن و نشد سوالات بیشتری بپرسم
   شما به 4030 باز هم زنگ بزنید، بعدش شماره 5 رو انتخاب کنید.

  2. برار من بهمن ۹۸گرفتم هرچی رفتم ازم ازمایش نگرفتن گفت سرماخودگی ساده هست تا اینقد که حالم بدشد ازدرد ریه نمیتونستم نفس بکشم حتی نمیتونستم بخندم تا دوماه وقتی سرفه میکردم از درد ریه دولا میشدم اصلا اشتها نداشتم دوزاده کیلو کم کردم اینقد حالم بد بود که یبار دیگه اینقد نفسم نمیومد که خواستم بمیرم با ارژانس بردنم بیمارستان چندروزم بستری بودم خیلی حاد بود بیماریم نزارید مث من نشه من از مرگ برگشتم البته میگن بیماریش اونموقع قوی تر بوده بعد سه ماه خوب شدم خوب خوب که نه هنوز ریه درد دارم تازه من فقط بیستو یه سالمه بعد پنج ماه هنوز نمیتونم بدوئم نفسم میره یا ناراحت بشم روزی دوبارم اسپری میزنم

   1. سلام من یک هفته ای میشه که گلو درد شدید
    دارم و اینکه چشمام شدیدا درد می کنن و خارش دارن یکم قرمز میشه . کمی هم درد در وسط قفسه سینه احساس می کنم درد گردن و پشت و بازو دارم خوابمم کم شده . حالت تهوع دارم ولی استفراغ نه .
    سرفه هم شاید روزی چند تا باشه و همراه خارش گلو .
    آبریزش بینی هم دارم .آیا این علایم نشانه کرونا هست ؟ از وضعیت محل زندگیم می ترسم برم بیمارستان تا تست بدم .

    1. سلام دوست عزیز
     هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
     متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
     بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
     اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
     ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
     (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
     به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
     انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

     از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
     اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
     کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
     همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 16. سلام
  مادر من از ‌25/03 علائم ریز کرونا رو داشتن و یکم تیر شدت یافت و بستری شدن بیمارستان
  بعد سه روز گفتن وضعیتتون بهتره برید خونه قرنطینه بشید تا خوب بشید

  الان وضعیتش خوبه و حس بویایی و چشاییش برگشتن اشتهاش برگشته و میتونه پیاده روی هم کنه تو حیاط

  فقط ظهر ها واسه نیم ساعت اینا بدنش ضعیف میشه موقع نماز ظهر خوندن

  الان داره بهبود میابه یا خوب شده؟ یا هنوز جای نگرانی هست؟؟

 17. سلام. همسرم راننده تاکسی هسش وهمیشه بیرونه یروز آب ریزش و خستگی و اینا داشت ک بعدا هم کم شدو ازبین رفت ولی من ودختر2ساله ام مریض شدیم گلو درد و سرفه واب ریزش بینی و چندبار فقط اسهال شدیم. گلو درد من خوب شده ولی سرفه ی خشک داریم هردو. نمیدونم آنفولانزای فصلی ک میگنه یا کرونا. به دخترم هر روز یبار استامینوفن ودیفن میدم و خودم هم هر روز ازیترومایسن میخورم

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک عمومی یا متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

  2. بعد از تنگی نفس کم و یه شب تا صبح سرفه گلوم زخم شده،بنظرتون رفلکس معده محتمل تر هست یا کرونا؟

   1. سلام دوست عزیز
    بهترین کار اینه که به یه متخصص داخلی مراجعه کنید تا شما رو ویزیت کنن
    از اینجا میتونید لیست پزشکان داخلی عضو سایت رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطبشون نوبت رزرو کنید

    اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
    کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
    همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 18. سلام من امروز تب دارم و آب ریزش بینی سرفه ندارم ولی عتسه میکنم کمی هم خستم احتمالش هست کرونا باشه؟

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک عمومی یا متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

  2. سلام منم دقیقا مثل شمام قرنتینه تو خونه منتظر نتیجه تست
   کرونا، نگرانم، بویایی ندارم چشایی ضعیف شده

 19. سلام
  وقت بخیر
  بعد از بهبود علائم مثل تب و سرفه بعد از ۷ روز از شروع بیماری آیا امکان پیشرفت مجدد بیماری و حاد شدن اون وجود داره یا خیر؟
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   اول از همه این که حتما باید به یک پزشک داخلی یا متخصص عفونی مراجعه کنید
   به صورت کلی حتی اگر شما یک بار کرونا گرفته باشید باز هم این احتمال وجود داره که مجدد مبتلا بشید

 20. سلام.
  من ۴ روزه گلو درد و سر درد دارم و امروز صبح هم با سرگیجه از خواب بیدار شدم ، بنظرتون ممکنه کرونا داشته باشم؟؟؟؟
  اگر داشته باشم ۲ هفته قرنطینه خونگی رو از کی باید حساب کنم؟ از ۴ روز پیش یا باید صبر کنم ۲ هفته دیگه؟

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک عمومی یا متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

   قرنطینه یعنی شما در جای مشخصی مدتی حضور داشته باشید و از اون مکان خارج نشید و با کسی هم در ارتباط نباشید (ملاقاتی نداشته باشید)
   اگر از 4 روز پیش این شرایط رو رعایت کردید بله، از همون 4 روز پیش شروع میشه

 21. با سلام. من جمعه شب رفتم سالن . بعد از آن رفتم سوار ماشین شدم و شیشه ماشین کشیدم پایین و باد سردی بهم‌خورد. شنبه که از خواب بیدار شدم دیدم‌نمیتونم اصلا راه برم رفتم دوش گرفتم و یکم بهتر شدم . و امروز هم که یکشنبه میشه از خواب بیدار شدم دیدم یکمی گلو درد هم دارم که فک‌میکنم به خاطر داد زدن هست. البته خیلی وقت هم سردرد دارم

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک عمومی یا متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 22. سلام خسته نباشید من از دیروز سرفه های خشک دارم مثل این میمونه که خاک تو گلوم باشه دیشبم لرز داشتم صبح که بیدار شدم بدن درد سنگینی سر و سرگیجه داشتم ولی سرفه هام خیلی کمتر شد الانم از صبح دارم مایعات میخورم همش خوابم میبره الان خیلی خیلی پاهام تیر میکشه و پشتم هم همینطور تبم هم گرفتم روی ۳۷.۵ بود ولی گلودرد و آبریزش بینی و عطسه ندارم به نظر شما برم تست کرونا بدم؟؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک عمومی یا متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 23. سلام خسته نباشید من از دیروز سرفه های خشک دارم مثل این میمونه که خاک تو گلوم باشه دیشبم لرز داشتم صبح که بیدار شدم بدن درد سنگینی سر و سرگیجه داشتم ولی سرفه هام خیلی کمتر شد الانم از صبح دارم مایعات میخورم همش خوابم میبره الان خیلی خیلی پاهام تیر میکشه و پشتم هم همینطور تبم هم گرفتم روی ۳۷.۵ بود ولی گلودرد و آبریزش بینی و عطسه ندارم به نظر شما برم تست کرونا بدم؟؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک عمومی یا متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 24. با توجه به شیوع زیاد و خبر های ناخوشایندی که میشنویم باعث شده تا میزان استرسمون خیلی زیاد باشه می خواستم از خدمتتون سوال کنم که آیا ممکن هست که هیچ علایمی معمولی مثل تب و سرفه و… نداشته باشیم و با احساس یکباره کمی تنگی نفس کرونا گرفته باشیم؟ یعنی اصولا ممکن هست که بدون هیچ علایمی نداشته باشیم و فقط تنگی نفس داشته باشیم و کرونا داشته باشیم؟ یا احتمالا این موضوع ناشی از استرس هستش؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه بله
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   و در طول این مدت فرد ناقل ویروس به حساب میاد
   فلسفه اون 14 روز قرنطینه هم همینه
   چون در طول این مدت ممکنه فرد علائم بیرونی کرونا رو نداشته باشه اما میتونه به دیگران انتقال بده

 25. سلام خوب هستید مادر من بیست پنج روز این کرونا گرفته بعد اعلامش کم شده خوبه فقط الان سرگیجه حالت تهوع داره میخاستم بدون این عادی تو کرونا ممکن نیست مال چیز دیگه ای باشه

  1. سلام دوست عزیز
   درست متوجه سوال شما نشدم
   برداشت من از سوال شما این بود که مادرتون بیست و پنج روز پیش کرونا گرفته بوده و در حال حاضر سرگیجه و حالت تهوع داره
   و این که این علائم مربوط به کرونا میشه یا مشکل دیگه ای
   درسته؟

   با فرض درست بودن برداشت من از سوال شما
   توجه داشته باشید که یک بار ابتلای شما به کرونا، فرد مبتلا رو نسبت به این ویروس بیمه نمیکنه و احتمال ابتلای دوباره فرد وجود داره
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا مادر توسط یک پزشک متخصص عفونی، مجدد ویزیت بشن

 26. سلام دو شبه احساس تب دارم دست و پاهام داغهاز شدت استرس ابتلا ب کرونا خوابم نمیبره حالت تهوع خفیف دارم با مادرم زندگی میکنم خیلی میترسم اینقدر وضعیت درمانی اینجا بده و کرونا در وضعیت قرمزه که جرات ندارم برم آزمایش بدم چوار کنم تورو خدا راهنمایی کنید با این علامت تب میشه جلوشو گرفت تو خونه

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 27. سلام. همسرم معده بسیار حساسی داره و تا حالا چندین بار معالجه انجام داده که مقطعی بوده. به بیشتر غذاها واکنش نفخ و دل‌درد نشون میده. 5 تیر همگی فلافل خوردیم و فقط ایشون از روز بعدش دل‌درد و نفخش شروع شد. متاسفانه یکی دو روز بعدش هم شرایط غذایی مناسبی برای ایشون فراهم نبود و همچنین استراحت بسیار کم. ایشون سابقه تشنج هم داره که خوشبختانه بهبود پیدا کرده. الان بعد از گذشت 4 روز گلودرد همراه دلدردش خوب شده. ولی سومین شبی هست که تب میکنه همراه با لرز. گاهی دل پیچه و دلدردم داره. سر دردهای میگرنی و مرتبط با معده هم داره. به پزشک مراجعه کرده و تشخیص دادن که عصبیه و مربوط به معده. هم داروی معده داد و هم سرم ساده و هم برای عفونت گلو آزیترو داد. البته ابتدای شیوع کرونا همسرم و من بیماری تقریبا با تمام علائم کرونا رو گرفتیم که دو هفته طول کشید ولی نیاز به پزشک نشد و تستم ندادیم ولی یه پزشک بهمون گفت که همون کرونا بوده.
  میخوام بدونم کرونا مصونیت نمیاره بعد یه بار گرفتن؟ و اینکه همسر من الان چشه؟

  1. سلام
   اول سوال آخرتون رو جواب میدم
   یک بار ابتلا به کرونا به معنای بیمه شدن در برابر کرونا نیست
   گزارش های زیادی این روزها توسط منابع معتبر پزشکی داره ارسال میشه که افرادی برای بار دوم به کرونا مبتلا شدن

   بهترین گزینه این هست که ابتدا به یک فوق تخصص گوارش مراجعه کنید تا مشکل معده شون بررسی شه
   در این لینک میتونید پزشکان خوبی رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب نوبت رزرو کنید.

 28. سلام
  من۲۴خردادتست کرونادادم
  ۲۹خردادمثبت اعلام شد
  الان۹تیره
  حس بویایی وچشایی ندارم وخیلی زود ضعف میکنم
  تمام علایمم ازجمله سردرد
  چرک گلو احتقاق بینی
  بدن دردخستگی وبیحالی برطرف شده
  حالاتاکی بایدتوقرنطینه باشم؟کی میتونم صددرصدمطمئن بشم کخوب شدم وزندگی عادی روشروع کنم؟
  ممنون ک وقت میزاریدوجواب میدید

  1. سلام دوست عزیز
   مدت زمان قرنطینه از جانب مراکز بهداشتی 2 هفته تعیین شده
   اگر بعد از این مدت اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.
   بعد از پایان 2 هفته مجدد به همون مرکزی که از شما تست کرونا گرفتن مراجعه کنید تا وضعیت شما مجدد بررسی شه و خیالتون از بابت بهبودی راحت بشه.

 29. با سلام وخسته نباشید
  بنده ۹۹.۴.۴ از خواب که بیدار شدم تب داشتم و یکم در طول روز کسل بودم و تا بامداد پنجشنبه نخوابیدم روز پنجشنبه بیحال و سردم بود شب پنجشنبه تب و لرز شدیدی داشتم و ظهر جمعه ۹۹.۴.۶ تست کرونا مثبت شد الان که دارم شرح میدم ساعت ۳ بامداد ۹۹.۰۴.۹ هست که هیچ علامت و دردی و تنگ نفسی ندارم به نظر شما من روز چندم بیاریم هست و آیا تشدید خواهد شد یا نه؟
  مشکل دیگه ای که دارم اینه بیماری آرتریت پسوریازیس هم دارم و کورتون دارم مصرف میکنم متاسفانه پزشک خودم راهنمایی خوبی انجام ندادن سوالم اینه ممکنه که با مصرف کورتون و بیماری که دارم وضعیت کرونا برام خاطرش بیشتر بشه اگه راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

  1. سلام
   از صمیم قلب براتون آرزوی بهبودی کامل دارم
   انشاالله به سلامتی این روزها رو پشت سر میگذارید و حالتون خوب میشه

   این که شما چند روز هست که به بیماری مبتلا شدید رو نمیشه مشخص کرد
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.

   حتما در طول مدت 2 هفته قرنطینه ای که به احتمال زیاد پزشک برای شما تجویز کردن
   در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

   من در رابطه با داروهایی که قبلا مصرف کردید و تاثیر اون ها روی بیماری کنونی شما نمیتونم نظری بدم
   بهتره با یک متخصص عفونی در این رابطه مشورت داشته باشید.

 30. سلام.خسته نباشید.من یک هفتست که تستم مثبت شده و فقط در خونه قرنطینه هستم.نمیدونم خودم واسه عکس از قفسه سینه اقدام کنم یا نیازی نیست‌آخه شنیدم اونایی که میمیرن بخاطر اینه که دیر اقدام کردن و ریه کامل درگیر شده.یکم نفس تنگی و یکم درد خفیف قفسه سینه دارم.ولی چون شنیدم گاهی افراد بدون علایم کل ریشون درگیر میشه خیلی استرس گرفتم.بنظرتون کار درست چیه.؟

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که مدت 2 هفته ای که توسط پزشک به شما اعلام شده رو به صورت قرنطینه در منزل استراحت کنید و اگر برای شما داروی خاصی تجویز شده استفاده کنید
   مایعات و سوپ مصرف کنید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 31. سلام الان که دارم با شما صحبت میکنم تنگی نفس و سنگین شدن سینه ام اذیتم میکنه تب ندارم ولی احساس خفگی میکنم لطفا یه راهکار بهم بگین من بفهمم که ایا کرونا گرفتم یا به خاطر اسپری الکل و استرس هست

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 32. سلام روزتون بخیر
  من ۲۹ خرداد بدن درد شدم ضمن عرق فراوان و لرز. رفتم دکتر و آزمایش خون دادم که جوابش منفی بود.ولی دکتر گفتن با توجه به علایمت احتمال شروع کروناست. کم کم سرگیجه های شدید،عطش فراوون،ضعف وبیحالی شدید هم اضافه شد. با اصرار خودم برام اسکن ریه نوشتن. بعد نشون دادن به دکتر متخصص عفونی گفتن کرونا داری.
  من از همون ۲۹ خرداد قرنطینه کامل هستم. عوارضم خیلی کمتر شده ولی از دیشب احساس سنگینی فقیه سینه دارم.ضربان قلبم ۶۹ بود امروز. آیا تست مجدد برم؟؟؟دکتر قلب برم یا ریه؟؟؟؟یکم نگرانم

  1. سلام دوست عزیز
   درک میکنم نگرانی شما رو
   عوارض ابتلا به کرونا بعد از بهبودی هنوز به صورت کامل از منابع معتبر پزشکی اعلام نشده
   بهترین کار اینه که به پزشک متخصص عفونی و ترجیحا همون پزشکی که تشخیص دادن شما کرونا دارید مجدد مراجعه کنید
   ایشون در صورت نیاز شما رو به متخصص قلب یا فوق تخصص ریه ارجاع خواهند داد
   از صمیم قلب براتون آرزوی سلامتی دارم

 33. سلام سه روز هست که احساس بدن درد شدید دارم و از لحاظ جسمی ابدا حال خوبی ندارم کمی هم احساس لرز دارم اینها به تنهایی میتونه علائم کرونا باشه؟

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک عمومی یا متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 34. سلام خسته نباشید من
  حدود یک ماه پیش با یک مشکوک ب کرونا درارتباط بودم اما نه خیلی نزدیک ولی بازم تست دادم منفی شد
  الان اون خوب شده
  و اینکه من یک هفته پیش ب مدت چهارروز سردردشدیدداشتم نمیدونم بخاطر کولربود یا مصرف هرروز ویتامین دی
  و الان بعداردوهفته گلوم میخاره وقتی قرقره سرکه و نمک میکنم انگار یچیزایی ازته گلوم کنده میشه و بیرون میریزم میبینم
  من نیازهست اقدام برای تست کنم؟

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک عمومی یا متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 35. سلام وقتتون بخیر
  من ۷ روز پیش تب و لرز و گلودرد و کمی هم سرفه داشتم
  اولش فک کردم که سرما خوردگیه اما از پریروز حس بویایی و چشاییم رو از دست دادم رفتم دکتر وگفتن که تو جوانی خوب میشی نگران نباش و برام قرص و آمپول لیدوکائین نوشت ولی بخاطر ترس تزریق نکردم فک نمیکردم که کرونا باشه متاسفانه مادرم هم همین علائم رو داشتن . اما الان بیشتر از خودم نگران پدر و برادرم هستم چون بردارم ۱۲ سالشه وامروز خیلی عطسه میکنه و کمی هم گلو درد داره حالا چیکار باید بکنم ؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   هنوز دیر نشده
   در اولین فرصت ممکن به همراه خانواده به همون پزشک یا نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید و مجدد توسط پزشک متخصص عفونی ویزیت بشید

 36. سلام.
  من ۳ تیر خستگی و بدن درد داشتم و شبش با تب ۳۸.۵ به بیمارستان رفتم. که آزمایش خون و گرافی سینه دادم گفتن چیزیت نیست برو…
  بدن دردم بدتر شد ۴ تیر رفتم بهداشت تست نگرفتن. آزمایش igg و img دادم که منفی بود. اما همچنان هر ازگاهی تب ۳۷.۵ داشتم با بدن درد شدید که ۶ تیر تست دادم و امروز ۹ تیر جواب تستم مثبت اومد.
  کمی تنگی نفس و احساس درد سینه دارم. نمیدونم چرا بهداشت اینقدر در مقابل تست گرفتن مقاومت میکرد؟
  الان هم به فکر خونواده هستم که از من نگیرن تو این مدت
  از کجا باید بفهمم که ریه هام درگیرشده یا نه؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت درگیر شدن ریه ها تا حدودی نفس کشیدن شما با دشواری همراه خواهد بود
   با گرفتن عکس ریه، این احتمال خیلی دقیق مشخص میشه
   در طول دورانی که در منزل هستید حتما در اتاق جدایی باشید، از ظرف غذای مخصوص خودتون استفاده کنید و فقط یک نفر با رعایت کامل اصول بهداشتی یعنی زدن ماسک و پوشیدن دستکش به شما غذا و دارو بده یا به شما سر بزنه
   انشاالله که دوران قرنطینه شما به سلامتی طی بشه

 37. سلام وقت همگی بخیر من فردی تقریبا چاق هستم و این روز ها خیلی نگران اینم که درصد ابتلا من به کرونا نسبت به افراد لاغر چقدره در این رابطه مطلبی میخوندم که خیلی منو توی این زمینه راهنمایی کرد اگر مشکلی نداشته باشه لینک اطلاعاتشو بذارم تا دوستانی که مثل من هستند از مطالبش استفاده کنند و با ربط چاقی و کرونا بیشتر آشنا بشن .

  1. سلام
   خیلی لطف میکنید این لینک رو در اختیارمون قرار بدید
   ما استقبال میکنیم

 38. با سلام
  من همه ی علاعم این بیماری را دارم الان ۱۴ روزه ک داره ازش میگذره.الان حالم خوبه ولی میخام بدونم هنوزم ناقل هستم یا
  خیر؟جواب تستمم ۵ روزه دیگ میاد

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   و در طول این مدت فرد ناقل بیماری هست
   تا زمانی که جواب تست مشخص میشه اگر مجبور هستید بیرون از خونه برید حتما ماسک بزنید، دستکش استفاده کنید، فاصله اجتماعی رو رعایت کنید
   ممنون که به فکر هموطنان خودتون هستید

 39. سلام خسته نباشید من چند روزه تب و لرز و گلودرد دارم دیشبم اسهال شدم یه بچه چهار ماهع دارم دوروزه فقط برای شیر خوردن بیدار میشه خیلی میترسم میشه راهنماییم کنین

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 40. سلام من باردار هستم یک هفته پیش با سردرد و التهاب گلو از خواب ببدار شدم دکتر ک رفتم ن تب داشتم نه اکسیژن خونم کم بود بهم فقط ی بسته ازیترومایسین داد بعد از چند روز حس بویاییم رو کلا از دست دادم ایا این از علائم کروناست احتیاج ب پیگیری بیشتر داده؟خودم فکر میکنم سرما خوردم چون موهای سرم خیس بود با موهای خیس جلو پنجره خابیدم ولی نمیدونم چرا حس بویاییم رو از دست دادم

  1. سلام دوست عزیز
   اول از همه براتون آرزوی سلامتی دارم و قدم نورسیده رو پیشاپیش بهتون تبریک میگم
   یادتون باشه هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 41. سلام. همکارم حس بویاییش رو از دست داده ولی علائم دیگه ای نداره .تو این چند روز هم خیلی نزدیک هم کار میکردیم.ولی من علائم خاصی ندارم .ایشون امروز ۰۴/۰۹رفتن تست دادن گفتن پنجشنبه۰۴/۱۲ جواب میدن.ایا امکانش هست مبتلا شده باشم؟باید چه کارهایی انجام بدم؟

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   و در طول این مدت، اون فرد میتونه ناقل بیماری باشه
   اول از همه این که هنوز مشخص نیست همکار شما مبتلا به کرونا شده باشه یا خیر
   پس استرس نداشته باشید
   موضوع بعدی این که این مقاله رو حتما بخونید تا در رابطه با شرایط کار در این روزها اطلاعات دقیق تری کسب کنید.

 42. سلام من تست دادم منفی شد تمام علائم رو هم داشتم بعد از گذشت ۸ روز خودم رفتم پیش پزشک گفتم میخوام سی تی بگیرم از ریه هام. اونم قبول کرد عکس ریه ها نشون داد که عفونت هست در ریه ام. ولی کم بود. تشخیص دادن کروناست. الان روز ۱۴ ام قرنطینه ام هست علائم رفع شده ولی ریه هام درد دارن نه خلط میاد بیرون نه چیزی، اما کاملا حس میکنم عفونت رو در مجاری تنفسی. چقدر دیگه باید در قرنطینه بمونم؟ میتونه بازم خطرآفرین باشه واسم؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر دوران قرنطینه شما تموم شده و هنوز بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 43. سلام
  چند روز پیش خیلی سرفه های خلط دار داشتم
  دیروز به پزشک خودم مراجعه کردم از قبل هم فشار ریه داشتم گفتن باید سی تی اسکن بشم متاسفانه جای پیدا نکردم برای سی تی اسکن
  رفتم یه آزمایشگاه معتبر آزمایش خون گرفتن جواب منفی شد
  بعد از مصرف داروهای که دکترم داده بود امروز خیلی بهتر شدم هیچ سرفه ای ندارم راحت خوابیدم فقط یه سردرد خفیف پشت چشمام دارم اصلا هم تب نکردم
  آیا ممکن است به کرونا مبتلا شده باشم؟

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 44. سلام‌ مادر من هیچ علامتی ندارد برای عمل به بیمارستان رفته بود که قبلش ازش تست از بینی گرفتن و‌گفتن کرونات مثبته و‌عملش نکردن،حالا ما نمیدونیم باید چی کار کنیم چون هیچ علامتی هم نداره ممکنه تستش اشتباه بوده باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   و در طول این مدت میتونه اون فرد ناقل بیماری باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست مادر چند روزی در منزل استراحت کند و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدند یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی ایشون رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.
   در طول مدتی که در خانه هستند حتما در اتاق جداگانه ای باشند
   فقط یک نفر با ایشون در ارتباط باشه
   و اون یک نفر هم هربار که میخواد به مادر سر بزنه ماسک و دستکش باید داشته باشه

 45. سلام تمام علایم کرونا رو دارم اما تست خون دادم منفی بود نیاز هس باز تست بدم؟
  خیلی میترسم

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 46. درود بر شما
  هشت روز پیش ماپرم دچار افزایش فشارو تب و بی حالی شدن اورژانس امد گفت فشارتون بالاست و استراحت کنید بعد از دور روز تا به امروز نه تب نه لرزنه سرفه نه بی بویی دارند. تنها مشکلشون تنگی نفس و بی استهایی است.
  دکتر بردیم عکس گرفتن ریه هاشون درگیر به نطر میرسه اما استراحت مطلق و قرنطینه بشن بیمارستان نبرید بهتره. الان نه روز گذشته نه بهتر شدن نه بدتر. نظرتون چیه؟!

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 47. سلام خسته نباشید. همسر من ۸ روز پیش تست داد مثبت بود سه روز اول لرز داشت و بدن درد و بیحالی روز چهارم و پنجم تب داشت و بیحالی و بی اشتهایی هم هر روز داشته . از دو روز پیش یه کم بهتر شده بود ولی امروز گلوش به شدت عفونت کرده و درد میکنه . خیلی نگرانم من یه دختر یک ساله و نیمه دارم. من و دخترم تا حالا هیچ علایمی نداشتیم. ممکنه ما هم مبتلا بشیم؟ این گلو درد ممکنه منجر به مشکل تنفسی بشه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در طول مدتی که ایشون در خانه قرنطینه هستند خیلی مراقب باشید و فقط خودتون به ایشون سر بزنید
   حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید
   فقط از یک ظرف غذای مشخص برای ایشون استفاده کنید
   انشاالله با رعایت نکات بهداشتی گفته شده خطری شما و دختر کوچولوتون رو تهدید نخواهد کرد
   از صمیم قلب آرزوی سلامتی براشون داریم.

 48. با سلام فكر نكنيد دكتر نرفتم تو شهر خودم ولي عمدا يا سهوا مطلع نيستن و نميتونن درست راهنمايي كنن من ضعف بدني دارم سرم درد ميكنه يه روز و روز بعد خوب ميشه چشمام به جاش درد ميگيره و همش عرق سرد روي پيشوني دارم سرفه اصلا ندارم فقط روز اول يك هفته پيش حدودا يه روز حلقم خلط داشت و ديگه نداشت اينجا هر دكتري كه رفتم تا گفتم سلام آزيترومايسين و ناپروكسن داد حالا من كرونا گرفتم لطفا جواب قطعي ميخوام خواهش ميكنم اگر كسي تجربه همشكل داره توضيح بده خداوند دكتران حاذق اين مملكت رو در پناه خودش حفظ كنه اونايي هم كه علم به روز ندارن از اين مشتبه شدن نجات بده برن كسب كنن بحث جون آدميزاده اين ديگه جراحي زيبايي نيست خراب كنيد چيزي نشه آدم ميميره

  1. سلام دوست عزیز
   کاملا نگرانی و استرس شما رو درک میکنم

   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   دلیل این که خیلی مواقع، پزشک هم متوجه ابتلای بیمار نمیشه همین نکته ست.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 49. باسلام و خسته نباشید آیا تب تنها نشانه کرونا می تونه باشه فقط تب

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 50. با سلام و خسته نباشید خدمت شما می خواستم بدونم آیا تب به تنهایی نشانه ابتلا به بیماری کرونا می تونه باشه

  1. سلام دوست عزیز هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید.
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه.
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید.
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا پزشک متخصص بیماریهای عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه.

 51. سلام.من تست کرونام +بود.و الان روز ۱۳ درمانم هست.دکترم گفت که تا ۱۴روز قرنطینه باشم و کم کم علائمم تا روز ۱۴کم میشه.تب و سردرد و خستگی و کوفتگی عصلاتم از بین رفته، و اصلا هم تنگی نفس نداشتم.ولی الان که روز ۱۳هست،قفسه سینم تیر میکشه و احساس تنگی نفس دارم.بنظرتون طبیعیه؟!

  1. سلام دوست عزیز
   بهتره فردا مجدد به همون پزشک مراجعه کنید. نظر دقیق بعد از معاینه توسط پزشک انجام میشه

 52. سلام
  من چن وقت هست ک اسهال دارم
  الان چن روزه ک بدن درد دارم
  گلو درد دارم ولی خیلی شدید نیست
  چشام دو روزه ب شدت قرمز شده
  عطسه دارم
  یکی دوبار هم سرفه کردم
  ولی فکر نمیکنم تب داشته باشم
  خیلی بی حالم و ضعف میکنم
  اینا میتونه ک دلیل کرونا باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین کاری که میتونید انجام بدید اینه که
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطبشون نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 53. سلام.من دوهفته پبش تب خفی داشتم بعدش گلودرد بعدش سردرد شدید درحد اینکه استفراغ کردمو رفتم دکتر با سرم بهتر شد رفتم تست دادم بعده ۱۴ روز جواب تست مثبت شد.خداروشکر همیشه با درمان اب نمک بهتر شدم الانم فعلا در خونه هستیم

  1. سلام دوست عزیز
   خوشحالم که در حال حاضر حالتون خوبه
   مراقب خودتون باشید

   1. تشکر فراوان خدا همه مریضارو شفا بده منم ازاون دسته افرداد بودم که کرونا برام جدی نبود اما وقتی گرفتم درکش کردم.

 54. سلام، از هشتم تیر، احساس کردم انگار آنفلوآنزا دارم،روز قبلش (شنبه) سرفه داشتم.یکشنبه شب، هشتم تیر، کمی تب داشتم، بدن درد از دوشنبه شروع شد، تبم حدود سی و هشت بود.
  عصر دوشنبه رفتم تست دادم، الان تبم قطع شده، بدن دردم هم تقریبا ندارم، ولی سرفه همچنان دارم البته کمتر از قبل.
  به نظرتون سرماخوردگی یا کرونا!!! ؟

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص داخلی شما رو ببینن انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان رو مشاهده کنید و به راحتی نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 55. سلام من امروز صبح که پاشدم حالت تهوع داشتم و سه بار استفراغ کردم…هرچی میخورم معدم پس میزنه …با عرض معذرت اسهال هم دارم…بخاطر اینکه استفراغ دارم زیاد نمیتونم چیزی بخورم و بدنم ضعف خاصی داره حالا نمیدونم این برای کروناس یا بخاطر اینکه چیزی نخوردم اینطوریه…بنظرتون من علائم کرونا رو دارم؟ و نیاز هست برم تست بدم؟ نظر شما چیه و بنظرتون چکارکنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   با توجه به شدت مواردی که فرمودید ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 56. سلام خسته نباشید….من از روز یکشنبه تب و لرز داشتم به بیمارستان رفتم و از من سی تی گرفتن که ریه هام مشکلی نداشتن و بهم دارو چرک خشکن دادن امروز که سه شنبه هست یکم حس بویایی من کم شده و یکم لرز دارم…باید دوباره به بیمارستان برم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روز دیگه هم در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

  1. سلام من از دیروز گلو درد داشتم و آبریزش بینی و خلط هم بهش اضافه شده بنظرتون کرونا است؟

   1. سلام دوست عزیز
    هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
    متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
    بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
    اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
    ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
    (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
    به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
    انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 57. سلام من امروز ۱۰ تیر ابتدا سینه ام بهم ریخت و سرفه میکردم یک قاشق شربت دیفین هیدرامین خوردم و خوابیدم وقتی که شب بلند شدم سینم کاملا خوب شده ولی تب دارم بنظرتون کروناست؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   هرچند از این که خودسرانه اقدام به مصرف دارو کردید از شما دلخورم اما
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص داخلی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص داخلی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 58. سلام من دوروزه که ابریزش بینی دارم. احستس خستگی هم دارم عطسه هم زیاد میکنم. شوهرمم حالت تهوع و دل درد داره امروزم خودم حالت تهوع دارم من باید چکار کنم علایمش چجوری بروز میکنه وقتی از فردی ب فرد دیگه متفاوته؟

  1. سلام مریم جان
   اول سوال آخرت رو جواب میدم
   بله، ویروس کرونا میتونه در هر فردی با علائم متفاوتی خودش رو نشون بده و حتی در بعضی ها بدون علامت
   یعنی فرد ناقل ویروس میشه اما به ظاهر سالمه، این بدترین اتفاقی هست که میفته، چون در صورتی که این فرد ماسک نزنه میتونه خیلی راحت بقیه رو هم مبتلا کنه.

   این ها رو نگفتم که شما الان استرس بگیری
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 59. من چند روز پبش با یخ بیمار کرونایی نزدیکی داستم یعنی پنجشنبه گذشته الان چخار سنبه هستش ایا طول میکشه عوارضش خودش نشون بده

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه در مواردی مشاهده شده که این ویروس حتی در فرد مبتلا نشونه خاصی هم به جا نگذاشته و فرد بدون داشتن علامت خاصی مثل سرفه، تب و سایر علامت ها به زندگی و کار خودش مشغول میشده و دیگران رو هم مبتلا می کرده.
   از شما خواهش میکنم حتما در رفت و آمدهاتون پروتوکلهای بهداشتی یعنی زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون رو رعایت کنید.
   اگر در طول چند روز آینده هرگونه تغییر حالتی داشتید حتما به نزدیکترین مرکز درمانی مرتبط با کرونا مراجعه کنید تا بررسی اولیه صورت بگیره

 60. سلام همسرم از دیشب احساس سنگینی سر سر داره میگه منگه یکم سرش ولی نه شدید هیچ علایم دیگه ری هم نداره البته زیر نظر پزشک قرص دپاکین هم مصرف میکنه الان چند ساله این سنگینی سر میتونه از علایم کرونا باشه به خاطر کمبود اکسیژن البته مشکل دیگه ای نداره یا علت دیگه ای داره بنظرتون ممنون میشم راه نمایی کنین

  1. سلام دوست عزیز
   احساس سنگینی در سر معمولا به خاطر تغییرات فشار خون میتونه باشه
   به همین خاطر ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   بهتره به مطب یک متخصص داخلی مراجعه کنید تا دقیق تر این مشکل بررسی شه
   از اینجا میتونید لیست پزشکان رو مشاهده کنید و به راحتی نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 61. با سلام من در بهداشت کار میکنم میخاستم ببینم از روزی که با فرد مثبت در تماس بودم تا وقتی جواب تست مثبت شه چند روز طول میکشه؟

   1. سلام خسته نباشید ما یک بیمار کرونایی داربم که در خانه قرنطبنه شده خیلی سرفه های خشکی داره زیاد راهی یا دارویی برای تسکین وجود داره که استفاده کنه

    1. سلام
     از صمیم قلب براشون آرزوی سلامتی دارم
     اول از همه این که خیلی مراقب باشید
     فقط یک نفر به عنوان همراه مشخص بشه
     و برای غذا دادن به بیمار یا سر زدن حتما از ماسک و دستکش استفاده کنه و مراقبت های لازم رو انجام بده
     هنوز درمان دارویی مشخصی برای کرونا مشخص نشده متاسفانه

 62. سلام،من از شنبه شب سردرد شدید همراه با بیحالی و سرگیجه و چشم درد بودم که تا فرداش بدتر شدم به دکتر مراجعه کردم یکم سرم و امپول بهم دادن که بهتر نشدم و ازمایش خون دادم که متاسفانه مثبت شد دکتر عفونی هم تایید کرد،ابریزش بینی و سرفه و تب شدید ندارم الان خداروشکر بهترم فقط ضعف دارم و بینیم کیپ شده و حس بویاییم رو از دست دادم ،مزه غذا رو هم نمیفهمم اصلا،ان شالله که بدتر نشم

  1. سلام ستایش جان
   خیلی ازت ممنونم که تجربه خودت رو با ما به اشتراک گذاشتی
   من هم از صمیم قلب آرزو میکنم که حالت بهتر شه
   حتما استراحت کن و مواردی که دکتر بهت گفته رو رعایت کن
   مطمئن هستم که هر روز حالت بهتر از روز قبل خواهد شد

 63. سلام من الان سه تا گیلاس نشسته خوردم حواسم نبود میوه فروشی هم میوه هارو جلو آفتاب میذاشت الان میترسم کروناذبگیرم احتمال ابتلا ازطریق میوه چقدره ؟

  1. سلام دوست عزیز
   استرس نداشته باشید
   اگر احیانا در طول روزهای پیش رو، تغییر حالتی در شما به وجود اومد مثل تب، سرفه، اسهال، استفراغ یا هر تغییر دیگه ای
   حتما به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یه متخصص عفونی شما رو ویزیت کنن

 64. با درود
  مجدد مزاحم میشم. این چند روزه که تخت تاثیر استرس بیماری مادرم هستم دو روز حس میکنم نفسم مشکل داره به این معنی که دلم میخواد خمیازهدعمیق بکشم امادمیکشم دم دارم بازم دم هم دارم حتا تا ۳۰ ثانیه نفسمو هم میتونم حبس کنم اما بعد که با بازدم میکنم حس میکنم ریلکس نشدم. درد سینه حین ایندعمل ندارم سرفه ندارم. تبم هم ندارم حتا ساید صعف داشته باشم چون بین ۳۵ و ۳۶ . ۴ در نوسانه. اما بدنم سسته همون حسی که وقتی دلهره داری بهت دست میده.
  امکان داره شروع کرونا باشه!؟
  حتا تا دیروز هم روزی ۵ کیلومتر بدونپمشکل میدوییدم.

 65. سلام من تقریبا الان مدت ۹روز میشه که تست کرونا دادم و جوابش مثبت بوده یعنی الان ۹روزی است که درگیر این بیماریم و جدیدا احساس سنگینی در قفسه سینم میکنم و بعد از سی تی اسکن امروز دکتر بهم گفت ریه هات جفتشون درگیر هستن اگر اکسیژن خونت اومد زیر۹۳ باید بستری بشی خواستم بدونم چند وقت دیگه باید با این بیماری سر کنم و تقریبا بعد چند روز از مشاهده اولین علایم خطر جدی بودن از سر افراد گذر میکند
  در کل بعد از بروز اولین علایم تا چه مدت بعد از ان بیماری به صورت حاد در می یاد و اگر چند روز رو رد کنیم یعنی از مرحله خطر گذشتیم
  با تشکر از وقت گرامی

  1. سلام مهدی جان
   در حال حاضر اگر ابتلای بیمار مشخص نباشه یا شرایط کلی بیمار حاد نباشه
   بهش میگن دو هفته کامل در منزل قرنطینه بمونه

   اگر پزشک داروی خاصی به شما داده حتما مصرف کن و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بده
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   یادت باشه تو طول این دو هفته فقط یک نفر و اون هم با رعایت همین پروتکلها به تو سر بزنه و برات غذا بیاره و …
   حتما ظرف غذای تو از بقیه جدا باشه تا خدای نکرده مشکلی برای باقی اعضای خانواده پیش نیاد
   از صمیم قلب برات آرزوی سلامتی دارم

 66. سلام
  روزاول لرز و گلو درد ودردمفاصل داشتم و سطح اکسیژن خونم پایین بود و خیلی کم تک سرفه هایی داشتم تست ته حلق برایه مشکوک بودن کرونا دادم ولی جواب منفی بود الان یک هفتس درد مفاصل و سردردو تعریق زیادی دارم وحس بویایی و چشایی ندارم اعضا خانواده همه این حالتارو روزبه روز تجربه میکنن طول درمان چقدره ممکنه کرونا باشه ودرآمازیش مشخص نشده باشه؟ممکنه ناقل باشم؟؟

  1. سلام فاطمه جان
   ممنون که تجربه خودت رو با ما به اشتراک گذاشتی
   درست گفتی، این ویروس میتونه در بعضی افراد وجود داشته باشه اما اون فرد مثلا سرفه، تب یا بقیه نشون ها رو نداشته باشه
   و در این حالت اون فرد ناقل ویروس خواهد بود

   طول دوره قرنطینه 14 روزه، اما اگر الان حال خودتون یا بقیه نسبت به اوایل قرنطینه بدتر شده
   بهترین کار اینه که شما و باقی اعضا خانواده یک بار دیگه به همون مرکز مراجعه کنید تا متخصص عفونی شما رو ویزیت کنن
   و شاید دوباره تست بگیرن
   میدونم انجام این تست خیلی اذیت کننده‌ست، اما چاره ای نیست
   از صمیم قلب برای شما و خانواده محترم آرزوی سلامتی دارم

 67. سلام
  هفته پیش روزاول لرزو دردشدید مفاصل درپاها و یکم گلو درد سرفه داشتم به پزشک مراجعه کردم و تست ته حلق برا شناسایی کرونا دادم که جواب منفی بود بعدازاون حس بویایی بطور کامل و چشایی روازدست دادم به بعد کمی دردمفاصل درپاها و سردرد دارم و کله اعضاخانواده گرفتن الان ممکنه ناقل باشم وقرنطینه مجددلازمه؟ممکنه ناقل پنهان باشم؟

 68. تشکر فراوان خدا همه مریضارو شفا بده منم ازاون دسته افرداد بودم که کرونا برام جدی نبود اما وقتی گرفتم درکش کردم.

 69. با سلام من امروز دچار علائمی مثل سرما خوردگی شدم خیلی بیحالم وقتی از خواب بیدار میشم بشدت بدنم داغه همیشه دمای بدنم ۳۶بود امروز ۳۷.۵شد الان نمیدونم چیکار کنم میشه کمکم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 70. سلام
  وقتتون بخیر
  من از ۵ شب پیش بدن دردم شروع شد و کمی لرز داشتم
  از چند روز قبل سرفه و درد توی پام داشتم
  ولی از ۵ شب پیش تاحالا بدن دردم شدید شده و فقط با مسکن هایی مثل بروفن میتونم حدقل یک ساعت آروم باشم
  ولی حتی با مسکن هم دردش قطع نمیشه
  سوزش گلو داشتم ولی از دیروز هم گلو درد دارم
  کمی سرفه و کمی سردرد دارم و بندرت هم عطسه
  ضعف عضلانی هم دارم که بعضی وقتا زیاده و حتی مشت کردن دستام سخت میشه برام
  تب ندارم ولی عصرا بدنم سرد میشه و بشدت عرق میکنم
  حس بویایی و چشاییم کاملن خوبه
  بعضی وقتا هم چشمام سیاهی میره
  پزشک عمومی گفتن سرماخوردگیه ولی من تاحالا اینشکلیشو ندیده بودم!
  با اینک این چند روز رعایت کردم و مایعات و سوپ خوردم و داروهای پزشک مثل ادل کولد مسکن دیفن هیدرامین و ویتامین سی مصرف کردم ولی هنوز هم درگیر همون علائمم
  بنظر شماهم سرماخوردگیه یا دوباره مراجعه کنم و تست بدم؟

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 71. سلام وقت بخیر.من دقیقا یک هفته است که بی حالم .یعنی حالت تهوع شدید دارم کمی سرگیجه دارم که البته خودم فکر میکنم مسموم شدم.ولی تا با الان که روز هفتم هستش نه سرفه نه گلودرد هیچی نداشتم .لطفاً راهنمایی کنید خیلی میترسم کرونا داشته باشم

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 72. سلام من اسپری سیمبیکورت360مصرف میکنم وحساسم ب بوی اسپند و رنگ کاری
  ک مناسفانه امروز تو طبقه منزلم هم اسپند دود شد و هم رنگ کاری شد و یک دفه قفسه سینه سمت چپم موقع سرفه دردمیگیره خاستم ببینم از بوی رنگ واسپند بوده یا کروناست؟

  1. سلام تکتم جان
   به احتمال قوی برای همون بوی رنگ و اسپند بوده
   در رابطه با دارویی که گفتی من یه سرچ انجام دادم. این مطلب خیلی کامل بود.
   اگر هنوز احساس درد میکنی موقع سرفه کردن و بهتر نشدی حتما به پزشک خودت یا یه فوق تخصص ریه مراجعه کن

   از اینجا میتونید لیست پزشکان ریه عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 73. سلام میخواستم بدونم این ویروس کرونا کی تمام میشه خسته شدیم بخدا . واکسن کرونا تروخدا درست کنید ممنون میشم .

 74. سلام وقتتون بخیر من ابتدا گلو درد داشتم که برطرف شد و بعد سردر شدید و تب داشتم که بعد ۱ روز برطرف شد و به مدت ۲ روز که دماغم گرفتع شده و هیچگونه بو و مزه غذا حس نمی کنم و سردرد خفیف و به شدت ضعف دارم و امروز احساس میکنم چیزی در گلوی من گیر کرده
  ممکنه به بیماری کرونا دچار شده باشم؟

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 75. سلام و خسته نباشید..
  من امروز ۵ روزه که بدن درد دارم هر روز یک قسمت خاصی درد داره بیشتر قشمت شونه ها و ساعد و گردن و پاهام درد داره،
  از روز دوم نفس کشیدن کمی مشکل شده برام…
  ب بیمارستان مراجعه کردم ولی تست نگرفتند و گفتن عفونت حلق داری و داروی سرماخوردگی تجویز کردن برام به همراه امپول بتامتازون..
  الان ک ۵ روز از شروع علائمم میگذره درد بدنم کم نشده و نمیتونم مثل قبل نفس بکشم و تنگی نفس دارم و تنفسم سطحی هست و برای نفس عمیق کشیدن مشکل دارم..
  آزیترومایسین و ناپروکسن به همراه شربت و قرص تقویتی مصرف میکنم..
  ولی پدرم هم دو روزه سرفه داره..
  خواستم بدونم چیکار کنم مجدد مراجعه کنم ب بیمارستان؟

  1. سلام فاطمه جان
   احتمالا پزشک به شما گفتن که چند روز باید دارو مصرف کنید یا در منزل استراحت کنید
   در غیر این صورت و یا در صورتی که احساس میکنید حال کنونی تون بهتر نشده، حتما مجدد به پزشک مراجعه کنید.

 76. سلام روز بخیر من برام یه سوال پیش اومده من حدود یک هفته پیش گلو درد داشتم و به دکتر متخصص ریه مراجعه کردم ایشون برام آزمایش خون نوشتن که میزان عفونت خونم رو چک کنن ولی بنا بر تشخیص خودشون که امکان کرونا رو میدادند دارو هم تجویز کردند ، ولی بعد از دیدن آزمایش خون به من گفتن مشکلی نیست و لازم به خوردن دارو نداری و فقط آزیترومایسین بهم دادن من الان گلو دردم خوب شده ولی سرفه های خشک در طول روز دارم که مداوم هم نیست شاید در ساعت ۳ بار تا ۵ بار به نظرتون لازمه سیتی اسکن بگیرم ؟ خیلی میترسم که دیر بشه ؟ آخه من از نظر حساسیت مشکلات خاصی دارم و دارو مصرف میکنم و ناگفته نمونه که وقتی اسپرهای ریووی رو استفاده میکنم کمتر سرفه میکنم ؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   حتما در اولین فرصت مجدد به همون پزشک مراجعه کنید و به هیچ عنوان خودسرانه داروی خاصی رو مصرف نکنید

 77. سلام
  وقت بخیر
  من مرحله ب مرحله مینویسم
  ۴ روز پیش احساس ضعف داشتم
  ۳ رو پیش کم کم حالت تهوع و بی حالی رو داشتم و یه مقدار گلو درد
  ۲روز پیش گلو درد شدیدتر شد و یه مقداری درد قفسه سینه
  دیروز که مقداری سرفه داشتم که این سرفه‌ها برای من معمولا عادی هست چون بافت ریه حساسی داشتم و البته باز شدیدتر شدن گلو درد
  امروز درد قفسه سینه به مراتب بیشتر شده و گرم شدن چشمام
  راستش کم کم دارم نگران میشم

  1. سلام حمیدجان
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 78. سلام من چتد روز پیش بعد از خرید در نزدیکا من‌یه بنده خدایی سرفه کرد
  من بعدش سریع دست و صورتم رو شستم و اب نمک قرقره کردم
  اما خب نگرانم که ایا کرونا گرفتم‌یا نه از این للائم ندارم‌هیچ کدومو منتها
  موقع دراز کشیدن احساس میکنم یکم گرفتگی توی ریه هام هس با ایتکه راحت نفس عمیق میکشم اما احساس میکنم عضله های ریه ام سفت شده لطفا جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 79. سلام وقتتون بخیر من و مادرم دو روز پیش با علائم بدن درد و سردرد و سرفه خشک و کمی تب به دکتر مراجعه کردیم اما دکتر به من آزیترومایسین و ناپروکسن و دیفن هیدرامین داد اما به مادرم سفکسیم و برم هگزین و استامینوفن دادند میخواستم بدونم اصلا خوردن آنتی بیوتیک کار درستیه در صورتی که ممکنه کرونا باشه؟ یا اینکه به نظرتون حتما بریم تست بدیم؟ اگه تستمون مثبت باشه نوع داروهاییکه باید بخوریم فرق میکنه؟ چون دکتر ما معتقد بود کرونا نیست و عفونت باکتریاییه! ممنون میشم پاسخ بدین که از نگرانی دربیایم و بدونیم باید چیکار کنیم

  1. سلام حسنا جان
   اولین نکته این که یادتون باشه علائم کرونا در هر فردی میتونه متفاوت باشه
   هرکسی با توجه به قدرت سیستم ایمنی بدنش میتونه علائم مختلفی داشته باشه
   حتی بعضی ها مبتلا میشن و هیچ نشونه ظاهری خاصی ندارن و به همین خاطر اگر ماسک نزنن یا از نزدیک با دیگران در ارتباط باشن خیلی راحت بقیه رو هم مبتلا میکنن
   در رابطه با مصرف دارو هم تا این لحظه که من دارم به پیام شما پاسخ میدم هیچ داروی خاصی برای از بین بردن این ویروس پیدا نشده
   داروهایی که پزشک برای شما تجویز میکنن به منظور کنترل و از بین بردن نشانه های بیماری هست و حتما باید مصرف کنید
   در رابطه با دارو هم بله، داروی تجویز شده برای هر بیمار ممکنه متفاوت باشه
   از صمیم قلب برای شما و مادر آرزوی بهبودی دارم

 80. سلام من شش ماهه باردارم.از هشت تیر علائم تب و لرز آنی و کوفتگی و درد عضلانی و بدن درد و سردرد دارم و همینطور گاهی سرفه خشک و گرفتگی و گاهی آبریزش بینی…شش روزه خودمو توخونه قرنطینه کردم خیلی اذیتم و بخاطر بخاطر بارداری نمیتونم هر دارو شیمیایی یا گیاهی استفاده کنم.استامینفون و مولتی ویتامین استفاده میکنم با قرقره اب و نمک و گلاب.و هرروز اب ولرم و عسل و ابلیموی تازه میخورم.بنظرتون باید چکار کنم و اینکه آیا سطح خفیفه یا متوسط یا شدید؟لطفا راهنماییم کنید؟

  1. سلام فاطمه جان
   اول از همه قدم نورسیده پیشاپیش مبارک
   موضوع بعدی این که یادت باشه که اصلا استرس نداشته باشی
   اگر با انجام کارهایی که انجام دادی هنوز حالت بهتر نشده یا احساس میکنی بدتر هم شدی حتما به مطب یه متخصص عفونی مراجعه کن
   یادت باشه اگر رفتی بیرون حتما ماسک و دستکش استفاده کنی
   خیلی مراقب خودت و کوچولو باش

 81. سلام
  من یه چن روزی بود تک و توک سرفه میکردم ولی امرو صبح باتب ولرز و بدن درد شدید بیدارم شدم وسرمم درد میکنه سرفه هم میکنم
  بنظر شما برم دکتر یا خودمو قرنطینه کنم

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 82. سلام وقتتون بخیر
  من 6 روز پیش از سوزش گلو علائمم شروع شد و چون خودم دانشجوی پرستاری هستم فورا به کرونا شک کردم تا اینکه کم کم تو کل بدنم دونه دونه علائم رو میدیدم.الان که دارم پیام میدم 13 تیر هستش و از دیروز تنگ نفسم شروع شده و قشنگ حس میکنم ریه هام درگیر شدن و وقتی حرف یزنم یا راه برم اذیت میشم.از هیچیش نمیترسم فقط نگران خانوادم هستن که خیلی بهم وابسته هستن.
  امکان داره بهبود پیدا کنم؟

  1. سلام ابوالفضل عزیز
   اول از همه بهت خدا قوت میگم، میدونم که در این روزها کار شما پرستاران خیلی بیشتر از قبل شده و روزهای سختی رو میگذرونید
   حتما به یه متخصص عفونی مراجعه کن تا معاینه اولیه انجام بشه
   انشاالله که مشکل خاصی اصلا نباشه
   در رابطه با بهبودی هم، بله، خیلی از کسانی که مبتلا شدن بهبود پیدا کردن
   البته اصلا هنوز معلوم نیست که شما هم مبتلا به کرونا شدی یا خیر
   پس استرس نداشته باش و حتما به پزشک مراجعه کن

 83. با عرض سلام و خسته نباشید.
  مادر بنده ۷۲ ساله می باشد چند روز پیش فقط تب و لرز داشت دکتر براش ناپروکسن و آزیترومایسین تجویز کردن و انجام تست کرونا(به پیشنهاد خودمون)فردای اونروز در یک آزمایشگاه خصوصی و قابل اعتماد تست کرونا داد.تست pcr و انتی بادی ها خوشبختانه منفی بود ولی آزمایش crp عدد بالایی را نشون میداد.البته چند ماهه درگیر عفونت ادراری و زنان هستن و تحت معالجه.الان با گذشت ۴ روز تب ندارن. ولی مختصر احساس سرما( وقتی میشینه بعد چند دقیقه میخواد دراز بکشه اظهار سرما میکنه) ، تعریق ، بیحالی و خستگی دارن.بنظرتون به تست کرونا اطمینان کنیم یا سی تی ریه بده تا خیالمون راحت شه یا آزمایشهای تکمیلی جهت crp بده و…
  با تشکر و پوزش از طولانی شدن مطالب.

  1. سلام خانم حسینی عزیز
   از صمیم قلب برای مادر آرزوی سلامتی دارم
   با توجه به مواردی که فرمودید بهتره مادر با یه متخصص زنان هم مشورت داشته باشن
   شاید نشونه هایی که فرمودید مربوط به عفونتی باشه که بهش اشاره کردید

 84. سلام بنده الان چند روزیه که یه مقدار تنگی نفس دارم طوری که اگر نفسم رو به چهار قسمت تقسیم کنم سه چهارمش بالا میاد موقع تنفس آیا این نشانه ی کرونا هستش؟

  1. سلام سجاد جان
   برای تشخیص کرونا شما باید به متخصص عفونی مراجعه کنید

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 85. سلام و خسته نباشید من روز۱۱تیر از سر کار ک اومدم تب و لرز داشتم و بدن درد فرداش رفتم دکتر بهم گفت که علایم طبیعیه سرماخوردگی رو داری تا ۴۸ ساعت اگه حالت خوب نشد برو آزمایش بده بعد خوردن قرص آزیترومایسین و کلداکس و دیفن هیدرامین حالم خوب شد فقط اینکه از دیروز حس گرفتگی گلو دارم به نظرتون تست کرونا بدم یا طبیعیه

  1. سلام زهره جان
   حتما به صحبت های پزشک اعتماد کن و مطابق حرفی که به شما زده شده آزمایش بدید

 86. سلام وقتتون بخیر. سوالی دلشتم، من پنج روز پیش بعد از ۴ ماه، با ماسک و دستکش رفتم بیرون، از روز دوم تا حالا احساس میکنم یکم داخل ریم هوا هست که با سرفه ی ارادی سعی میکنم دفعش کنم(مثلا ۵، ۶ باز در روز تک سرفه) و تا الان علامت دیگه ای ندارم .ممکن هست مبتلا شده باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟چقدر صبر‌کنم تا خدایی نکرده بقیه علائم خودشو نشون بده؟در ضمن آویشن و اسطوخودوس و نعنا هم به صورت دمنوش مصرف میکنم.
  بخش دوم سوالم هم این هست کسی که مبتلا هست و هیچ علامتی نداره چی میشه؟مثلا ممکنه ریش کاملا درگیر شده باشه و متوجه نشده باشه؟یا ممکن هست خود به خود خوب بشه؟۲۸ ساله و گروه خونی oو هیچ‌بیماری زمینه ای ندارم.

  1. سلام زیبا جان
   با توجه به مراقبت هایی که شما انجام دادی احتمال اینکه مبتلا بشی خیلی خیلی خیلی کمه
   کاش همه مثل شما باشن
   سوال دوم شما هم فقط میتونم بگم این امکان وجود داره که فردی به کرونا مبتلا بشه اما بدون علامت های ظاهری مثل سرفه، تب یا هر علامت دیگه ای به زندگی عادی ادامه بده
   در این صورت احتمال این که در اثر عدم رعایت پروتوکل های بهداشتی یعنی زدن ماسک و … اون فرد میتونه خیلی راحت بقیه رو هم بیمار کنه
   به همین خاطر هست که استفاده از ماسک برای همه اجباری هست

 87. سلام من چند روز پیش اسهال شدم و بعد از چند روز تب داشتم به همراه درد عضلانی ولی درد عضلانی خوب شده الان پایین تر از کدوم بین قفسه سینما احساس خارش و گرفتگی دارم نفسم هم تنگ میشه .استادم شدم باید چیکار کنم،،.؟ خیلی ترسیدم کمکم کنید

  1. سلام قاسم جان
   دقیق متوجه متن پیام شما نشدم
   یادت باشه که هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 88. سلام. من با اینکه همیشه رعایت میکردم و همجا ماسک میزدم.متاسفانه از ظهر چهارشنبه بعد از خوردن نهار یک باره تب و لرز به مدت کوتاهی داشتم وشب بدن درد و کمر دردهمراه با سر درد گرفتم تا پایان روز پنج شنبه ادامه داشت امروز جمعه بی حسی و منگی دارم و امشب هم با سردرد شدید. دارم میگزرونم.و تا الان سرفه یا سوزش گلو نداشتم. دارم دیوانه میشم . البته فردا شنبه میخوام تست . لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام محمد جان
   ببخشید که با تاخیر به شما پاسخ میدم
   ممنون میشم نتیجه تست رو در پاسخ همین کامنت اعلام کنی

 89. سلام خسته نباشید …
  چند روز پیش من دچار گلودرد شدم و بعداز اون ابریزش بینی که باعث شد حس بویاییو چشاییم از بین بره همین طور به شدت خسته بودمو میخوابیدم با مصرف اویشنو استامین فنو قرص سرما خوردگی همه ی این مراحلو رد کردمو الان فقط سرفه دارم اما سرفه ی خشک …من چندسالیه به صورت خفیف بیماری تنفسی هم دارم اما برام مشکلی به وجود نیومده به جز سرفه های مکررو خیلی زیاد البته باهر سرما خوردگی ای همینطور میشم واسه همین احتمال ندادم ک شاید کرونا باشه و به مراکز مراجعه نکردم با این علائمی که تازه اعلام شده فکر میکنید باید تست بدم یانه ؟

  1. سلام یگانه جان
   با توجه به این که بیماری تنفسی داری خیلی خیلی بیشتر از بقیه مراقب خودت باش
   پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   رو به هیچ وجه فراموش نکن

   اگر حالت مثل همیشه هست، یعنی قبلا هم سرفه هات همین شکلی بود و بیشتر یا شدیدتر نشده نگران نباش
   اما در غیر این صورت یا اگه مثلا یه تغییر حالت دیگه هم داری، بهتره حتما به متخصص عفونی مراجعه کنی تا معاینه دقیقی انجام بشه

   1. سلام .من دوتا بچه کوچیک دارم ی ۷ ماهه دارم ی بچه ۳ساله دارم علائم سرما خوردگی دارم هم من و هم همسرم یک علائم رو داریم تقریبا ۳روزه چجوری از بچه هام مراقبت کنم ؟ چیکارکنم تا اونام نگیرن

    1. سلام یسنا جان
     در وبلاگ درمانکده مطالبی مرتبط با پرسش شما قرار دادیم که امیدوارم تونسته باشیم پرسش شما رو پاسخ بدیم.
     با کلیک یا زدن روی عناوین زیر میتونید این مطالب رو مطالعه بفرمایید

     1- تاثیر ویروس کرونا روی بارداری، شیردهی، زایمان و نوزادان

     2- مراقبت از کودکان در دوران شیوع ویروس کرونا

 90. سلام من از صبح که بلند شدم گلو درد دارم . ممکنه اولین نشونه کرونا باشه و کم کم شدید تر بشه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 91. سلام خسته نباشین من چند روزی میشد بدن درد مخصوصا در ناحیه پا و کمی حالت تهوع داشتم یک بار هم رفلکس داشتم الان بدن دردم بدتر شده کمی سردرد و ضعف و بیحالی و خیلی کم گلودرد دارم این میتونه شروع این بیماری باشه؟

  1. سلام فاطمه جان
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 92. سلام
  اول تير بدون اينكه علامت داشته باشم و چون يكي از همكاران مبتلا شدند من هم آزمايش دادم و نتيجه تستم مثبت بود. ١٤ روز قرنطينه شدم و فقط يكي دو روز يه مقدار تب و لرز داشتم و الآن كه در روز چهاردهم از قرنطينه هستم تقريب ٩ روزه كه هيچ علامتي هم ندارم. آيا الآن بدن من از بيماري پاك شده و يا اينكه احتمالش هست كه هنوز ناقل باشم؟
  با تشكر از لطف شما

  1. سلام محمد جان
   خوشحالم که الان حالت بهتره
   یادت باشه که یک بار ابتلا به کرونا شما رو در برابر این ویروس بیمه نمیکنه
   به عبارت روشنتر هنوز هم این احتمال وجود داره که شما مبتلا بشی
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه

   پس حتما پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   رو رعایت کن تا خدای نکرده خودت و دیگران رو دچار مشکل نکنی

 93. سلام من حدود یک هفته پیش سر درد وکمر درد شدید وبیحالی داشتم نمیتونستم حتی بشینم تا 2 روز اینجوری بودم بدن دردم خوب شده یه کم سر درددارم بیحالی و حالت تهوع و بی اشتهایی دارم هنوز حس چشایی وبویاییم رو کلا از دست دادمنمیدونم کرونا دارم یا نه و اگه دارن تا چند روز ناقل هستم.؟

  1. سلام سارا جان
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 94. سلام من دو روز هست که دچار گلو درد بی حالی و تنگی نفس شدم و اینکه شنیدم اگه به مراکز درمانی مراجعه کنم بد تر گرفتار ویروس میشم و بهتره که خودم توی خونه بمونم به نظر شما باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید

  1. سلام ملیکا جان
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 95. سلام.من ۴ روز احساس خراشیدگی در گلو داشتم.و بعد یک روز تب شدید کردم و رفتم ازمایش دادم که فردا جوابش میاد.الان فقط احساس سرما خوردگی دارم و بینیم میسوزه اما بورو میفهمم.به نظرتون مبتلا شدم؟

  1. سلام حسام جان
   با توجه به این که من 2 روز بعد از درج پیام شما دارم بهتون پاسخ میدم و طبق گفته شما احتمال قوی دیروز جواب آزمایش به دستتون رسیده
   ممنون میشم نتیجه آزمایش رو در پاسخ همین کامنت اعلام کنی

 96. سلام وقت بخیر من از پنجم علائم تب گوش درد و لرز داشتم که همون روز تست دادم و PCR مثبت شد، امروز 9 روز از شروع علائم میگذره، روزایی خوب بودم و روزایی هم بد اما امروز کمی تنگی نفس تشدید شده، درد قفسه ی سینه دارم و تپش قلب زیاد، موقع تنفس هم بوی بدی حس میکنم، آیا خطر رفع شده یا همچنان ممکنه حالم وخیم بشه؟

  1. سلام مسیح جان
   طول دوران قرنطینه 14 روز هست
   اگر علیرغم مصرف داروهایی که احیانا پزشک برای شما تجویز کرده و استراحت
   احساس میکنی حالت داره بدتر میشه حتما به همون پزشک مجدد مراجعه کن

 97. سلام.من از دیروز تاحالا یهویی تب لرز گرفتم همراه بابدن درد شدید.میخواستم ببینم ارمایش بدم مشخص میشه کرونایت یانه؟چون دو روزه اینجورم

  1. سلام
   بهتره ابتدا به متخصص داخلی مراجعه کنید
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید

 98. سلام همسرم از ۹تیرماه تب و لرز کردن و بعدش ساق پاشون به مدت دو روز به حدی درد میکرد که میخواست گریه کنه، بعدش سردردهای شدید گرفت و تمام شد. بعد از این علائم پنجشنبه ۱۱ تیر حس بویاییش از دست داد و حس چشایی ش ضعیف شد. امروز ۱۴ تیر هست حس چشاییشون برگشته اما صداشون گرفته. خیلی نگرانشم خیلی. ممکنه ریه شون درگیر شده باشه اما خاموش باشه و علائمی نداشته باشه.
  ناگفته نماد روز ۵ تیر همسرم به اتفاق بنگاه داری که کرونا داشتن میرن بازدید منزل که بعدش همسر منم گرفتن از ایشون. من از اون تاریخ باید حساب کنم ۱۴ روز بگذره؟

  1. سلام نیلوفر جان
   اولین کاری که باید بکنید اینه که به همراه همسر به متخصص عفونی مراجعه کنید تا بعد از معاینه دقیق مشخص شه که آیا شما به کرونا مبتلا شدید یا خیر

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 99. سلام . خسته نباشید . من از یک هفته پیش روزای اول سردرد و چشم درد داشتم و درد استخوان های پشت بعدشم آبریزش بینی و گلودرد وعرق سرد داشتم . بعد هم حس بویایی رفت و طعم غذاهارا هم نمیفهمیدم .رفتم تست دادم امروز جوابش اومده که مثبته . ولی الان فقط بینیم کیپه و حس بویایی ندارم …. میخواستم بدونم ایا روزهای اینده علایمم تشدید میشه یا روبه بهبودم چون یک هفته گذشته ؟؟؟؟؟؟ خواهشا بگید روند این کرونای لعنتی وقتی کسی میگیره چطوره چون خیلی استرس دارم .

 100. سلام خسته نباشید
  من ۱۱روز پیش بدن درد شدید داشتم رفتم دکتر بهم دارو داد بعد۲روز حس بویایی و چشایی رو از دست دادم خودمو قرنطینه کردم و فقط دارو هایی ک دکتر داد مصرف کردم و مایعات خوردم ک روز هفتم بدن دردم خوب شد روز هشتم حس چشایی خوب شد بعد حس بویایی هم یه کمی درست شد فقط بوهای خیلی تند رو میفهمم.۱۱روزه ک خودمو قرنطینه کردم حالم خیلی بهتر شد. ایا من میتونم با ماسک به محل کارم برم ؟امکان اینکه همکارا از من بگیرن هستش؟

  1. سلام المیرا جان
   خیلی خوشحالم از اینکه حالت هر روز داره بهتر میشه
   بهتره که بذاری 14 روز قرنطینه تموم بشه و بعد بری سر کار
   دقیقا داری دست میگی، حتما با ماسک برو سر کار
   یادت باشه جدیدا گزارش هایی منتشر شده که افرادی برای دومین بار به کرونا مبتلا شدن
   این رو به این خاطر دارم بهت میگم که خیلی مراقب خودت باشی و همچنان مراعات های لازم رو انجام بدی

 101. سلام خسته نباشید
  من ۱۱روز پیش بدن درد شدید داشتم رفتم دکتر بهم دارو داد بعد۲روز حس بویایی و چشایی رو از دست دادم خودمو قرنطینه کردم و فقط دارو هایی ک دکتر داد مصرف کردم و مایعات خوردم ک روز هفتم بدن دردم خوب شد روز هشتم حس چشایی خوب شد بعد حس بویایی هم یه کمی درست شد فقط بوهای خیلی تند رو میفهمم.۱۱روزه ک خودمو قرنطینه کردم حالم خیلی بهتر شد. ایا من میتونم با ماسک به محل کارم برم ؟امکان اینکه همکارا از من بگیرن هستش؟

  1. سلام مهدیه جان
   خوشحالم که حالت داره بهتر میشه
   مدت زمان اعلام شده برای قرنطینه از منابع رسمی و معتبر پزشکی 14 روز هست
   بعد از پایان این مدت بهتره یک بار دیگه به همون پزشک مراجعه کنی
   انشاالله همیشه سالم و سلامت بمونی

 102. سلام وقتتون بخير
  سوالي داشتم
  حدود يك هفته پيش همسرم دچار علائم كرونا شدن با اسهال و تب ٣٩ شروع شد و با سرد درد سرفه از دست دادن حس بويايي وچشايي بي حالي وبدن درد ادامه پيدا كرد
  خودم هم بعد ايشون علائم بدن درد شديد سردرد سرفه اسهال از دست دادن حس بويايي و چشايي بي حالي و تنگي نفس پيدا كردم
  ولي امروز كه جواب تست انتي بادي و سي ار پي رو گرفتين هردو منفي بوديم ، ميشه راهنمايي كنين ، ايا لازمه دوباره تست بديم؟

  1. سلام. وقت شما هم به شادی
   با توجه به این که جواب هر دو تست منفی بوده نیازی به انجام مجدد تست نیست
   بهتره با یک متخصص عفونی هم در این رابطه مشورت کنید
   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 103. با سلام وقتتون بخير
  ما ديشب كنار مادربزرگم بوديم بما فقط دست داد و يادم نيس روبوسي كردين يا خير
  امشب متوجه شديم كرونا خفيف گرفتن اما وضعيت خوبي ندارن چون ايشون اسم دارن و الان تو سي سي يو بستري هستم بخاطر مريضيه ريوي آسم
  ميخوام بدونم چ راهي هست براي درمان خودمون
  حتي پدر هم بوسشون كردن ممنون ميشم راهنمايي كنيد
  اب نمك هم قرقره كردم
  بغير اين چ كاري بايد انجام داد

  1. سلام نسیم جان
   اول از همه برای مادربزرگ آرزوی سلامتی دارم
   انشاالله که به زودی بهبودی کامل حاصل بشه
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 104. با سلام ببخشید من تقریبا از دیروز صبح که پاشدم کمی گلو درد گرفتم و اینکه بشدت خلط دارم و خیلی هم آب نمک قرقره کردم گاهی هم آبریزش بینی میگیرم و پشت گلوم میخاره و عطسه هم دارم نظرتون رو در این باره میخواستم جویا بشم.

  و در آخر سر میخوام یک تشکر ویژه از شما و کادردرمانی انجام بدم که بفکر سلامتی ما هستید
  یاعلی

  1. سلام محمدعلی جان
   ممنون از لطف شما
   یادت باشه که هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

 105. سلام ..من ٩٨/١٢/٠٤ مبتلا به كرونا شدم
  امروز ٩٩/٠٤/١٥ هست
  علاعمم(تنگى نفس،تعريق شبانه،احساس گيجى،اسهال)كمتر شده اما هنوز بهبود پيدا نكردم به طور معمول هفته اى يكى دو روز يه خورده اذيت ميكنه دوباره علاعمم فروكش ميكنه ميخواستم بدونم ايا هنوز ويروس تو بدنم هست؟ اگر هست هنوز هم ناقل محسوب ميشم؟

  1. سلام جلال جان
   مدت زمان تعیین شده برای قرنطینه 14 روز هست
   حتما به یک متخصص عفونی مراجعه کن

 106. سلام خسته نباشید ،من از دیروز صبح با ضعف شدید کمر و یواش یواش درد در عضلات پا و سردرد هستم ،به طوری که به هیچ طرفی نمیتونم بخوابم عضلاتم درد میکنه و سوزن سوزن میشه پوستم ،بنظرتون من انولانزا گرفتم یا کرونا؟؟؟؟سرفه اصلا ندارم

  1. سلام میترا جان
   شما باید به متخصص داخلی مراجعه کنید تا معاینه لازم انجام و علت این درد مشخص بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص داخلی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 107. سلام
  من از ۱۲ تیر دچار گلو درد شوم .و شدت گلو دردم خیلی خیلی زیاده . تو بلع دچار مشکل شدم . چون درد و سوزش زیادی دارم ۲ بار میش پزشک مراجعه کردم که گفتن عفونی نیست و داروی خاصی ندادن . از مایعات گرم استفاده میکنم و تا الان که 1۵ تیر هست بهبودی نداشتم . آزمایش خون دادم و ادرار که دکتر عفونی گفت که نمیتونم بگم که ویروس کرونا هست یا نه ولی ویروسی
  لطفاراهنمایی کنید .درد خیلی اذیتم میکنه . احتمالا میتونه چیز دیگه ای باشه . غدد لنفاوی گلوم متورم شده

  1. سلام دوست عزیز
   هر نشانه ای به معنای این نیست که حتما شما به کرونا مبتلا شدید
   متاسفانه این ویروس میتونه حتی بدون نشانه خاصی هم در بدن فرد میزبان باشه
   بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که اگر امکانش هست چند روزی در منزل استراحت کنید و درمان های خانگی معمول مثل مصرف مایعات، سوپ و … رو انجام بدید
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

 108. سلام
  خشته نباشید من داداشم 15 روز پیش علائم سرماخوردگی داشتن مثل عطسه کردن و بدن درد همش فکر می کردیم سرما خوردگی هست اما به مرور زمان بدتر شد تب شدید و بدن درد و سرفه البته سرفه خشک نبود به پزشک مراجعه کرد گفت عفونت گلو گرفتی نیازی به تست کرونا نیست بهش سرم داد وقتی سرم رو زد حالش خیلی بدتر شد و دوباره مجددا رفت دکتر بهش گفت سی تی اسکن ریه انجام بده که انجام داد دکتر گفت ده روز هست ریه ات درگیر شده است اما روه به بهبودی هستی اما الان هم که 15 روز گذشته خیلی بهتر شده اما بیحالی رو داره هنوز سرحال نشده به نظرتون تا کی باید تو قرنطینه بماند .ممنونم

  1. سلام مینا جان
   خوشحالم که حالت بهتره
   مدت زمان اعلام شده از منابع پزشکی رسمی و معتبر 14 روز هست
   اگر بهتر نشدید یا علائم شدید تر شد
   ضمن رعایت پروتوکلهای بهداشتی
   (زدن ماسک- پوشیدن دستکش- رعایت فاصله اجتماعی- شست و شوی دستها با آب و صابون)
   به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید تا یک متخصص عفونی شما رو ببینن
   انشاالله به زودی بهبودی کامل حاصل بشه

   از اینجا میتونید لیست پزشکان متخصص عفونی عضو سایت درمانکده رو مشاهده کنید و به راحتی برای مطب شخصی این پزشکان نوبت رزرو کنید.
   اگر موفق به رزرو نوبت از سایت یا اپلیکیشن درمانکده نشدید
   کافیه با شماره تلفن 02162743000 تماس بگیرید
   همکاران من در بخش پشتیبانی سایت درمانکده راهنمایی تون خواهند کرد.

بستن
بستن