درمان سکته مغزی

درمان سکته مغزی چقدر زمان می‌خواهد؟

در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:
علائم مشابه کرونا

هر جایی که هستی، بدون مراجعه به آزمایشگاه، تست کرونا بده!

تست کرونا در محل
خون دماغ یا گوش درد

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره
مشکل در بلع

حلق و دهان، دروازۀ بدن هستن. وجود مشکل در اونها برای بقیۀ اندام‌ها هم مشکل ایجاد می‌کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافتِ مشاوره
خون در مدفوع

علت‌های مشاهدۀ خون در مدفوع می‌تواند هموروئید، بواسیر، کولیت روده و… باشه. برای تشخیص و درمان درست و به موقع، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
اختلال خواب

اختلال خواب اگه جدی گرفته نشه، سلامت جسم و روان رو درگیر می‌کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص اعصاب و روان بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
درد کمر، پا، دست یا زانو

دردهای اسکلتی یکی از شایع‌ترین علائم ایرانی‌هاست، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
سردرد

سردرد علت‌های مختلفی داره؛ از اضافه وزن گرفته تا اختلال در هورمون‌ها. برای تشخیص درست علت سردردت تا دیر نشده علائمت رو به متخصص مغز و اعصاب بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
معده درد یا حالت تهوع

سرطان معده سومین سرطان شایع ایران است. همین حالا علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافتِ مشاوره
زخم مداوم دهانی

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مُشاوره
سرفۀ مزمن

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص ریه بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره
اضطراب و استرس

تا دیر نشده علائمت رو به کارشناس روانشناس بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره

طول درمان سکته مغزی چقدر است و آیا سکته مغزی خوب می‌شود؟ این مهمترین سوالی است که پس از بروز این بیماری پرسیده می‌شود. پاسخ این پرسش کمی پیچیده است، چون حمله مغزی انواع مختلفی دارد و از آن مهم‌تر همه افراد را یکسان تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. به همین دلیل نمی‌توان مدت زمان خاصی و تعریف‌شده‌ایی را برای آن در نظر گرفت. در این مقاله با مجله درمانکده همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مدت زمان درمان سکته مغزی کسب کنید.

مدت زمان درمان سکته مغزی چقدر است؟

سکته مغزی از هر نوعی که باشد یک وضعیت اورژانسی به‌شمار می‌رود. در ابتدا پزشکان متخصص مغز و اعصاب سعی می‌کنند نوع آن را تعیین کنند و سپس با توجه به آسیب درمان‌های اورژانسی را انجام می‌دهند. در این مرحله همچنین مشخص می‌شود که آیا سکته خفیف بوده است یا شدید. مجموعه این فاکتورها در کنار وضعیت سلامتی عمومی بیمار، سن و بیماری‌های زمینه‌ایی، مدت زمان بهبودی را مشخص می‌کند. به همین دلیل پزشکان به طور قطع در مورد طول درمان سکته مغزی صحبتی نمی‌کنند. آنها تنها یک تصویر کلی در اختیار شما قرار خواهند داد.


با این حال متخصصان عقیده دارند بهترین زمان برای درمان بیمار، ۳۰ روز اول پس از سکته است. این مدت زمان می‌تواند بین ۹۰ تا ۱۲۰ روز نیز ادامه داشته باشد. البته منظور این نیست که پس از این مدت زمان، دیگر امیدی به بهبودی بیمار نیست، منظور این است که این بازه زمانی برای گرفتن نتیجه بهترین زمان است و عوارض بیماری تا حدود زیادی کاهش می‌یابند. پس از آن روند درمان می‌تواند کندتر شود. مدت زمان درمان برخی بیماران می‌تواند تا سالها ادامه داشته باشد.
به همین دلیل پزشکان سعی می‌کنند در روز، هفته و ماه‌های ابتدایی از روش‌های درمانی تهاجمی‌تر استفاده کنند. اگر خودتان یا یکی از عزیزانتان دچار سکته مغزی شده است باید بدانید که حدود ۵۰ درصد بیماران، می‌توانند سلامتی خود را دوباره بدست آورند.

بیشتر بخوانیم: سکته مغزی ؛ انواع، علل، علائم، راه های پیشگیری و درمان

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق مشاوره آنلاین با دکتر متخصص مغز و اعصاب مشاوره دقیقی کسب کنید یا از طریق رزرو نوبت آنلاین با بهترین متخصصان به روند درمان خود سرعت ببخشید.

مدت زمان درمان سکته مغزی
۵۰ درصد مبتلایان به سکته مغزی سلامتی خود را دوباره بدست می‌آورند.

آیا داروها مدت زمان درمان سکته مغزی را کوتاه‌تر می‌کنند؟

تاثیر داروها در کاهش مدت زمان درمان سکته مغزی را نمی‌توان انکار کرد. با این حال داروها به تنهایی نمی‌توانند این مدت را کاهش دهند. حرکت درمانی در کنار آن در بهبود حال بیمار بسیار موثر است.

بیشتر بخوانیم: علائم، انواع، علل و درمان شکستگی جمجمه

مدت زمان درمان سکته مغزی ایسکمیک (انسدادی) چقدر است؟

اگر بلافاصله پس از سکته انسدادی از داروهای حل‌کننده لخته خون استفاده شود، عوارض بیماری تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت. بیشتر بیمارانی که این نوع سکته را تجربه می‌کنند در مدت زمان ۲ تا ۴ ماه بهبود می‌یابند. البته این مدت زمان برای همه یکسان نیست و ممکن است طولانی شود.
برای مثال افرادی که دچار بی حسی دست و پا می‌شوند، مدت زمان کمتری برای بهبودی نیاز دارند. این موضوع به نوع و عملکرد سلول‌های مغزی باز می‌گردد. این سلول‌ها نزدیک‌هم قرار دارند و به همین دلیل زودتر می‌توانند عملکرد خود را بازیابند. معمولا در دو هفته اول، نشانه‌های بهبودی در این بیماران دیده می‌شود.
در مقابل افرادی که به دلیل سکته با اختلالات گفتاری مواجه می‌شوند به مدت زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارند. در این حالت قسمت وسیع‌تری از مغز دچار آسیب شده و به همین دلیل روند بهبودی طولانی‌تر است.

بیشتر بخوانیم: بیماری SMA چیست؟ + راهنمایی کامل

درمان سکته مغزی هموراژیک (خونریزی‌دهنده) چه مدت طول می‌کشد؟

آسیب و عوارض سکته‌های مغزی هموراژیک می‌تواند شدیدتر از نوع انسدادی باشد، به همین دلیل روند بهبودی آنها طولانی‌تر است. تقریبا ۱۵ درصد سکته‌های مغزی از این نوع هستند و مدت زمان ریکاوری از چند ماه تا چند سال به طول می‌انجامد.
افرادی که به سکته مغزی خون‌ریزی‌دهنده مبتلا شده‌اند، حداکثر سه الی چهار ساعت وقت دارند تا به مراکز درمانی مراجعه کنند. در غیر این صورت باید منتظر عوارض شدید بود.

مدت زمان درمان سکته مغزی هموراژیک چقدر است؟
مدت زمان درمان سکته مغزی هموراژیک طولانی‌تر از ایسکمیک است.

مدت زمان درمان سکته خفیف چقدر است؟

سکته مغزی ایسکمیک و هموراژیک به دو دسته خفیف و شدید نیز تقسیم می‌شوند. برای این منظور از شاخصی به نام NIH استفاده می‌کنند. هر چقدر مقدار این شاخص بیشتر باشد یعنی سکته شدت بیشتری داشته است. اگر مقدار این شاخص کمتر از ۵ باشد، سکته مغزی خفیف در نظر گرفته می‌شود.
گاهی اوقات ممکن است حمله ایسکمیک گذرا (سکته‌ کوچک، TIA) رخ دهد. در این حالت لخته خون برای مدت زمان کوتاهی، رگ منتهی به مغز را مسدود می‌کند و سپس برطرف می‌شود. معمولا یک تا ۲۴ ساعت زمان برای بهبود بیماری کافی است. البته مدت زمان درمان سکته‌های خفیف مغزی می‌تواند ۳ تا ۶ ماه (حتی بیشتر) نیز طول بکشد. از آنجا که بدن افراد به بیماری واکنش‌‌های متفاوتی نشان می‌دهد،‌ نمی‌توان در این زمینه بازه زمانی مشخصی را ارائه کرد.

بیشتر بخوانیم: آناتومی مغز انسان

درمان سکته مغزی در ساعات ابتدایی چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

اقدامات اولیه درمان سکته مغزی باید در مدت زمان ۶۰ دقیقه انجام شود. در طی آن از آزمایشات تصویربرداری، آزمایش خون و … استفاده خواهد شد. در کل این اقدامات را می‌توان در سه گزینه زیر خلاصه کرد:

تثبیت علائم حیاتی بیمار

در این مرحله فاکتورهایی مانند فشار خون، وضعیت تنفس، وجود خونریزی، توانایی بلع، عملکرد قلب و دیگر علائم بالینی مور بررسی قرار می‌گیرند.

تشخیص محل سکته و نوع آن

سکته مغزی می‌تواند خونریزی دهنده (هموراژیک) یا انسدادی (ایسکمیک) باشد. متخصص با انجام اسکن مغزی این موضوع را تشخیص می‌دهد و با توجه به آن اقدامات درمانی را شروع خواهد کرد.

بیشتر بخوانیم: علائم، نشانه ها و راه های درمان تومور مغزی چیست؟

درمان اورژانسی سکته مغزی و در نهایت نجات جان بیمار

اقدامات اورژانسی درمان سکته مغزی به نوع آن بستگی دارد. مثلا اگر سکته ایسکمیک رخ داده باشد، برقراری جریان خون و رفع انسداد جزء اولویت‌ها قرار می‌گیرد. در مقابل اگر سکته هموراژیک باشد، کنترل خونریزی و قطع آن بر هر چیز دیگری مقدم است.
در درمان‌های اورژانسی سکته مغزی از روش‌های درمانی تهاجمی (جراحی) و غیرتهاجمی (دارو درمانی) استفاده می‌شود.
داروها از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند یا منجر به از بین بردن آنها خواهند شد.
جراحی، استنت گذاری، ترومبکتومی (خارج کردن لخته خون) نیز از روش‌های تهاجمی درمان اورژانسی سکته مغزی به‌شمار می‌روند.

 درمان اورژانسی سکته مغزی چگونه است؟
۶۰ دقیقه پس از حمله مغزی، مهمترین زمان برای درمان اورژانسی سکته مغزی است.

بیشتر بخوانیم: غش کردن یا سنکوپ چیست و چرا غش می‌کنیم؟

بعد از سکته خفیف چه باید کرد؟

علائم هشدار را بشناسید

بسیاری از بیماران در خطر سکته دوم مغزی قرار دارند. سه ماه پس از سکته اول، زمانی است وقوع سکته دوم ریسک بیشتری دارد. بنابراین لازم است علائم سکته را به خوبی بدانید.
در سایت Hopkins Medicine به سه عامل مهم بروز سکته دوم مغزی اشاره شده است:

توجه به این سه عامل احتمال بروز سکته دوم مغزی را کاهش می‌دهد: توقف استعمال سیگار، مصرف منظم داروها و داشتن رژيم غذایی سالم. سرعت بهبود بیماران با یکدیگر متفاوت است. مدت زمان ریکاوری به عواملی مانند سن، سلامت عمومی، میزان حمایت دیگران و زمانی که صرف برنامه ورزشی می‌کنید، بستگی دارد.

عوامل خطر را شناسایی و کنترل کنید

برخی عوامل خطر مانند تصلب شرایین و فشار خون بالا، قابل کنترل هستند. با داشتن رژیم غذایی و سبک زندگی سالم می‌توانید از بروز حمله مجدد مغزی پیشگیری کنید. در این مورد با پزشک متخصص مشورت داشته باشید.

برنامه درمانی را جدی بگیرید

سه ماه اول پس از سکته مغزی مهم است. در این مدت زمان مغز نیز تلاش می‌کند تا عملکرد طبیعی خود را بازیابد. با دنبال کردن برنامه‌های درمانی می‌توانید به آن کمک کنید.

بیشتر بخوانیم: سندروم پای بی‌قرار چیست؟ علل، علائم، تشخیص و درمان

با تیم درمانی همکاری داشته باشید

مغز بسیار پیچیده است و به همین دلیل عوارض سکته مغزی از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. تیم درمانی به درک این عوارض به شما کمک می‌کند و راهکارهایی را برای کاهش عوارض به شما پیشنهاد خواهد کرد.

بعد از سکته خفیف چکار کنیم؟
توقف استعمال سیگار، مصرف منظم داروها و داشتن رژيم غذایی سالم از بروز سکته مغزی دوم پیشگیری می‌کنند

از فیزیوتراپی کمک بگیرید

تمرینات فیزیوتراپی به طور موثری می‌توانند در درمان عوارض ناشی از سکته به شما کمک کنند. شما می‌توانید از خدمات این متخصصان در منزل یا مرکز درمانی بهره ببرید.

بیشتر بخوانیم: بیماری ام اس (MS) چیست؟

به تمرینات خود در منزل ادامه دهید

یکی از نکات کلیدی در کاهش مدت زمان درمان سکته مغزی این است که با توجه به شرایط خود تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی را در منزل انجام دهید. انجام دادن این تمرینات تا بدست آوردن بهبودی کامل باید ادامه داشته باشد.

مراقبت روح و روان خود باشید

درمان بیقراری بعد از سکته مغزی، یکی از موضوعات مهمی است که اطرافیان بیمار باید به آن توجه داشته باشند. مشکلات روانی در این بیماران کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. بروز اضطراب، افسردگی و بیقراری در این بیماران شایع و قابل پیش‌بینی است. آنها قبلا بدون کمک کسی می‌توانستند راه بروند،‌ بدوند،‌ غذا بخورند، حرف بزنند و به امور شخصی خود رسیدگی کنند؛ اما حالا برای انجام همه آنها به کمک نیاز دارند. این موضوع زمینه را برای بروز ناراحتی‌های روانی فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانیم: از سندروم تونل کارپال چه می دانید؟

با انجمن‌ها و گروه‌های پشتیبانی در ارتباط باشید

عضو بودن در انجمن‌ها و معاشرت با افرادی که سکته مغزی را از سرگذارنده‌اند، می‌تواند برای شما مفید باشد. اعضای گروه می‌توانند تجربیات خود را در این زمینه با شما به اشتراک بگذارند. بسیاری از این انجمن‌ها به صورت آنلاین فعالیت دارند.

خود را محدود نکنید

سعی کنید با مشورت با پزشک معالج، راهکار و تکنیک‌های متفاوتی برای درمان بیابید. ممکن است یک شیوه (تمرین) درمانی جدید برای شما موثرتر از تکنیک‌های رایج باشد.

بیشتر بخوانیم: نشانه ها، علائم و راه های درمان میگرن

صبور باشید!

به خود زمان بدهید و اجازه دهید تا بدن به تدریج توان از دست رفته خود را بدست آورد. برای درمان سکته مغزی باید یک مدت زمان طولانی در نظر بگیرید. به اندازه توانایی‌های خود از خودتان انتظار داشته باشید، در غیر اینصورت احساس ناامیدی خواهید داشت. هرگز خود را در این زمینه با دیگران مقایسه نکنید. یادتان باشد، هر انسانی بدن منحصربه‌فرد خود را دارد.

بیشتر بخوانیم: درمان انواع سردرد ؛ دردی که به سر همه اومده!

طول عمر بعد از سکته مغزی چقدر است؟

طول عمر بیماران بعد از سکته مغزی به عواملی مانند سن، سلامت عمومی بدن، شدت و نوع آسیب مغزی بستگی دارد. افرادی که دچار سکته هموراژیک می‌شوند نسبت به افرادی که سکته ایسکمیک را تجربه کرده‌اند، بیشتر باید مراقب خود باشند.

سخن آخر

برای مدت زمان نمی‌توان عدد و رقم مشخصی ارائه کرد. زیرا این بیماری افراد را به شیوه‌های مختلف تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر شما یا یکی از عزیزانتان دچار این بیماری شده‌اید باید برای درمان سکته مغزی به خود زمان بدهید و در عین حال برنامه درمانی توصیه شده از سوی متخصص را به طور جدی دنبال کنید.

منبع: flintrehab

 54,025 بازدید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد رای‌ها 85

هنوز امتیازی ثبت نشده

yekta

زهرا الهی یکتا

زهرا الهی یکتا هستم، نویسنده درمانکده. تمام تلاشم اینه که در درمانکده مطالب مفیدی رو برای شما تهیه کنم. ورزش پیلاتس انجام می‌دم و مدتیه که گیتار می‌زنم. از دانشکده خبر، در مقطع لیسانس فارغ‌التحصیل شدم و به سئو علاقمند هستم.

مشاهده سایر مطالب
27 سؤال
 • سلام دکتر جان من مادرم حدود 3ماه پیش سکته مخچه کرده بود بعد از سه ماه تازه شروع کرده غذا خوردن با کمک خودمون راه ولی هنوز تعادل خودش نداره البته عمل انجام دادن میخواستم ببینیم تا آخر عمرش همینجوری هست یا به وضعیت اولش برمی‌گردد

 • سلام مادرم تقریبا نه روز ک سکته مغزی کرده و خونری داشته و طرف راستش بی حس شده و نمیتونه حرف بزنه هوشیاریش تقریبا درحدی هس ک بشناسه و دستمو بگیره و. فشاربده چشاشم بازه میخوام بپرسم ایا خطری جدی براش داره و یا روبه بهبودی هس

 • خانم محمدی گفت:

  سلام ببخشین مادرم سنش بالاهست سکته ی خفیف کرده ایا دوباره مث قبل حرف میزنه باهاش اگه حرف بزنیم ؟؟ خواهش میکنم کمکم کنین

 • محمد هویتی گفت:

  سلام آقای دکتر من تقریبا ۱ سال پیشکرونا مرونا گرفتم و بعداز مراحل درمانی بهبود یافتم و ب منزل رفتم که شب در منزل طرف چپ بدنم لمس شد و من را ب بیمارستانمنتقل کردن و گفتن سکته مغزی کردم و تورم مغزی داشتم قسمتی از جمجمه من را بریدن و در شکم من گذاشتن تا فاسد نشود و بعداز ۶ ماه جراحی کردن و جمجمهمله را با پلاتین سر جای قبلش گذاشتن

 • لیلا اقایی گفت:

  سلام من سالمی 48ساله بعد از عمل جراحی خون در در انگشت در دست راستم بعد از یک روز خانم خوب یک دفعه دهانم کج شد و دست وپای راستم بیحش شد حالا دست وپا جدی شده ولی موقع حرف زدن بعضی حروف را درست تلفظ نمی توتم میحام بدودم تا کی این میمونم

  • سلام مادرهمسرم مثل شما شده بود بالکنت صحبت میکرد چندماه طول کشید بعدش خوب شد نگران نباشید مرور زمان خوب میشید

 • ایرج بیک گفت:

  اینجانب ایرج بیک .اسلام دکتر جان،باورکن حرفهای شماوهمکارنتان نسبت به ساعت طلایی اولی در ایران کاربوردندارد.من ۴۵سال دارم حدودا ۳سال پیش سکته مغزی کردم، من باتوجه به ۳ساعت طلای سری بردنم بیمارستان باغ ملک خوزستان، من خودم می‌دانستم سکته مغزی کردم وهرچه تلاش کردم‌ پرک رامتوجه کنم افاده نکرد.بداز ۸ساعت سهل‌انگاری مرا به بیمارستان گلستان اهواز عزام کردند. آری دکترجان من راوارده بخش‌ آژانس نموده اند من درآن حال ۸ساعت بی‌هوش می‌شدم ودقیق به هوش می‌آمد،من دراين اوضاع که تکلمم ونیه راست بدنم فلج شده بود،هیچ کاری از من برنمی‌آمد.آری باکمال بی‌تفاوت و بدون هیچ گونه رسیدگی ۳روز مرا به حال خودم رهاکردند،بعدازچهاروز وقتی‌ بهوش آمدم ديدم دکتر به تخت من تکیه داده بودوبابیمار جلوی داشت حرف می‌زد، من که داشتم ازبی کسی داشتم میمردم، با پای چپم به دکتر از وضعیت خودم متوجهش نمودم. که با اسبانیت گفت ۴هاروزه دیگه میزارمت تاببینم صاحبت کی. آری دکترجان ساعت ۲صبح روزه چهارم بعداز ام آرای مرابه بخش بردن.باوجود اینکه من سکته نسبتآ خفیف نبودم ولی بخاطر سهل‌انگاری پزشک آسيب جدی دیدم. من حالا چکاربایدکنم .به خدایی که وجود ندارد قسم این ساعت طلایی دورغ.بامردم مثل‌ گوسفند خورد می‌کنندوجان کسی برايشان هيچ اهميتی ندارد....دکترجان من با این‌همه مشکلات باتوجه به مستاجریم وناتوانیم واین فقرسنگینم چه بايد کنم.آیا واقعا ما گسفندیم ...دکترجان چاره‌ چيست خواهشا تو مرا راهنمایی کن،منتظرم. ایرج بیک.

 • باسلام خدمت آقای دکتر بنده 34ساله که اعتیاد داشتم یه شب بعداز اتمام مواد مخدر نصف متادون خودم صبح ان روز ک بیدار شدم سمت چپم کار نمیکردصحبت هم نمیتونستم بکنم دوشب بستری شدم پزشک سکته خفیف مغزی گفتن هست الآنم اعتیاد دارم خیلی خستم کرده میخوام ترک کنم میترسم دوباره سکته کنم میشه راهنمای کنیدبعدازسکته تمام سیستم بدنم ریخته بهم خیلی دور سرم درد می‌کنه

 • مرتضی شیرمحمد گفت:

  باسلام خسته نباشد من مورخه ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۹۰۰ درب منزل یک دفع سمت چپ بدنم سرد شد مثل اینکه یک سطل آب یخ ریختن بدن سمت چپ ۰۰۰۰۰ بعد اون از کف دست بی حسی را مشاهده چند ثانیه پا تمامی دست چپ و صورتم سمت چپ ۰۰ اطلاع نداشتم از بیماری ۲۰ ساعت بعد به دکتر مراجعه بیمارستان ولیعصر ونک پرونده تشکیل بستری عکس ام آر ای مقدار سفید با سکته به گفته دکتر فوق متخصص باد سکته بوده است ۰۰۰۰ سابقا خانوادگی نداریم ولی فشار اولین مراجعه بیمارستان درجه هفده بود آیا بر اثر استرس وفشار نبوده است ۰۰۰ الان چه کار کنم ۰۰۰ فقط سه پسر کوچک ۱۵ و۶و۴ ساله دارم دختر ۲۲ ساله سرزندگی خودش است جهت راهنمایی ۰۰۰۰۰

 • ناشناس گفت:

  سلام دکتر پسرم براثر تصادف ۴ساله انداخته فقط نگاه میکنه ن حرف میتونه بزنه ن غذا با شلنگ سرمعده وصله اب وغذاتزریق میکنیم ایا امیدی هست راهنمایی کنین

 • وثوق نیا گفت:

  سلام بنده ۱۰ ماهه سمت چپم خون ریزی کرده وسمت راست کلا ازکارافتاده فیزییواپی ۴ماه رفتم کاردرمانی هم ۴ماه رفتم هیچ دکترمعالج هیچ داروی نداده است فعلا درخانه کمی تمرین می کنم پیشنهاددرمانی چیست؟؟

 • ناشناس گفت:

  سلام‌برادرم‌شش‌ساله‌که‌به‌کما‌رفته‌غذا‌با‌لوله‌می‌خوره‌فقط‌نگاه‌میکنه‌فشار‌هم‌پایینه‌ایا‌امیدی‌هست

 • ناشناس گفت:

  سلام‌برادرم‌ششس‌سال‌درکما‌فقط‌نگاه‌میکنه‌بالوله‌غذا‌می‌خوره‌فشارشم‌پایینه‌خیلی‌خمیازه‌مکشه ایا‌امیدی‌هست

 • سلام جناب دکتر روزتون بخیر،پدر من حدود یک سال و شش ماه هستش سکته از نوع شدید کردن که سمت راست از کار افتاده تکلم هم نداره ،الان یه مدت هست بعد از ظهر که میشه بی قرار میشه و فقط داد میزنه شکمش هم خیلی کار میکنه،لطفا راهنمایی بفر مایید برای ارامشش چکار میشه کرد،،با تشکر

 • لینا امیری گفت:

  سلام جناب داکتر صاحب امید است که صحت مند باشید صحت و سلامتی شما آروز مان است داکتر صاحب مریض مان سکته مغزی کرده 2 ماه میشود خون ریزی داخلی دارد داکتر گفتن که بندش داره رگ عصبی ان صحتش خوب است نسبتآ از قبل اما زیاد نارامی میکند چطور میتوانیم که درست ازش مراقبت کنیم به کمک شما نیاز داریم تشکر من از افغانستان هستم

 • ابراهيم گفت:

  سلام و خسته نباشيد پدرم از دو هفته سكته ي مغزي كرده و الانم دو روزه مرخصه ولي بيقراره نميتونه بخوابه و حرف هم نميتونه بزنه چي ميشد كرد ؟ !

  • سلام پدرمن هم سکته مغزی شدید شدن روزتاسوعا ۱۴۰۱ الان یک ماهی هست ک این اتفاق افتاده خداروشکر هیچ طرفش لمس نشده ولی سمت راست ضعیف تره امیدی هست ب بهبود خیلی روزای سختی میگذرونیم

 • با سلام..من،۶ ماه پیش سکته مغزی با خونریزی داشتم.. یه شب در بیمارستان قائم مشهد بستری،شدم و سپس بدون هیچ دارویی مرخص کرد و فقط گفت فیزیوتراپی بروید. متاسفانه بعد از ۱۴ روز بعلت تورم پا بصورت اتفاقی متوجه وجود لخته در پا شدم که مجددا ۳ شب بستری و تزریق ضد انعقاد داشتم.

 • مهدی هادیان فر گفت:

  سلام از توضیحات شمابسیار تشکر میکنم ،دکترای اقتصاد نظری مهدی هادیان فر

 • ناشناس گفت:

  سلام بنده نزدیک 40 روز است ک سکته مغزی از نوع ایسکمیک کرده ام و پا و دست چپم را درگیر کرده ک به لطف خدا هردو برگشته اند آیا واقعا کشیدن چند نخ سیگار می‌تواند باعث سکته بعدی شود

  • سلام ...همسر بتده ۵۲ سالشون سکته کردن سمت چپ بدنشون ...بی حس شدن ...شکر خدا پا یکم راه میرن ....ولی من نگران دستشون هستم که بی حس کاملا ....میشه لطفا راهنمایی کنید داروهای ضد انعقاد استفاده میکنن ...تقزیبا دو هفته هستن بعد نیم ساعت به بیمارستان رسیدن ....

 • سلام آقای دکترخانمم سکته مغزی کرد الان 40روزهست ،سی سیسی خون تومغزش بودلان دست چپش باپای چبش فلچ هست میخواستم راهنماییم کنید

 • Abdulwajed Rahimi گفت:

  سلام جناب دوکتور صاحب امید که از صحت کامل داشته باشید انشاءالله مادر تقریبا ۱۳ روز میشود سکته مغزی کرده است داکتران میگویند رگ بزرگش بند است آلان به فضل خدا صحتش نسبتن خوب ما چگونه میتوانم آن ار طبابتی کنیم ما از شما کمک‌میخواهیم ممنون تان من از افغانستان هستم

ارسال سؤال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.