لیفت شقیقه با نخ چقدر ماندگاری دارد؟ مزایا و عوارض آن

در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

لیفت شقیقه با نخ، کم‌تهاجمی‌ترین روش برای از بین بردن چین‌وچروک اطراف چشم و گونه‌ها است. به کمک این روش می‌توانید علاوه بر رفع چین‌وچروک، ظاهر افتاده چشم‌های خود را بهبود بخشید.

اگر شما هم موقع حرف زدن عادت به حرکت دادن ابروهای‌تان دارید یا دائما اخم می‌کنید، حتما متوجه افتادگی پوست اطراف چشم، گونه و شقیقه خود شده‌اید. افتادگی پوست، بافت و ماهیچه این نواحی با افزایش سن شدت بیشتری پیدا می‌کند و با گذشت زمان باعث افتاده به نظر رسیدن چشم‌های شما می‌شود. برای بالا بردن و سفت کردن پوست شقیقه و اطراف چشم می‌توانید از لیفت شقیقه با نخ استفاده کنید. این روش غیر جراحی باعث جوان‌سازی می‌شود و کمک می‌کند تا انعطاف‌پذیری از دست رفته پوست آن ناحیه مجدد فعال شود. 

اگر شما هم با دیدن چین‌وچروک و افتادگی پوست اطراف چشم و شقیقه خود حس خوبی ندارید، در این مقاله از مجله درمانکده همراه ما باشید تا بیشتر درباره لیفت شقیقه با نخ صحبت کنیم.

لیفت شقیقه با نخ چیست؟

تصویر قبل و بعد لیفت‌شقیقه با نخ
لیفتینگ شقیقه با نخ یک تکنیک جوان‌سازی پوست بدون جراحی است.

لیفت شقیقه با نخ یک روش اصلاحی است که به کمک نخ‌های قابل جذب برای رفع چین‌وچروک اطراف چشم و از بین بردن افتادگی آن انجام می‌شود. نخ‌های قابل جذب با الگوی مناسبی در بخش‌های مختلف شقیقه جای‌گذاری می‌شوند تا ضمن جوان‌سازی بافت آن ناحیه به سفت شدن پوست اطراف چشم‌ها، گونه‌ها و شقیقه کمک کنند. این نخ‌ها دارای خارهای متعددی هستند که با گیر کردن درون پوست شقیقه، بافت آن را در موقعیت مورد نظر ثابت می‌کنند. تنظیم نخ‌های لیفتینگ شقیقه باید توسط دکتر پوست و مو باتجربه انجام شود.

بیشتر بدانیم: تزریق چربی به صورت چگونه انجام می‌شود؟

لیفتینگ شقیقه با نخ برای چه کسانی مناسب است؟

این روش اصلاحی چین‌و‌چروک اطراف چشم و گونه‌ها را می‌توان در شرایط زیر انجام داد:

 • وجود پوست افتاده اطراف چشم و شقیقه به دلیل افزایش سن
 • وجود پوست شل و افتاده در اطراف گونه و شقیقه به صورت ژنتیکی
 • وجود خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم

در صورتی که داروی رقیق‌کننده خون و هر نوع داروی دیگری برای درمان بیماری‌های زمینه‌ای مانند فشار خون، دیابت، بیماری قلبی و… مصرف می‌کنید یا در دوران بارداری و شیردهی هستید حتما قبل از انجام لیفت شقیقه با نخ پزشک خود را در جریان بگذارید. 

ممکن است برخی افراد که پوست بسیار نازکی دارند یا افزایش سن باعث از بین رفتن بافت چربی ناحیه شقیقه آن‌ها شده نتوانند از روش لیفتینگ شقیقه با نخ استفاده کنند. شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر و اطمینان از این‌که کاندید مناسبی برای لیفت شقیقه با نخ هستید یا خیر، از متخصص پوست و مو آنلاین درمانکده مشورت بگیرید.

مزایای لیفتینگ شقیقه با نخ

مهمترین مزایای این روش درمانی و اصلاحی چین‌وچروک اطراف چشم و شقیقه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نتایج این روش در روزهای اولیه پس از لیفتینگ قابل مشاهده است.
 • به دوره نقاهت طولانی نیاز ندارد. (۲ تا سه روز استراحت کافی است)
 • نتایج لیفت شقیقه با نخ ماندگاری بالایی دارد. (دوام آن بین یک تا سه سال است)
 • این روش با تحریک کلاژن پوست اطراف چشم، خطوط و چین‌وچروک ریز را صاف میکند.
 • لیفتینگ شقیقه با نخ به سفت شدن پوست شقیقه و کاهش افتادگی بافت آن ناحیه کمک می‌کند.
اینفوگرافیک مزایای لیفت‌شقیقه با نخ
اگر به دنبال روش کم‌تهاجمی با عوارض بسیار ناچیز برای بالا کشیدن شقیقه خود هستید، می‌توانید از تکنیک لیفتینگ شقیقه با نخ استفاده کنید.

لیفت شقیقه با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

پس از انجام لیفتینگ با نخ می‌توان در چند روز اول تغییرات محسوسی را مشاهده کرد. با این حال اثربخشی اصلی این روش اصلاحی چین‌وچروک اطراف چشم و شقیقه حدود ۶ ماه بعد، پس از جذب نخ‌های مورد استفاده به خوبی دیده می‌شود. از همین‌رو می‌توان ماندگاری لیفت شقیقه با نخ را از یک تا سه سال دانست. 

اثرات این نوع لیفتینگ برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است که عوامل اثرگذار بر ماندگاری آن را می‌توان شامل موارد زیر دانست:

 • سن بیمار
 • جنس پوست فرد
 • انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی پوست
 • جنس و نوع نخ
 • مهارت متخصص زیبایی
 • سلامت کلی بیمار
 • سبک زندگی فرد

بیشتر بدانیم: لیفت چشم چگونه انجام می‌شود؟

اینفوگرافیک عوامل اثرگذار بر ماندگاری لیفت‌شقیقه با نخ
اثرات لیفتینگ شقیقه با نخ در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

لیفت شقیقه با نخ چگونه است؟

پزشک متخصص زیبایی در این روش به کمک نخ‌های مخصوص که قابل جذب هستند، پوست شقیقه را بالا می‌کشد تا افتادگی بافت آن ناحیه برطرف شود. در این روش نخ‌های قابل جذب وارد لایه‌های عمیق پوست ناحیه شقیقه می‌شوند که بعد از گذشت حدود ۶ ماه به آرامی جذب خواهند شد. 

این نخ‌ها به فرآیند طبیعی کلاژن‌سازی، تحریک الاستین و اسید هیالورونیک پوست کمک می‌کنند تا پوست ناحیه شقیقه و اطراف چشم شما سفت‌تر و زیباتر دیده شوند. اگر به دنبال آموزش لیفت شقیقه با نخ هستید باید بدانید این روش اصلاحی را فقط پزشک متخصص زیبایی در کلینیک‌های درمانی انجام می‌دهد. در غیر این صورت احتمال بروز عوارض جانبی افزایش می‌یاید.

بیشتر بدانیم: لیفت شقیقه با جراحی چگونه انجام می‌شود؟

آمادگی برای لیفتینگ شقیقه با نخ

مراقبت‌های قبل از عمل لیفت شقیقه با نخ شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ۲ هفته قبل از لیفتینگ شقیقه با نخ ،سیگار کشیدن و مصرف دخانیات را کنار بگذارید.
 • یک هفته قبل از انجام این عمل مصرف مکمل‌های گیاهی، آسپرین و داروهای ضد التهاب را زیر نظر پزشک کنار بگذارید و از داروهای جایگزین استفاده کنید.
 • در صورت داشتن بیماری‌های زمینه‌ای مانند فشار خون، دیابت و… داروهای خود را به درستی مصرف کنید تا بیماری کنترل‌شده باشد.
 • در روز انجام لیفت شقیقه با نخ حتما یکی از نزدیکان را همراه خود داشته باشید.

عوارض لیفت شقیقه با نخ

این روش درمانی کم‌تهاجمی است، به همین دلیل خطرات و عوارض بسیار محدودی دارد. شایع‌ترین عوارض لیفتینگ شقیقه با نخ عبارت‌اند از:

 • تورم و کبودی خفیف
 • درد و خونریزی محدود
 • بی‌حسی در ناحیه شقیقه
 • قرمزی
 • احساس التهاب

در صورت مشاهده این علائم با شدت زیاد، حتما با پزشک متخصص زیبایی خود مشورت کنید. زیرا روش‌های درمانی کم‌تهاجمی هم ممکن است با توجه به وضعیت جسمانی بیمار، مهارت پزشک و میزان رعایت بهداشت در کلینیک‌های زیبایی منجر به بروز عفونت شوند.

بیشتر بدانیم: انواع روش‌های لیفت شقیقه

مراقبت‌های بعد از لیفت شقیقه با نخ

این روش درمانی و اصلاحی چین‌وچروک اطراف چشم و شقیقه، دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. با این حال رعایت برخی نکات بعد از انجام لیفتینگ شقیقه با نخ کمک می‌کنند تا روند بهبودی تندتر و کسب نتایج مورد نظر با سرعت بیشتر انجام شوند.

 • یک روز کامل استراحت کنید و صورت‌تان را حرکت ندهید.
 • شب اول بعد از انجام لیفتینگ شقیقه با نخ به پهلو نخوابید.
 • تا یک هفته پس از لیفت شقیقه با نخ برای کاهش درد و تورم از کمپرس سرد استفاده کنید. (این کار را می‌توانید تا پنج بار در روز و هر دفعه برای چند دقیقه تکرار کنید)
 • با مشورت پزشک تا ۲ هفته پس از عمل، از مصرف قرص آسپرین خودداری کنید.
 • به مدت سه هفته پس از لیفتینگ شقیقه با نخ، آن ناحیه را ماساژ ندهید همچنین از اسکراب و لایه‌بردار استفاده نکنید.
 • حداقل تا ۱۲ ساعت پس از عمل صورت خود را نشویید و مستقیما اطراف شقیقه را لمس نکنید.
 • برای انجام فعالیت روزمره منعی وجود ندارد اما به مدت سه هفته از انجام فعالیت و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • حداقل به مدت ۴۸ ساعت از آرایش کردن و مالیدن کرم‌های آرایشی به شکل مستقیم روی شقیقه خودداری کنید.
 • مایعات زیاد بنوشید و تا یک هفته پس از لیفتینگ غذاهای نرم بخورید.

بیشتر بدانیم: عمل چشم گربه ای؛ بررسی روش‌های مختلف از بوتاکس تا فیلر

راهنمای مراجعه به پزشک

لیفت شقیقه با نخ یک روش اصلاحی کم‌تهاجمی است که نتایج آن را میت‌وان بلافاصله پس از درمان مشاهده کرد. این روش به جوان‌سازی و سفت شدن بافت اطراف شقیقه و چشم کمک می‌کند. شما می‌توانید نتایج مورد نظر را پس از گذشت ۶ ماه با جذب نخ‌های مورد استفاده به خوبی مشاهده کنید. برای این منظور باید لیفتینگ شقیقه با نخ را زیر نظر پزشک متخصص زیبایی باتجربه انجام دهید. 

برای مشاهده لیست بهترین پزشکان متخصص به سیستم نوبت‌دهی آنلاین درمانکده سر بزنید و وقت معاینه رزرو کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر در خصوص کشیدن شقیقه با نخ از متخصص زیبایی این مجموعه مشاوره آنلاین تلفنی، متنی یا تصویری بگیرید.

بیشتر بدانیم: بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چیست؟

سوالات متداول

آیا لیفت شقیقه با نخ درد دارد؟

این روش اصلاحی با بی‌حسی انجام می‌شود و بدون درد  است. در اغلب موارد پزشک برای احساس درد یا سوزش در ناحیه شقیقه پس از اتمام لیفتینگ با نخ داروی مسکن تجویز می‌کند.

آیا ممکن است لیفت شقیقه با نخ پاره شود؟

پاره شدن نخ‌های لیفتینگ شقیقه یک عارضه جانبی بسیار نادر است. با این حال توصیه می‌شود در چند روز ابتدایی این عمل از حرکت اضافی و مداوم صورت یا مالش ناحیه شقیقه خودداری کنید.

لیفت شقیقه با نخ چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان انجام این روش با توجه به شدت افتادگی شقیقه، چین‌و‌چروک اطراف چشم، مهارت متخصص زیبایی و تعداد نخ‌های مورد استفاده متغیر است. به طور کلی می‌توان مدت زمان انجام لیفتینگ شقیقه با نخ را حدود ۳۰ دقیقه دانست.

منابع: healthline | clevelandclinic

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد رای‌ها 6

هنوز امتیازی ثبت نشده

r@dmanesh-salllam
دریا رادمنش

دریا رادمنش هستم کارشناس ارشد رشته روانشناسی بالینی. حدود پنج سال می‌شه که در کنار مشاوره روانشناسی در زمینه اختلالات روانشناختی، به دلیل علاقه شخصیم به نوشتن، در حوزه پزشکی، سلامت روان و... تولید محتوا می‌کنم.

مشاهده سایر مطالب
اشتراک در
اطلاع از
guest
(اختیاری)

در صورتی که سوال شما تخصصی هست و به دنبال نظر پزشک متخصص هستید، به بخش مشاوره آنلاین پزشکی مراجعه کنید.

1 پرسش و پاسخ
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سؤال ها