بیماری‌ها

آنفولانزای جدید ایران (آذر 98)، علائم و راه های پیشگیری

علائم ویروس جدید ایران (آذر 98)

آنفولانزای جدید ایران (آذر 98)، علائم
علائم آنفولانزای جدید ایران (آذر 98)

در ابتدا با چند عطسه و کمی سوزش گلو حس می کنید که دچار یک سرماخوردگی ساده شده اید، اما با گذشت یکی دو روز، سوزش گلو هم به سراغتان می‌‌آید و کار تا آنجا پیش می رود که سوزش چشم، خواب را از چشمان شما ربوده و یا اگر بتوانید چند ساعتی پلک روی هم بگذارید، سرفه‌های شبانه و آب‌ ریزش بینی یا کیپ شدن بینی، نمی‌گذارند شب را به راحتی بگذرانید.
تمامی علائم بالا نشانه یک بیماری ویروسی به نام آنفلوآنزا یا گریپ می باشد.
موج شیوع این بیماری هرساله با شروع فصل سرما آغاز می گردد ولی امسال – متاسفانه – موج این بیماری زودتر از همیشه آغاز شده و از نیمه پاییز تعداد زیادی از هموطنانمان به این بیماری مبتلا شده اند.
ویروس ایجاد کننده آنفلوآنزا در بین پرندگان و پستانداران مشترک بوده و امکان ایجاد بیماری در انسانها و حیوانات را دارد. این بیماری باعث عفونت حاد دستگاه تنفسی می‌شود که با علائمی همچون سردرد ناگهانی، درد ماهیچه، تب و ضعف و بی‌حالی شدید نمایان می‌شود. سه تیپ از ویروس آنفلوآنزا به نام‌های آ (a)، ب (b)، ث (c) وجود دارد. تیپ آ در انسان و حیوانات، تیپ بی در انسان و پستاندارن و تیپ سی فقط در انسان دیده می‌شود. در حالت عادی دورهٔ بیماری ۳ تا ۴ روز است. بیماری آنفولانزا یک عفونت تنفسی کوتاه مدت ولی تا حدی شدید در افراد سالم و بالغ محسوب می‌شود. اما در افراد سالمند و کودکان و افراد دارای بیماری زمینهٔ قلبی و تنفسی تهدیدکننده است.

روش های پیشگیری از آنفولانزا

با رعایت اصول زیر از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرده و همچین در صورت ابتلا به این بیماری از انتقال آن به دیگران جلوگیری کنیم.

روش های پیشگیری از آنفولانزا جدید ایران
روش های پیشگیری از آنفولانزا جدید ایران
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن