علائم مشکل قلبی

۱۱ نشانه مشکل قلبی که نباید نادیده گرفته شوند

در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:
علائم مشابه کرونا

هر جایی که هستی، بدون مراجعه به آزمایشگاه، تست کرونا بده!

تست کرونا در محل
خون دماغ یا گوش درد

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره
مشکل در بلع

حلق و دهان، دروازۀ بدن هستن. وجود مشکل در اونها برای بقیۀ اندام‌ها هم مشکل ایجاد می‌کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافتِ مشاوره
خون در مدفوع

علت‌های مشاهدۀ خون در مدفوع می‌تواند هموروئید، بواسیر، کولیت روده و… باشه. برای تشخیص و درمان درست و به موقع، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
اختلال خواب

اختلال خواب اگه جدی گرفته نشه، سلامت جسم و روان رو درگیر می‌کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص اعصاب و روان بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
درد کمر، پا، دست یا زانو

دردهای اسکلتی یکی از شایع‌ترین علائم ایرانی‌هاست، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
سردرد

سردرد علت‌های مختلفی داره؛ از اضافه وزن گرفته تا اختلال در هورمون‌ها. برای تشخیص درست علت سردردت تا دیر نشده علائمت رو به متخصص مغز و اعصاب بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره
معده درد یا حالت تهوع

سرطان معده سومین سرطان شایع ایران است. همین حالا علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافتِ مشاوره
زخم مداوم دهانی

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مُشاوره
سرفۀ مزمن

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص ریه بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره
اضطراب و استرس

تا دیر نشده علائمت رو به کارشناس روانشناس بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره

فکر می‌کنید اگر مشکلی در قلب شما رخ داده باشد، متوجه آن خواهید شد؟ یعنی اطلاعات کافی در زمینه مشکلات قلبی دارید؟ همانگونه که می‌دانید همه مشکلات قلبی با علائم واضح هشدار دهنده همراه نیستند.

همیشه درد شدید قفسه سینه که به دنبالش به زمین بیفتید، مانند آنچه در فیلم ها می بینید، اتفاق نمی افتد. برخی از علائم مشکل قلبی حتی در قفسه سینه هم ایجاد نمی شود. بنابراین تشخیص برای پزشک متخصص قلب آسان نیست.

وینسنت بوفالینو، سخنگوی انجمن قلب آمریکا، می گوید:

هرچه عوامل پرخطر بیشتری داشته باشید، امکان بروز مشکلات قلبی عروقی در شما بیشتر خواهد بود. عواملی چون سن بالای 60 سال، اضافه وزن، دیابت، کلسترول بالا و فشار خون بالا از جمله آن‌ها هستند.

۱۱ علائم مشکل قلبی که نباید نادیده گرفته شوند

۱) ناراحتی قفسه سینه

این مورد رایج ترین نشانه وجود مشکل قلبی است. اگر شریان مسدود شده داشته باشید یا دچار سکته قلبی شوید، ممکن است در قفسه سینه خود احساس درد، گرفتگی یا فشار بکنید.

طبق گفته چمبرز، مدیر آزمایشگاه کاتترگذاری قلب در انستیتوی قلب و عروق ایالت پن در هرشی، توصیف افراد از این درد متفاوت است. بعضی از افراد معتقدند این درد مثل این است كه فیلی روی آنها نشسته است و بعضی دیگر درد را سوزشی توصیف می کنند.

این احساس معمولاً بیش از چند دقیقه طول می کشد. همچنین ممکن است هنگام استراحت یا حین فعالیت بدنی اتفاق بیفتد. چمبرز معتقد است اگر درد مختصر است یا هنگام لمس و فشار بیشتر می شود، مشکل از قلب نیست. با این وجود باید توسط پزشک قلب و عروق معاینه شوید. اگر علائم شدید هستند و پس از چند دقیقه برطرف نشدند، باید با اورژانس یا 115 تماس بگیرید.

همچنین به خاطر داشته باشید که مشکلات قلبی، حتی حمله قلبی، لزوما با درد قفسه سینه همراه نیست. این مورد به ویژه در میان زنان بسیار شایع است.

۲) حالت تهوع، سو هاضمه، سوزش سردل یا درد معده

برخی از افراد هنگام بروز مشکل قلبی حالت تهوع، سو هاضمه، سوزش سر دل یا درد معده دارند. برخی از افراد حتی ممکن است استفراغ کنند. طبق اطلاعات به دست آمده زنان بیشتر از مردان این نوع علائم را گزارش می کنند.

ناراحتی معده می تواند دلایل زیادی داشته باشد که هیچ ارتباطی با قلب ندارد. شاید این درد به خاطر غذایست که خورده اید. اما باید توجه کنید که می‌تواند از علائم حمله قلبی هم باشد. بنابراین اگر چنین احساسی دارید و در معرض ابتلا به مشکلات قلبی هستید، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید.

۳) درد گسترش یافته به سمت بازو

یکی دیگر از علائم رایج حمله قلبی دردی است که به سمت چپ بدن گسترش می یابد. طبق تجربیات چمبرز، این درد تقریباً همیشه از سینه شروع شده و به سمت خارج حرکت می کند. اما برخی از بیماران ​​عمدتاً در ناحیه بازو درد دارند كه این خود نشان دهنده حملات قلبی است.

علائم مشکل قلبی
مشکلات قلبی در سالمندان

۴) احساس گیجی یا سبکی سر

در بسیاری از مواقع احساس گیجی باعث از دست دادن لحظه ای تعادل یا احساس ضعف می شود. البته این اتفاق گاهی به علت نخوردن غذا یا نوشیدنی کافی یا برخواستن از جای خود به طور ناگهانی می باشد.

اما اگر همراه با سبکی سر، احساس ناپایداری، ناراحتی قفسه سینه یا تنگی نفس است، بلافاصله باید با پزشک تماس بگیرید. این عارضه می تواند به این معنی باشد که فشار خون شما کاهش یافته است. از این رو قلب قادر به پمپاژ موثر خون نیست.

۵) درد گلو یا فک

معمولا درد گلو یا فک مربوط به قلب نیست. به احتمال زیاد، علت آن اختلال ماهیچه ای، سرماخوردگی یا مشکل سینوسی است. اما اگر در مرکز قفسه سینه خود نیز حس درد یا فشاری دارید که به داخل گلو یا فک گسترش یافته است، می تواند نشانه حمله قلبی باشد. در چنین شرایطی بهتر است برای اطمینان با 115 تماس بگیرید و درخواست کمک کنید.

۶) خستگی زودرس

اگر بعد از انجام کاری که در گذشته مشکلی برای انجام آن نداشتید، مانند بالا رفتن از پله ها یا حمل مواد غذایی از ماشین به منزل، ناگهان احساس خستگی یا کوفتگی کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

این نوع تغییرات قابل توجه برای پزشکان بسیار مهم‌تر از هر گونه دردی است که ممکن است بیمار احساس کند. خستگی مفرط یا ضعف غیرقابل توجیه، گاهی اوقات به مدت چند روز، می تواند یکی از علائم مشکل قلبی باشد. این نشانه به ویژه در خانم‌ها بسیار شایع است.

علائم مشکل قلبی
مهمترین علامت ها در مشکلات قلبی

۷) خروپف

این که هنگام چرت زدن کمی خرخر کنید، طبیعی است. اما خروپف غیرمعمول با صدای بلندی که به نظر می رسد در حال نفس نفس زدن یا خفه شدن هستید، می تواند نشانه ای از آپنه خواب باشد. این اتفاق زمانی می‌افتد که هنگام خواب تنفس شما چند بار به مدت کوتاهی قطع می شود. این امر باعث می‌‌شود که به بار قلب اضافه شود.

در چنین شرایطی پزشک بررسی می کند که آیا شما به مطالعه خواب نیاز دارید یا خیر. در صورت داشتن این مشکل، ممکن است برای روان کردن تنفس هنگام خواب به دستگاه کمک تنفسی CPAP نیاز داشته باشید.

۸) تعریق

عرق سرد اگر بدون هیچ دلیل مشخصی اتفاق بیفتد، می تواند نشانه حمله قلبی باشد. اگر عرق سرد در کنار هر یک از علائم دیگر رخ داد، باید با 115 تماس بگیرید تا بلافاصله به بیمارستان منتقل شوید. بهتر است تا قبل از روشن شدن موضوع نیز از رانندگی بپرهیزید.

۹) سرفه‌های ادامه دار

در بیشتر مواقع سرفه‌های ادامه دار نشانه ناراحتی قلبی نیست. اما اگر بیماری قلبی دارید یا می دانید در معرض خطر ابتلا به آن هستید، بهتر است همه احتمالات را در نظر بگیرید.

سرفه‌های طولانی مدت همراه با خلط سفید یا صورتی می تواند نشانه نارسایی قلبی باشد. این عارضه زمانی اتفاق می افتد که قلب در تامین نیازهای بدن ناتوان است و درنتیجه خون به داخل ریه ها نشت می کند.

علائم مشکل قلبی
سرفه های ادامه دار

۱۰) تورم مچ پا

تورم پا و مچ پا نشانه‌ای از عدم پمپاژ خون به طور موثر است. زیرا وقتی قلب نتواند خون را به درستی پمپاژ کند، خون در وریدها انباشته شده و تورم ایجاد می شود. نارسایی قلبی دفع آب و سدیم توسط کلیه ها را نیز مختل کرده و موجب تورم شکمی می شود.

۱۱) ضربان قلب نامنظم

این که در موقعیت‌های هیجان انگیز یا استرس‌زا ضربان قلب افزایش یابد، کاملا طبیعی است. اما اگر احساس کنید این افزایش ضربان عادی نیست و اکثر اوقات اتفاق می افتد، بهتر است موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

هر چند در بیشتر موارد، این امر ناشی از یک رفتار اشتباه مانند مصرف کافئین زیاد یا خواب ناکافی است و به سادگی می‌تواند کنترل شود. اما گاهی اوقات، می تواند وضعیتی به نام فیبریلاسیون دهلیزی را نشان دهد که نیاز به درمان دارد. بنابراین بهتر است از پزشک خود بخواهید که آن را به دقت بررسی کند.

[sibwp_form id=5]

شما عزیزان برای کسب اطلاعات در مورد نشانه‌های مشکل قلبی می‌توانید از راهنمایی‌های دکترهای قلب استفاده کنید. البته برای دریافت این راهنمایی‌ها لزومی ندارد که صبر کنید تا در زمان ممکن مراقبت‌های درمانی مورد نیاز خود را به دست آورید. می‌توانید آن را در یک چشم بر هم زدن به صورت آنلاین از طریق درمانکده انجام دهید.

تیم درمانکده پس از بررسی نیازهای بیماران مختلف و پزشکان، امکان نوبت دهی از لیست دکتر قلب را در سایت خود فراهم کرده است. برای انتخاب پزشک مورد نظر خود بدون نیاز به مراجعه حضوری و تماس با مطب، می‌توانید برای دریافت نوبت به لیست بهترین پزشکان  مراجعه کرده و با توجه به اولین نوبت خالی پزشک، نظرات بیماران، تلفن مطب و آدرس مطب، نوبت خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.

اگر نمی دانید که به کدام پزشک باید مراجعه کنید، راهنمای تخصص های پزشکی به کار شما می آید.

 148,713 بازدید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد رای‌ها 399

هنوز امتیازی ثبت نشده

Editorial team

تیم تحریریه درمانکده

مشاهده سایر مطالب
173 سؤال
 • سلام من ۲۳ سالمه تازگیا بین دوتا کتاف و در بعضی از مواقع تو کل کتفمو و حتی شانه هام حس سوزش و درد دارم نفس عمیق ک میکشم قفسه سینمم درد میگیره دلیلش چی می‌تونه باشه ؟

 • سلام ببخشید من 14 سالمه از وقتی بچه بودم یادم میاد یهو قلبم تیر میکشه نفس نمیتونم بکشم تازگیا خون بالا میارم قلم تند میزنه بغدش دست سمت چپم شروع به بی هس شدن میکنه به مادرم گفتم گفت که هیچی نیس درکل جدی نمیگیره

  • فرشته احمدی گفت:

   سلام من 15سالمه و وسط قفسه سینم خیلی درد میکنه و همچنین احساس سنگینی میکنم و یه جوراییم سختمه که نفس بکشم شکمم خیلی درد میکنه و اذیتم میکنهبعضی وقت ها هم سرم گیج میره و احساس خستگی میکنم در حدی که یهو بیهوش میشم .بدنم خیلی بی حس میشه و خیلی بی جون میشم

    • سلام داکتر من یک ماه شده که درطرف چپ خود درد دارم اما با درد لرزه هم دارم زیاد ضیعف شودیم یک سال پیش هم درد داشتم دکتر رفتم گفت که از معده اس باز خوب شوده بودم اما حال با درد لرزه هم دارم

   • سلام داکتر صاحب من ۲۹ سال دارم یک ماه شد که در طرف چب خود درد لرزه دارم چی باید بکنم زیاد ضیعف شودیم سال پیش هم درد داشتم اما لرزه نداشتم داکتر رفتم گفته بود از معده اس

   • منم قلبم ضربانش بالا میره و قفسه سینم درد میگیره حتی تنفسم یکم برام سخت میشه الان ۱۷ سالمه و یادمه از کلاس سوم که ۹ سالم بوده این مشکل رو داشتم چندبار این اکوی قلبو انجام دادم و نوار قلبم گرفتم ولی میگفتند مشکلی نیست جدیدا دردش بدتر شده حتی بدنم سمت چپش تا پشت کمرم درد میگیره و درد بدی رو از ناحیه قلبم احساس میکنم سوزش خیلی بدی و هم ضربانش تند میشه

    • منم دقیقا همین حسی رو دارم ک تو داری منم رفتم دکتر گفتن چیزی نیس ولی تازگیا کلا طرف چپم گرفته و نفس نمیتونم بکشم نمیدونم واقعا از چیه

 • سلام ۴۰سالمه خانم هستم.افتاده گی دریچه قلب دارم چندسالی است که پیگیرنشدم.والان چندسالی است که گاهی وقتهادرسمت قلبم مثل بادکنکی است که انگاربادکرده است وباعث فشارقلبم میشود.باتشکر

 • ناشناسم گفت:

  سلام من 18 سالمه و سه سالی هست که درد هایی در سمت چپ سینم دارم قبلا اینجوری بود که یهویی می‌سوخت و نفسم بند میامد بعضی وقتام میفتادم توانایی سرپا وایستادن نداشتم.ولی مطمعن نبودم قلب که یک بار همراه همون درد کتف دست چپمم درد میکرد البته هنوزم مطمعن نیستم از قلب یا چیز دیگه .ممنون میشم بگین مشکل چیه

 • سلام من 52سالمه پشتم زیراستخوان کتفم یه مدته درددارم بعضی وقتاهم تپش قلب دارم ممکنه ناراحتی قلبی باشه؟

 • ناشناس گفت:

  سلام من 11 سالمه بعد وقتی نشستم به تور عادی سردرد واقن بدی من گیرم بعد وقتی پا می شم تا 1 دقیقه سر گیجه دارم بعد در روز 2 با ر هم قفصه سینم درد می گیره هم قلبم تیر می گشه بعد وقتی در مدرسه راه می رم یا می دوم نفسم دیگه بالا نمیاد وفتی هم ناراحتم از چیزی یهو 1 دقیقه قلبم درد می گیره

 • ناشناس گفت:

  سلام من چند وقتی است که طور ناگهان به مدت چند رقیه درد میگه و تنگی نفس هم میگیره میشه بگین این نشانه چیه

 • برای درمان بیماریهای قلبی ورقیق شدن خون وازبین رفتن لختهای خون برگ به رامانندچایی دم کرده وهرروزبخوریدبه زودی نتیجش رومیبینید

 • سلاممن11 سالم و نفس کم میارم وسینه سمت چپشب وروز درد میکنه می شه بگین که من بیماری قلبی دارم یا خیر

 • سلام من ۱۶ سالمه و یه مدتی میشه قلبم همش توند توند میزنه نمیتونم نفس بکم جوری ک انگار نفس کشیدن بران سخته و خیلی وقتا سورفه های الکی میکنم و یه چند هفته ای میشه ک همش حالت تهوع دارم همش استفراغ میکنم و وقتی دارم راه میرم سرگیجه شدید میگیرم انگار دنیا داره سرم میچرخه و الان یه چند ماهی میشه همش قلب درد دارم قلبم درد میکنه شدید درد میگیرع و استرس های بی دلیل میگیرم لطفا یکی بهم توضیع بدع مشکل من چیه

  • سلام من بعضی موقعه ناراحت میشم قفسه سینم به شدت درد دارع قلبم درد میکنه سمت راست سرم هم درد میکنه پاهام هم بی حس هستن دستام هم همینطور من بیماری قلبی دارم ایا؟!

  • درنیکا گفت:

   سلام من تقریبا ۳ هفته ای میشه یهو قلبم تیر میکشه طوری که نمیتونم نفس بکشم احساس نفس تنگی هم میکنم اما نه سر درد دارم نه سرگیجه .... خانوادمم خبر ندارن یعنی چیزی بهشون نگفتم :)

  • سلام من عذر میخوام قفسه سینه با بازو سمت چپم درد میکنه وقتی التم راست میشه سر گیجه دارم

 • سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و حدود ۶ سالی میشه ورزش رزمی کار میکنم و همیشه موقع مبارزه از وقتی که یادمه نفسم می‌گرفت، نفس نفس میزدم و بعضی وقتا نمیتونستم نفس بکشم که به زمین میوفتادم و گریه میکردم و انگار داشتم خفه میشدم یه چند وقتی میشه که حس میکنم نفس عمیق کشیدن واقعا برام سخته و پشت قفسه سینه ام درد میگیره چند روزی میشه که پشتم بالا تر از کمرم به نوبت سمت راست و چپ درد میگیرن و امروز هم دوتا بازو هام و بیشتر سمت چپ درد گرفت و کمی هم شونه ام . هرگز بدنم این شکلی نبود انگار تمام استخوان های بدنم درد میکنه. من حتی بعد از تمرینات یوگا و تنفس هم بشدت احساس خستگی میکنم و پر انرژی نمیشم. در چند روز اخیر سرگیجه های ناگهانی و سردرد داشتم. تقریبا همه رو چشمانم سیاهی میره حدود یک ماه پیش قبل از رفتن به باشگاه به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه سمت چپ قفسه سینم تیر کشید که باعث شد خیلی نگران بشم خانوادم میگن چیزی نیست و بخاطر تمرینات باشگاهه اما من هرگز اینجوری نبودم.

  • سلام.وقت بخیر یه سیتی اسکن از قفسه سینه ریه ها بگیرین ببرین دکتر. منم 3،،،4سال بود که همین مشکلو داشتم. به چندتا پزشک مراجعه کرم همشون میگفتن آسم داری یکی میگفت برونشیت.. آخرش رفتم سیتی اسکن یه توده هست که باید عمل شه.

 • سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و حدود ۶ سالی میشه ورزش رزمی کار میکنم و همیشه موقع مبارزه از وقتی که یادمه نفسم می‌گرفت، نفس نفس میزدم و بعضی وقتا نمیتونستم نفس بکشم که به زمین میوفتادم و گریه میکردم و انگار داشتم خفه میشدم یه چند وقتی میشه که حس میکنم نفس عمیق کشیدن واقعا برام سخته و پشت قفسه سینه ام درد میگیره چند روزی میشه که پشتم بالا تر از کمرم به نوبت سمت راست و چپ درد میگیرن و امروز هم دوتا بازو هام و بیشتر سمت چپ درد گرفت و کمی هم شونه ام . هرگز بدنم این شکلی نبود انگار تمام استخوان های بدنم درد میکنه. من حتی بعد از تمرینات یوگا و تنفس هم بشدت احساس خستگی میکنم و پر انرژی نمیشم. در چند روز اخیر سرگیجه های ناگهانی و سردرد داشتم. تقریبا همه رو چشمانم سیاهی میره حدود یک ماه پیش قبل از رفتن به باشگاه به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه سمت چپ قفسه سینم تیر کشید که باعث شد خیلی نگران بشم خانوادم میگن چیزی نیست و بخاطر تمرینات باشگاهه اما من هرگز اینجوری نبودم.

 • سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و حدود ۶ سالی میشه ورزش رزمی کار میکنم و همیشه موقع مبارزه از وقتی که یادمه نفسم می‌گرفت، نفس نفس میزدم و بعضی وقتا نمیتونستم نفس بکشم که به زمین میوفتادم و گریه میکردم و انگار داشتم خفه میشدم یه چند وقتی میشه که حس میکنم نفس عمیق کشیدن واقعا برام سخته و پشت قفسه سینه ام درد میگیره چند روزی میشه که پشتم بالا تر از کمرم به نوبت سمت راست و چپ درد میگیرن و امروز هم دوتا بازو هام و بیشتر سمت چپ درد گرفت و کمی هم شونه ام . هرگز بدنم این شکلی نبود انگار تمام استخوان های بدنم درد میکنه. من حتی بعد از تمرینات یوگا و تنفس هم بشدت احساس خستگی میکنم و پر انرژی نمیشم. در چند روز اخیر سرگیجه های ناگهانی و سردرد داشتم. تقریبا همه رو چشمانم سیاهی میره حدود یک ماه پیش قبل از رفتن به باشگاه به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه سمت چپ قفسه سینم تیر کشید که باعث شد خیلی نگران بشم خانوادم میگن چیزی نیست و بخاطر تمرینات باشگاهه اما من هرگز اینجوری نبودم.

 • شهنواز گفت:

  همسر بنده همه این علایم را دارد ولی در نوار قلب و اکو چیزی دیده نمیشود،علت چیست

   • سلام من ۱۵سالمه. چند ماهی میشه ک قلبم همش درد می‌کنه یا همش سرگیجه میگیرم و تعادلم و از دست میدم همش ب قفسه سینم فشار میاد سر گیجه های خیلی شدید دارم و ضربان قلبم نامنظم میزنه

    • ناشناس گفت:

     من نفسعمیق اصلا نمی تونم بکشم بعضی وقتا هم پشت قفسه سینم تیر می کشه خانوادمم نمی دونن چون تو خانوادمون هیشکی این توری نیس

 • سلام من ۱۳سالمه همه ی اینارو به جز ۷و۸دارم سابقه قلبی هم تو خانوادمون هست یعنی منم بیماری قلبی دارم؟

  • سلام خسته نباشید من در حال حاضر ۱۶سالمه از ۱۲ سالگی ک ورزش میکردمو ورزشمم فوتبال بود همیشه موقع دویدن نفسم میگرف تا حدی ک مربیام منو میدیدن رنگشون مثه گچ میشد و میومدن و با هزارتا چیز ارومم میکردن از اون موقع ب بعد وقتی نفسای عمیق میکشیدم قفسه سینم تا حد استخونام تیر میکشید طوری ک بعضی اوقات تا مرز غش کردن میرفتم به این تازگی ها ام همش بازوهام و بدنم جوری درد میکنن ک میخام گریه کنم ب خانوادمم نگفتم چون تو خونوادمون مشکل قلبی کسی نداره هرکیم ک منو دیده فک کرده ب خاطر باشگاها یی ک میرم یا بخاطر خستگی و بلند کردن وزنه تو باشگاه بدنسازیه ولی من حتی قبل باشگا رفتنم نفسم تنگ میشدو سینم تیر میکشید حتی ب بوی چیزای شیمیایی هم انقدر حساسم ک تا مرز غش کردن میبرنم

 • سلام من ۱۳ سالمه و همه ی این هارو به جز شماره ۷و۸دارم سابقه بیماری قلبی هم تو خانوادمون هست یعنی ممکنه من هم بیماری قلبی داشته باشم؟

  • سلام منم 3 سالی میشه که قلبم درد میگیره اولین علایمم این بود که یهو نفسم بند اومد اصلا نمی‌تونستم حرف بزنم، نفس بکشم بعد چند دقیقه دوباره این شکلی شدم و بعد از اون که 3 سال میشه تو این 3 دیگه اینجوری نشدم وقت بعضی وقتا قلبم درد میگیره ، سرگیجه میگیرم ، حالت تهوع میگیم بعضی وقتا که قلبم هم درد میگیره بازو سمت چپمم درد میگیره آیا امکان داره مشکل قلبی باشه منم بخانواده مم چیزی نگفتم ممنون میشم بگید علتش چیه

ارسال سؤال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.